• MarioCZ

  Zdravím všechny,

  chtěl jsem se prosím Vás zeptat, pročetl jsem toho mraky co šlo, ale zajímal by mě Váš zcela a naprosto upřímný názor, zdali nejsem magor, což si často myslí moje žena, která kola přímo „miluje“. Mám doma silničku viz linky níže, nalítám tak ročně 8000–10000km. No a letos jsem si řekl, že bych mohl zkusit něco nového, jelikož bydlím na hranicích s Německem, kde de facto jezdím pouze, napadlo mě to vzít po té Adria Radweg k moři.

  No a dotaz je, kdybych tam hodil nějaké 28´ pláště, nějaké crossové, abych přejel i horší povrch (větší tam bohužel nedám), teď jezdím 24´, hodil na to brašny alá Bikepacking, je to velká utopie na tomhle kole?:o)) nebo mám pořídit nějakýho gravela, jako třeba co má pan Zavoral Exploro…nejdříve bych to chtěl vyzkoušet, zdali mě to vůbec chytne…díky všem za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

  Škoda Road Elite

  "Superior Road Team Issue ":https://superiorbikes.com/…hrome-silver

  0 0
  • figur  

   Já to jel z Grada a protáhl to do Č. Krumlova. Je tam dost šotoliny, ale myslím, že 28mm by mohlo jít. Já to jel na tlustejch a rychlejch (Schwalbe TB) a nalehko se spaním pod střechou. Bylo to bez defektu na to, jaký to jsou šlupky. Spíš koukám nejlehčí převod nic moc, i když máš slušnej nájezd. Kolem Bad Gasteinu jsem byl rád za 24×36. Jinak jedna z nej dálkových stezek v Evropě.

   0 0
  • MarioCZ  

   No já to mám v plánu vyjet z Chodska, odkud pochází moje rodina, přesněji z Klenčí pod Čerchovem a napojit se na ní…díky za info chlape ohledně té šotoliny…každý názor je pro mě zlatý.o)))dneska jsem to nadhodil opět ženě, té „stačí“, když jsem při volnu věčně pryč na silnici, dál ani nebudu rozebírat .o) její první manžel byl ze Sicílie, už je to nějaký pátek, tak jsem si říkal, že bude mít pochopení, ale spíše zůstala jen ta Itálie)))))

   0 0
  • Jezevec70  

   Jel jsem v roce 2019 Villach – Grado – Villach a r. 2014 Villach – Grado – Villach – St. Johann in Pongau (a dál do Flachau a okolo Ennsu k Dunaji a na jižní Moravu).

   Co si pamatuji, tak šotolinových úseků bylo docela dost, ale žádný vyslovené rozbitý snad nebyl. S trocho opatrnosti by to na odolnějších 28mm pláštích jít mohlo. Cyklostezka je to určitě parádní, hlavně úsek od Tarvisia na jih po bývalé železniční trati stojí za to.

   0 0
  • MarioCZ  

   …díky za další info.

   0 0
  • Cochty  

   Nemá někdo zkušenost s parkováním v Salzburgu? Přivezl bych kola až tam, někde tam nechal auto týden zaparkované, dojel do Grana a zpět a zase autem dom.

   0 0
   • bubacek  

    Ne přímo v Salz. Ale v létě jsem tejden parkovat zdarma v Gmundenu uTraunsee parkoviště vlakové zastávky označené P+R (parking a ride). V Salz jsem jen narychlo našel u zastávky Puch Urstein P+R. Podívej se na mapy. Cz

    0 0
  • Lok  

   pokud je ta šotolina pěkná a suchá tak to bude pohoda… na silničce s brašnama s 23mm continental ultrasport jsem najel v Rakousku spoustu kilometrů, mimo jiné i po šotolinových cyklotrasách… švihal sem to po nich 25–35km/h a bez defektů, jediné kde byl na šotolině problém byli prudké stoupání/klesání

   teď mám gravela s 40mm pláštěma a občas mi ta silnice chybí :D po pěkných cestách to jelo mega rychlo, hlavně z kopce

   Neboj se toho a pak postni nějaké fotky :)

   0 0
   • MarioCZ  

    …přesný popis, proto se mi do toho gravela nechce, jelikož člověk honí pořád silnici a to by asi už v mé hlavě rychlostně neprošlo:o) zkusím ty 28´od Schwalbe Marathon Plus Smart Guard(jelikož na 28´ jsem nic lepšího nenašel co bych na moje kolo dostal) někde projet po Německu na šotolině, zkusit dva tři dny někde a uvidíme než se do toho pustím…ale už se na to těším..........a nebo na kole komplet k moři do Grada, pak Venezia a vlakem Mnichov…odtud pak za své domů.o)

    díky moc za tipy a zatím…

    0 0
    • Jezevec70  

     Marathon Plus nekupuj. Jsou zbytečně těžké a nejedou. Na tohle stačí třeba Supreme nebo Almotion. Osobně vozím na silničních kolech 28mm Tufo Comtura Duo a šotolině a podobným cestám se nevyhýbám a defakt jsem snad ještě neměl.

     0 0
     • MarioCZ  

      Mrknu na to, Tufa má v rodině jeden a presedlal všechna silniční kola na Tufiky jak říká… Diky za tip.

      0 0
  • jiri.kostinek  

   Jel jsem to loni na continental gatorskin 622×32 a až na jeden dvěstěmetrový úsek kolem Dunaje a jeden cca půlkilometr těsně na hranicích v ČR – Rakousy to bylo naprosto OK. Kolem Bad Gasteinu mi stačil nejlehčí převod 36X32.

   Z Benátek (Mestre) ti jede autobus do Brna, kola berou, stačí sundat přední kolo, otočit řidítka.

   0 0
  • MarioCZ  

   ..chtěl jsem se prosím Vás zeptat, na Pirelli Cinturato™ Velo TLR Classic s duší, nechci bezdušáky, ti co to absolvovali, s tím to v 28´problém nebude, nebo? Díky moc…

   0 0
   • shcorepi  

    A co tahle klasika od Mitasu-Flash 28–622? Mívalo to spoustu masa, tudíž odolnosi i na šotolině, ověřeno s brašnama i na hrubých šotolinách. A píšou nízký valivý odpor :-) Ale nevím, jak vůči šířce ráfku, ačkoli dneska už se zase dělají širší.

    https://plaste.heureka.cz/…x28c-28-622/#…

    0 0
    • Jezevec70  

     TPI 22. Ty moc nepojedu. :-)

     Co mám zkušenost s takovými to Mitas plášti tak je to poplatné ceně. Za mě nebrat. To je tak na kolo na ježdění do hospody.

     0 0
  • Krutas  

   Už se po té stezce dívám delší dobu, zahodit auto v Salzburgu a šup Grado a zpět.

   0 0
  • Cochty  

   No já vyrážím poslední týden o prázdninách, auto nechám v Salzburgu, na pět etap dojedu do Grado, jeden den strávím u moře a pak se nechám nějak odvést zpátky. Buď vlakem, ale to se trochu bojím o kolo a nebo zpátky jezdí nějaké cyklotaxi.

   0 0
  • wego1991  

   Vracel se někdo z Grada do Villachu přes Slovinsko? Sem teď v Gradu a ještě se mi nechce vlakem zpět do Salzburgu. Rád bych vlakem až z Villachu, ale zároveň nechci jet stejnou cestou co sem přijel…

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.