• petaRides

  Zdravím. Je tomu už den co jsem si opět přivezl plášť propíchaný od trnů, s ním i prázdnou duší a u toho jsem ještě vyklepal šroub z tlumiče. Duši jsem jako už několikrát vyměnil za novou a jako několikrát taky montpákama při nasazování prorazil. Neumím si představit to dělat někde, když budu na víkend na horách, už jen třeba proto, že po vyjížďce jsem měl takový amok, že jsem svůj servisní stojan rozmlátil kladivem. Je čas na bezduše, chci nejdřív vyzkoušet, jestli zase nebudu mít pořád prázdno, protože plášť bude třeba padat z patky a tak se ptám. vyhlídnul jsem si dvě sady https://www.kupkolo.cz/…s-kit_z5896/ a https://www.hupnakolo.cz/…it-27-5-sada s tím, že jedna obsahuje na ráfek lepící pásku a druhá nějákou gumu? co je na vyzkoušení lepší/případně co mi vydrží když budu kupovat lepší mlíko apod. Díky za rady.

  0 0
  • plzakj  

   Potrebujes ventylky (podle tvaru rafku. Ja doporucuju s kulatou gumou. Ne hranatou), pasku o 2mm sirsi, nez je tvuj rafek – vnitrni prumer. Ty kup tolik, abys mohl dat 2 vrstvy (L=3.14 * prumer kola) a nejaky osvedceny tmel. Ja davam NoTubes. Pasku jsem ted daval Joes a pracovalo se s ni super. Tu gumovou picovinu nepotrebujes. Pak si jeste priprav kompresor, mydlovou vodu a 2 piva. Doporucuju cist zde https://www.bike-forum.cz/…vymi-tmely-2

   0 0
  • novas752  

   Vykašli se na sady a kup si ověřený věci. Tubeless ready ráfek, ideálně s hrankou proti sklouznutí pláště z patek. Notubes nalepovací páska o 2–3mm širší než vnitřek ráfku. Ventilek s patkou vhodnou pro tvar ráfku okolo ventilku. Pláště co dobře těsní. Tmel je otázka, Notubes je osvědčená klasika, já jsem momentálně spokojený s Muc Off, dobrej je taky Orange, ale lidi jsou spokojení i s dalšíma tmelama.

   K tomu sadu knotů, bombičku, cca 50ml lahvičku s čerstvym tmelem a 95% defektů co ji měl teď nebudeš řešit vůbec nebo budeš mít opraveno rychleji.

   0 0
  •  jarek1  

   když jsi schopen neopravit defekt normálním způsobem, tak jsi zřejmě adept na bezduše. S nimi jde vše snadno…

   0 0
   • couffy  

    …a bezduše mu udělají v každým servise a je v poho. V tomhle případě asi jo.

    0 0
  • scota  

   Výměna duše je epickej skill ;-) Není špatné si jí napřed mírně nafouknout aby se neskřípla mezi ráfek a plášť..

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.