• robin!1

    Slyšel jsem, že někomu se aerobní a anaerobní prahy v sezóně a mino ni liší až o 10tepů. Je to pravda? Proto mě napadlo, kdy chodíte na zátěžový test, aby naměřené hodnoty byly pro sezónu nejpřesnějším ukazatelem?

    0 0
    • BH  

      dobry otazka, osobne doporucuji 2×, na zacatku a na konci, je to pak dobry ukazatel toho jak vypadala sezona a jak trenovat v zime(podzim) a nebo jak jsi trenoval v zime a jak je potreba jezdit v sezonu(jaro).Asi tim nic nepokazis.

      0 0
    • Fido Mrlasek  

      Dobře dobře a hned další otázka do mlýna. Kam – na zátěžovej test?? V praze ku příkladu.

      0 0
      • xstefi  

        Bzl jsem v www.casri.cz/ Dejvicich, doktor Martinek.

        0 0
        • jfk  

          já tam byl dneska:-) a jsem spokojen, příjemný a profesionální přístup

          0 0
          • robin!1  

            Tak se pochlub s jakým výsledkem (AP,ANP,MAX) ?

            0 0
            • jfk  

              myslim, že to neni k žádnýmu chlubení, ale když na tom trváš:-) ap 145, anp 165, maximálku jsem si měřit nenechal, nevim, jestli bych tam po sezóně nezkolaboval:-) zajímavý bylo, jak dr. martínek ty výsledky podle laktátový křivky interpretoval, no kvůli tomu jsem tam vlastně šel

              0 0
              • robin!1  

                Bojím se abych když příjdu na zátěžový test, nebyl překvapen jak jsem na tom špatně ( počítal jsem že bych mohl mít tak: Max nad 195 AP 155–160 ANP 170–175, klidovka v sezóně 45).

                0 0
                • MARIN  

                  taky jsem na sebe zvedavej jdu tam pristi tyden po 2 letech, uz ted to slysim chtelo by to nejake to kilo (radsi vic kil) dolu :)

                  0 0
                • robin!1  

                  Tak jsem byl v Brně ve Favoritu ( sice laktátovou křivku nemám protože to stojí skoro 2litry, ale prahy mi stanovovali podle vydechovaných plynů, což je prý tak dost přesné. A dopadl jsem tak: MAX 192 ( ikdyž jsem už měl na spiningu i 214 ), AP 153 ANP 176 VO2max 69,5ml/kg a Wmax 5,75W/kg. Na hobíka to snad ujde jen se mi zdá, že mám stašně velké pásmo mezi AP a ANP, AP vzhledem ANP dost nízko. Je to malou všeobecnou vytrvalostí? ( podle výsledků – 128% na tom nejsem špatně )

                  0 0
                  • Daf  

                    Jaky mas vykony/kg na prazich jestli to neni tajny. Ja jdu na testy hned po novym roce tak jsem zvedavej jak na tom budu zatim se flakam :)

                    0 0
                    • robin!1  

                      Tajné to rozhodně není jsem rád, že je se s kým porovnat a prodiskutovat: ANP 4,3W/kg a AP 2,6W/kg ( což když jsem se díval třeba na Beedu je nějaké slabé ).

                      0 0
                      • Baracuda  

                        Jestli muzu, rad bych se s vami taky porovnal. Letos sem sice jezdil prakticky jenom do zacatku dubna a sem taky hobik, ale pred zimou sem chtel zjistit, jak sem na tom. Takze ANP 4,4W/kg a AP 2,6W/kg. Nekoukej na Beedu – ty hodnoty co mas, sou dost dobre, sam to musim vedet.. ;-)Taky se podivej, kolik rocne najezdi… Jinak na ty svoje prahy si nestezuj – ja mam AP 132 a ANP 170…:-/ K te maximalce – na spinningu sem taky tepal 204 a mam laboratorni maximalku 188… Holt clovek se tam pred tema doktorkama tak nevyhecuje jako pred holkama a poradny muzice na spinu :-) No jo, podle vysledku me ceka jeste velka spousta tvrde prace…

                        0 0
                        • confido  

                          z velke casti ta max tepovka bude zpuseobena i velkou teplotou na spinningu – cim vetsi teplota, tim vetsich tepu dosahujes..Nejsem odbornik, ale vim to podle sebe a uz jsem to i mockrat cetl.

                          0 0
                          • robin!1  

                            Tím to není. Je to způsobem jakým jsi schopný dosáhnout maxima. Na zátěžovém testu 0-MAX se postupně zahlcuješ až se zadřeš, ale když použiješ metodu 20s sprint 20–30s odechová fáze zase 20s sprint, odech sprint, tak zaručeně budou hodnoty vyžší, navíc jsem natočil maximum při kadenci odhadem přes 140. Ale ten třetí sprint je pak o zraví a hodně bolí, sám jsem si řekl, že na fast do toho už nepůjdu, je to obrovský záhul pro srdce.

                            0 0
                            • robin!1  

                              opr. fest a ne fast

                              0 0
                            • confido  

                              no, ale stejne si myslim, ze to tou teplotou take z casti bude, nevymyslel jsem si to..To bude od kazdyho trochu..

                              0 0
                      • Daf  

                        Bude chtit zamakat na vytrvalosti ten AP se ti posune vys a i vykon pujde nahoru. Byt tebou tak se celou pristi sezonu soustredim na objemy. Uvidis ze pri tech hodnotach co mas se budes pomerne rychle zlepsovat. ANP mas podobna jako ja na zacatku kvetna 4,5W/kg pri 180. Na AP je ten rozdil uz vyraznejsi 3,8W/kg pri 168. Jsem zvedavej jak na tom budu v lednu :) Posledni tri roky uz se moc nezlepsuju mam pocit ze s temi 12000 km co jsem schopnej za rok najet se vyrazneji nezlepsim. No ale budu se znazit co mi zbejva :)

                        0 0
                        • robin!1  

                          Tohle byl můj první zátěžový test. Na kole ( silnici ) jezdím 4 roky ( do 4000km ), ale až letos ( přes 5000km ) se dá říct, že to mělo nějaký systém ( postudoval jsem rady Ondry Vojty ) a ikdyž ještě bez tepáku, který mi teď přišel jsem se snažil trénovat ne jen jezdit. Jarní objemy jsem v podstatě nejezdil a pak to bylo s vytrvalostí na nic 70km a konec, letos už jsem nějaké objemy odjezdil ( často jsem jezdil jen na placku ) a bylo to dost znát, ale bohužel jsem měl problémy s koleny a tak jsem z plánováných objemu přes 1500km najezdil jen asi polovinu.Od tepáku jsem si slibuju hlavně to, že si konečně uhlídám AP ( pak snad ho dostnanu o 5 až 10tepů výše ), protože dosavaď jsem jezdil moc často nad ním. Se zlepšování jsem zatím naštěstí problémy neměl, stále na svých okruzí rok, co rok ukrajuju minuty, snad to ještě několik let zůstane.

                          0 0
                          • orca  

                            A kde jsou ke cteni rady ?? take se rad poucim…

                            0 0
    • BB  

      ja bych to neprehanel, byl jsem na jare a zacal podle testu jezdit. Tak za mesic jsem prestal sledovat okamzitou tepovku, protoze jsem uz presne stal oba dulezite prahy. Na konci sezony jsem bez potreby noveho testu jezdil o 5 tepu vyse.

      0 0
    • robin!1  

      A kde v Brně? A taky za kolik?

      0 0
    • Daf  

      Menit se to opravdu muze. Ale co se zmeni podstatneji je vykon. Doporucil bych prvni navstevu uz ted, nebo na zacatku roku, abys mel presne udaje na najizdeni objemu. Dalsi navstevu pak se zacatkem sezony rekneme zacatek kvetna, abys bys schopnej analyzovat vysledky a podle nich upravit trening v aktivni casti sezony. Ja jezdim na testy do Casri.

      0 0
      • Jogador  

        A kolik to tam vše stojí dohromady, co všechno si necháváš dělat?

        0 0
        • Daf  

          Pokud tam pudesprvne das za laktat. krivku 750kc jinaj je to o stovku levnejsi. Nechavam si delat jen tu laktatovou krivku nic vic.

          0 0
    • Beeda  

      No tech 10 tepu je spise pro zacinajici jezdce, i kdyz muho byt i vyjimky. Samotne AP a ANP moc nereknou, potrebujes to vztahnout k maximalce, a pak W/Kg na techto prazic. Hodne dulezity je i prubeh teto krivky. B.

      0 0
      • Beeda  

        Jo pokud te to zajima jdi na test uz ted(cca750kc). Jinak nekdy leden/unor az budez najizdet…B.

        0 0
    • ihik  

      Co všechno „dostanete“ na casri? Jenom ty čísla s prahy nebo třeba i vytištěnou laktátovou a výkonovou křivku?

      0 0
    • vozejk  

      idealni je to alespon trikrat do roka.jednou pred,jednou po najizdeni a jednou pred vrcholem sezony.a vysledky by se mely srovnavat vzdy podle testu ve stejnem obdobi.

      0 0
    • robin!1  

      To Beeda: Není to moc aby ti AP během 2 měsíců posunul o 9 tepů?

      0 0
      • Beeda  

        Cau, nevim zda to bylo presne o 9 tepu, jelikokoz jedna hodnota ze spira a druha z laktatu, ale je fakt, ze jsem az od jara daval mnohem vetsi objemy. Navic na spiru jsem byl par dni po 3–4 denni viroze. AP takhle litat muze, u ANP by to bylo krasny;-)) Dobrej postreh. B.

        0 0
        • Daf  

          Kdyz jsem byl nekolik dni po nemoci a sel jsem na zatezovy zest tak jsem mel AP o 8 tepu niz nez mivam normalne.

          0 0
          • Beeda  

            JJ, ale myslim, ze to bylo ovlivneno nachlazenim mene a ze to vyhnalo pak najizdenim, protoze ANP se „seklo“ jenom o 2 tepy… No uvidime v unoru ;-) B.

            0 0
            • robin!1  

              Tak jestli spiro nebo laktát to by mělo být stejné ( prý se to lisí na AP max ±2tepy ). Doufám teda, že to odpovídá, protože peníze na to abych chodil 2× ročně na laktát to fakt nemám. S tím že AP muže tak lítat to je dobré, protože teď těch 153 se mi zdálo dost mizerné oproti ANP 176, takže doufám že v sezóně se dostanu na 160.

              0 0
    • Dopitak  

      kam v Brně na zátěžák,poraďte prosím někdo!

      0 0
      • juli  

        Třeba Ústav sportovní medicíny, Křížkovského 22, tel. 543 211 367.

        0 0
    • luv  

      Já se jeste zkusim pridat, kam v Olomouci na zatezovy test? Diky

      0 0
      • arcco  

        A v Ostravě?-Tady asi nic, že? Tady asi chcíp pes

        0 0
        • Daník  

          Zdravotní ústav mimo jiné

          0 0
        • juli  

          Městská nemocnice Ostrava, Nemocniční 20, II interna. Bude to ale bez laktátu a pravděpodobně ti objektívně nezjistí ani spotřebu kyslíku. Dokonalé vyšetření budou umět v Praze v CASRI a USM v Brně, to jsou pokud vím dvě nejvybavenější pracoviště v republice. Jinak se mrkni na tento odkaz www.fsps.muni.cz/…acoviste.htm

          0 0
      • petryk  

        Byl jsem na zátěžovém testu na konci února, myslím, normálně ve FN Olomouc. Na základě žádanky od doktorky to bylo zadarmo, jinak to stojí 1200, ale je to jen ergospirometrie

        0 0
        • jizby  

          ergospiro zadarmo? No to mi pls vysvětli. A nemusíš na to být u nějaké konkrétní spešl -pojišťovny,
          -profese, -doktorky, nebo mít/nahrát nějaké tydlencty příznaky?

          0 0
          • petryk  

            Jo, samozrejme se musis tvarit jako nemocnej a mit doporuceni od doktorky – mam asthma, jsem alergik atd., takze to spravilo doporuceni od doktorky. Ale pry se to da uhrat i na doporuceni od obvodniho lekare…

            0 0
    • Babec  

      Čaute, nevíte kde se dá nechat změřit VO2max atd. (prostě zátěžový test) v Olomouci nebo někde poblíž?

      Mohli by jste popř. hodit nějaký odkaz?

      díky moc

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.