• Czechmate87

    Budu kupovat užitou sadu. Za podobné peníze buďto starší Duru 7900 nebo novou/lehce užívanou 105 7000. Co z toho volit? :-) DA o cca 350g lehčí, 105 má 11 převodů… otázky otázky otázky… Prosím o hlasovačku a vysvětlení do komentářů…

    Anketa: Dura-ace 7900 nebo 105 R7000?

    2x
    10%
    18x
    90%
    0 0
    • milan.v  

      Tady vůbec není o čem, novější sady jsou o míle jinde oproti, i když topovým, předchozím sadám…

      0 0
    • KUBULA  

      Za mě 105, DA je sice super a určitě bych jí chtěl mít na kole na nedělní pozing, ale na ježdění je 105 prostě o parník vpředu.

      0 0
    • carlyno  

      jasně že je 105 lehčí,protože ja tam hafo plastu!

      0 0
      • Czechmate87  

        A kde jste na to přišel?

        0 0
      • DaD  

        Kde je tam hafo plastu? Díky za info.

        0 0
        • Cavendish  

          Hafo plastu neměla ani Sora 3300 před 13 lety.

          I Claris je dneska hliník

          0 0
          • DaD  

            No právě. Něco je v pákách, ale to má i nová Dura, proto příliš nechápu tento výkřik do tmy..

            0 0
            • Cavendish  

              Jediný plast měla Sora byl na šaltru. A pak jen ta brzdová páka jako taková. Samej plast no….a i tak mě sloužila 10 let a najela 30 tisíc km

              0 0
              • DaD  

                Jj, to už je dost pravěk. Nová 105 je udělaná velmi dobře a plast je opravdu jen v mechanice řazení. Ostatně jako všechny páky od Shimana.

                0 0
    • DaD  

      Mimo váhy je ve všem lepší nová 105. Chodí opravdu skvěle. DA bude asi dost jetá a s novou R7000 se bude ve funkci jen těžko rovnat. Jen dohad v tom, že Dura už bude mít to nejlepší za sebou. Navíc je to závodní sada a tam se jede spíše na váhu, než trvanlivost. Může mít samozřejmě najeto jen pár km, ale to asi těžko. Já bych šel do 105.

      2 0
    • nooski  

      105, lepsi tvar pak, bude odolnejsi, je kompatibilni s novyma sadama, zvladne vetsi rozsah, sezenes nahradni dily…

      0 0
      • DaD  

        Jj, máš pravdu, předsedo :)

        0 0
        • nooski  

          Ja mam 105 rad, je to vdecna sada a az bude v elektrice, to bude parada :-)

          0 0
          • DaD  

            Přesně, mám na ní tisíce kilometrů a ani jeden problém. Mám krátké páky pro malé ruce (teď nevím označení) a chodí to stále jako nové, prostě skvěle:) Spolehlivá sada za rozumný peníz. V Di2 bych to ale asi nechtěl. To bych nechal na Ultegru a DA.

            0 0
            • nooski  

              Neboj, bude. Kazdopadne bude i 12rychlostni 105 v mechanice, takze furt to bude nejlepsi pomer cena/vykon

              0 0
              • DaD  

                Jsem na to velmi zvědav a dost se na ni těším. 105 sada je moje srdcovka už nějaké to desetiletí:) Kua, to to letí..

                0 0
          • Cavendish  

            Se bojím, že nebude :(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.