GT Zaskar Sport 2013 za 17 brat ci ne ?

26 nepřečtených
  • Milan1992

    Dobrý večer,

    jenom rychlý dotaz-mám možnost vzít GT zaskara sport minulorocniho za peknych 17 000

    Výhoda je že mám dostupný servis i prodejnu.

    Za tu cenu jsem moc adekvátních kol nenašel.

    Jen se chci zeptat pokud je to vyloženě špatnýkup.

    je prakticky stejný jako tu: http://www.sterba-kola.cz/…r-sport-2013

    četl jsem že rámy zaskar často praskají a nejsou moc pohodlné-proto se chci zeptat co je pravda především na tom praskání.

    Děkuji za rady rád bych investoval dobře.

    Anketa: Vzít GT zaskar sport 2013 za 17 000?

    ANO
    2x
    100%
    0 0
    • Milan1992  

      jinak velikost mam vyřešenou a určení kola je spíše mirnější terén žádné extrémy a polní cesty občas asfalt.

      Díky za každou radu :)

      0 0
      • coplos  

        Počítej s tím, že Zaskary mají obecně docela závodní geometrii-tzn. dlouhou horní rámovou trubku a tím pádem je posez na kole vyloženě sportovní(natažený) a pro krajinkáře značně nepohodlný:-)

        Ale pro sportovně založeného bajkera dobrý kolo.

        0 0
        • Milan1992  

          Jojo to jsem četl že oproti avalanche je ten posez sportovnější, ale zas říkám si za takovou cenu moc lépe vybavené kolo neseženu…jako uplně nějaké šílené ježdění s ním neplánuju tak doufám že ten posez nebude až tak dramaticky hrozný…snad se na tom bude dát jezdit i nezávodní ježdění…

          0 0
          • Azmir  

            Zas taková výhra to kolo není, zase z toho nedělej, ± podobné možná lepší není problém poskládat nebo najít třeba u cyklonemcik.cz.

            0 0
            • Milan1992  

              to ja vím že to není absolutní cenová bomba ale moc lepších momentálně nemám-jde o to že u němčíka se mi i něco líbilo ale mám to strašně z ruky hlavne co se servisu případně týče-bylo yb to cestování na den…jedná se o to že to GT mám i dostupné…spíš jen jestli prostě to GT není vyloženě špatná volba a jestli to nejsou prachy do pryč…

              a složené na to bohužel nikoho v okolí neznám kdo by to dělal a následně servisoval…

              0 0
              • Mysee  

                Nechápu, proč lidi nechtějí brát kolo někde dál od domova z důvodu servisu? To si myslíš, že ti servis budou dělat zdarma v záruce u prodejce? Jinak myslím, že servisy nemají problém, vzít kolo co neprodávají a ten servis na něm udělat.

                Radši bych vzal kolo podstatně lépe vybavené, někde dále od domova a nechal si ho servisovat v místním servisu. Reklamace se dají pořád řešit, neměly by být časté.

                Vždycky mě pobaví, když mi někdo přiveze na servis kolo koupené u nás, že mu to neřadí a má to v záruce. Totálně zanedbané kolo, řetěz vytahaný na víc jak 133 mm, kazeta, převodníky, pláště K.O. a chtěli by to opravit v záruce zadarmo, aby to fungovalo jak na začátku.

                0 0
                • Milan1992  

                  uznávám že asi uplně pádný argument to není…

                  ale procházím už ty koula dlouho a GT se mi fakt libi a prijde mi ze toto kolo za 17 tisic neni k zahozeni…puvodne sjem mel domluvene avalanche 2.0 z 2013 za 15 000 ale rikam si dat dva tacy nahoru za o dost lepsi vybavu…a opravdu ted hledam co to jde ty kola kolem 15–17 tisic kde to jen jde predevsim sezonu 2013 a kuknu i do 2012 ale krom GHOSTA s epiconem u nemcika jsem nenasel za 17 nebo aspon co se mi zda lepsi…

                  nejak tedy nevim estli toto kolo posuzujute jako spatne nebo jen me nazory jsou spatne?

                  at vim jestli teda hledat jinde…ale uz cekam opravdu dlouho a nemam na cem jezdit a rad bych se projel…takze za kazdou radu na kolo ci podporeni zaskara budu nesmirne stastny a vdecny vam vsem protoze tomu rozumite a spoleham na vase rady sam bych to asi nezvladl dobre vybrat…

                  0 0
                  • Azmir  

                    Slušný rám, desítkové deorko, vzduchová vidlice, nevidím žádnou extra slabinu v rámci ceny, co si myslet o brzdách ovšem nevím.

                    0 0
                    • Milan1992  

                      Dekuju-brzdy jsem diskutoval a ty prej na to co chci jezdit i podle diskuzi by stacit meli…pokud bych mel pripadne menit jen brzdy byl bych rad…kazdopadne velke diky za nazor

                      0 0
                  • Mysee  

                    Kouknul jsem se na něj ještě jednou tedy.

                    1. Ke značce, GT jezdí celkem hromada, ale je fakt, že ty rámy mají něco

                    do sebe. Kvalitu neposoudím, nejezdil jsem.

                    1. Vidlice je vzduchová, to je určitě plus, ale lehounká úplně

                    nebude.

                    1. Loňské Deore, funkčně asi v pohodě, chyběla by mi brzda hazky a

                    lepší páčky, které jsou na Deore 2014.

                    1. Kliky budou těžší, ale vypadá, že jsou na lepší ose.
                    2. Brzdy jsou základní, ale pokud nemáš 80+ kg tak na

                    začátek dobrý.

                    1. Kola asi budou největší těžítka, ty bych měnil případně

                    jako první.

                    Pokud se ti líbí a máš ho v blízkém obchodu, kde mají seriózní přístup tak běž do něj.

                    Postavit by se asi dalo něco na obyčejnějším rámu, Deore 2014, Epicon a o něco lehčích kolech, jinak by to bylo podobné.

                    0 0
                    • Milan1992  

                      Děkuju za nazor:)

                      • vidim v tom ze kolo je vlastne pres net vzite a dodaji ho na prodejnu cilimam dni na to abych jej pripadne vratil…pokud se nemylim tedy
                      0 0
                    • Milan1992  

                      pardon melo tam byt 14 dni

                      0 0
    • Milan1992  

      tak bohužel zaskar byl už jenom v L a ten mi vůbec nesedl-byl větší než bych potřeboval…zkoušel jsem ale kola GHOST a to mi celkem sedlo teď se dívám a němčík tam má tyto dvě:

      http://www.cyklonemcik.cz/…deore-epicon

      http://www.cyklonemcik.cz/…e-slx-raidon

      co na ně říkáte? popř jaké jsou s němčíkem zkušenosti? něco jsem už četl tak doufám že není tak špatný. za takové peníze se jinde moc sehnat nedá.

      Díky

      0 0
      • Mysee  

        Za mě druhé a pokud není pro tebe problém tak vyměnit vidli za Epicona, případně ráfky, pokud nemáš 80+ kg. Jinak supr kolo za ty prachy.

        0 0
        • Milan1992  

          momentalne bohuzel pres 17 jako chudy student moc nechci nahoru zvedat rozpocet prave…takze dilema vzit lepsi komponenty za cenu pozdejsiho dokoupeni vidle nebo vzit lepsi vidli?

          0 0
          • Mysee  

            V tom případě radši první verzi, ale můžeš zkusit napsat, jak píše Azmir dole.

            0 0
      • Milan1992  

        případně toto:

        http://www.axit.cz/…00–2012.html

        0 0
        • Mysee  

          Horší kliky a hlavně vidle, tahle XC32 myslím, že je ještě pružinovka, takže nic moc funkce a těžká. Co je za ráfky radši ani nepíšou, jinak starší Deore/SLX pohon.

          Ghost i vypadá líp ;)

          0 0
      • Azmir  

        Jedno má sice epicona, ale devítkové deorko, druhé sice desítkové slx, ale zase jenom raidona, napsal bych němčíkovi, jestli by nezvládal něco na desítkovém deore (nejlépe deore 2014) a k tomu epicon.

        0 0
        • Milan1992  

          k tomu druhemu by epicona pry dal ale cena by byla skoro 19 tisic coz ted proste nemam…jedine to vzit a casem tu vidli prohodit jestli je to schudnejsi nez vzit to s epiconem a pak vymenovat ostatni…

          0 0
          • nitraq  

            Nebo… napsat Scalarovi, bude epicon a asi nějakej mišmaš desítkovýho alivia a deore, možná se pletu a bude to i lepší.

            0 0
          • Milan1992  

            promin už to chápu napsal jsem mu a zkusím domluvu…

            0 0
      • Milan1992  

        jedná se i o to jaké jsou ucelené zkušenosti s němčíkem-zda s ním nejsou moc velké problémy a stížnosti.

        Kdo kupoval budu rád za postřehy :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.