• dydy

    Pomalu si začínám pohrávat s myšlenkou, že příští rok pořídím nového bika, takže si rád poslechnu názory ostatních. Chci 29´´ celopéro. Využití na maratony (tak 1, max 3 do roka), resp na trénink v maratónských podmínkách (to znamená žádný terénní extrémy). V těžších terénech hodně ztrácím (nemám techniku a rychle odcházím fyzicky), slibuju si od toho, že mě to pomůže pošetřit síly a závod (terény) si trochu víc užít. Zatím mám ve výběru Specialized Stumpjumper 29 www.specialized.com/…CBkModel.jsp?… nebo Gary Fisher Hifi Deluxe 29 www.fisherbikes.com/…fi-deluxe-29 nebo Kona Heihei 29 www.konaworld.com/08_heihei29.htm

    Cenu (v Kč) jsem našel zatím jenom u Stumpjumpera, předpokládám, že Gary a Kona bude v podobný relaci (podle cen v dolarech). Zatím vede Stumpjumper. Na velopéru jsem nikdy pořádně nejezdil, jenom krátce na Spešlu FSR XC Pro (byl jsem nadšený) a na Epicu (to jsem zjistil, že nechci). Zadní stavba tuhá, žádná extrénmí houpačka (FSR). Stumpjumper v 29´´ má stejný zdvih, předpokládám, že se to bude chovat stejně. Jak pracuje zadní stavba u Garyho nevim, jinak se mi i Hi-fi líbí, i když je to úplně jiný než Spešl. Možná to nejsou úplně kola na maratony, ale zase zdvih 80mm mi připadá už dost málo (navíc třeba GF Race Day se mi ani moc nelíbí). Kona nevypadá špatně, ale má jen 80 zdvih a trochu bych se bál geometrie, vyhovuje mi spíš delší (jako má GF). Jak byste odhadli váhu? S Garym nemam nejlepší zkušenosti.

    Anketa: Jakýho fulla 29?

    12x
    48%
    0 0
    • miťo  

      Koukám že máš z čeho vybírat :) Tady ti neporadím, jen chválím 29" koncept. Chtěl bych se ale zeptat bikerů co prohání velká kola, jetli jim nepřipadá, že řetěz více létá a mlátí do výpletu než u 26" biku. Při přechodu na 29" jsem nechal z ekonomických důvodů stejné komponenty a fakt mám dojem že ten řetěz je na dvacetdevítce méně stabilní ve sjezdech. Co vy na to? Může za to delší zadek a tím delší řetěz? Šaltr mám Sram se středním vodítkem, tedy docela stabilní.

      0 0
      • dydy  

        Ok, díky, každopádně je ale v tomhle threadu zmínka jen o hifi, jinak to jsou kola (rámy), který si před koupí těžko vyzkouším, což bych rád, když už bych zainvestoval nemalou částku.

        0 0
        • Vevoda  

          Máš pravdu, je to na rozšíření obzoru, pro inspiraci. Kola jsou to moc pěkný, škoda že tady tak nefrčí.

          0 0
    • dada  

      jen technická…u kony cena v dolarech = cena v eurech!

      0 0
    • Hynas  

      Kamaráde…závidím ti možnost rozhodovat se mezi uvedenými a pak si ještě toho favorita sehnat. 29´´ mě taky lákají, páč nejsem žádný agresívní jezdec, ale vytrvalý maratonec, a jak je známo…děvetad­vacítka je rozjetý tank. Moc nejezdím agresívní nástupy, láká mě rychlost v krajině, do kopců a de facto pohodlnější sjezdy. Do toho ještě zakomponování odpružené zadní stavby…:o))) Mým favoritem je jasně hi-fi, páč mám 26´´ sugara od fishera a jsem naprosto spokojený. De facto je u hi-fi systém odpružení stejný…takže vím, do čeho bych vlastně šel. Velká kola k tomu, genesis 2 geometrie…co víc si přát? :o) Snad jen u nejvyššího modelu hi-fi doplnit světle modrou barvu barvami továrního týmu GF viz www.cyclingnews.com. Jestli si však jakékoliv velopéro pořídíš, dej vědět, rád bych informace…:o) Páč plánuju, že až mi praskne sugar, půjdu do velkých kol :o) Přeju dobrou volbu (P.S: Kona nikdy nebyl můj typ, stejně jako spešlův image mi přijde otřesný). :o)

      0 0
    • Hynas  

      A ještě si neodpustím…ten model hi-fi deluxe mi přijde jako postačující proti vyšší řadě…páč tohle kolo si už zaslouží vozit se na SRAMu, já osobně bych ještě kolo „vytunil“ jinými klikami (sundat LX, nasadit Stylo), vidlice vypadá hodně dobře, FOXka, ale ze zkušenosti bych sehnal a nasadil Rebu Team s poplockem na řidítkách (stejně jako na sugaru), protože zamykám docela často a jen prstem je to exkluzívně luxusní…a „jen“ RP2 je postačující, docela jednoduché na ovládání…a deset centimetrů nad každým kolem a k tomu celopéro a k tomu ještě 29´´…fakt můj se :o)

      0 0
    • Gung-Ho  

      Osobně hlasuju pro GF HiFi a to hlavně proto, že je to vlastně „jen“ vylepšenej Sugar a ten aspon v 29" rozhodně nemá chybu. Teda já to tak vidim…řek bych, že přesne splnuje to co od kola chceš. Je to bike právě spíš na XC než na nějaký extra technický pasáže. A že má delší geometrii to jen potvrzuje. Mám ještě Astrix Monk 29" s vyššimi zdvyhy a 2.35 pláštěma a taky se na něm dá ujet i dost přes kilo, ale přeci jen Cukřík je svižnější:-)) Fotku už brzo do galerie umístim…naježděno už na něm něco mám, ale s fotkou sem čekal na drobné estetické detaily:-))

      0 0
      • dydy  

        Byl jsem podobného názoru, ale na Stumpjumpera (26) jsem slyšel jen samou chválu, a to mě nahlodalo, navíc se mi prostě líbí. Ten tvůj sugar je ale taky je parádní.

        0 0
      • McBlacky  

        tvůj sugar je ovšem váhově potunenej líp jak půlka HT tady na BFku :) se pak nediv že jede…

        0 0
    • well  

      A´t vybereš jak vybereš, tak vybírej rychle. Kola 29 a ještě celopéra si nikdo jen tak na sklad nevezme. Já objednal Haro a pokuď bych to neudělal do půlky září, tak bych měl zase do září 2008 čas na výběr :-/ .

      0 0
      • dydy  

        Az tak? Plánoval jsem, ze rozhodnutí padne nejdrív v lednu, nerad bych to uspechal a pres zimu na tom stejne jezdit nebudu.

        0 0
    • Vevoda  

      To by měla být geometrie na Spešla. Připadne mi hoodně dlouhá.

      0 0
      • Vevoda  

        Close window

        Size M L XL XXL Seat Tube Length – Center to Top 445mm 483mm 533mm 584mm Top Tube Length (Horizontal) 595mm 630mm 650mm 670mm Top Tube Length (Actual) 610mm 645mm 668mm 683mm Chainstay Length 448mm 448mm 448mm 448mm Bottom Bracket Height – Low Setting 328mm 328mm 328mm 328mm Seat Tube Angle (Actual) – Low Setting 71� 71� 71� 71� Seat Tube Angle (Effective) – Low Setting 74.5� 74.5� 74.5� 74.5� Head Tube Angle – Low Setting 69.5� 69.5� 69.5� 69.5� Wheel Base 1129mm 1166mm 1188mm 1208mm Standover Height 718mm 725mm 767mm 786mm Head Tube Height 100mm 120mm 140mm 140mm Handlebar Width 640mm 640mm 640mm 640mm Stem Length 90mm 105mm 120mm 120mm Crank Length 175mm 175mm 175mm 175mm Seatpost Length 350mm 400mm 400mm 400mm

        0 0
    • dydy  

      Tatím jsem nenašel, kolik bude stát Gary v Kč.

      0 0
      • blue  

        HiFi Plus 29 64444,– HiFi Deluxe 29 74444,– HiFi Pro 29 88888,–

        0 0
        • dydy  

          Díky, takže další argument pro hifi deluxe

          0 0
        • dydy  

          Kde jsi ty ceny našel? Na stránkách Brettonu modely 2008 ještě vůbec nejsou a ani google moc nepomohl.

          0 0
    • BB  

      ten HIFI je podložený letama zkušeností. Spešl vždy dělal kola s kratší zadní stavbou, nevím, zda se jim hned napoprve podaří nastřelit správnou geometrii a 29 chce delší zadní stavbu.

      0 0
      • Vevoda  

        Tu zadní stavbu myslíš kolik mm? 450mm

        0 0
      • dydy  

        Přesně to si říkám taky, ten Stumpjumper je v podstatě prototyp, takže by to ještě nemuselo být všechno vychytaný.

        0 0
    • Vlado Jekyll  

      keď prenásobím cenu garyho kurzom v USA a v CZ, tak mi to nejak nesedí :-(

      0 0
      • Vilém  

        A u Cannonu Ti to sedi? :)

        0 0
        • Vlado Jekyll  

          jasné že nie, za tie peniaze by som to v živote nekúpil, hlavne keď viem, že inde to majú oveľa lacnejšie

          0 0
          • Vilém  

            Bohuzel rozdil cen v CR(SK) proti statum je nejenom u techto znacek hodne velkej.Pokud clovek ma tu moznost,tak proc to neprivezt,ale to bych asi udelal jen u HT,pripadnou reklamaci treba praskleho ramu, bych nechtel resit pres ocean.

            0 0
            • Vlado Jekyll  

              keď kúpiš niečo, čo má distibútora aj v EU a máš všetky papiere, myslím si, že by nemal byť problém…ale asi som idealista…ale ja tak by som si radšej kúpil bajk za polovicu a riskol to…

              0 0
    • dydy  

      Tak dneska jsem si vyzkoušel HIFI Plus 29 a moje nadšení nezná mezí, jdu do toho. Škoda, že není víc velikostí, mezi M a L bych uvítal mezistupeň, jdu do Lka, vzhledem k mymu stylu jízdy. Jinak paráda, žádná extra houpačka. Už se jenom rozhoduju, kde to objednám.

      0 0
      • dydy  

        Co mě překvapuje je srovnání vidlic – ta Reba na Hifi chodí podstatně míň než moje Tora na HKEK, ačkoliv mají obě 100mm. Tora je výrazně komfortnější. Tušíte jak se bude chovat ta Foxka na Hifi Deluxe 29?

        0 0
      • dydy  

        Co mě taky překvapilo je, že v katalogu (na netu) píšou, že Hifi 29 má karbonový vzpěry zadní stavby, ale řekl bych, že to není pravda, zadní vzpěra je jenom natřená na černo:-). Ne že by mě to trápilo, o funkci karbonu na FS si valný iluze nedělám, ale překvapilo mě to. Byznys je holt byznys. Hifi 26´´ tam karbon skutečně má.

        0 0
        • SugaRace  

          Kamaráde…blahopřeju ti, nelíčenou závistí stírám slzu, jestli budeš někdy v beskydech, rád se na tom tvém superstroji za pár pivek projedu :o)

          0 0
      • Ice-goofy  

        Tez jsem si ho vyzkousel a tez mam slova chvaly… Ja jen s tim rozdilem, ze do toho nejdu .. teda zatim ;) Podobne mi stoji doma a tak si zatim uzivam tohle… ted jsem vymenil tlumic manitou za foxe a premyslim bud o vidli Fox ci carbon DT ;) .. Jinak s fullem 29´´ naprosta spokojenost..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.