• Mamut

    Rad by som sa spytal MAJITELOV tychto nabojov, ci im na nich nejak vyraznejsie nepraskaju spice. Mam zadne koleso cca pol roka a najnovsie 3 prasknute spice zdvihli pocet odiduvsich kuskov na dokopy viac ako 10. Spice Sapim Leader. Rafik nejaka Rigida. Prasknutie je vzdy odstrihnuta hlavicka. Vypletal som to (aj centrujem) to sam, ale nie je to moje prve koleso (je to asi mnou vypleteny 9 kus). Mam podozrenie na blbo riesene priruby nabojov, ktore nutia spice do neprirodzeneho ohybu. Vyplet som povodne mal trocha meksi, chcel som zvysit pohodlie biku. Stale sa ale povoloval, tak som ho dotiahol na normalne napnutie, ale na praskanie nic z toho nemalo vyraznejsi vplyv.

    0 0
    • McBlacky  

      no už se tady tyhle náby probíraly hodně a nikdo nic o praskání nepsal, celkově z nich mám pocit na základě info z BF že jsou dobrý. Můžeš mít vadný dráty, bratranec jednou zapletl drátama z hvězdonic (normálně jsou v poho) a v zadním mu praskly postupně všechny na straně u kazety a to jezdí na krosu a žádný masakry, křupalo to i na silnici… měkčí výplet udělá bike pohodlnějším? to slyším poprvé…

      0 0
    • Martyss  

      Myslíš diskové náboje nebo normální? Já má obyč a po 1500 km nic. S praskání výpletu mám zkušenost akorát z motorky(simson). Tam je to asi zřejmě namáháním od brzd a stářím:-)

      0 0
      • Mamut  

        Normalne naboje. Inac funguju pekne, ale to praskanie je zvlastne a nebavi ma vecne stahovat kazetu, zvlast, ze nie som majitelom bica, takze si pomaham klasicom a bolia z toho hodne ruky.

        0 0
        • K2  

          Zkus praskající špice vyměnit za jinou značku, poznačit je a uvidíš, jestlůi prasknou taky. Authora vozím vzadu + 2mm hvězdonice a poho.

          0 0
        • Jenda  

          tak si ten bic vyrob:-) je to prace asi na 5 min:-) jinak ja na predni kotoucovy mam asi 13kkm a na zadni obyc cca 3.5kkm a ani jeden prasklej drat

          0 0
          • Mamut  

            Bic si na koleji tazko vyrobim, ale o to az tak nejde. Nebavilo by ma to ani keby som ho mal.

            O Hvezdoniciach som pocul, ze praskaju, tak som zainvestoval do Sapimov a zda sa, ze na nic. Teraz som dokupil prave H, tak sa uvidi. Je ale mala sanca, ze prasknu prave tie 3 nove spice, co tam dam, takze pokus, ci praskaju aj H aj S bude trvat dlho.

            Normalny 3× krizeny vyplet.

            0 0
    • RUMcajs  

      Znáte označení, nebo rozměr těch průmyslových ložisek co v přední diskový nábě od Authora je?

      Rád bych se jich pár sehnal do zásoby.

      0 0
    • Mamut  

      Tak sa ospravedlnujem nabojom z coho som ich podozrieval. Vcera som tam doplnal spice a centroval a zistil som, ze mam radialne narazeny rafik. Z dobreho ulha celkom dobre viditelne. 2 z 3 prasknutych spic boli oproti, takze asi s tym suviseli. Zaujimave je, ze vobec nepamatam, ze by som mu bol nejak vyrazne ublizil, je asi nejaky makky. Centruje sa dobre, ale zda sa, ze nic nevydrzi.

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pricinou tvych problemu je jizda na mekkym vypletu. Draty se pak vic napinaj a povolujou a dojde k unave materialu, no a draty zacnou postupne praskat, zvlast kdyz to pak utahnes. Takze asi budes muset preplest novejma dratama, stejne asi budes potrebovat novej rafek… Jo a dobra praxe je zaplest a vycentrovat, pak usadit draty a „prohnout“ draty v tak ze je jakoby pretocis v krizeni nejakou pakou, pomackas zatizis kolo svisle proti zemi ze vsech stran- to povoli pripadne napeti v zkropcenych dratech ktere jsou pootocene v rafku ale ne v nipli, zejmena kdyz centrujes starsi kolo-uslysis takovy cvakani- no a docentrujes znova, a pak totez znova, dokud to kolo nezustava vycentrovane. Pak uz by se nemelo ani hnout.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.