• enjoy

    ahoj vsem.jsem si dneska koupil tretry(specialized sport) a hraju si tu s nastavenim,ale chci se zeptat,jestli a jak jde nastavit bocni vule v pedalech.myslel jsem si ze to jde utahovanim(po­volovanim) tech dvou sroubku na pedalu,ale mam dojem ze jedinej vysledek je ze se mi lehceji(a naopak) nastupuje a vystupuje.jo a pedaly jsou authory 03.

    0 0
    • Pavlos  

      Proc si nekupil shimana M520???

      0 0
    • enjoy  

      jeste takhle.kamos ma myslim 505ky a rikal ze vule v pedalu je 5 stupnu,no jestli to tak je tak to nejak nepozoruju.

      0 0
    • enjoy  

      tak to vypada ze jsem tu spatne,tady asi zadnej biker neni.nebo tu mam naslapy jenom ja?:-)

      0 0
      • Žanek  

        Boční vůli na SPDéčkách nenastavíš. Ty dva imbusy jsou na nastavení tuhosti výstupu z pedálu.

        0 0
      • Mamut  

        Vyslovene bocny posun SPD nemaju (mam author Comp 02, ale tyka sa to asi vsetkych beznych). Jedine by to mali mat Time, kde sa to da o nejaky centimeter hybat (ja som na Timoch nikdy nesiel, mam to z pocutia a z BF).

        Mne osobne bocny posun netreba a vystacim si s naklonom v rozmedzi 4 stupnov, kt. maju moje pedaly konstrukcne a neda sa menit.

        0 0
      • Kolík  

        Řekl bych že se dá na SPDéčkách nastavit jen síla v nášlapávání a vyhazování.

        0 0
        • JJ  

          Myslim, ze shimano delalo 2 druhy kufru, jeden bez bocni vule a jeden s 5°

          0 0
    • pepek  

      Pokud nechceš čekat, až se vůle sama vytvoří (omačkáním hrany kufru, můžeš si zadní dvě hrany kufru opilovat- ale jen lehce-úkos asi 1 mm/45 stupňů. Dál už se vůle nezvětšuje.

      0 0
    • pepek  

      Ještě pozor, nepiluj tu zavirací hranu, ale ty hrany co vymačkávají zámky proti pružině do strany.

      0 0
    • Daf  

      Vule na MTB pedalech pokud vim nejde stelovat. U silnicnich to nekdy jde vymenou kufru. Me se teda zda vule snad u vsech pedalu dostatecna. Kdyz je nekde citit problem me osobne vzdy stacilo lehce naklonit kufr na bote tak, abych mel nohy na pedalech lehce do V. Rovnobezne nastaveni je pro me neprijemne.

      0 0
    • martt  

      Shimano svojho casu robilo kufre bez vole a s volou.

      Nejake starsie Authoracke pedale (v skutocnosti Wellgo 915) v pohode pasuju so shimanovskymi kuframi na 535. To viem urcite, oboje mam.

      Pre aktualne modely situaciu nepoznam, ale na stranke:

      http://bike.shimano.com/…es/index.asp

      najdes, ze dnes robi shimano tri typy kufrov: kufre bez vole a s volou 5 a 10 stupnov.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.