• DeeDee71

  Ahoj,

  mám Polar M200 a v návodu se píše že při plavání neměří GPS. Přesto jsem to zkusil a opravdu log byl strašně nepřesný. Plavu prsa, takže jsou ruce jen kousek pod vodou. To je voda takový problém???

  0 0
  • Kaire  

   Ano.

   Je potřeba plavat styl kdy ruce vytáhnes občas z vody (takže vše až na prsa). taky to chce plavat rovně a ne do kola v malém poloměru nebo furt měnit směr apod. Nevím jak Polar ale Garmin má aktivitu plavání v bazénu kde GPS logicky vůbec nejde zapnout a pak plavání ve volné vodě, tam to jde.

   Pokud to tvoje hodinky ani podle návodu neumí, tak bych se nedivil kdyby výsledek byl tragický. Garmin to podporuje a žádná sláva to není, resp. rovné úseky jsou OK ostatní takové… bleh.

   Něco málo o tom TADY

   TADY máš odkaz na moji aktivitu s Fenix5. Směr od břehu jsem začal opravdu z vody a ze začátku jsem plaval pod vodou, zpět jsem plaval normálně. Je tam dobře vidět jak hodinky vypadnou pod vodou a chytnou se jen na místech kde jsem se vynořil při plavání od břehu. Nutno říct že software 2.xx. byl celkem nepřesnej.

   0 0
   • Charles2k  

    Potvrzuji, že to měření vzdálenosti přes GPS u plavání není žádná sláva. Mám Garmin 735XT a vždy mi na otevřené vodě naměří méně, klidně i více než o 10%. Lépe to měří u těch, co mají dlouhé ruce (a při kraulu řádně nad vodou) a plavou pomalejším tempem.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.