• Aspean

    O kole už jsem si toho spoustu přečetl, i napsal několika uživatelům BF kteří ho jezdí a podělili se o zkušenosti a udělal sem si dobrý obrázek, ale mám následující dilema.

    Giant Trance X4 2011

    Propásl jsem možnost kolo objednat za cenu 30 tis. Už ale doprodali moji vel. L a nyní mám nabídku v jiném obchodě za 34.

    Už jsem ale docela znejistěl těmi 4 tis. navrch.

    Píši sem proto, jestli v tomhle rozpočtu není vyložene lepší bike, do kterého bych měl radši jít.

    Zaměřením převážně na traily a na zábavné vyjíždky terénem, nutnost absolvovat pár asfaltových přesunů, než se dostanu do zajímavých lokalit. Od kola si slibuju univerzálnost a to podle názorů Trance nabídne.

    0 0
    • antt  

      zkusil bych to stáhnout tu cenu, pokud chtějí prodat, sleví. Jinak bych se asi zaměřil na trance x3. Deore je slabčácké, pokud by Tě tohle kolo chytlo tak jak mě, tak bys pak investoval a dostal by na cenu X2 tak jak skoro já teď %)

      0 0
      • Aspean  

        Z deorečka strach ani tak nemám. Ta jejich cena 34 byla původně skoro 38. Ta ale byla nemístná … Možná proto ho mají ještě skladem :D

        0 0
        • Azmir  

          Dáš o 2 tis méně a můžeš mít třeba tohle

          0 0
          • Alibaba  

            To už stojí za zamyšlení! ;-)

            0 0
          • MirosPikos  

            To vypadá hezky, navíc výbavou trochu jinde (výš)..

            0 0
          • maajkee  

            Já myslím, že ti fakt platěj :D

            Jinak vybavený to je určitě dobře, to jo, ale každopádně to bude větší houpačka než maestro.

            0 0
            • Azmir  

              Ty vole už mě s tím fakt neser :DDD Jinak si nemůžu pomoct ale prostě mi ty kola na tom webu přijdou dobře vybavené a ať se koukám třeba po cynonech nebo radonech těžko hledám něco podobného za stejnou cenu tak promiň a kdyžtak si založ další vlákno :o)))

              0 0
              • maajkee  

                Tak hele já nevím, kdykoliv se rozhodnu kouknout do nějakýho vlákna o kolech, tak tam narazím na tvůj post s kolem od němčíka, tak si říkám, buď ten kluk dělá reklamu a nebo je to fakt blázen co se snaží každýmu poradit a fakt se mu ty haibiky líběj :)))

                0 0
                • Aspean  

                  Na foru se moc dlouho nepohybuju, ale ten web cyklo nemcik se mi uz dostal do podvedomi kvuli odkazum od Azmira :D

                  0 0
                  • maajkee  

                    Přesně tak, mně taky :)

                    Ono hlavně ty haibiky prodávaj i jinde, takže o ty kola mi nejde, jen mně příjde usměvný, že je pořád dává zrovna od němčíka :)

                    0 0
                    • antt  

                      Třeba se jmenuje Azmir Němčík jr :)

                      0 0
                    • Azmir  

                      Už mám ten web nějak zafixovaný, moc se ti omlouvám že jsem si to kolo nenašel na tom webu a pak ho nehodil do googlu a našel odkaz na jiný web abys měl dobré spaní. Prostě vím že na tom webu je mají za slušnou cenu, snažím se poradit, ale tobě se to nelíbí, moc ti do hlavy nevidím, ale nemůžu si pomoct ale zdá se mi že tam máš něco v nepořádku. Furt něco kritizuješ, něco se ti nelíbí, hovno poradíš a jenom peskuješ. Kdybys raději našel jiný web, s jiným kolem a udělal „reklamu“ někomu jinému. Když ty někomu cpeš svoji stavbu tak ti taky do toho nekafrám tak buď té lásky děkuji. Jinak žádnou reklamu obchodu cykloněmčík ani jinému nedělám. Díky za pochopení.

                      0 0
                      • Aspean  

                        Neber si to tak. Ikdyz chapu ze to asi neni jednoduchy.

                        Ja osobne jakoukoli radu a odkaz na kolo ocenim a na jakym je to webu neresim.

                        0 0
                      • maajkee  

                        Řekl bych, že si to nějak moc bereš ;)

                        A nemáš pravdu. Všechno nekritizuju a častokrát normálně radím a nikde nikomu necpu svoji stavbu, jestli ano, ukaž mi kde a máš u mě flašku Rumu :D

                        0 0
          • Aspean  

            Výbava je jinde, jen škoda že se mi to kolo nelíbí. Hlavně bych musel ještě najít někde kde si na něj sednout.

            Jinak Trance je Lko 20 palcu, ten Hai maj ve vel. 48

            0 0
            • Kamikaze 591  

              Trance je ve 20" strašně prťavej :D

              0 0
              • maajkee  

                jo? :) Já se ho právě bál, protože 20" mi příšlo dost vysoký, nikdo mi ale nedokázal změřit skutečnou délku sedlový trubky.

                0 0
              • Aspean  

                Na moji výšku 187cm mi přisel akorát.

                XLko už je velká potvora. Moc si stim nedokazu predstavit technictejsi pasaze

                0 0
              • antt  

                chceš snad říct, že jsem si koupil malé kolo??!! :D

                0 0
                • maajkee  

                  hHa, ty mýš teda 20" trance? Němůžeš mi prosimtě změřit délku od středu šlapací osy po vršek sedlový trubky? Díky moc :)

                  0 0
                  • antt  

                    no problémo, aspoň se tu nebudu hrbit do půlnoci.. :) Ale dej mi tak půl hoďky, ještě mi nespadla pěna :)

                    0 0
                  • antt  

                    tak ju, od středu středu k hraně sedlové trubky jsem naměřil rovných 490mm a pro zajímavost: od osy sedlové trubky k ose hlavové trubky to je rovných 590mm, takže koza:)

                    Ještě mě teď docvaklo… mám někde na mailu tabulku s rozměry jednotlivých velikostí. Vše ale rok 2010

                    0 0
                    • maajkee  

                      Tak to právě není koza, to je tedy skutečných 19.3" a né 20"

                      jinak délka 590mm je skutečná, efektivní by měla být těch 610mm co uváděj, což je takovej průměr.

                      Když na to tak koukám, tak bych ho klidně mohl mít :)

                      0 0
                      • Kamikaze 591  

                        No merida co má efektivní horní rámové 60,5cm ve 20" je rozhodně delší a vyšší.

                        0 0
                        • maajkee  

                          Řekl bych že ne, možná jsi měl jen takový pocit :)

                          Vyšší bude malinko, ale delší ta merida určitě nebude.

                          0 0
                          • antt  

                            možná proto je velikost označená písmenem a né palcema:) Jinak ta merida je už na pohled delší a když jsem na ní jel, s 90mm představcem, tak jsem na tom byl natáhlý jak drát na tom našem Javorníku.

                            0 0
                            • maajkee  

                              Příjde mi divný, že by výrobce udával třeba o něklik cm jinou délku než je skutečnost. I cm odhcylka by byla moc a pořád by ty kola měly být dost podobně dlouhý, když u meridy uváděj 605 a u trance 610.

                              0 0
                              • antt  

                                a nemůže se to lišit ročníkem? Třeba ty rovné horní rámové trubky můžou být dnes delší. Ty zohlé se teď prodávají jako dámské, takže klidně můžou být kratší.. Já mám tu zohlou a měřil jsem přesně :)

                                0 0
                                • maajkee  

                                  počkej, ale ty jsi měřil skutečnou délku horní trubky, uvádí se většinou ale efektivní (vodorovná délka)

                                  0 0
                                  • antt  

                                    nene, já měřil vodorovně, odhadem bych s tím zahnutím naměřil tak o 64mm víc :)

                                    A neměří to výrobce třeba až po nějakou hranu? mě tak nějak přišlo, že jsem na středu, al emůžu to zkusit zítra přeměřit znova, ale myslím, že naměřím stejně :)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Že by výrobce udával o 2cm jinou délku? To se mi nějak nezdá.

                                      0 0
                                      • antt  

                                        fotit to nepůjdu a hádat se mi taky nechce, já naměřil 590mm, mám to tu napsané i na papírku, takže jsem se nespetl :) Pohledam v mailu tu tabulku velikostí

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          Geometrii najdeš normálně na stránkách Giantu nebo stačí zadat do googlu, efektivní ve velikosti L je 610mm.

                                          Nemáš ty nakonec eMko? :)

                                          0 0
                                          • antt  

                                            neser :D příště ti nic měřit nepůjdu a odkážu tě na tabulku na stránkách giantu :P

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              Já neseru, vážně a smrtelně mě to zajímá. A rozdíl 2cm od udávané délky mě docela dost zaráží.

                                              0 0
                                              • antt  

                                                nojo, ale ty si určitě nechceš koupit model 2010 se zohlou horní rámovou, takže jsme dospěli k tomu, že se tady ty kola docela liší, minimálně o 2cm :)

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  Já bych právě chtěl, když už trance, tak toho s prihnutou trubkou, líbí se mi daleko víc a příjde mi to i konstrukčně na trail bike lepší – víc prostoru na kolena.

                                                  A právě proto by mě dost zajímalo jestli je ten rám opravdu o tolik kratší než uváděj.

                                                  0 0
                                                  • antt  

                                                    máš recht, je hezčí a na trail určitě i lepší, protože je kratší o 2 cm než ten nový rovný model :)

                                                    Dokud se nenajde nový dobrovolník s metrem, tak mi budeš holt muset věřit, že umím měřit :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Jestli je ten nový model delší, tak bych šel radši do něj.

                                                    Každopádně u obou udávaj stejnou délku, to mi je prostě divný.

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    ty se naotravuješ:) jdu ti to znova přeměřit a vezmu si i foťák :P

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    nevím v jakých místech to měří na taiwanu, ale já to měřil takto (:

                                                    0 0
                                                  • mr.antik  

                                                    za tu vodorovnost bych ruku do ohně nedával :-)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    uáááá, ty mi dáváš teda :) Tohle měříš spíš skutečnou, ale né efektivní, pouhým okem je vidět, že máš metr na šikmo, vodorovná přímka od středu vrchu hlavovky rozhodně nebude mířit ke konci sedlovký trubky, ale spíš někam do prostřed.

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    to jsem si na to měl vzít vodováhu? Po třetí tam už nejdu, tak si tam ty dva cm přimysli a můžeme jít spát :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    No skončili jsme u toho že jsi prostě jen nevěděl co je to ekefektivní délka, proto celá tahle debata. Efektivní bude opravdu těch 610mm :)

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    tak mohl si mě lépe navést, když už to tu tak pitváme :P Když bych ale měl ve předu o ty 2cm větší zdvih, tak bysme se ale taky nedoměřili

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    ogaři, zvalte mi kyty, má to 610 :) a skutečnou 590!!! Takže až si budu kupovat za deset let nové kolo, tak aspoň vím, na co se mám zaměřit, protože se na tom jezdí úžasně

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    No, tak jsme to zdárně dokončili :) Ještě bys mohl změřit délku od země po vrch horní rámový trubky v nejnižším místě, to by mě taky celkem zajímalo, pak už bych byl na 100% spokojen :D

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    Sice to mám pár schodů, ale nejdříve zítra, už je večerka :) ale raději to zase vyfotím, abych náhodou opět něco nezmastil:))

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    tak ju, v tom nejnižším místě prohybu, na horní hraně, jsem naměřil ± 750mm, pláště mám 2,25. Není zač )

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Díky moc, tento rozměr mě taky potěšil :)

                                                    tím se stává prohnutej trance x vážnej kandidát na mého budoucího fulla, ale je jich víc, takže bude potřeba testovat a testovat :)

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    takto to vedeš i s babama? :P Mě by stačil anthem, trance a reign :) Zvítězil ale zlatý střed

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Mně bude stačit XC bajk, trail bike a silnička :)

                                                    S babama ani ne, tu poslední mám už asi 7,8 let a přes půl roku jsem šťastně ženat :D

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    tak to gratulace a né jen proto, že Ti ty tvé úlety toleruje:) Zdrhám do roboty, tak čus

                                                    0 0
                                                  • mr.antik  

                                                    nevim proč by v tabulce geometrií kecali, je to 61cm pro oba modely, ten ohnutý je opticky kratší. Zas je lepší tam frknout kratší představec a třeba i trošku vyšší vidlici (140mm)

                                                    0 0
                                                  • antt  

                                                    mě se ty dva cáky tam nikde nevešly a to jsem zkoušel přikládat různě a na měření jsem použil dva různé metry a výsledek byl stejný. Třeba mají v těch šikmých očích jinou míru:) Dokonce mi to na střed vyšlo o cca 2mm pod 590 při měření z obou stran, ale bylo tam hlávko i objímka, tak bych věřil rovným 590mm.

                                                    Jinak 140mm float rl a 90mm představec už je nachystaný, tak jsem zvědav :)

                                                    0 0
                                      • antt  

                                        není, já si to spletl s tabulkou od pellsu :) A nezajímala Tě náhodou jen ta délka sedlové trubky?? :D

                                        0 0
                • Kamikaze 591  

                  No, nějak si nedovedu představit, kolegu se 187cm na tom Lku…Já mám 176cm a řekl bych na mě tak nějak akorát. Ale já mám asi celkově raději delší kola. Viz třeba moje merida. Délkově na mě akorát, ale vysoké, proto mám sedlovku vysunutou asi jen 15cm a tady na BF mám kolo velké.

                  0 0
                  • Aspean  

                    XL je na me proste moc vysoky. Dlouhy ani tak ne, ale vysoky, takze padla volba na L, ktery me prislo fajn

                    0 0
                  • antt  

                    tak na mojich 190cm mám origo sedlovku na rysce a v pohodě:) Je to strasně hravé a bezproblémů ho pod sebe poskládám a nehrozí, že se do něj při pádu přes pupek zauzluju :D

                    0 0
        • antt  

          tak deore je takový nutný funkční základ, jezdit se s tím dá, vydržet to taky vydrží, když se to neudržuje tak to vydrží víc jak xt xtr, díky svým vůlím to není tak náchylné na přesné seřízení, ale kvalita zpracování, chod a hmotnost je nic moc.

          Já svou trancku koupil o 11k levněji než byla doporučená cena, tak nebylo co řešit. Buď bych ještě počkal a nebo připlatil za tu X3

          0 0
          • Aspean  

            Když si vezmes, ze uz se kroutim priplacet 4 tis na tech 34, tak jeste si priplatit nekolik tisic na X3, to fakt nevim.

            Nehlede nato, ze X3 uz je taky nedostatkovy zbozi v Lku a pod 40 nepude.

            0 0
            • antt  

              já myslel, že to kroucení je vůli pocitu, že si ho mohl mít levněji:) Pokud si nejsi jistý daným typem kola, tak bych doporučil řešit Tvou váhu vs zdvih, ať to nemusíš mít přehuštěně, abys nechodil po dorazech. Lepší komponenty můžeš dokoupit časem.

              0 0
              • Aspean  

                To vis ze se mlatim do hlavy, ze sem ho mohl mit levneji, takze to je jedno z druhym.

                Me pride ze ten Trance je pro me idealni, zvyseni te ceny mi to ale moc neusnadnilo

                0 0
                • antt  

                  já si to myslel taky a nezklamal mě :) Na to, jaká je to krátká koza, tak má úžasné jízdní vlastnosti, takový malý tank s velmi příjemnou váhou.

                  0 0
            • FAN  

              Jestli máš někde možnozt, tak si ho vyzkoušej. Já myslím, že ten zvih je dostačující na krásné vyblbnutí. :)

              0 0
    • FAN  

      Jsem na tom téměř stejně jako ty.. taky stále zvažuji, ale vyhrává nejspíš http://www.mojekolo.cz/28623-anthem-x3

      0 0
      • maajkee  

        fajn cena

        0 0
      • Aspean  

        Anthem byl moje prvni volba, ale rikal sem si ze bych snesl vice zdvihu a pojal cyklistiku o neco zabavneji. Jinak ten Anthem musi jet slusne. Hold chrt

        0 0
        • FAN  

          Jestli máš někde možnozt, tak si ho vyzkoušej. Já myslím, že ten zvih je dostačující na krásné vyblbnutí. :)

          0 0
          • mr.antik  

            blbnutí není o zdvihu ale o geometrii

            0 0
          • Aspean  

            Co vim, tak treba v cykloworldu, kde Gianty maji tak pres zimu testovani ukonci, takze z obchodu zadnyho Gianta na testovacku neulovim. Jeste sem si rikal ze pockat na TestFest a zkusit neco projet tam, ale ten jen tak hned nebude a v te dobe jeste sehnat 2011 model kola ktery si pripadne vyhlidnu neni pravdepodobny

            0 0
            • Kami  

              třeba v HOBBY SPORTU na Veveří mají testovací kola. Měli i Gianty, ale nevím jak teď. Když jsem si chtěl kolo vyzkoušet a zeptal jsem se jestli je to možný, podívali se na mě jako na ******, vykulili oči, pousmáli se a říkají: haha, možný to je, ale pro žádnýho študáka..musíš dat zálohu 30 000kč, haha. udělal jsem čelem vzad, kolo vyzkoušel jinde, i když ho měli jinde draší jak Hobby, tak jsem si ho u nich stejně nekoupil :-/ Tak teď jsem si tu vylil zlost :D Snad k tobě budou mít lepší přístup.

              0 0
              • Aspean  

                Na ten HobbySport sem docista zapomel. Parkrat jsem tam byl a pokud se nepletu, tak maj Anthema X3 v Lku. Zkusim jim napsat jaky maj teda podminky na test a pokud je to i v toto rocnim obdobi.

                Jinak jak se ti jezdi na Trancovi v okoli Brna, dobra zehlicka stema zdvihama?

                0 0
                • Kami  

                  Nerovnosti bere pěkně, ale na větši skoky se bojím, aby nechodil na doraz. Na rovině se nehoupe což je paráda. Jen je trochu línější oproti HT, člověk se víc nadře na pevným rovným povrchu, hold mín jede (žádnej závoďák :-D turistický stroj :D), ale co se stratí na silnici se zase dožene v terénu. Pokud člověk jezdí 50/50 silnice/terén, tak pak jsou pláště nevegal docela na obtíž, hučí, nejdedou. V terénu drží, ale dal bych je spíš na reign než trance.

                  0 0
                • antt  

                  kolem brna jsme jezdili letos a pohoda, tam by stačil i ten anthem. Naopak na ty naše beskydské kotáry bych ještě pár cm snesl, ale už se na tom pracuje:)

                  0 0
    • mr.antik  

      http://www.bike-discount.de/…ro-2011.html

      Ten giant spíš kdybys chtěl nějak dál tunit nebo měl nějaké díly… Ta výbava to zabíjí.

      0 0
    • Necris  

      Si na něj sedni, projeď se a jestli ti ten pocit při jízdě bude kouzlit úsměv na tváři a cena to nijak nezmění, tak ho vezmi. Jak jednoduché ;)

      Neexistuje jedno nejlepší kolo, které by si pro daný účel koupil každý.

      0 0
      • Aspean  

        Taky je problem kde otestovat. Na biku sem se projel akorat pred prodejnou v Cykloworldu abych si ujasnil velikost

        0 0
    • hctr  

      Kolo je to super, zaklad je ram a vidla a oboji je prima, to jestli mas na razeni napsane deore nebo xt bych neresil:)

      0 0
    • Aspean  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • mr.antik  

      Doporučju počkat, až si ho koupí uživatel majkee a za měsíc bude tady na bazaru téměř nejetý za pěkný peníze…

      0 0
      • antt  

        já bych řekl že dřív jak za měsíc, po tom co jsem mu naměřil

        0 0
        • Aspean  

          Vy ste vtipalci :D

          Jinak napsal jsem vsem vedenym testcentrum v Brne jestli je moznost neco pujcit, tak uvidim co odepisou.

          0 0
      • maajkee  

        Ale prdy, kde jsou ty doby :) Cannona neprodám a k němu chci nějakej full, ideální kombinace, nebude potřeba hledat lepší řešení. Jako XC bajk se mi cannon maximálně osvědčil praxí.

        Teď budu hlavně pořádně vybírat fulla, hlavně toho chci co nejvíc otestovat osobně než něco koupím.

        Maajkee holt mění strategii, tak bacha na to! :D

        0 0
        • Frostty  

          // Cannona neprodám // to by se narušila síla vesmíru, docela o tom pochybuju :D

          0 0
    • Koti  

      čest řešil jsem něco podobného a po projížďce jsemse zamiloval do http://www.lapierre.cz/…0/24776.html a jsem fakt nadšený

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.