carbonový MTB rám pro 100kg bikera?

37 nepřečtených
  • Richec

    Ať už chci, nebo ne, budu muset pořídit nový HT MTB rám, ale nevím jestli carbon, či hliník. Važím 100kg a rám rozhodně nešetřím. Jezdím hodně lesem a spíš těšší převody. Bohužel už mi prasknul druhý rám (stejný od jednoho výrobce) a to vždy na stejném místě. Na nový rám mám nachystáno cca. 22 tis. ale nevím jestli carbon, nebo hliník? Rozhodně už nechci žádnou třikrát zeslabovanou hliníkovou cetku, ale něco co unese i mě v terénu a nebudu muset za dva roky řešit další ram?!

    V různých jiných diskusích se toho o tomto už napsalo víc než dost, a vždycky se to zvrhne v nesmyslný tlachání o váze rámu atd.

    Chci jen vědět jestli to pode mnou praskne, nebo ne a jestli ten rám bude vážit dvě kg, mě při těch mých 100kg vůbec nezajímá! Tak co: carbon, nebo hliník a když tak jakej? 7005, nebo 6061?

    Díky za rady i osobní zkušenosti.

    0 0
    • iron.hide  

      ked ti nezalezi na vahe, tak si kup ocel

      0 0
    • Richec  

      Už ve svém dotazu jsem psal o nesmyslném tlachání, ale netušil jsem, že se to příjde tak brzy?

      Který z renom.výrobců rámů dnes dělá MTB, ocelové rámy? A pokud se snad jeden či dva najdou, tak věc kterou jsem nezmínil je, že je mi 40 a mám jen jedny záda. Navíc, přestříkat si 15let starou ocel z kontyšu opravdu nemám zájem!

      Takže se těch, co chcou opravdu rozumně poradit zeptám: carbon, nebo hliník? A když hliník, tak 7005, nebo 6061? viz. původní dotaz na výdrž.

      Díky všem.

      0 0
      • Kouba_2005  

        Za mě karbon. Mám podobný parametry jako ty a 4 roky starej karbo full rám a drží. Když ti praskne hliník, tak vyhodit, když karbon, tak jde opravit. Kde a jakej rám ti 2× prasknul?

        0 0
      • Kalic  

        Nech si svařit ocel.

        http://www.delfyn.cz/

        http://www.singlebe.com/

        plus možná další.

        0 0
      • Vilém  

        Tak nevim:( Me to prislo jako dobre minena rada a vcelku na miste. Taky tvoje poznamka jednech zadech je v pripade oceli trosku usmevna.

        0 0
      • ememem1  

        co take nezmyselne ti napisal? ocel je pri tvoje vahe celkom seriozna varianta. vydrzi, da sa pripadne lahko opravit, je o nieco pohodlenjsi jak hlinik a ked ti na kile navyse nezalezi (nema preco, vazim tolko co ty tak viem o com hovorim) tak preco si myslis ze tlacha? nicmenej ja by som uz dnes asi bez vahania bral carbon. otazka je ci za 20 litrov je nejaky slusny carbon ram zohnatelny. a daj pozor na klise ze carbon ramy su pohodlnejsie, nemusi to tak byt. hliniku pri ht by som sa uz dnes obzvlast pri tvojich kilach a sposobe jazdenia vyhol.

        0 0
      • Nikovlas  

        Nevyznáš se, zeptáš se, někdo ti poradí a ty ho tu na základě vlastní neznalosti arogantně odpálkuješ… Možná je čas na omluvu…

        0 0
        • jIrI___  

          Omluva za to, že z nějakých důvodů nechce ocelový rám? :)

          0 0
          • Nikovlas  

            Někdo mu navrhnul variantu, kterou autor vůbec nezmiňoval – a jak se ukázalo z dalšího příspěvku – evidentně ji nezmiňoval, protože o ní má omezené znalosti. A on jeho radu nazve tlacháním… pro dobrotu na žebrotu.

            0 0
          • Richec  

            No už si tak nějak sám začínám uvědomovat, že nošlo o tlachání a že na tom oceláku možná něco bude? Kde si jej jenom nechat udělat s ohledem na geometrii kterou bych potřeboval?

            0 0
            • Nikovlas  

              O kus výš jsou odkazy na Delfyn a Singlebe, ještě vím o Pietro . Pak taky ocelový rámy dělá Franta Mrázek, ale ten má práce dost, takže neřeší nějaký internetový stránky – ale kontakt se tu na něj někde najde.

              Já nemám zkušenost s žádným, ale nejvíc se mi líbí kola od Singlebe – dost možná je to hlavně tím, že si s tím vyhrajou, aby to hezky vypadalo – velkou část určitě dělají fotky a design stránek. Cena už je poměrně vysoká – asi jako levnější karbon. Můžeš si nechat udělat přesně, co potřebuješ – geometrie, volba zadní osy, tapered hlavovka, vnitřní vedení lanek, navářka na přesmyk, MP úchyt na brzdu… nebo se naopak něčemu z toho vyhnout.

              0 0
      • MaroH  

        kdyz jsi ocas tak jsi ocas s tim se neda nic delat… kup si bambus a mas to co jineho chces slyset nekdo ti poradi asi to nejlepsi co si muzes poridit a ty spustis vylev jak baba s kramama… serioznich vyrobcu co dela ocel je nespocet ale ty to stejne potrebujes jenom na machrovani na cyklostezce takze to je stejne jedno kup si Meridu nebo S to zna kazdy a tim je tak tvoje cyklisticke ego uspokojene vic netreba…material neres dulezity je napis… Hlave seriozne… boze muj co to je dneska za lidi…

        0 0
        • jIrI___  

          Že ty máš oceláka? :D

          0 0
          • MaroH  

            covece nemam mam Garyho :D ale ocel se mi fest libi o tom zadna :D

            0 0
        • Richec  

          Beru zpět moji reakci na můj přispěvek o ocelovém rámu a prohlašuji, že v tlachání jsi přeborníkem Ty! Kdybych jezdil cyklostezku, tak takový problémy neřeším?!

          0 0
        • Richec  

          Beru zpět svoji reakci na ocel. V tlachani jsi přeborníkem ty! Na cyklostezce praskne rám jen málo komu, ale ty už s tím asi nějakou zkušenost máš, že?! Pokud máš potřebu jen svinit, tak už raději mlč!

          0 0
      • iron.hide  

        ok sorry.

        tak potom teda titan.

        0 0
    • ThOOmi  

      Nevim, co se Ti zda za tlachani na nazoru, at si koupis ocel. Ram bys mel na miru presne jak potrebujes a navic, je to cool. Ja muzu doporucit Pietro, suprove ramy za dobre penize…

      0 0
    • nooski  

      Dobrý karbonový rám tě bez problémů unese, ale nevím, zda-li bude 22 000Kč dost. Jinak hliník je taky bez problémů RB a řada 7020 ;-) Co se oceli týče, tak existuje samozřejmě hromada slitin, ale u mě to vždy byly rámy, které se při záběru hodně kroutily. Ale nějakou lepší ocel jsem nikdy neměl možnost zkusit.

      0 0
    • Davidof  

      Ahoj,

      mám podobnou váhu a jezdím na nejvyšším modelu Cube AMS – no problem :-)

      Silnička dtto – Cube Litening, opět no problem

      0 0
    • tom hart  

      já vážím 98kg a taky to nějak nešetřím a zatím tedy dobrý.Mám 29 Treka v hliníku

      0 0
      • diessel  

        Mám podobné parametry, jezdím FOCUS Raven – karbon.

        A zatím vše OK :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud ti jde o zada, tak full je jasnou volbou…

      0 0
      • Josef Panek  

        Nebo se o ta záda taky trochu starat. Mám snížený a povyskočený plotýnky. Každý den ráno i večer protáhnout a procvičit, k tomu sednoucí geo a vyladit posez (neskutečný martýrium, uznávám) a odsedím na kole 8 hodin bez náznaku bolesti.

        0 0
        • Nikovlas  

          Třeba se stará…

          0 0
          • Josef Panek  

            Pravda, tohle ze zkušeností (i těch vlastních) a priori nepředpokládám…

            0 0
    • McBlacky  

      kup si carbon s doživotní zárukou, což je v praxi 5 let, snad jedine CD je fakt i po 10 ochotný dát novej, ale zase stojí hodne.

      A pak nemusíš řešit nebo opravovat…

      když to za 5 nerupne tak to nerupne u carbonu troufnu si říct nikdy, protože tam to praská díky chybám v konstrukci a ne díky unave jako hlína nebo ocel

      0 0
    • File12  

      Mam podobny parametry a treba HT RB by snad vydrzelo.

      Ale proc nezkusit fulla? Me ted s RB IQ odpadly vsechny problemy. Jak defekt na zadku (proste v narazu ma to kolo kam utect) tak v pohodli A zadni stavba mi prijde pevna. (Do boku trochu min).

      Pokud ti to teda nepraska v hlavovce nebo jinde.

      0 0
      • Logos  

        HT RB urcite vydrzi… ;) mam se vsim dohromady 150kg…

        0 0
        • McBlacky  

          HT asi jo, ale iq rozštípalo dost lidí pod 80kg…

          0 0
          • File12  

            Mozny to je Ja musim zatukat ze na RB IQ 29 drzim. Pokud vim tak praskal zadek u te h starsich ramu coz se menilo na zaruku. Zas nadruhou stranu vim co si s tim kolem muzu dovolit. Ja bych ani s IQ6 neskakal.

            0 0
      • PanVidlicka  

        moje vaha 108kg + 3 kila batoh. Kolo nesetrim. HT od RB CRR. Ram drzi (druha sezona 1400km)

        0 0
        • bochov  

          Ja važím stejně mam Scott scale50 již sedm let a ještě nic neprasklo při ježdění v besky dech taktéž karbonova silnička aothor ca55 bez problemu s koly Mavic.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce