Haibike Sleek SL (2011)nebo Giant Anthem X3(2011)

25 nepřečtených
  • tomc

    Potřebuji se rozhodnout mezi těmi biky. Mám to na XC především u nás v Beskydech, sem tam nějaký maratónek. Budu k tomu mít ještě současné HT, Canyona AM 140 mm prodávám, nesedl mi určením, geometrií,… Často zejména při výjezdech střídám jízdu v sedle a ze sedla, na Canyonu jsem i v terénu často pracoval s páčkou propedalu. Táhne mě to k Sleeku, ale není na něj tolik kladných ohlasů jako na Anthema. Budu vděčný za každý postřeh týkající se těchto biků. Díky.

    Anketa: Co by jste volili?

    23x
    62%
    14x
    38%
    0 0
    • Cavendish  

      Za mě Giant,systém Maestro je teď to nej co můžes mít na fullu.

      0 0
      • McBlacky  

        nejlepší v čem?

        nemůžeš to takhle říct, na každé použití je lepší něco jinýho.

        moderní chrtí jednočepy méně houpou při šlapání

        FSR, VPP zase o hodně líp žehlí.

        Maestro je spíš takový univerzál co neurazí, ale rozhodně není nejlepší. Navíc hodně u něj dělá osazení RP23/RP2 s Rkem je to spíš tragedie.

        0 0
        • Cavendish  

          Mluvím o systému obecně,ve správným setupu prostě nic lepšího než Maestro nebude :)

          0 0
          • Cavendish  

            Osazením v týhle dvojci vede určitě Haibike,teď si mě donutil se podívat na tlumič a koukám že jeden má RP2 a druhej RP23.Takže v tom případě beru své tvrzení zpět a dávám hlas Haibiku

            0 0
          • MlokCZ  

            To je individuální záležitost. Mně třeba Maestro naprosto nevyhovuje (nesnáším jeho pedalkick + mi vůbec nesedí průběh). A dal bych přednost každému druhému fullu před Maestrem.

            Na druhou stranu chápu, že dost lidem Maestro sedí velmi dobře.

            0 0
    • tomc  

      Z těch reakcí tedy soudím, že s Haibikem to nebude šlápnutí vedle a Anthem by asi nějak výrazně lepší chování v terénu neměl?

      0 0
      • Cavendish  

        Měl ale musel by být použitý jiný tlumič zadní stavby.

        0 0
        • Cavendish  

          Ale konkrétně u těhle dvou bych vzal ten Haibike a měl přitom čistý svědomí.

          0 0
        • tomc  

          Můžeš, prosím, upřesnit, jaký tlumič by tam měl být, aby měl výrazně lepší chování v terénu?

          0 0
          • ClAyD  

            No přece rp23..

            0 0
          • scret  

            RP 2 nebo jeste lepe RP23

            0 0
            • blaf  

              hele a co vsichni mate s tim tlumicem? dyt ten anthem ma rp2 a je skoro jedno jestli 2 nebo 23 ne? kdyby mel r tak nic nerikam

              0 0
    • jonti  

      Sleek SL mám, funkčne je velmi dobrý, opravdu rychlý i ve výjezdech.

      Pruží o něco hůř, tlumič je z výroby docela tupý, ale na závody a rychlé ježdění stačí a pořád je to výrazně lepší než HT.

      Řeším spíš problém s geometrií, koupil jsem si velikost XL a ta je mi moc velká, L by zas byla malá.

      0 0
      • Hadra  

        Ahoj.Jak to myslis s tim „tupy“?Jako oproti jinym chrtim fulum?A kolik byla prosimte realna vaha seriovky?

        0 0
        • jonti  

          Je tam vyssi tlumeni komprese, ani pri uplnem odemceni na jednicku neni tlumic uplne aktivni.

          Jaka je vaha seriovky nevim, ted tam mam upgrade:

          gripy wcs

          kola ZTR Alpine, Novatec naby, notubes Racing Ralph 2,1

          riditka vlastovky Pro karbon 680mm

          sedlo Fyzik Antares

          kosik na bidon Specialized

          pedaly XTR

          10,55 realne na digitalni vaze

          0 0
          • MlokCZ  

            Pokud někdo bude chtít raději citlivější chod (za cenu mírného zvýšení pohupování), tak není problém tlumič přenastavit.

            S RP23 s více přitlumenou kompresí je tupá jakákoliv stavba.

            0 0
      • Hadra  

        a kolik prosimte meris?Ja mam 183cm,byla by mi 49?A zavodit se s tim dá?

        0 0
    • ememem  

      ja bych u firiem ako haibike (volaka financna skupina ktora popri uplne inych aktivitach nejak viac menej pomimo prisla k vyrobe bicyklov) bych nad fullom vobec neuvazoval(neplati pre ht). sice vedia pri svojej financnej sile ponuknut dost tazko odolatelny pomer cena/vykon resp. cena/vybava nicmenej vo vsetkych testoch v ktorych sa kedy haibike vyskytol(naposledy BM 02/12 zrovna sleek) pri priamom zrovnani zo zabehnutymi serioznymi brandami nemal sancu predovsetkym z hladiska chodu zadnej stavby coz je pri fulle zdaleka najrozdoujucejsie kriterium.

      cize za mna z tychto dvoch jednoznacne giant.

      0 0
      • unitak  

        Jo to je pravda, že nemají polazené zadní stavby s tlumičem tak, aby spolu fungovaly jako celek, nicméně stačí poslat tlumič na změnu CT a chová se to úplně jinak a v ničem problém nevidím. Za tu úpravu zaplatíš dejme tomu 1000Kč a máš dobré fungující kolo s dobrou výbavou za slušnou cenu.

        0 0
      • jonti  

        Toho bych se nebal, vyladene to u haibike je.

        Jak jsem zkousel na testfestu anthem i sleek sl, tak ten sleek jel vyrazne lip vsude.

        0 0
        • ememem  

          tazko sa tebou hadat kedze ho mas a ja som na nom nikdy nesedel takze bod pre teba. nicmenej ja tym testom na rozdiel od pocitov docela verim.

          0 0
    • blaf  

      jsem omylem zahlasoval v domneni, ze je to link, takze muj hlas odecti, sry

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.