• Evita

  Dobrý den,

  plánuji koupit dceři (6 roku-120cm) kolo vel.24..teď má core nipper 20 a už ji začíná být malé.Chtěla bych určitě s nízkou hmotností,ale mám rozpolcené myšlení ohledně odpružení vidlice (zda ano či ne) a hlavně ohledně přehazovačky..kolik koleček..zda stačí 1×8 nebo 2×7,3×7,8 atd.

  Je mě jasné že vše se pak bude odvíjet na váze že každá věc navíc je gram na kole,ale jezdíme celkem často,jak po silnici tak i po polních cestách a myslím si že větší počet koleček bude pro ní lepší, aby bez problému vyjela kopec.Závody nejezdí.

  Mám pár favoritu ohledně kol (Amulet Tomcat,Core,Frog,Pe­lls,CTM,Woom,su­perior paint,Kubike a Orbeu-je jich hodně :))

  Prosím o názor zda není odpužená vidlice zbytečná (ja na kole mám a chválím si ji,ale není pro dítě zbytečná ?)ale hlavně ta přehazovačka.

  Předem moc děkuji

  0 0
  • gersa  

   Ať máš co číst ;)

   https://www.bike-forum.cz/…olo-24-vol-2

   Hodně oblíbené jsou stavby na rámech Force, sám doma mám 2 kousky, mrkni se do galerie

   0 0
  • vpa007  

   Ahoj,

   na 24" kole na cyklostezky, polňačky a lesní cesty je odpružená vidle super v tom, že je kolo celkově tak o kilo těžší. A k převodům… víc než samotný počet je důležitý jejich rozsah, kondice pilota a jednoduchost ovládání. Stejně u 3×8 nelze zařadit všech 24 kombinací. Takže mý doporučení: kolo bez odpružené vidle, převody 1× něco a hlavně ať se barevně líbí jezdkyni… páč když z něj bude nadšená, bude na něm raději jezdit. Otestováno na vlastních 2 kusech. Více tu: https://www.bike-forum.cz/…olo-24-vol-2

   0 0
  • RapMan  

   a ve zkratce – vidlice zbytečná, přehazovačka 1× něco stačí. Pokud chceš řešit detaily, můžeš se zaměřit na počty zubů vzadu a ve předu. Na cyklobazaru např. vidím 2× Superior fly 24

   0 0
  • RapMan  

   jinak ještě koukám na výšku dítěte. Z čeho usuzuješ, že jí je malé? Ta moje cca ve 120cm na dvacítce začínala…

   0 0
  • bikerluzice  

   U nás byla vždy odpružená vyžadoněna i po mé snaze o prosazení a pokusech jezdit s pevnou. S pevnou podle jeho slov měl po dvou/třech hodinách jízdy vydrncané ruce a odmítal. Je fakt, že každá vidlice prošla indivindi úpravami. Jiná vazelína, negativní pružina. Sériové provedení jsou opravdu jen závaží navíc.

   0 0
  • Patar  

   Dostala jste zprávu na BF.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.