Gravel Aura XR3 2020 prosba o radu nového gravel kola

10 nepřečtených
  • Luboscykloamater

    Dobrý den, jsme cyklista samotář, ročník 1972, 180cm, 80kg Posledních ca. 20 let jsem jezdil na silniční Meridě Extreme 900 do ca. 2000km ročně. Teprve v dubnu 2021 jsem zjistil, že existují gravel kola a koupil Author Aura XR3 model 2020 velikost 54cm (převodník 48–32, vícekolečko 11–32, pláště 35mm, používám duše, líbila se mi ta světle modrá + specifikace kola + bylo ihned k odběru), na kterém jsem najel ca. 1850 km, většinou jezdím do kopců. Jelikož bydlím v rovinatém kraji, tak občas brzo ráno vyrazím autem do hor (Krkonoše, Jizerky, Jeseníky apod.), z části silnice, ale čím dál více jezdím do lehčího či středního terénu. Jezdím ale klidnější bezpečnou jízdu. Přemýšlím o změně kola na Cannondale Topstone 3 velikost MD (46–30, 11–34, také 9 rychlostí, kolečka 11–12 skoro nepoužívám), který se mi vzhledově líbí, získal bych trochu lehčí převod do kopců a širší hezké částečně hnědé pláště 37mm. Na XR3 se mi nejezdí špatně (nemám ale srovnání s jiným gravelem), za každou cenu ji nemusím měnit. Máte prosím někdo zkušenost s XR3 či Topstone 3 ? A doporučili by jste tuto změnu ? Případně doporučili jiný gravel do 50.000 Kč ? Vím, že kola se letos špatně shání. Děkuji mnohokrát za radu (mohl bych si koupit nové kolo tak do ca. 80.000–100.000 Kč, ale zatím nejsem ochotný do kola tolik investovat)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.