Giant Talon 29er 2 2013 vs. Ghost SE 2950 vs. Felt Nine Sport

3 nepřečtené
  • Blazinek

    Nazdar borci :)

    Rozhodl jsem se, že novou sezonu začnu s novým strojem, tentokrát už jsem moudřejší a půjdu do nějakého MTB 29 palců.

    Přibližně 75% mých jízd jsou silnice a cyklostezky, 25% pak lehčí terén, ročně celkem cca 1500 km. V rámci mého cenového limitu 15–20 tis. (+/- 10%) jsem po mnoha hodinách hledání a porovnávání vybral tyto tři adepty:

    Jak to vidíte vy? Bude mezi Giantem a Ghostem opravdu znatelný rozdíl? Vyplatí se dát těch 4300,– navíc při mém ne příliš náročném ježdění?

    Případně přijímám i doporučení na jiné stroje :)

    Předem díky moc!

    0 0
    • maajkee  

      Kolik vážíš?

      Felt a Giant mají pružinové vidlice, Felt dokonce jen s 28mm nohama, to je vhodné tak na krosvoé kolo pro ženu. XCR u Giantu už je alespoň relativně funkční vidlice, ale dobře funkční na jezdce tak 70–80kg. Pro přední kotoučovou brzdu ale taky není uplně vhodná díky 30mm nohám vidlice.

      Ten Ghost jako jediný má vidlici nastavitelnou vzduchem na hmotnost jezdce. Jinal uváděná hmotnost 14.7 kg je na pevné kolo taky opravdu hodně.

      0 0
      • Blazinek  

        175cm, 80kg.

        Řešením by možná mohla být koupě toho Gianta a cenový rozdíl mezi ním a Ghostem časem investovat do nějaké lepší vidlice. Jinak jsou ta kola vybavená +/- stejně…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.