• Člověk a jeho svět

    Ahoj, mám dva dotazy. Nějakým záhadným způsobem se mi podařilo na levé páce Dura Ace 9000 strhnout drážka šroubu, který posouvá páku od/k řidítkám (Grip Adjusting Screw). Nevíte, jak dostat ten šroub ven, když šroubovákem to kvůli strhlé drážce nejde? A náhradní šroub asi k dostání není, že? Takže asi nějaký stejný průměr (ale nevím, kde seženu titanový šroubek)… Díky

    0 0
    • kubad  

      tak dej obyč železný, ty 1– 2g navíc tě nevytrhnou :D

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Mám dotaz na místní silniční odborníky, a sice řeším nějaké lupání – zvuk jako by řetěz přeskakoval z pastorku na pastorek, ale řetěz neskáče, jede to hladce jak by nová sada měla… Děje se to při jízdě ze sedla zejména do kopce a jen při zařazení třech posledních pastorků (25, 23, 21) a velké pily. Nevíte, čím to? Díky.

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Tak dnes zase, na stojáka tři nejlehčí převody s velkou pilou nějaké cvakání, praskání. Od smyku resp. křížení řetězu to být nemůže. Čím by to mohlo být – nějaká pružina nebo co? Co by mohlo u 11sp dělat tyto pazvuky, nevíte? Je to jen u těch posledních pastorků – 21, 23, 25.

        0 0
        • raceman  

          nemas jezdit tak prasacke prevody ;)

          a mohlo by to byt kratkym retezem, ten sjede ze zubu kladky a zacne to vydavat cvakave zvuky… a jakmile das tezsi prevod, tak se vrati na svoje misto

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Nevím, řetěz je dle mě ok, navíc tam mám teď kompakty, takže malý převodníky. Tím to asi nebude, ale i tak díky…

            0 0
        • kubad  

          co máš za kazetu?

          někde sem tuším četl že 11sp. DA s tímhle má trochu problémy, ale je to hodně neověřené, možná Ječnák bude vědět víc

          0 0
        • Žíža  

          nevim jak tato kazeta, ale posledni tri pastorky maji casto spolecny unasec – co takhle sundat kazetu, vycistit dosedaci plochu a drazky promazat a znovu slozit – muze to byt nejak necistota pod kazetou.

          0 0
          • kubad  

            ten unašeč je tuším z carbonu a problém je na světě

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Jojo, 25+23 jsou na jednom unašeči, 21+19+17 na dalším, oba jsou z karbonu. Takže to jsou zvuky kvůli tomu, že to je karbon, nebo to nějak praská…? No potěš :(

              0 0
        • jecnak  

          Prohlidni si ten karbonovy unasec, jestli neni praskly. Par fotek rozemletych kazet dik prdlemu unaseci jsem zahlidl.

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Tak jsem to rozebral, unašeče prasknuté díky bohu nejsou. Na konci ořechu směrem k přírubě bylo trochu nečistoty, ale nic dramatického. No i tak jsem ořech vyčistil a uvidíme, co dál.

            Krajním řešením je kazeta Ultegra, ale snad to bude ok. Nebo myslíte, že bych to neměl řešit, a smířit se s tím, že si to občas zalupe? Nebo hrozí nějaké reálné nebezpečí, že servu ty unašeče? Kopce jezdím dost silově…

            0 0
      • meerx99  

        Řeším naprosto totéž, už to začalo s Durou 7900. Jaký máš rám a co jsi s tím nakonec udělal?

        0 0
      • Tina  

        Jazdím RD9000 + FD9000 + CN9000 + Ultegrovú kazetu 11–28z a úplne bez problémov. 10speed prevodníky Stronglight 50/36z. Úplného španiela však neradím. Idem na max 50–25z, t.j. píla a druhý najväčší pastorok.

        Praskanie môže vychádzať z karbonového unášača kazety. Pokiaľ máš možnosť požičaj si od niekoho inú kazetu (najlepšie Ultegru) a vyskúšaj pojazdiť.

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Podobné lupání se mi stalo, když jsem zjistil, že praskl jeden ze šroubů na převodnících.

        EDIT: datum…

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          To nevadí, stále to ještě není vyřešené, resp. to opět začalo, možná jiný zvuk, ale opět velká velká, řešil jsem to už zde v jiném vlákně, stále jaksi bez úspěchu…

          0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Vyměnil jsem lanka, bowdeny, šrouby v převodnících, prohlédl kazetu (unašeč ok), odšrouboval patku, vyčistil, promazal styčné plochy u upínáků… A furt to kua cvaká. Na velká-velká celkem kašlu, to teda řadit nemusím, ale malá-velká, to je za trest (jet s tím třeba na DS byla více zkouška psychiky, než fyzičky). Kde to šlo, tak jsem dával lehčí převod, abych necvakal. Je to pouze na pastorku 25 zubů, jakékoliv další naprosto bez problémů. Ale pořád se mi zdá, že to cvakání jde spíše od středu. Vím, na karbonu se to nese, ale i tak… Čím by to u kolem středu mohlo být?

          0 0
          • Tina  

            Ako som už písala, skús namontovať na skúšku inú kazetu.

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Upřímně, přemýšlím už i nad tím, že koupím jinou – snazší cesta by byla výpůjčka, ale bohužel v mém okolí není žádný dobrovolník s 11sp Shimano.

              0 0
              • Tina  

                Že by ti v Brne nikto nedokázal na pár minút požičať 11spd kazetu? Každý víkend sa tam napr. stretávajú o 10tej silničáři u Olympie a vyrážajú na spoločné švihy. Keď tam prídeš o 20 minút v predstihu tak verím, že ti niekto požičia na pár minút svoje zadné kolo, aby si to mohol skúsiť.

                0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  Ale jo, nějak to vyřeším ;)

                  Jinak nevím, zda švihy od Olympie jsou stále aktuální. Možná přes zimu, ale kdo by teď jezdil ten nudný jih :)

                  0 0
                • Člověk a jeho svět  

                  Tina, vďaka :).

                  Pořád jsem nad tím přemýšlel. Když to lupe jen na jednom pastorku,musí to být vzadu. Teda doufal jsem. Včera jsem sundal znovu kazetu a ořech. Ořech jsem zvenku dokonale očistil (ne že by byl špinavý, mikro bordel na konci drážek byl) a konec ořechu lehounce mázl bílou vazelínou. Nýty unašeče posledních dvou pastorku jsem prošil silikonovým olejem. Pružinu a kladky přehazky taky. Dnes jsem to projel a, třikrát sláva, je konečně klid. Něco z toho pomohlo.

                  0 0
          • Concorde  

            Takze doraz to nebyl, jo? :)

            0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Dotaz k řetězu DA 9000. V manuálu se píše, že řetěz je směrový, a přední strana je označena dvěma čárkami, viz obrázek. Slepý fakt nejsem, ale ty čárky jsem tam opravdu nenašel… Po obou stranách na článcích nápisy (VIA, HH Japan, Shimano Dura Ace, HG CN 9000), ale čárky nikde. Nemá někdo podobnou zkušenost? Podle čeho určit pak směr řetězu?

      0 0
      • Tina  

        To čo píšeš sa netýka DA CN9000 reťaze. Tá nie je smerová. To sa týka iba reťazí CN-HG900, HG700, HG600.

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Jo takhle, díky ;)

          Lze říci, že je tedy CH-HG900 lepší než CN-9000 nebo to je úplně jedno? Díky.

          0 0
          • Tina  

            IMHO najväčší rozdiel bude v tom, že smerová reťaz bude prispôsobená na MTB prevodníky.

            Držala by som sa odporúčania Shimano. HG na MTB a 9000 na silničku.

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Jasně, takže CN-9000 není směrový, byť to uvádějí na webech, viz třeba KK

              http://www.kupkolo.cz/…icka_z93627/

              A pak mě zmátlo, že to doporučení o čárkách na vnější straně čtu v manuálu pro sadu Dura Ace, nenapadlo mě ani ve snu, že v informacích o silničním komponentu budou zmiňovat mtb. Každopádně díky za info.

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Při podrobnějším zkoumání jsem došel k závěru, že rozdíl je takový, že u nesměrových řetězů jsou oba díly užší části článku stejné (se zkosením hran), u směrových jsou vnější bez zkosení a vnitřní mají zkosené hrany pro lepší nabíhání.

                0 0
                • Zdenda CUBE  

                  No vidíš jak jsi šikovnej, jen jsou zkosené širší části článků a jsou zkosené z vnější strany, jinak dobrý…

                  0 0
                  • ˘Ö˘ Krab  

                    https://static.bike-components.de/…8ae4fa64.pdf

                    U CN-7901 jsou širší články různě kosené z obou stran, užší jen z té vnitřní – viz obrázky v dokumentaci.

                    0 0
                    • Zdenda CUBE  

                      Jo jo, on ale psal o 9000 a ta je probraná na širších článcích z venku a na užších zevnitř. Navíc širší mají vyprofilovanou drážku na vnější straně a tím by se prakticky ten řetěz „neměl“ nasadit obráceně, ale pravdou je že už jsem viděl ledacos co někteří kutilové dokážou vymyslet ;-)

                      0 0
    • HoF  

      Ahoj, připíchnu to sem. Nemá náhodou někdo doma gumové kryty pák Dura Ace 9000? Nebo kde by se daly třeba sehnat? Sháním, ale zatím neúspěšně. Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.