• pohy

    vozí někdo 11 kazetu sunrace 10–46 na gravelu shimano grx

    jak to chodí?

    teď mám 10–42 – sram ořech

    0 0
    • antuch  

      Vozim na klasickem HG orechu 11–46 a naprosto bez problemu… Takze pokud se otas na 46, tak to vezme v pohode

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      • virtualcop  

        Že to chodí tobě bez problémů (a můžeme diskutovat, zda to leze na těch 46z tak úplně rychle a ideálně, jak by mělo) není úplně dogma.

        Specifikace přehazky je daná (42z), takže je to přes a jak dobře nebo zdali vůbec to bude chodit na jiných kolech, je otázka mnoha faktorů – délka rámu, zadní stavby, velikost převodníku, ideální řetězová linka, délka patky, správná délka řetězu atd.

        Prostě – že to bude chodit ideálně každýmu, kdo místo 42z kazety dá 46z kazetu bych se úplně neodvážil tvrdit.

        0 0
        • pohy  

          mám stevens camino pro – myslím, že zadní stavba není úplně krátká

          0 0
          • virtualcop  

            Což právě k funkci nemusí být úplně ideální :)

            Ale jak opakuju – je tam mnoho faktorů a jde vždy o konrétní kolo.

            Ta kazeta nestojí úplně bambilion, takže já bych to řešil tak, že bych jí koupil, vyzkoušel, zda a jak to chodí a pokud by se to nedalo nastavit a vyladit tak, abych byl spokojený, tak jí přinejhorším s malou ztrátou pošlu na bazar.

            Nic horšího se stát nemůže :)

            S velkou pravděpodobností to při správném nastavení chodit bude, s velkou pravděpodobností to může lézt na poslední pastorek trošku líněji (ale to asi vcelku problém není – neřadí se to zas tak často) a můžeš být spokojený. Z mojí zkušenosti (když používáš větší kazetu, než má hazka ve specifikaci) rovněž docela pomáhají větší kladky/větší a vícezubová kolečka.

            Já bych to prostě zkusil a pak by se vidělo – takhle od stolu to jen nejde zaručit, že to na konkrétním kole bude ideálně fungovat.

            0 0
      • Florenc  

        Taky mám 11–46, dá se naladit, chodí to.

        Varianta pak může být ještě biková přehazovačka plus Shiftmate nebo Tanpan

        0 0
    • pohy  

      tak nic zjistil jsem že mám orech sram xdr a kazeta je na xd – když jsem dal kazetu byla tam vůle…zůstávám u 10–42

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.