• markus

    Chtěl bych se vás zeptat jak správně má být sedlo nastavené,slyšel jsem ,že když mám kliky vodorovně tak pedál by měl být přesně svisle pod kolenem.slyšel jsem i jiné nazory tak proto se ptám

    0 0
    • enjoy  

      uz hodne dlouho ziju v domneni ze je to tak jak rikas.

      0 0
    • lubos  

      Donedavna jsem se domnival,ze neni problem pripadny problem s delkou horni ramove trubky „doladit“ tim,z e posunu sedlo dozadu/dopredu. Jenomze, zda se, ze tomu tak vubec neni! Po prestudovani Vela (nevimted ktere cislo, nebo to byl Peloton ?) a clanku na ww.kpo.cz o p. Vojtechovskeho, jsem vratil zpatky sedlo o cca centimetr, smerem kupredu … i kdyz ani tak neni uplne jednoznacne, jestli mam nebo nemam ty kolena spravne. Ale prakticky to vypada tak, ze je to lepsi. Koneckoncu, jezdil jsem tak 3/4 roku, a dozadu jsem sedlo posunul o tolik aby kompenzovalo skraceni delky predstave. Docela prekvapeni pro mne bylo nedavne zjisteni, kdyz jsem mrknul na tachometr, kde mi ukazoval frekvenci slapani ( mam kadence kit) a ukazoval mi neuveritelnych asi 110ot/sec pri jizde po rovine, aniz bych si toho byl vedom :) Mam zatim zato, ze by poloha sedla mohla ovlyvnovat jednak problemy s vyssi kadenci, cili cim lepe je nastaveny posed vzhledem k pedalum, tim bezproblemovejsi je vyssi kadence a jednak mam docela podezreni, ze spatny posed tohto druhu muze zpusobovat problemy s kolenami. Tedy, ne ze bych to tvrdil , snad se nekdo najde, kto ma sve a vic zkusenosti, kazdopadne, jezdil jsem s definovanym posedem 3/4 roku bez problemu s kolenem. Nedavno jsem ho menil (jak jsem jiz vys napsal), odjel jsem takhle nekolik hodin jizdy a v tomhle obdobi se mi vratil stary problem s levym kolenem. Myslim, ze to neni ale kloub, spis nejaka slacha na vnitrni strane. Projevuje se to mirne i pri behu. Vratil jsem posed zpatky … odjezdil jsem ale zatim jenom kratke trasy < hodinu, pro jistotu se cpu pravidelne jeste gelacysem, a zda se, ze poblem zacina ustupovat.

      0 0
      • lubos  

        sorry az hrubky/prekpely.

        0 0
        • lubos  

          O muj ty boze :(, vic preklepu se snad v tak kratke vete neda spravit. Asi si budu muset obstarat rezidentni autokorektor.

          0 0
          • martt  

            takze este raz.

            Ktora cast pedala ma byt pod ktorou castou kolena? U pedalu predpokladam oska, ale koleno je hruba vec, stred otacania kolenneho klbu sa tiez neda tak jednoznacne urcit.

            0 0
            • Paja  

              Nastavuju to stejne jak popisovali ve zminovanem clanku ve Velu – pokud by clovek spustil olovnici ze spicky kolene(v podstate z cesky), pri pedalech ve vodorovne poloze, mela by olovnice prichazet osou pedalu.

              0 0
      • fotis  

        caf lubos. vysvetli mi prosim este raz tu kadenciu. pri tych 110 si mal sedlo posunute dozadu, alebo si dal 110 az po skrateni o ten 1 cm??

        0 0
        • lubos  

          No na to ti neviem odpovedat, ci to bolo urcite sposobene zmenou posedu. Predtym som velmi kadenciu nesledoval :), nemal som hrudny pas, tak som miesto tepu sledoval kadenciu :) Ale tu kadenciu o ktorej vravim, som mal po tom, co som posunul sedlo dopredu, kedze podla olovnicoveho testu som bol predtym prilis vzadu. Ale zaujimave na tom bolo skor to, ze som slapal normalne (teda javilo sa mi to tak :), a bolo tam okolo tych 110. Co napriklad, ked som zacal s meranim kadencie kedysi, asi pred necelym rokom, na hartaile, tak som uz pri nejakych 90 bol mykavy az strach. To iste nedavno, ked som musel hcvilu jazdit na HT. Ten je ale asi kratky, mozno som mal prave posed moc vzadu. Neviem. Ale je pravda, ze som sa zlepsil, aj v kopcoch uz mam o nieco vyssiu kadenciu ako kedysi :)

          0 0
      • fotis  

        kde na kpo.cz sa pise o tom umiestneni sedla?? dik

        0 0
    • MARIN  

      to co ty jsi slysel ja nekolikrat cetl a sam to tak mam

      0 0
      • marhi  

        Teď ( než napadl sníh) jsem to ověřoval. Laboroval a měl jsem sedlo hodně vzadu. Dobře to protahovalo nohy, ale až moc. Po padesátce km. mi to tak kroutilo kolena že jsem myslel že snad ani nedojedu. Použil jsem olovničku vrátil to zpět a je to lepší. Jen to koleno je nějak namožený. Radím na to pozor. Na hodinové vyjížďce typu hospa a zpět to není tak znát ale po třech hodinách je to utrpení.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.