• Jauda

    Zdravím,

    3 dny tu pročítám diskuze na levné fully a stejně si nejsem jist výběrem.

    Chtěl bych kolo na horskou turistiku (v rámci ČR, takže o horách se moc psát nedá) a na lesní chodníčky. Kamení menší skoky apod. Na asfalt, do práce a rodinné výlety mám Crosse.

    Do užšího výběru se mi dostaly 2 kola

    HAIBIKE SCREAM SL 2010

    ROCK MACHINE Wildfire 50

    Který z uvedených se Vám více zamlouvá komponentama.

    Rám mi dle fotek příjde stejný.

    Díky moc a HT nechci :-D

    Anketa: Anketka : Které?

    0 0
    • Hombre85  

      No řeknu ti to takhle, nebral bych ani jedno. To radši rok šetři a kup něco pořádnýho, protože stejně po nějaké době užívání budeš chtít lepší komponenty, hlavně vidlici a tlumič, které jsou nejzákladnějším prvkem fulla (hned po rámu). A když, tak se radši podívej do bazaru, zrovna jsem tam viděl moc pěknýho Spešla za 25tis.kč

      0 0
      • maajkee  

        To je blbost, když chce jezdit, tak přece nebude rok čekat :) nebude to kolo žádná hitparáda, ale pojede to, po nějaký době užívání by měmil komponenty tak jako tak, to je to nejmenší, ale alespoň bude moct jezdit a pro příště uvidí, jestli začne jezdit víc, kde příště nešeřit :)

        0 0
        • nox159  

          ram a vidlice jsou drahe veci na vymenu… :(

          0 0
          • maajkee  

            rám a vidle to je to nejmenší :)

            0 0
            • jIrI___  

              No nevím, za samotný FS rám pak zaplatí víc než dost a většinou se to ani nevyplatí…

              0 0
            • nox159  

              tak co je ten zaklad? ;-)

              0 0
            • scret  

              myslis?

              0 0
              • maajkee  

                jo jo, rámů a vidlic se válí na bazarech a ve výprodejích až běda! :)

                0 0
                • nox159  

                  cekam na nabidky – 140mm, jezdiny, ve velikosti cca 21" :)

                  0 0
                  • maajkee  

                    Tak třeba tenhle set není špatnej ve velikosti XL :)

                    0 0
                    • nox159  

                      sry ale tohle je desně hnusne :(

                      a neni kam dat košik což je velky problem :(

                      0 0
                      • maajkee  

                        Mně to zase příjde krásný :) Košík můžeš přidělat zespodu, má úchyty, ale na 140/140 fullovi se stejnak jezdí s camelem :)

                        Jako celý kolo se mi fakt líbí a hlavně dle všech možných článků tenhle systém fakt funguje skvěle.

                        0 0
                        • nox159  

                          ten spodni uchyt je nepouzitelny ( vlastni zkusenost)

                          jinak kde se da kolo pujcit a projet kdyz me tak ukecavas zkusil bych ho ;-)

                          0 0
                          • maajkee  

                            Hele to jsem ještě nezkoumal, ale pár lidí tady na BF ho jezdí, třeba jan 2, k tomu to nemáš moc daleko, myslím, že je taky někde tam z tý severní moravy :)

                            0 0
                            • marapara  

                              Jezdil jsem přes roky tento systém, bohužel ten košík dole je fakt nepoužitelný. Dal by se pořešit na sedlovku, ale já vozil flašku v zadní kapse v dresu, na kratší nebo chřibsk vyjížďky. Když už jsem měl batoh, tak vždycky camel to jistil.

                              0 0
                        • MlokCZ  

                          Jezdím s camelem v podstatě pořád, jeden košík na láhev přesto ocením a používám taky téměř pořád.

                          0 0
                          • maajkee  

                            Jasný, to je o zvyku, já jezdím s camelem defakto taky pořád a flašku si beru jen když vím, že jedu fakt třeba na celej den a je vedro. To spodní uchycení není nejšťastnější, měl jsme ho i na jekyllovi, jak bylo bláto, tak byla láhev hned zasraná, chce to pak alespoň takovou tu s poklopem aby nebylo hrdlo od bahna :)

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Já třeba teď do zimy využívám kombinaci camelu a termoláhví a nevozím vůbec vak.

                              Vezmu si dvě termoláhve, jednu hodím do držáku na kolo, druhou do camelu.

                              V té láhvy v camelu vydrží pití teplé mnohem déle než ve vaku a nemusím řešit studené pití v hadičce (a třeba neustálé foukání zpět z hadičky do vaku).

                              Takže třeba v sobotu když bylo tady kolem 2–3st. (dle záznamu z Polaru) jsem měl i na konci 4-té hodiny venku teplé pití.

                              Ve vaku takhle dlouho teplé nevydrží když ho beru méně (kolem 1,2l).

                              A v létě zase do vaku beru Regge a toho třeba 2l (nebo i celé 3l ve vedrech) a k tomu do láhve čistou vodu.

                              0 0
                              • pepino  

                                A jak v létě řešíš to foukání zpět? Proboha, to jsou problémy:)

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  V létě ho vůbec neřeším, proč bych měl? V létě mi v hadičce voda nevychladne nebo dokonce nezamrzne (což je největší problém). A také v létě se pije mnohem více. Takže prvních pár loků teplejších je fuk.

                                  V zimě se většinou najednou napiju akorát tak kolik je v hadičce. Takže i když zrovna nemrzne, tak vak a teplé pití bez foukání zpět zcela postrádá smysl, protože i když ve vaku máš pití teplé, tak z hadičky piješ pořád ledové.

                                  Takže v zimě zvlášť v mrazech z hadičky foukat zpět do vaku prostě musíš.

                                  0 0
                                  • pepino  

                                    Já foukám do hadičky furt, jen mi to zaujalo jako problém a bod pro flašku (tu nevozím tak od r.2003) Ale zas někdo má problém s 300gr vyšší váhou kola a přitom neřeší, kolik toho z něj ráno vypadne nebo si veze sebou:)

                                    0 0
                      • hanness  

                        Hnusne?Ale funkcni!!A bidon na fullu?No nevim…

                        0 0
                    • marapara  

                      Ten je krásný, dobrá cena za set. U Hanáka zdá se rozebírají kola a prodávají po dílech. Kamoš u Hanáka koupil asi 3 týdny zpět rámový set Sensor 1.0 XL s vidlicí FOX 120 RL za tuším 17 nebo 18 tisíc. Prý nějaká super akce.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Hanak to tak ma kazdorocne. Co neprodaji to rozeberou a prodaji po dilech. Pak se da narazit na opravdu zajimave ceny, at uz ramu nebo setu.

                        0 0
                        • marapara  

                          jj, myslel jsem si to. Na druhou stranu lepší to prodat a něco málo mít z toho, než to pak neprodat a mít to stále na skladě.

                          0 0
    • vojco  

      a co tohle, je to lehce přes http://www.cyklobazar.cz/…cena-47–990/

      0 0
      • maajkee  

        No, to je pěkný za tu cenu.

        0 0
        • vojco  

          no za katalogovou cenu je to kravina ale takhle to de. Po roku našetří a vymění třeba vidli. Mít teď prachy tak si ho du vyskoušet :D

          0 0
      • scret  

        za ty prachy dobry kolecko, vidli bych vymenil za epicona a je to supr… navic to je se zarukou!

        0 0
    • marapara  

      full do dvaceti jedině bazar. Nový stroj v solidní sestavě, tak aby i rozumně fungoval za ty peníze asi nekoupíš.

      0 0
      • Jauda  

        Na tom Rock machine jsem seděl na prodejně a chod tlumiče mi přišel kupodivu celkem plynulý (i když by chtěl trochu přifouknout)

        Bohužel žádnou praktickou zkušenost s fullem nemám (alespoň nemůžu porovnávat a cokoliv bude lepší :-D )

        Na toho Marina už jsem psal email, tak uvidíme. Bohužel bych ho chtěl raději na splátky, takže s bazarem bude trochu problém.

        Vyměnit přehazovačku by nebyl až takový problém, stejně do dvou let klekne. Spíše bych viděl problém v kolech, brzdách a hlavně rámu. Ten se mění blbě.

        0 0
    • maajkee  

      Něco jako tenhle haibike by nemuselo bejt tak špatný, osazení není nejhorší.

      0 0
    • pepino  

      Proč ne toho Blizzarda http://kupsikola.cz/…lizzard-50-/

      0 0
      • Jauda  

        i na něj jsem koukal, ale víc se mi zamlouval ten Haibike.

        Kurec kdyby te Marine nebyl tak škaredej. To by se mi líp přesvěděovala manželka/omezovač – proto ne moc pře 20cet! :-(

        0 0
        • maajkee  

          Myslím, že ten haibike je lepší volba, ten RM bude podle mě těžší, haibike má lepší vidlici, tlumič nevím protože ho u toho RM neuváděj, ale tipuju že tam RS Ario, každopádně ten epicon tlumič na haibiku nebude asi špatnej. Haibike má i lepší kliky, celkově je to kolo komponetnově líp sladěný.

          náboje maj obě kola stejný, to je na těch kolech asi největší slabina, ale pojedou a časem se vyměněj, použitelný zapletený kola dneska už nejsou moc drahý.

          0 0
          • pepino  

            No já bych hlavně nechtěl 100mm zdvihy, ale to je na něm.

            0 0
    • Hejdik  

      Tak nějak semi více líbí ten Haibike.

      Sice Tora je trochu těžší,ale možná bych jí věřil víc než Epiconu,ale to je čistě můj subjektivní pocit,se kterým nebude většina asi souhlasit.

      Ostatní výbava je tak +/- obdobná,asi bych věřil více klikám Od Shimana,než tyhle Truvativy.

      Jinak osbně bych do 20K hledal spíše nějakou dobrou bazarovku.

      0 0
    • michalscupak  

      Když jsem si ja kupoval fulla tak sem chtel tes tak okolo 20tis. ne moc nad atd… Nakonec sem zvolil toho haibika a zatim si nemužu nějak moc ztěžovat …

      0 0
      • Hejdik  

        Tak trochu v tom tvém „zatim si nemužu nějak moc ztěžovat“,takové to příslovečné ALE. :-)

        0 0
        • michalscupak  

          jako od řijna co to kolo mam nebyl zadny problem … tak to myslim … a jako prvni full bych řek dostačující (pro mě) :)

          0 0
        • Jauda  

          taky by mě zajímalo to ale :-D

          Jinak mám 182cm a 73kg

          haibike by měl vážit 13,5 kg

          RM 13,95 kg

          RM má zadní tlumič Rock Shox BAR 2.1

          a pokud bych do srovnání přidal i ten Marine

          i když mi není sympatický. :-/

          0 0
          • michalscupak  

            ten Marin to nevim no … ale kdybych měl vybrat z nich tak asi bych stejně šel do toho haibiku, jak sem to udelal i ja …

            0 0
            • michalscupak  

              ale i ten Marin bych asi zvažoval … ale je už přez tech 20tis. ale ne zas moc

              0 0
          • McBlacky  

            váhy jsou nesmysl a Bar je totální základ od RS ještě horší než Ario a to je dost hrozný…

            0 0
          • maajkee  

            Koukáte pořád na toho špatnýho haibika, ten první co jsme dával má 13.2kg

            0 0
            • McBlacky  

              správně by jsi měl uvádět 13,2 katalogové váhy

              0 0
              • maajkee  

                no jasný, každý kolo je těžší :)

                0 0
                • marapara  

                  Ve skutečnosti to bude velikost 17" a bez pedálů, takže reálná váha bude tak 14 kg s pedály vel 19" :)

                  0 0
        • felix.org  

          No prostě má to kolo velký… :-)

          0 0
          • Jauda  

            upřesním ceny:

            RM 17 000kč

            Haibike 18 000kč

            Marin 21 000kč

            Teď otázka co se vyplatí, jestli je příplatek 3 tisíc za 20mm zdvihu a tlumič FOX dobrá investice nebo už je rozdíl minimální.

            0 0
    • Jarque  

      Vidím nadpis – full za 20 – říkám si, co to bude, čekám nefunkční stroj s XCR a alivko a ono vůbec… Jsem docela v šoku, jak je ten haibike vybavenej. Pokud bude zadní stavba fungovat OK (což by mělo – 4čep), tak mi to přijde jako dost velká pecka!

      0 0
    • mais  

      z těhle dvou haibike

      0 0
    • jaja.k1  

      Nebo Ti můžu zlevnit to moje:

      http://sport.bazos.cz/…XC-123Kg.php

      0 0
      •  

        to bude fuška prodat, otázka kam až tě ruka trhu donutí slevit,nakonec se ale prodá všechno – otázka je za kolik?

        0 0
        • McBlacky  

          ta cena je fakt šílená.

          0 0
          • Hejdik  

            No taková velikost se udává dost těžko ,navíc ta cena je v tomto osazení opravdu spíše OUT.

            Už jeno mta velikost tu cenu fakticky snižuje o dobrých 10%

            0 0
          • marapara  

            Cena je hodně nadsazená tomu, čemu kolu odpovídá. Myslím bude hodně rád, když to prodá za 20000.

            0 0
            • maajkee  

              jj, za 33 to je fakt holej nesmysl, za ty prachy by se dalo sehnat novej full a lepší.

              0 0
            • McBlacky  

              cenu vidím podobně tj do 20tkč, možná když to bude inzerovat dlouho, kavku najde.

              0 0
              • jaja.k1  

                No dobrá – tak si nechám poradit.

                Mohl by mi tu někdo třeba ukázat fulla s Foxem a skutečnou hmotností kolem těch 12,3kg (samozřejmě s pedálama,rohama a třeba i v podobné velikosti) za zmiňovaných 20k ?

                Nějak jsem jich tu zatím moc neviděl.

                0 0
                • nox159  

                  uprimne tu vahu ti neverim…

                  0 0
                  • jaja.k1  

                    Tak upřímně věř!

                    :)

                    0 0
                    • nox159  

                      super vahy :D

                      kolik vazi ram ? jdu pocitat ;-)

                      0 0
                      • jaja.k1  

                        Že bych ho šel vymontovat a zvážit ?

                        :O)

                        Tu hmotnost jsem si moc dobře převážil – jinak bych to nepsal hned do titulku. Co myslíš, že udělá každý kdo by o něj měl zájem? Přece bude chtít tu váhu vidět.

                        0 0
                        • nox159  

                          nerikej ze neznas vahu ramu :)

                          0 0
                            • nox159  

                              cekam az ho das na vahu ;-)

                              to mas rozebrane za cca hodku :)

                              0 0
                              • jaja.k1  

                                Tak čekej :)

                                Kdybys byl kupující, tak Ti to rozeberu třeba i se zavázanýma očima.

                                0 0
                                • nox159  

                                  natoc to muze to byt zajimave :D

                                  0 0
                                  • jaja.k1  

                                    Tak jo.

                                    A Ty mi zatím najdeš nějakého fulla do 12,3 kg a do 20k. Platí?

                                    A s Foxem! Nezapomeň.

                                    :)

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      vzdyt mas epikona :D

                                      0 0
                                      • Jauda  

                                        zadní tlumič má foxe.

                                        jinak by mě zajímaloj jestli ty váhy vážili dobře na koberci. (mě třeba osobní na koberci blbne)

                                        0 0
                                        • Evilcleaner  

                                          ach jo, nech už obhajování té plečky. 33 tisíc by to nemělo hodnotu ani kdyby to mělo být nové;) docela přecenuješ hodnoty svých dítek, viz ten šrot s motorem od babety:-D

                                          0 0
                                          • jaja.k1  

                                            Milý chlapče,

                                            když mi bylo tolik co Tobě, tak jsem vymýšlel věci jako třeba ten šrot, jak říkáš a podobně.

                                            Na čem jezdíš Ty? A kde jsi na to vzal? Co jsi zatím sám udělal, že tady házíš slovy jako plečka a šrot? Co víš o kolech? O slušnosti?

                                            0 0
                                            • Evilcleaner  

                                              narozdíl od tebe jsem měl dost slušnosti vyplnit si profil. a soudě podle tvého jsi na mimino dost slušně vyvinutý;)

                                              a dokonce mám v sobě tolik slušnosti, že ti odpovím na tvé otázky;) jezdím na bajcích co mám v profilu. otázka kde jsem na to vzal je asi nějaký přežitek z komunismu ale jestli to chceš vědět tak poslední kolo mi naši koupili v roce 2006 od té doby je živím z peněz které vydělám brigádou (skládání tandemů apod.) případně penězmi které obdržím jako dary (vánoce, narozeniny). sám jsem zatím postavil několik desítek tandemů, kol a podílel se na mnoha tříkolkách (předpokládám že ptáš na dílo v oblasti cyklistické;)) o kolech toho už něco vím, doufám, a snažím se stále zlepšovat. o slušnosti toho vím zejména tolik kolik ve mě nechali moji starostliví rodiče. a tak nějak vlastní dedukcí jsem došel k závěru že je neslušné chtít víc peněz za tovar než jakou má skutečnou hodnotu.

                                              0 0
                                              • jaja.k1  

                                                No vidíš, že to jde.

                                                Jaký slušný a kultivovaný člověk najednou.

                                                Tak až ještě budeš mít nějaké zkušenosti s fullem a poznáš třeba, co stojí udržet ho na váze jen o 0,8 kg vyšší než Tvoje HT, tak můžeš i posuzovat „hodnotu tovaru“.A jestli jsi někdy něco kupoval na inzerát tak víš, že cena bývá k jednání.

                                                Jinak pořád čekám na nějaký ten příklad levného fulla do 12,3kg.

                                                :)

                                                0 0
                                                • Evilcleaner  

                                                  mno můj bajk má s lehkou sadou kol pod 11kg, časem bude fotka to confirme.

                                                  pochopitelně váha 12,3 je slušná ale není samospásná.

                                                  ted to nemyslím nijak konfrontačně ale když se podíváš na tento bajk:

                                                  http://www.cyklobazar.cz/…/rb-monster/

                                                  tak z něj sex appeal jenom stříká a říká si o to aby na něm někdo jezdil, komponenty jsou podle mě super a tady mi cena přijde odpovídající.

                                                  0 0
                                                • nox159  

                                                  když se tady ohaníš tím fulem tak u fulu je zaklad funkce → tzn. vyvoj, zlepšování, inovace…

                                                  takže katalogový ram s nalepkou author bude vzdy o ktok pozadu… :)

                                                  0 0
                                                  • jaja.k1  

                                                    Ne, už mě to nebaví.

                                                    Tobě ale ještě odpovím – to co jsi napsal bude asi podstata veškeré nedůvěty a averze.

                                                    Jde asi skutečně o tu nálepku AUTHOR!

                                                    Zdejší borci asi nemohou přenést přes srdce, že by šlo udělat solidní kolo s tímto na BF nepřípustným nápisem na rámu.

                                                    Tak si tady vesele diskutujte dál – už nemám co dodat.

                                                    :)

                                                    0 0
                                                  • Tommy_Lee  

                                                    Ale houby o nalepku. Jde o tu cenu. Ruku na srdce… To je vazne silene prestreleny! Zkus se na to podivat z pohledu potencialniho kupce. Tohle nemas sanci za ty prachy prodat. Ale je to tvuj boj a tvoje vizitka… Misto toho, aby sis z ty debaty neco odnesl, tak tu akorat obhajujes „superlehkej bajk s mechanikama za triatricet“… Tady uz vazne neni co dodat.

                                                    0 0
                                                  • Tommy_Lee  

                                                    maajkee tu nedavno prodaval toho svyho slavnyho jekylla tusim za 15k. Sice tam nemel X.0, ale mel to rozumneji a funkcneji poskladany. A to kolo bylo daleko vic „sexy“. A za min nez polovinu! To myslim mluvi za vse..

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    Ta cena je opravdu totálně mimo. A o tu nálepku trošku jde. Nejde tu vůbec o tu značku jako takovou, ale o kombinaci Author + full. Kdyby to bylo HT, tak proti tomu, že to je Author nemám nic. U fulla bohužel Author do teď neměl jediný slušný rám.

                                                    A můžu srovnávat cenu. Loni jsem si na chvíli zase postavil chrtí full AMS Pro.

                                                    Bylo to AMS Pro + RP23 + upravená Reba Team + X9/XT + Cmaxy ST. Tedy komplet úplně někde jinde než ten Author.

                                                    Rám + tlumič + vidlice byla půl roku jetá, zbytek necelé dva roky (a ani ne 5tis. km). Vše v perfektním stavu.

                                                    Prodával jsem to komplet za 30tis. Kč. A to ještě navíc dobře prodejná 18tka velikost.

                                                    Rozdíl byl ovšem v tom, že já to bez problémů prodal (kdybych byl trpělivý, tak jsem mohl možná nepatrně dráž, ale ne o moc).

                                                    Já bych za toho Author nedal ani 20tis. Kč.

                                                    0 0
                                                  • marapara  

                                                    Máš recht, já taky ne. Jak jsem psal kousek níž, aby to bylo prodejné, musel by s cenou jít u takové velikosti tak o 15 tisíc dolů. Tady ale spíš bude na vině nedostatek soudnosti.

                                                    0 0
                                                  • marapara  

                                                    Lidi jsou bohužel nepoučitelní, s tím nic nenaděláš. I když to třeba myslíš dobře, tak to berou jako útok a nějaká sebereflexe jim nic neříká.

                                                    0 0
                                                  • Maty.dp  

                                                    Než jsem se rozhodl pro GIANTA tak jsem zkoušel několik fullů. Měl jsem vždy na několik dní půjčené kola toho AUTHORA co nabízíš ( ve standartním osazení na sadě XT), dále MERIDU Ninety six, GF HIFI, SPECIALIZED FSR a toho GIANTA Anthema co jsem nakonec koupil. Mohu odpovědně prohlásit že nejhůř se mi jezdilo na tom AUTHOROVI a to i přes to že byl nejdražší a na nejvyšší sadě. Dokonce jsem na něj od prodejce měl takovou nabídku, že by mě stál asi polovinu katalogové ceny. Bohužel to kolo mě vůbec nepřesvědčilo. V počátku mě nějvíce oslovila MERIDA Ninety six která je zde taky jakožto značka dost neoblíbená. Tu bych třeba já doporučil. A proti AUTHOROVI nic nemám a klidně bych si od nich i nějaké kolo koupil kdyby splňovalo to co od kola požaduji.

                                                    Takže asi tak k tomu tvému AUTHOROVI. Jinak si taky myslím že jsi to s tou cenou přestřelil.

                                                    0 0
                                                  • Emiliano  

                                                    Ahoj, můžeš napsat, jak si dle tebe stál ten Specialized FSR?

                                                    0 0
                                                  • Maty.dp  

                                                    Dobrý kolo. Ale oproti těm ostatním byl za podobnou cenu hůř osazený. A rozhodně se při šlapání houpal víc než GIANT a podstatně víc než ta MERIDA.Což bylo pochopitelné při zdvihu 120/120. Z kopce to ale byl z těhle kol jednoznačný vítěz. Já chtěl ale kolo na maratony a pohodové ježdění cestou necestou. A ono když někam jedeš tak je to skoro pořád do kopce :) Nakonec jsem opravdu zvažoval pouze MERIDU Ninety six, SPECIALIZED FSR a toho GIANTA Anthema. Nakonec rozhodlo to že ten GIANT byl pro mé potřeby asi nejlepší a při delší vyjížďce jsem se na něm cítil nejlépe.

                                                    0 0
                                                  • marapara  

                                                    Při otevřeném tlumiči se Spešl fakt houpe dost, ale pokud máš tlumič s pp, tak přepnutí to poměrně výrazně eliminuje.

                                                    0 0
                                                  • Maty.dp  

                                                    Když zapnu PP na Anthemu tak se zadní stavba při šlapání ani nehne. Prostě fulla si musí každý vyzkoušet. Každému vyhovuje něco jiného. Já třeba teď bych hrozně rád nového stumpjumpera 140/140. To kolo se mi moc líbí a jezdí se mi na něm super. Ale na 100 km vyjížďku to fakt není. Jako další kolo bych si ho ale hrozně rád pořídil.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    záleží. Podle mě SJ je na 100+km akcičky -kde teda alespoň 50% je terén, pak šotky a polňačky, asfalt je nezbytné minimum – ideální kolo.

                                                    Kuře ze Šlapek na něm jezdí i XC a maratony a ne špatně.

                                                    momentálně mám SJ FSR i Epica a na většinu švihů budu brát SJ

                                                    0 0
                                                  • marapara  

                                                    Ale je :). Přes 100 km s více než 2 km převýšením jsem dal na těžším fullu se zdvihem 130/130 úplně v pohodě :). Tak nevidím důvod, proč by neměl být v pohodě na lehčím 140/140 :)

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    Přesně tak. Slušně jedoucí full je naprosto v pohodě i na dlouhé výlety.

                                                    Na tom těžším svojem Stereu a to navíc s NN/NN 2,4 UST jsem si zajel svojí nejnáročnější vyjížďku vůbec. Na někoho to sice není tak náročná vyjížďka, na mě ale ano (přes 100km, 3tis. metrů převýšení a hodně terénu a průměr kolem 15km/h). Na HT bych na téhle vyjížďce trpěl mnohem více.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    ale zase po rovinkách, kde je hodně kamenů a kořenů to na open jede a žehlí neskutečně. Je to něco za něco.

                                                    starší SJ a nové XC -co předpokládám testoval Maty- jsou si celkem podobné, SJ 2010 a dále je na tom trochu lépe – houpe méně, citlivost už ale není tak špičková (pořád je nadprůměrná)

                                                    0 0
                                                  • Maty.dp  

                                                    Co člověk to názor. Někdo má raději vyšší zdvihy. Každý co mu vyhovuje. Proto jsem psal, že fulla si musí každý vyzkoušet. Ale rozhodně pokud pojedu švih kolem 100 km kde bude terén 50/50 tak raději bych to jel na Anthemovi než na tom SJ 140/140. Ale ono záleží co si kdo představí pod pojmem terén. Do Alp by SJ 140/140 byl jasná volba.

                                                    Původně jsem psal o testovačce 120/120 rok 2009. To byla docela houpačka.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    nejde podle me ani tak o teren x teren ale o styl jakym jedes… :)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    taky dost.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    nejde o nalepku author, ale o to jak pise mlok, ze tahle znacka nemela jeste zadnej poradnej full a funkce jim nic nerika… vzdycky je to takovej tesco full…

                                                    0 0
                                                • blatofilka  

                                                  Už se tu zase hádají…?!?

                                                  0 0
                                            • maajkee  

                                              Už se prosimtě víc neztrapňuj :)

                                              0 0
                                        • nox159  

                                          jj to samozrejme vim…

                                          pod pojmem full s foxem si teda predstavim neco jineho :D

                                          0 0
                                    • Automat_1  

                                      ehm když se furt oháníš Foxem. Váhu neznam, nicméně pochybuju, že tvoje těch 12,3 kilo má, tak to nemá smysl řešit.

                                      0 0
                    • marapara  

                      Zajdi do cykloprodejny a nech si kolo zvážit na závěsné váze a dej fotku. Pak budeme věřit. Takto si to můžeš nadlehčit jak chceš, to není důkaz. Reálná váha bude tak o kilo vyšší.

                      0 0
                • PatrikL  

                  za 20000 neexistuje nový bike s podobnou výbavou (teda brzdy budú mať často lepšie, taktiež rám), ale ten tvoj divný šrot určite nemá hodnotu viac ako 25k…

                  0 0
                • marapara  

                  Fox máš pouze tlumič, jinak vidlice Epicon není zádná hitparáda a další výbava taky ne – mech. kotoučovky, kliky deore… Za cca 30tkč koupíš úplně nového fulla, loňský model, který bude daleko lépe vybaný než Tvůj a bude mít lepší váhu. Třeba tady: http://www.kubicasport.eu/…kutocna-cena

                  http://www.kubicasport.eu/…-FS-RC-2010/

                  Pokud máš trochu soudnosti, tak je ti jasné, že pokud budeš chtít opravdu svého fulla prodat, velikost XL vidím spíš jako nevýhodu v tomto případě, tak bude muset jít s cenou reálně tak o 15000 dolů. A to bude ještě rád.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    když k tomu ještě připočteme fakt, že Author fuly praskaj a jejich geometrie je otřesná…

                    0 0
                • vasek80  

                  No jo, ale ty prodáváš jeté kolo. Jen pro zajímavost, já svého nového Ghosta AMR 5700 kupoval o 3 000,– dráž jak ty prodáváš toto a vzhledově a sladěností komponentů to těžko porovnávat.

                  0 0
                  • marapara  

                    To asi už nemá cenu řešit a vysvětlovat někomu, kdo to pochopit nechce :). Prostě za tu cenu by to mohl koupiut leda padlý na hlavu a pokud to bude chtít reálně prodat, tak bude muset jít s cenou tak o 15k dolů.

                    0 0
    • rock  

      Když už mermomocí full z této cenové kategorie, tak bych šel do toho Haibika, co postoval maajkee 03.03.2011 08:10:33. Anebo do toho marina, kterej se totálně nesešel s mým vkusem, ale asi bude dobrej.

      0 0
      • Adam1985  

        Toho Marina bych bral hned – ale šťatný to člověk, kterému vyhovuje velikost S a M. Potřeboval bych XL a to prodejce bohužel nemá. Za ty peníze lepší kolo myslím neseženeš! Vzhled je věc vkusu, ale co se týče funkčnosti, tak Marin je 1!

        0 0
    • Adam1985  

      Kdyby ten krasavec (věc názoru) nebyl tak drahý, tak je to jasná volba! http://www.marinshop.cz/…ion-5–6.html

      0 0
    • KAPLIS  

      Já se uklik…

      0 0
    • Jauda  

      ještě mně napadla taková možná blbost, ale jak se furt koukám na ten Marin (mám ho na ploše), tak nezavazí tam trochu ta zadní kyvka při šlapání? Nebo s tím nějak počítají.

      To by byla spíš otázka na někoho kdo ho má, ale nikoho takového neznám… :-D

      0 0
      • nzg  

        Tak podobneho Marina uz skoro rok mam (jen jinak posklade) a kontakt se zadni stavbou zatim neprobehl ani jednou. Vypada docela masivne, ale je docela uzka.

        Za ty prachy bych tu 5.6 bral hned. Skoda,ze to nevyselo v inzeratech pred zimou, hned bych ho pritelkyni doporucil.

        0 0
    • scret  

      vzal bych toho Marina z bazaru, je to se zarukou a dobrej system… das lepsi vidli a paradni koleso…

      0 0
      • maajkee  

        Taky myslím, že to je za tu cenu dobrá volba, ještě jestli sedne velikost, maj S a M, nevim kolik zakladatel měří.

        0 0
        • Jauda  

          měřím asi 183cm a 75kg. Vzal bych Lko předváděčku.

          0 0
    • beavis  

      Taky jsem treba pro toho Marina nebo vubec jakykoliv jety kolo. Za tech cca 20 000 Kc si nic moc novyho fulla nekoupis. V tehle cenove relaci to vzdy bude nejaky kompromis:-(

      0 0
    • Jauda  

      A ještě jeden dotaz. Jsou někde na webu uvedené hmotnosti rámů a ráfků? Konkrétně Mavic XM-117 – na e-shopech jsem váhu nenašel.thx

      0 0
    • Jauda  

      A co říkáte na tohle? Sice je to přes limit, ale…

      Trek Fuel EX

      0 0
      • vasek80  

        Vypadá hodně zajímavě. To měl vidět ten co tu nabízel A-gang za 33.

        Ale k Treku, už od pohledu podle posazu to vypadá na nějakého rychlíka. Komponentově pěkně vyladěné, na můj vkus zbytečně velkej přední kotouč, když vím jak ty brzdy brzdí na 185 mm. Osobně by mne zajímalo jestli byl tlumič a vidle na servisu (protože jak jsem psal podle posazu to nevypadá na člověka co najede 500 km ročně) a pokud by prodejce servis doložil a tlumení bylo v pořádku tak by to byla jasná volba.

        EDIT- koukám že to nemá ani rok, tak to snad ani ten servis bych nevyžadoval, ale pokud by byl tak obrovské +

        0 0
        • marapara  

          Čoveče, mně tento nepřipadá jako loňský model 2010, ale jako starší, spíš 2009. Buď se o rok spletl nebo mlží (podvádí).

          Když se podívám u Bradského: http://www.bradsky.cz/…-p-2134.html tak Fuel EX 6.5 je model 2009. Model 2010 má jinak řešené vahadlo.

          0 0
          • rock  

            Mlží ? Možná. Podvádí ? Neřek bych. V inzerátu se píše, kdy ho koupil, ne, jaký je to modelový ročník …

            0 0
            • marapara  

              Tak v tomto případě mlží. Buď ho koupil před rokem jako starší model 2009 nebo ho koupil už jetý.

              Každopádně mi přijde nefér neuvést tohle v inzerátum že jde o modelový ročník 2009. I když cena je celkem v pohodě na co na tom je za vybavení.

              0 0
    • Bafoon  

      tož, haibike už není – nevěděli by jste někdo prosím o něčem podobném?

      0 0
      • Adam1985  

        Kellys Skain

        0 0
        • Bafoon  

          ty jsi jím fakt posedlý :-D ok, díky. Věděl jsem o něm ale vypadl mi – chtěl jsem folly nacpat přítelkyni(stej­ný rám)

          0 0
      • rock  

        V téhle cenové kategorii si moc vyskakovat nemůžeš :-/. Na full je to fakt docela málo.

        Co třeba Norco nebo Trance ?

        0 0
      • marapara  

        Tuhle tak maximálně na ježdění do obchodu nebo hospody či na zahrádku :)

        0 0
    • Edis  

      no za ty kačky bych zkusil třeba tohle

      http://www.bike-life.cz/…RE-2011.html?…

      pěknej design a výbava taky ujde

      0 0
    • matkatereza  

      Zdravim panove,

      kdyz jsme u tech fullu do 20 000,– jak byste zhodnotili tohle kolo? http://www.mojekolo.cz/…-otero-super

      jsem zacatecnik, ktery nema nejake velke ambice se tomu nejak vyrazne venovat. Ale proste kdyz 1×-3× tydne si jedu pres les a je potreba trochu skocit pres koreny, sutraky, popr. nejakou tu mensi skalku, tak to na mem soucasnem MTB bez jakehokoliv odpruzeni neni uplne idealni zazitek. Jak byste tedy toto kolo (spise na rekracni jezdeni) hodnotili?

      Petr

      0 0
      • marapara  

        Tak nějak trochu to fungovat bude, ale zázraky od toho nečekej. Za ty peníze dají sehnat mnohem lepší kolo. Nebo se raději podívat po bazarech. Za 20tku se dá koupit i rozumně jetý a udržovaný, ale hlavně už dobře funkční full.

        0 0
    • lukeenho  

      Také bych se s vámi rád poradil, ohledně technických parametrů tohoto (MONGOOSE Salvo Comp 2011) kola. Jak je na tom ve srovnání s tím Haibikem Scream RX?

      Díky moc, doufám že budu mít víc štěstí než kolega nade mnou :)

      0 0
    • Edy  

      V cenové relaci bych raději zůstal u crosse, vzhledem na co to budeš mít tak kup širší terénní pláště do 1,75.

      Skoky bych s crossem vynechal. Ušetříš 20 000,– a nebudeš zklamaný z levného fulla.

      0 0
    • l.smetana  

      Zdravím, známý právě řeší stejný problém, nedávno mu ukradli Meridu a tak se dívá po něčem do 20 000. Měl by to být teda full, zdvihově kolem 120mm, žádné sjezdy to moc nezažije, spíše rozbitější polňačky, sem tam rochnění se v Beskydech. Jeho výška 178cm. má někdo nějaké nápady,co by se dalo spáchat? :)

      0 0
      • l.smetana  

        Jediné,co jsem tak vymyslel je skládat na tomhle ,ale nevím,nevím, jak bych se vlezl do 20k a jestli je to vůbec reálné.. Nejhorší asi vidlice, tlumič, kola. Kliky bych koupil Mighty za 900 i s osou a převodníkama, pohon asi devítkový,na víc nebudou finance. Sedlo tady nějaké provizorní najdu, sedlovka china stejně jako kokpit, brzdy Deore a nebo pokud by vyšlo tak SLX.

        0 0
      • jIrI___  

        Asi jedině bazar.

        0 0
      • Smazaný účet  

        za 20 seženeš blbě i nový HT natož full…

        0 0
        • l.smetana  

          No,ještě laškuju s karbon HT z číny, to co má Kynio a nebo potom ten bazar,no.. Vím že není moc na výběr,ale rád bych vytěžil za těch 20k maximum ;)

          0 0
          • scret  

            no i s cinou budes mit problem se do toho dostat… Nikde jsem ji levnejs jak za cca 9–10 nenasel… resp. vcetne vsech nakladu…

            Ale mam tu ted jezdenou cinu, na 100mm foxu s 15 osou, XT atd.

            Tak kdybys mel zajem, mejl…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.