• PřezdívkaTěNemusíZajímat

  Dobrý den.

  Chtěl bych se zeptat jak se mám vlastně starat o moje kotoučové brzdy Avid elixir 3. Co je potřeba udělat atd.. Moc se sám v tom nevyznám a tak kvůli toho se ptám vás určitě zkušených bikeru.

  A mám ještě menší problem. Jak mám vlastně měnit destičky na brzdach avix elixir 3 ? Koupil jsem destičky přímo na tyhle brzdy a vždy se mi tam nevlezou, tak nevím v čem je problém..

  Děkuji a přeji příjemný den.

  0 0
  • petrx  

   Před nasazením nových destiček je třeba roztáhnout pístky od sebe a po nasazení destiček a kola stisknout páku brzdy, pokud by to nepomohlo a desky byly stále kouslý do kotouče (a nejsou zatuhlý pístky), tak je možno upustit trochu brzdovky. (jsem to kdysi dělal bez odvzdušňovací sady opatrným povolením horního vypouštěcího šroubu na páce a její stisknutím odpustit trochu brzdovky). Jinak mám ty stejný ale u delší dobu uvažuju o výměně jelikož za moc nestojí (řeším neustále problémy se škrtáním o kotouč)

   0 0
   • LM  

    Tady máš názorný video jak zhruba postupovat. Akorát doporučuju pístky roztahovat přes sjetý brzdový desky a až potom je vyndat. Ne jako na videu kde bere přímo pístek šroubovákem :-)

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.