Dovolená 2020 aneb kam se letos chystáte

113 nepřečtených
  • Hedus

    Taky se už nemůžete dočkat jara ? Pro ty netrpělivé pošlete nějakou inspiraci na cyklo dovolenou. Chtěl bych se jednou podívat s kolem do Arménie, máte s tím někdo zkušenost (doprava, ubytování, zajímavá místa)

    0 0
    • Bruca  

      Nebude cyklo, ale opět Skotsko na Isle of Skye.

      Na armenii zkus kouknout a poptat na outdoorforu ;-)

      0 0
    • ratel  

      V Arménii jsem byl před x lety, ale nepřišlo mi to jako cyklistický ráj. Hole kopce, cesty nic moc,vítr a hic, prach. Otázka je na čem tam budeš jezdit.

      0 0
      • Hedus  

        Klasika MTB HT, případně pokud je možnost tam něco půjčit. Jak jsi tam jel ?

        0 0
        • ratel  

          Aeroflotem z Mockby :-)

          Ale ted tam myslím litaji i lowcosty z Katowic.

          0 0
          • kejda  

            I z Budapešti, letíme tam příští týden lyžovat…

            0 0
            • Hedus  

              Pěkně ! Můžeš napsat trochu konkrétněji ? Kam, případně cestovka ?

              0 0
              • kejda  

                Všechno sólo. Hotel přes booking, letenka tuším kiwi, lyžovat budeme v Shavdagu, sice je to malé středisko, ale úplně nové. Hotely jenom 5*. Nebude to o tom najet každý den 100 km. Spíše trochu advik a minimálně dvě noci zapařit v Baku :)

                Cenově to je samozřejmě nesrovnatelné s Rakouskem, třeba skipas 4 dny 1000 kč :), ale zase v Reichu je lyžování někde jinde…

                0 0
                • Hedus  

                  Minimálně dobrá zkušenost a zážitek. Být to aktuální, tak bych se hned přidal :)

                  0 0
                  • kejda  

                    Máme jedno místo v hotelu volné, ale už asi nebudou letenky, co jsme se dívali…

                    0 0
                    • Hedus  

                      Chtěl bych vzít stejně dceru. Přesto díky za super typ

                      0 0
                • ratel  

                  V Baku se patřilo dobře. V létě 40°c, žádný alkohol :-). To byla perestrojka a suchý zákon. Navíc jdou to muslimové.

                  Ale to je Ázerbájdžán, ne Arménie…

                  0 0
                  • kejda  

                    Jo sorry, přehlídl jsem ten původní dotaz, že se ptal na Arménii…

                    0 0
                • Hedus  

                  Teď jsem se ještě díval, to ale není Arménie, ale Azerbajžán ?

                  0 0
                • embi  

                  Jak resite dopravu z letiste na hotel? Pujceny auto?

                  0 0
                  • kejda  

                    Asi tágo z letiště, ještě si můžeme zavolat shuttle z hotelu, a prý tam jezdí Uber (neověřeno). Průměrně 500 Kč/osoba jedna cesta.

                    0 0
                    • zderes  

                      Hodně zajímavé, kdybych o tom věděl, asi bych to naplánoval. Sice letenka z Budapešti nejlevnější jsem našel za trojku, z Prahy za 5,5 a s přestupem, ale snad příští rok když to naplánuju včas tak to bude lepší a třeba odlet blíž. Letos to ale nestihnu, podlehl jsem okolí a za pár dní budu trávit čas v teple.

                      Pochytej co nejvíce informací i pokud se povede třeba o okolních resortech. V těch místech jsem kdysi byl dva měsíce vč. Kavkazu.

                      Lyže si berete sebou nebo půjčujete tam? Cena? Vše se dá vygůglit, ale není nad to informace získat od někoho, kdo má osobní zkušenost. Tak až se vrátíš nebo až tam budeš sem tam napiš nějaké info.

                      0 0
                      • Hedus  

                        Ten resort, tam vypadá luxusně. Ještě tam vychytat dopravu.

                        0 0
                        • zderes  

                          Doprava by měla být v pohodě. Taxi, metro, autobus. Bohužel my pohodlní, co vždy řešíme půjčovnu aut, pro nás špatná zpráva, tady to výjde pěkně draho!

                          0 0
                      • kejda  

                        Lyže půjčovna, i když příplatek k letence tuším 800 kč za lyže není zas tak moc. Letenka stála 2300 + 700 za priority zavazadlo, což je normální menší kabela, navíc jsme vzali i jedno nadměrný na helmy a boty. Takže letenka vyjde na hlavu cca 3,5 tisíce. Report napíšu, to není žádný problém, akorát nevím kam, aby to admin nesmazal, když to nemá nic společného s kolama, teď je to tady dost přísný :)))

                        0 0
                        • Hedus  

                          Ne, ne admin rád nechá open. Takže sem s informacemi :) Jen jeden úkol navíc, zjisti, jak je to tam v létě s kolama :)

                          0 0
    • ratel  

      Značka ideál bylo tak koncem dubna jet na skialpx někam na sever Itálie a pak se spáleným ksichtem dalsi tyden okolo jezer nebo v Toskansku s kolem.

      Pak doma v chladku přežít turistickou sezónu a v září sbalit kartáček na zuby, kreditní kartu a vetrovku a dat nějakou dlouhou trasu třeba ve Francii. Atlantik – Mediteranee nebo tak něco. Ale asi to dopadne jinak jako vždycky:-)

      0 0
    • iron.hide  

      Praha-Brno

      0 0
    • Kanec  

      5 dní na kole okolí Sv. Mořice.

      0 0
    • UHU  

      byl jsem tam 1971,

      0 0
    • Zbyněk  

      Koncem ledna Šumava běžky, v červnu na silničkách na dva týdny východní Pyreneje v kempech pod stany a koncem léta asi ještě týden na Třeboňsku na horáčích.

      0 0
      • Hedus  

        V době Tour de F..?

        0 0
      • brtníček  

        Sardinie v červnu to už asi bude dost hic. Uvidíme.

        0 0
      • notobi  

        co se sněhu týká tak je na tom zatim Šumava aspoň kolem Lipna hodně blbě

        0 0
        • Zbyněk  

          …Jako všechny hory letos, snad vyjma Krkonoš. Jestli sníh bude nebo nebude, je poslední roky vždycky loterie. Jestli napadne, budu rád, když nebude, dá se vymyslet alternativní program. Jedeme na Zadov

          0 0
    • Pavel  

      Nikam, prej jsem se už narajzoval dost, říká žena.. :-D

      Takže jen nějaké to cyklo ********* po ČR.. No, možná kolem Labe anebo Odry k moři, to je prakticky taky ještě pořád ČR.. :)

      0 0
      • Bruca  

        Tak pojedte s náma do skotlandu :D

        0 0
        • Pavel  

          Jim jako jedna lochneská příšera nestačí?! :)

          Víš, že termínově jsme se „nesetkali“..

          0 0
          • Bruca  

            Jenže tu jejich dlouho neviděli :-)

            Jj, vím, škoda :-(

            Ale ještě něco plánujeme na květen, jen ještě nevíme kam (jen že do tepla), ale jen tak na 3–4 dny. Super byla loni Malta, tak třeba budou levně letenky ;)

            0 0
    • volyn  

      Loni jsem babe koupil gravela (nemela urcite 15let Nic jineho nez mestske velamos), nak ji chytlo asfaltove jezdeni. Sama na navrhla, ze si dame bez deti 7–10 dni letos a sjedeme si Via Aurelia po pobrezi Italie , ale ne na tezko. Jezdit z kempu par dni a posun autem o 150km dal atd…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Malta, zlate pisky…

      0 0
      • Pavel  

        Stavíš patro?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hur, detsky pokoj:D ale tak strasne to nebude, i na zahrade je prace, tak si uziju cerstveho vzduchu:)

          0 0
          • Pavel  

            Jóó, nasmrkat do gramofonu, to problém nebyl, že? Ale pak tomu dát i nějaké důstojné bydlení, svůj pokoj, to néé, to panáček brblá!

            :-))

            0 0
      • Hedus  

        Naštěstí mám za sebou. V kuse roky

        0 0
      • zdenal8  

        A hlavně aby se neposrala míchačka :-)

        0 0
        • zdenal8  

          Nejde editovat, tak jenom doplním, že mě čeká podobná dovolená. Barák tak nějak hotov, ale kolem je práce ještě mraky.

          0 0
          • volyn  

            To bude po zbytek zivota, netreba spechat, nema to konce

            0 0
            • Smazaný účet  

              +1.000.000

              0 0
            • zdenal8  

              Jj, to souhlasí. Taky už sem výrazně zpomalil. Akorát když si pak dám pár piv, tak začnou padat nápady na vylepšení a je práce na další 3 roky dopředu.

              0 0
              • volyn  

                To je jeste ta lepsi varianta. Horsi je, kdyz si zajedes na kolo, potom das 3 piva a pak ma manzelka spoustu napadu, ktere chce realizovat nejpozdeji hned :)

                0 0
          • Hedus  

            Zjistil jsem, že se po čtyřech letech výstavby, roku odpočinku, budu pomalu vracet na začátek. Minimálně letos obnovit lak na terase, podbití a podobně :( Snad to u piva půjde

            0 0
            • Smazaný účet  

              Natirani je cajk ..ale tak je dulezite se z toho neposrat, sem tam neco udelat at to ubyva a vic neresit…vse ‚melo/mohlo by se‘ vyignorovat hned u startu…

              0 0
              • ratel  

                JoJo, nejhorší je se osvědčit a prepalit začátek…

                0 0
            • kadlec  

              To ti na podbiti nejak moc prsi, ne? Nebo blba barva? Po 10 letech mam podbiti furt cajk

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ja podbyti natrene nemam, tak nemusim resit nater:D ale zato mne cekaji oba stity…znova pretahnout luxolem.. jeste ze mi tak moc nevadi vysky, jenom to vecne litani po zebriku…

                0 0
              • Hedus  

                OSB nějak moc nasálo, takže to opravdu musím přetřít. Případně to možná něčím překryju.

                0 0
                • Lance  

                  Na baráku uz nechci dřevo ani vidět. Drevo maximalne do kotle. Na barak, plot atd ani trisku. Ta nejvetsi picovina co muzes udelat a je mi fuk zda to chyta patinu apod. Proste nic co vyzaduje udrzbu

                  0 0
                  • Hedus  

                    Pak už jenom betonový bunkr.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Naprostý souhlas. Stejně tak střešní okna, schody a bydlení v podkroví obecně.

                    0 0
                    • Lance  

                      Pamatuji dobu kdy se mi podkrovni bydleni zdalo strasne romantické a moc jsem to chtel. Vbzivote nikdy. Zadnou sikminu v baraku nechci

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Strsni okna jsou vpohode, je dobre myslet na venkovni zaluzku…a vyhnout se drevu…

                      0 0
                  • jIrI___  

                    Takový názor je teď asi moderní, jde to vidět i ve všech satelitech kolem Ovy – betonové „ploty“ a místo trávy kolem baráku betonový plac :)

                    0 0
                    • ratel  

                      Jj, betonový 2m plot, popřípadě umělecké kování made in PL. Zamkova dlažba čím víc tím lip, umělá tráva, lví na sloupcích. Kde jsem to jen viděl…

                      0 0
                      • Lance  

                        Jj. Lvy tu taky ve vedlejsi dedine maji. A hodne tuji pokud možno

                        0 0
                      • kamaro  

                        zapomněl jsi na plot z thují – ty jsou celoročně zelené, nevyžadují velkou péči a taky přes ně není vidět jako přes ten dvoumetrový plot. U každého baráku pochopitelně nesmí chybět čokl a taky posuvná brána na dálkové ovládání. Cílem je autem zajet ze ten dvoumetrový plot a potom z baráku nevytáhnout ani nos do dalšího rána kdy je potřeba zase autem odjet do práce.

                        0 0
                        • Lance  

                          Přesně:-)

                          0 0
                        • Lance  

                          Diky tomu, ze vseci susedi.maji cokly kolem, tak ja mam zase krtky a.kuny. tak rozrytou zahradu krtkem si nevidel. Nekde sem cet, ze kde je krtek tak je to zdrava zahrada. Tak.mam nejzdravejsi zahradu v dedine

                          0 0
                          • kamaro  

                            Je to zvláštní, sousedi mají psa a zahradu mají rozrytou fest. Sousedi z druhé strany taky mají krtka a pár krtinců. U nás se objeví občas krtinec. Na zahradě máme kvetoucí louku, kterou kosíme 2–3× za rok. Je v ní spousta kopretin a ty kopretiny prý krtkům vadí. Ale nevím jestli je to pravda, ještě jsem se na to krtka neptal.

                            0 0
                            • ratel  

                              Krtek mi říkal, ze mu kopretiny secene 2× ročně nevadí. Mne taky nevadí krtek ale to ze vyhrabává kameni a já si ničím kosu.

                              0 0
                          • ratel  

                            To jsem potřeboval vědět o tom krtkovi. Ted ho budu mít rad :-).

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Soused ma kraliky, tak my cas od casu mame stura…na konci zahrady v kamene zidce ma klid…

                            0 0
                        • embi  

                          Nezavidis jim trochu? Mně to třeba přijde fajn.

                          0 0
                          • kamaro  

                            To si děláš srandu, že jo. Uvedl jsem naprosto nejhorší případ jak to dopadne, když se někdo přestěhuje z města (často z paneláku) na vesnici. V neverbální komunikaci chápu vysoký neprůhledný plot jako „pozor, toto je moje, nechoď sem a nebudu se s tebou bavit“. Takový soused, který pozemek neopouští jinak než autem, s okolím nekomunikuje, nezapojuje se do dění v obci a pod. je pro rozvoj obce naprosto zbytečný.

                            A opravdu jim toto nezávidím. Nemám plot, psa, snažím se pomoci s organizací akcí na obci a do práce nejezdím autem – pracuji z domu.

                            0 0
                            • Lance  

                              Buď v klidu. Mi vůbec nepřišlo, že bys nekomu neco zavidel. Nevim z ceho.kolega sou­di.

                              0 0
                            • ratel  

                              Ber to tak: hypotéka, ambiciózní manželka co kupuje časopisy o zahradě, náročná prace xx km, takový člověk už nemá chuť se druzit v hospodě.

                              0 0
                      • Smazaný účet  

                        Pak jeste jezyrko a u nej vodnim nebo cap ze ‚sadry‘…

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Armada porad prodava nejake bunkry a tvrze, neuvazujes?

                    0 0
    • jIrI___  

      Opět prodloužený víkend na jižní Moravě, gravelový ráj daleko od beskydského písečku :)

      0 0
    • Japhy  

      U nás doma se mluví sprostě, tak pojedeme asi do…

      0 0
    • Libores  

      Teď frčím na pár dní do Jordánska, zpáteční letenka z Prahy za 1800,– prostě nešla nekoupit.:)

      0 0
      • ratel  

        Co tam?

        0 0
        • zdenal8  

          Dovolená ne?

          0 0
        • Libores  

          Koupačka v Mrtvým moři, v Rudým moři, návštěva Petry a přírodní rezervace Wádí Rum. Jinak zevl, místní dobroty, fotky atd. A taky to chci okouknout, že bych tam někdy jel na dýl s kolem.

          0 0
          • Radez  

            Tak to budeš mít parádní.

            Já tam byl stylem přelezu hranice z Izru, nikoliv přímým letem. Přímej let, když jsem tam byl, nevycházel moc levno.

            Jinak jsem navštívil Tebou zmiňované.

            Když jsem byl tři dny v Petře, tak jsem položil otázku, jestli se tam dá někde půjčit kolo.

            Borec se zasmál a říkal, že tam na kole nikdo nejezdí :-).

            Pravda, za celej týden, jsem tam viděl přesně nula jezdících lidí na kole.

            (jinak srovnání pláží Mrtvý a Rudý na straně Jordan a Izru je nesrovnatelné, tam je hodně vidět, kde končí a začíná civilizace :-))

            0 0
    • APEiRON  

      Na Rychlebky, kam jinam? :)

      0 0
    • kamaro  

      Letos vypadá bez kola, pouze pěší traily. Na konci března jedna cca týdenní procházka po pobřeží v Portugalsku, cca 180km. Letenky koupeny, čili toto je hotovka.

      O prázdninách bychom chtěli na cca měsíc do Švédska, tak máme vybránu jižní část Kungsleden + k tomu ještě nějaký navazující trail. Zatím ve fázi příprav, představa je kolem 700km.

      No a na podzim v době barevného listí bychom chtěli za cca 14 dní přejít Glowny Szlak Beskidzki z Bieszczad až domů. Není třeba nic moc plánovat, takže je to takový záložní plán kdyby se nám ještě chtěli chodit. Má to cca 520km.

      Uvidíme jak to půjde a co nám čas dovolí.

      0 0
      • ratel  

        Portugalsko jih nebo sever? Pobřeží Atlantiku na severu bude fest větrné a destive, byli jsme tam v červnu a byly dny ze lilo co hodinu. Ale žulové kopce moc pekne.

        0 0
        • kamaro  

          Jižní část – od úplně jižního výběžku Cabo de Sao Vicente po Porto Covo, možná ještě kousek dál podle času a chuti. Trail Trilho dos Pescadores – na mapách.cz modře Akorát nakonec jdeme v opačném směru než to mám naklikané, od jihu na sever.

          0 0
    • medvedvhimalaich  

      duben Třeboň, květen Písek, květen Třeboň, červen Moravský kras, červenec Lednice. A srpen nemám ještě připravený. Naložit auto, kola na střechu auta, zaparkovat u ubytka a jezdit jezdit jezdit…

      0 0
      • Hedus  

        1+ Loni jsem to měl podobně

        0 0
      • Jezevec70  

        V červenci Lednice? Přelož to na březen. Na kole se dá už taky jezdit a jen pár lidí. V červenci, hlavně v období st. svátků strašně lidí.

        0 0
        • Pavel  

          A obvykle vedro..

          0 0
        • losiik  

          Lednice v červenci – na hlavních trasách to vypadá jako na Vaclavaku, pekelne horko, většinou poměrně vetrno..

          komáři tady (Mikulovsko) už moc nebývají, poslední rok kdy se nedalo sedět venku po soumraku je tak 3–4 roky zpátky.. ale třeba Hlohovec se nedá vůbec

          0 0
          • Pavel  

            Jezevec70 je místní.

            0 0
          • Pavel  

            EDIT: a koukám, že ty vlastně taky. :-D

            0 0
            • losiik  

              jj :)

              ted v létě se o víkendech dalo pouze po neznacenych trasách.. co bude příští rok nechci vidět radši

              0 0
        • medvedvhimalaich  

          Jezdíme koncem července pak i v prosinci a to je teprv pohoda na stezkách. Jinak horko můžu. Klidně 33 stupňů i víc a spokojeně jedu. Jako to bylo asi 3 nebo 4 léta zpět nevím přesně to bylo i 37 tuším. Lidí přímo v Lednici je dost to je pravda a nechovají se na cyklostezkách zrovna podle

          slušných představ soužití cyklistů a když jedem s mladým, tak mě to štve. A čekání na místo v naší oblíbené restauraci bývá dlouhé. Když jedu sám na panelce kolem nádrže Nové Mlýny tak provoz není takový. Komáři jsou, ale nemyslím si že nějak moc.

          Třeboň mě přijde v sezóně ještě horší…

          0 0
    • Iwosmollkow  

      Přátelé, kamarádi…

      Nemáte někdo zkušenosti s cyklo cestováním po Kaliningradské oblasti, či po Rusku jako takovém?

      Jelikož zavedli e-vízum, silně zvažuji tak pěti denní cyklotrip.

      Jde mi hlavně o bezpečnost a možnosti stanování…

      Ceny a kvality cest si tak nějak dokážu představit…

      Předem díky za konstruktivní odpovědi…

      Sportu zdar a kolu obzvlášť…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.