..a co děti (mají se kde hnát??)

102 nepřečtených
  • 0702

    Jak je na tom rodina? Každý víkend je to jen o tom, jak brzo vyjedu, jak pozdě se vrátím a jak to nikoho (ne) štve. Tak musím přemlouvat moje dvě náctileté dcéry, aby za příslib oběda někde v hospodě se mnou vyrazily do boje. Hranolky s kečupem – to je pak dílo a baby šlapou v pohodě 50 km. Příště je nato už nedostanu, musím přikročit k finanční stimulaci 1 km/ 1 Kč + 10 m převýšení taky kačka. Tak si v sobotu vydělaly stovku, já byl spokojený, že jsem něco „udělal“ pro rodinu, děti mají kilko na Vánoce… ale jak vlastně své děti dokopete – přemlouváte, aby třeba neseděly jen u bedny nebo nedej pane Bože někde chlastaly atp..??? Ovšem v sobotu po výjezdu z lesa na silnici přemýšlím, jestli by nebylo lepší sedět přece jen doma a nečekat, že do nás každou chvíli napálí každý druhý řidič (HOVADO). Jen se utvrzuju víc a víc, že na NAŠICH ČESKÝCH SILNICÍCH jde fakt o život a myslím si, že nepřeháním, co si DEBILOVÉ dovolí. To jsem si jen vylil svoje pocity ze sobotní vyjížďky. Howg !

    0 0
    • RomanH  

      Jsem rad, ze nikoho nemusim premlouvat. Zena kolo rada, dcerce je 15 mesicu, tak ji bereme s sebou do voziku. Zatim vypada, ze se ji to libi. Pokud ale zena na kolo nechce jet, klidne jedu sam. Vse je o vzajemne toleranci, ja ji taky nic nerikam, kdyz jde do cviceni. A pokud mas doma nekoho, kdo Ti vycita, ze chodis radeji sportovat, tak vez, ze kdyby jsi prestal, tak by si nasla nejakou jinou vymluvu, nebo by zase rikala, ze ten jeji nema zadny konicky, jen se vali doma.

      0 0
    • Thorn  

      tvoje dcery su pekne… ehm… sikulky :-/

      0 0
    • mastihuba  

      V životě nezapomenu jak mne táta nutil jezdit na společný vyjížďky s celou rodinou. To byl vopruz. :))) Dnes už se mnou nechce jezdit takže se maximálně někde na cestě potkáme na pivku.

      0 0
    • mastihuba  

      nalákej je na krásný mladý bajkery. :))) (teda pokud se jim začínají zapalovat lýtka)

      0 0
    • Beeda  

      Vlastne, proc maj jezdit s tebou, aby neco delaly nebo abys nejel sam? To vydelany kilo stene nekde prokalej nebo daj praska pred skolou:-) B.

      0 0
    • mosquito  

      no napis kde jezdis … urcite se najde par bikeru co by tvoje dcerecky protahli a ty bys to mel gratis, spokojene by mohly byt i ony a samozrejme i ti bikeri :)

      0 0
      • mosquito  

        protahli jsem myslel jako protahli lesem, teda jako protahli na kole, no ne jako … uz toho radeji necham … asi je to jasne ne

        0 0
    • Meesha  

      Za kilo bych jezdil taky! A este s holkama… :-))

      0 0
    • Jogador  

      Jak rád bych byl Tvym dítětem:) Mě doma kolo zakazujou, máme v rodině už smr?ák a pár úrazů, a to se ani mezi to nepočítám já, a přitom jsem jediný, který opravdu jezdí.Ale jezdim když naši nejsou doma, takže skoro pořád:) Jen víkendy jsou blbý, to je musim poslat na chalupu:) Ale na kolo mi nepřispějou ani korunu, ale že jezdim ví, ale o závodech se doví, až když jsem v cíli.Ale jak se řiká, zakázané ovoce chutná nejlépe. A tak se ale dostanu ven, i když je ošklivo, protože musim využít, že nejsou doma:)

      0 0
      • Bleda tvar  

        Tiez si musim na bike zarabat :-(

        0 0
      • McBlacky  

        to samý já, vždycky jen řeknu jak jsem zajel a rodina řekne hmmm a tím to hasne :-) když mi čorli kolo tak taky nijak neprojevili zájem :-( ale já už jsem přerostlý student…

        0 0
        • 0702  

          Mnozí nepochopili, zejména Ti mladší. Obě dvě dělají sport 5 x týdně + závody tak z toho důvodu já je nutím dělat něco jinýho než gymnastiku nebo plavání a z opačného důvodu jim se nechce ráno v 9 vystřelit z postele a šlapat nějaký kopec třeba do Bukovinky (aby tam poznaly v neděli kluky bikerský). Co jsem však vypozoroval, pokud jsou obě dvě nebo i víc bab pohromadě, to když jedeme i s druhými stejně postiženými a náhodou se objeví sličný biker – šlapou jako o život. Nezadaným můžu poslat foto (*.tiff cca 28 MB jedna fotka) – foceno EOS 2 (půjčeným) nebo PS G2. Tím jsem se chtěl zeptat, jestli s Váma nejmladšíma jezdí i holky nebo je to ve věku okolo 15-ti let čisti záležitost kluků ??? Já sám nevím, protože mě kolo chytlo hodně pozdě – teda relativně.

          0 0
          • TinkTink  

            Kdyby to bylo maly, tak pul mega, tak mi to muzes poslat..ale zadanej uz jsem. :)

            Pozde na sport neni nikdy…clovek je tak stary jak se sam citi…plus teda jak moc se rozpada :o)

            0 0
          •  

            no kamosce je 17 a jezdi maratony a xc zavody, a dotahl ji k tomu pritel

            0 0
          • Martyss  

            Co využít služeb formátu jpg…:-)

            0 0
          • Jogador  

            To je dobrý, takhle rozdávat dcery? A kolik za ně chceš, a nemyslim fotky?:)

            0 0
          • mosquito  

            ja myslim ze bys mel byt spokojeny otec i tak .. jsem sice z velkomesta, ale ono to bude asi vsude stejny … 15ky maji uuuuuplne jine zajmy nez nekde slapat (na kole)

            a mlady holky moc videt nejsou … spis je k tomu musi nekdo dokopat

            0 0
            • Kikinka  

              no jak ktere 15ky=o) Me je 15 a nejlepsi vec co znam, je bike!!! Vysedavat kazdy den na lavicce pred barakem neni nic pro me!! Ja mam akorat blby, ze nemam s kym jezdit=o( Nasi nejezdi na kole, kamosky maji jine zajmy…=o( Ja bych byla rada, kdyby me tatka premlouval, abych s nim sla na kolo!!!

              0 0
              •  

                hm to bude tim, že seš trošku jiná než ostatní, ale to sou na BF všichni :)).

                0 0
                • Kikinka  

                  jo máš pravdu jsem taková jiná=o) Ale radši budu jezdit na kole, než se jen poflakovat, kouřit a chlastat venku před barákem=o( Ale je super, ze je nas takovych „jinych“ vice=o))

                  0 0
                  • Dr.Xander  

                    Teda docela čumim, já když jedu na biku sem rád když vůbe potkám ženskou, natož aby byla náctiletá :)

                    0 0
                    • Martyss  

                      To já docela čumim, když vůbec potkám někoho:-)

                      0 0
                      • Jogador  

                        Já teď díky VŠ jezdim dopoledne,a taky nikde nikdo:) Občas dostávám až strach, že sem nestih konec lidstva…

                        0 0
                    • Kikinka  

                      No já taky moc lidí ve svém věku na kole nepotkávám! Je to škoda, ale co nadělám=o( To jenom já sem asi ve svém věku takový blázen, že když můžu tak lítám po lese na biku=o)) No kámošky moc nechápou=o))

                      0 0
                      • Meesha  

                        Tak jim pust Holky to chtej taky a treba zacnou jezdit s tebou… :-))

                        0 0
                      • Jogador  

                        Holkám Tvého věku šibe:) A víž jistě že jsi holka? Já nevim, ael ve Tvém věku jezdit na kole, v tomto světě, to se nevidí, vtom něco bude:)

                        0 0
                        • Kikinka  

                          vím!! 100 pro!=o) Ale jako úplně jediná zase nejsem, takže tak=o) Co by v tom jako mimochodem mělo být?=o)

                          0 0
                          • Jogador  

                            To bys nepochopila, to je mimochodem dokázáno, že 50 procent všech lidí, co jsou vyjmutý z jedné poloviny lidí určitě skupiny, menšinového pohlaví nepochopí věci, co uplně jiná a tedy proto větši polovina, i když v určitě době potom už i třetina pochopí, jasný?:)

                            0 0
                            • Kikinka  

                              No když to tak čtu tak to fakt nechápu, a luštit to a přemýšlet nad tím se mi fakt nechce=o))

                              0 0
                            • vlk  

                              hele, že ty budeš nějaký politik.Vzhledem k prvním slovům až po čárku budeš asi od čssd nějaký blízký Zemanovi co.

                              0 0
                              • Kikinka  

                                =oDDD

                                0 0
                              • Jogador  

                                No, politik, to mě ještě nenapadlo. To: To bys nepochopil, to je z Cimrmana z Afriky, a ten zbytek? To je derivace smysluplné věty, když si to zderivuješ nazpět, pochopíš nepochopitelné…:)

                                0 0
                                • cabbage  

                                  tak precejenom politik,akorat s matematickym vzdelanim:-)))

                                  0 0
                                  • Jogador  

                                    Hm, podnešku se vzděláním končím, jak se mám učit, když to nejde. Asi se vážně dám do té politiky,tam se eště jeden blbej ztratí…

                                    0 0
                                • TinkTink  

                                  Derivace nazpet = integrace? :o)))

                                  0 0
                                • vlk  

                                  myslím ,že jsi chtěl použít místo slova derivace negace.

                                  0 0
                      • RomanH  

                        Jsem rad, ze se mezi Vami devcaty porad nachazeji tyto „vyjimky“ :o)

                        0 0
                        • Jogador  

                          Jen tak mezi námi děvčaty, právě tyto vyjímky potvrzují pravidlo…:)

                          0 0
                      • Dumbo  

                        prid do KE a rad stebou zajazdim na kole :-) je mi 16 no za nejaky ten den 17… ja som este ziadnu dievku na kole nestretol tu unas… ale myslim ze si spravna ked nechces vysedavat pred „barakom“ ale radsej lieteat po lese… zastavam rovnaky nazor… chlasta? a húli? som prestal aj vdaka bike-foru :-) je to asi smiesne no dos? ma bike forum ovplivnilo a to nielen vtom huleni a piti…

                        0 0
                        • Martin  

                          ALE TAK TO VŮBEC BÝT NEMĚLO!!! :-)

                          0 0
                        • McBlacky  

                          naopak na B-F by jsi se měl naučit jak kombinovat výkonnostní sport a špičkový alkoholismus :-)

                          0 0
                          • Jogador  

                            A předním učitelem bude zvolen fousac? I když ten je teď na isostaru:)

                            0 0
                            • Dumbo  

                              ale mna to čitanie BF fakt poznačilo… normalne som zacal zo sebou v drese na XC sessions nosit bananiky :-) začal som zastava? nazor „BEZ HELMY ANI RANU“ a aj to dodrzujem… už ma asi nič nenapadne no vela veci robym inač odkedy som to zacal čita? :-)

                              0 0
                            • fousac  

                              taky ted budu muset poradne zapracovat nez prejdu na nealko… nastesti se mi to shoduje s treninkovym planem… dneska u Pigiho oslava narozenin, zejtra u Pigiho verejna hudebni produkce jedne mistni kapely spojena s konzumaci vetsiho mnozstvi alkoholu a v patek mam u Pigiho jednani ohledne DrD… a kdyz se do toho objevi jonas na necekane prepadove kontrole, je o zabavu postarano do pozdnich nocnich hodin… :))

                              jen se obavam, ze nesplnuju Blackyho podminku ohledne vykonostniho sportovani… sportuju pouze rekreacne.. ;)

                              0 0
                              • jonas  

                                S prechodem na nealko bych si to rozmyslel, to snad ani u pigiho neprodavaj ne ? Taky co bych potom „kontroloval“…

                                0 0
                          • Martin  

                            Když už jsme u toho.......už dlouho jsme se nebyli nikde družit:-(

                            0 0
              • mosquito  

                no jedna z mala … skoda no, ale zaplat panbuh za to ze este cyklistky nevymreli uplne … je to celkem ohrozeny druh ;o) :o/

                0 0
          • mastihuba  

            0702: hele ja vim že jste sportovní rodina. Do Bukovinky jezdí většina tatínků zásadně bez doprovodu. My mladší a svobodní je podezíráme že schválně. :)

            0 0
          • rock  

            5× týdně sport, závody a Ty je ještě nutíš něco dělat ? Býti Tvým dítětem, asi bys u mne nepochodil :-) … ale v tom se asi liším od většiny návštěvníků BF, pro mně je sport krásným doplňkem života, ne jeho hlavní náplní …

            0 0
            • 0702  

              Pomalu tady vystupuju jako tyran svých dětí, ale sporty, které dělají je baví a já je chci jen rozšířit, protože jak gymnastika, tak plavání a obecně každý sport, který se provozuje na vyší úrovni člověka huntuje. Sám jsem děla basket a atletiku a dnes si na to ani nevzpomenu, protože jsem měl v jejich letech těžký dril a na nic jiného nebyl čas. Proflákaná škola, atletika, basket (později hospoda). A tak chci, až je to přestane bavit, třeba sedly na kol nebo si obuly běžky a nebyly jako telata, když je postaví na porážku.

              0 0
              • mastihuba  

                pod to se podepíšu. Dnes táty chválím že mne nutil do všeho a ne jen do fotbalu.

                0 0
                • 0702  

                  Jel jsem okolo Bukovinky x krát, ale nikdy v neděli ve čtyři. Tom áte pořád sraz tak pozdě i s ohledem na toto období ??

                  0 0
                  • mastihuba  

                    No v tomto období tam jezdím okolo oběda abych byl za světla doma. Na ty co jezdí v 16hod nečekám, protože návrat za světla je přeci jen lepší.

                    0 0
              • rock  

                Nemám v úmyslu Tě řadit do kategorie „tyran“ … psal jsem s ohledem na moji náturu a já měl (a mám) příliš mnoho příliš různorodých zájmů. Věnovat se intenzivně 6–7× týdně sportu je pro mne daleko za hranicí chápatelnosti, na nic jiného by mi nezbyl čas ani energie a to bych neustál …

                0 0
                • 0702  

                  To já mám taky spoustu jiných zájmů (rádobyzájmů) – digitální video, foto, práce, že jo… Ale pořád si myslím, že je lepší pro děti aby 2 hoďky odpoledne lítaly po hale, než seděly někde na lavičce, civěly tupě do mobilu a tlachaly opravdu o hovně.. Doma by se stejně neučily, to vím. A samozřejmě mají i jiné zájmy než sport. Když byly menší, bylo poručeno a jelo se, dnes už odporují (proč ne?) a příští rok to vyvrcholí tak, že já pojedu někam na kole a zbytek rodiny i s oddílem k moři – to mě neláká ani náhodou. Jen mě chybí u těchto dětí trošku viditelnější snaha v něčem vyniknout – ne pro pocit můj, to neřeším – ale pro svoje uspokojení. Ale na to mají ještě asi málo let. I když shora uvedený článek stejně staré bláznivky jako je dcera řeší dost toho, co jsem chtěl naznačit.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Mnohdy je tezky chtit zacit vynikat, kdyz mnohdy vidis, co se deje kolem tebe…vitezi prumernost…neplati to samozrejme pausalne…ze.

                    0 0
                  • vlk  

                    většinou to bývý, tak, že pokud budou chtít být v něčem opravdu dobří a vynikat, tak se tomu maximálně věnovat.Já taky dělal vrcholový sport 6 x v týdnu šel jsem ze školy rovnou do sálu a pak večet v 10 dom a spat.A to už mě v sobotu opravdu skoro nikdo nedonutil nic dělat, když to byl můj jediný volný den.A na kolo jsem jel tak 1× za měsíc někdy ani to ne.A přesně jak říkáš, nechal jsem toho před 4–5 lety a dnes už umím sotva 50% toho co dřív a na závodech bych si trhl akorát ostudu.Byly to standartní a latinskoamerické tance.Dnes mi to stačí tak akorát na machrování na plesech.Jenže tenkrát to byl můj život a zpětně toho vůbec nelituji.Prostě jsem přešel z jednoho sportu na druhý.Dělat 2 věci vrcholově se opravdu nedá.

                    0 0
                  • Kikinka  

                    tou bláznivkou jsi myslel mě?=o)))

                    0 0
                • McBlacky  

                  věnovat se sportu 6krát týdně je super, když nemusíš nic jínýho, já to takhle měl na jaře a v létě, škola nula, takže čas akorát na sporty, kámoše, přítelkyni a svoje ostatní aktivity. Ještě je ale nutný taky mít prachy :-)

                  0 0
              • Mamut  

                Pokial sa 5× tyzdenne niekde v telocvicni obijaju, alebo luhuju v bazene, tak sa im fakt velmi nedivim, ze sa im uz potom velmi hybat nechce. Mne sa samozrejme akykolvek outdoor paci ovela viac ako indoor, ale pokial su historiou alebo zvykom (nie Tebou) tlacene do tak casovo narocnych veci, tak je pochopitelne, ze nepojdu cez vikend obdivivat krasy biku a lesa. Podla mna pri tom nasadeni, ako som v tomto threade pochopil (mozno som len nieco zle pochopil, alebo niekoho domnienky bral za tvoje vyhlasenia) ich k biku nepresvedcis. Najprv budu musiet ubrat z toho ostatneho. Clovek sa potrebuje OBCAS aj TROCHU flakat.

                0 0
          • vlk  

            Tak mi ty fotky kdyžtak taky pošlete. novaktt@centrum.cz

            0 0
            • vlk  

              pokud teda budou do 2mb

              0 0
            • 0702  

              poslal bych je, ale copak já vím, jestli třeba nejseš ....., nic u tebe není napsáno a přece moje dcéry jen tak nikomu neukážu !

              0 0
              • mastihuba  

                tak je pošli mě :)))))

                0 0
                •  

                  jemu nevřeř, já tam nemám pofiderní fotku z mládí :))

                  0 0
                  • mastihuba  

                    no, no. Hned jak vymáčknu ze známého fotky z Krkonoš tak to zaktualizuju. Doufám že to bude do vánoc.:(

                    0 0
              • vlk  

                To máš pravdu.Tak jsem tam něco doplnil.Já jsem jen strašně zvědavej člověk už od povahy.Ale neva chápu tě

                0 0
          • Martin  

            Už je ti dost na to abys věděl, že holčičky okolo 15ti dělají FŠECHNO jenom proto, aby se líbily klukům nebo nasraly stejně staré kamarádky!!! Takže odpověď je – i s mlaďochama holky jezdí, ale láska ke kolu není to nejpodstatnější.

            0 0
    • TinkTink  

      Jooo…todle je moc pekny…kolik jim je? Bychom sli urcite pridat… :o)))…vony bajkerky…to je pekny :)…

      Jak uz tu zaznelo, mohli bychom je protahnout :)

      0 0
      • McBlacky  

        brzdi, co kdyby to četla ta tvoje :-))) ale souhlas, když jedou i baby tak je to lepší, a to nejenom proto že to není taková chr?árna a nejedou se takový brutály :-))))

        0 0
        • enjoy  

          jo,ale neajednou se vsichni chovaj nejak podivne,tocej se v haku kolem ni atd.,ze?:-)) to uz pak neni o bikingu:-)

          0 0
          • vlk  

            a nebo ta horší varianta-všichni se začnou předvádět a pak je to opravdu nanic.Navíc pokud se jede s holkama sportovkyněma tak je to to nějhorší.Holky jedou dobře a rychle a kluci se předvádí a blbnou, a pak to někdy může být i o život.To už jsem taky zažil a kamoš při takové vyjížďce odrovnal kolo -naštěstí se mu nic nestalo.

            0 0
            • mosquito  

              presne tak … taky dycky blbnu a pak si poradne zapicham :))) teda kolo :o/ na to maji holky vazne neblahy vliv

              0 0
        • TinkTink  

          No hele…zas to neni az tak prijemny pokazdy…sem tam kdyz s ni jedes, tak treba kdyz zustane pod zatackou pri vyjezdu a treba si upravuje helmu..ty ji nevidis jestli se ji neco stalo…je to po technickym vyjezdu,takze nic nevis a telefon ma vypnutej

          to je pak na zabiti :)

          0 0
    • Eila  

      mi pripomina u nas doma pred dvema rokama, tata me lakal na kolo pod prislibem omluvenky na telocvik, nebo celeho volneho dne ze skoly:) a fungovalo to taky perfektne, ale platit mi nezacal, asi to mam blbe vosefovany:(

      0 0
      • Jogador  

        Jako by Ti nestačilo, že Ti koupil kola:)

        0 0
        • Eila  

          se nepocita, kola byly motivacni protoze mu bylo jasny ze je necham stat doma kdyz uz je koupil:) teda jak tak po sobe ctu tak do me tatinek po letech vidi jak do hubeny kozy:(

          0 0
      • rock  

        To se někdo má … z mého dětství si vzpomínám tak akorát na to, že táta byl buď v práci, nebo v hospodě, nebo sice doma, leč naložený v lihu; jiná situace byla spíš vyjímka … no a kolo jsem si koupil za peníze z brigády …

        0 0
    • wraftler  

      Jezis, tak to je sila… Ja pomaly rodicom musim platit a robit protisluzby za to ze mozem jazdit:)

      0 0
    • Glum  

      Teda jenom doufam, ze moje deti (15+16) na tohle forum nechodej, to by me stalo tak kolem 15 kKc za rok. Bez reci jim financuju kola + vybaveni, ale ze bych jim jeste platil za ujetej kilometr…

      0 0
      • 0702  

        Co je síla?? Žešlo o podzimní recesi?? Pánové, myslel jsem, že to i třeba někdo pochopí, že šlo o srandu a svým způsobem zpestření posledního výletu a jak vidím, uděli jste z toho pomalu sloupek, jak rodič nemá vychovávat své rozmazlené fracky (14+12). I já jim všem kupuju to, co si zaslouží poole mého názoru ale rozhodně vím, že kolo jim ještě neudělá takovou radost, jako křeček za 30 kaček. Tak to je. Na všechno ostatní musí přijít v průběhu času a já se jen snažím je navést tím správným směrem (alespoň si to myslím). Jo a mám 9volňásků na Brno – to jsem dostal za to, že jsem v neděli seděl na závodech gymnastek u počítače a tvářil se asi nasraně, takže paní, která prodává gym.dresy se slitovala a šouplami ty lístky. čau. Kdo chce, pošlu nebo v pátek předám v Brně.

        0 0
        • TinkTink  

          Tak ja bych to placeni za kilometr nevidel jako zlocin…kdyz na to clovek ma…ze :)..udelal bych jim jakysi zaklad kapesnyho a za kilometry treba urcite navyseni. Samozrejme…na­vysoval bych za cokoli…ze…treba vycisteni mista toho, kde ten krecik bude bydlet :o)))…

          Jo..ale pocitej s tim, ze timdle zpusobem by jsi si nektery mesice na bajka treba vubec nic nekoupil – chtelo by to asi mzdovy strop :o))…takze pro tendle vek…tak 1000,– na mesic.. Hodne stesti :o))

          0 0
      • Jogador  

        To jsi dobrej, v tolika letech jim ještě řikat děti, že to řikaj lidi mě ve dvaceti to beru, ale v jednatřiceti, to už se snad ani nesluší:)

        0 0
        • 0702  

          To jsem nepochpil. Ale to je asi tím, že jsem ********, bolí mě záda, venku fičí a začíná padat jakási srágora podobná sněhu a vyhlídky na zimu sjoum každý rok horší a horší.

          0 0
        • wraftler  

          jogadore, jeden z nas je ozraty a ja to nejsom:) najprv som si myslel ze tymi ‚jednatriceti‘ myslis akoze sucet (12+14) ale ono to napodiv ten sucet neda takze neviem:)) oco ti islo?

          0 0
    • cabbage  

      100 :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.