Který maraton má nejlepší tra? ?

111 nepřečtených
  • rock

    Na stará kolena jsem si letos poprvé vyzkoušel maraton (Meridu v Jedovnicích) a docela mne to chytlo. V létě jsem si projel také tra? Drásala -tímto děkuji pořadatelům za trvalé značení- a tam už se mi líbilo méně; na můj vkus příliš mnoho úseků sypaných hrubým kamením, samoúčelná a nudná odbočka do Fryštáku … příští rok bych rád pár akcí objel a tak se ptám: kde se vám líbilo nejvíc ? Preferuji jezdivé lesní „jednomužné“ stezky a tratě nad 100km už pro mne nejsou zábavou, ale spíše bojem o přežití … díky za tipy …

    0 0
    • Stax  

      no ja som bol v Cechach sice len na Sele ale trat tam bola naozaj dobra. Len skoda ze sa to tam na zaciatku upchavalo v „jednomužnych“ cestach… trat tusim 88km. zo Slovenskych ak mas chut trochu kvoli tomu cestovat tak jednoznacne HORAL(www.horal.sk) a Dubnicky maraton (www.maraton.sk)

      0 0
      • Gudeloupe  

        Mě se hodně líbí tra? Šela marathonu.

        0 0
        • markus  

          ktobě se přidám,tra? se mi taky líbí ale i celkové zajištění závodu zatím nejlepší co jsem jel

          0 0
        • Extremist  

          Sela maraton nema chybu, jen mam pocit, ze si z nej chce Prochazka udelat velky byznys. Pristi rok ma byt startovne zase o kilo drazsi. Dale jsem se doslechl, ze Prochazka nekde udajne prohlasil, ze si letosnim zavodem vydelal na nove auto. Tak nevim…

          Navzdory tomu jedu pristi rok zase!

          0 0
          • Gudeloupe  

            Jestli startovny bude 700,tak teda nejedu,protože to je už nehoraznost

            0 0
          • xtrava  

            Na stránkách Šela maratonu je už stanovené startovné pro tento ročník – stejně jako minulý rok je to 600.

            0 0
    • Jenda  

      pokud mas rad spise domacky akce tak www.presdvakopce.wz.cz a loni tam bylo neco co asi na vetsine maratonu nenajdes – usek ktery sel i obtizne vylezt s kolem na rameni:-)

      0 0
    • TinkTink  

      Rampusak – tam se vracim uz pravidelne a mam to tam rad…

      0 0
    • kovar  

      Mi se líbí trasa MTB BeskydTouru a Šely. NO ale pokud Aleš Procházka příští rok zase nějak příliš zvedne startovné, tak raději zkusím nějaké jiné akce, které jsem ještě nejel – Silesiu třebas – kromě toho mě už také přestávají oslovovat monstr akce, kdy v nejkrásnějších místech (jezdecky) je třeba během závodu čekat ve špuntech.

      0 0
      • cabbage  

        nejlepsi tra? má Bike-adventure -presne takovou jakou si vymyslis a navic je kazdej rok jinde!!!

        0 0
        • McBlacky  

          jj MTBO mě letos zaujaly, drsnější pasáže jsem na maratonech nejel, ale zase hodně toho je po silnici, to musíš uznat, pokud jezdíš na výsledek.

          0 0
          • cabbage  

            jo s tou silnici je to pravda ale poradatele se vetsinou postaraj aby si nejel jen po asfaltu- a pokud ne tak si lempl prosadi zk.ratku:-)

            0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Nejlepší sem jel Děčín-hřensko-jetřichovice-děčín, 80 km maraton v pískovcích a přes potoky. Zatim nemá konkurenci. nevíte někdo, jestli se ještě jezdí od hradu k hradu v okolí kašperských hor a sušice? jednou na to byla hezká reklama v pelotonu.

      0 0
      • jakub  

        a co sudety na ty jste nak zapomeli…

        0 0
        • Pekáček  

          Je tam málo „jednomužných“ cest :o) Čada tvrdí, že Myší díra je jedno z máma míst, kde se nevejdou dva závodníci vedle sebe. Ale je to tam fakt krásný.

          0 0
      • PietroUL  

        O tomhle závodě jsem ještě neslyšel. Kdy se jezdí? Jak se jmenuje?

        0 0
        • Brouk_Pytlik  

          právě že se jel akorát 2×, první cena byla motorová pila a takový věci :-). Nějaká banda zelených extrémistů to zatrhla. škoda.

          0 0
          • MARIN  

            tak tenhle zavod jsem jednou jel taky ale je to uz snad 6 let a srovnal bych to se Sudetama

            0 0
          • kolombo  

            Podle popisu trasy se to jede Národním parkem, takže se nějaká akce od ochranážů dala čekat.

            0 0
    • keksik  

      mozem este odporucit salzkammergut trophy v bad goiserne (rakusko).

      0 0
    • RomanH  

      Jednoznacne Sudety.

      0 0
      • kankrlicek  

        Souhlasím, a přidám ještě Toulovcovy Maštale. Loni to byla procházka, letos se jelo skoro proti srsti a bylo dost změn. Naprosto vyhovuje zadání: Plno jednomužných stezek a do 90 km.

        0 0
        • McBlacky  

          na maštale se chystám příští rok, mám to tam docela projetý, páč mám kousek od tama chatu, některý cesty s šutrama a pískem jsou tam opravdu moc chutný, ikdyž pochybuju, že trasa povede po těch největších kru?árnách…

          0 0
        • Darkson  

          ty se mi taky dost líbily. docela jsem čuměl, když po totálně prochcané noci bylo na prvních 10 km asi 15 brodů, ale příroda a trasa super.

          0 0
    • Hanes  

      Jesenický velomaraton, sice jsou tam taky šutry, ale ty pravý horský. A převýšení na 90 km pomalu jako Drásal. Super závod

      0 0
    • Wiktor  

      Prachatický bikemaraton, AM memoriál K. Vary, Král Šumavy…

      0 0
    • jpl  

      Vzhledem k náročnosti asi nemá cenu psát o Sudetech. je to krásná a zároveň strašná tra?. Osobně jsem jel na jaře poprvé Malevil a příjemně mě překvapilo, jak to byla pěkná tra? se vším, co k tomu patřilo – obtížnost, povrchy, zajištění. osobně jsem jel 100 km, ale ani 60 km by nemusela bejt špatná.

      0 0
    • os  

      Zatím ještě nikdo nezmínil Valašskou padesátku, z letošních závodů se mi tratí líbila asi nejvíc. Jinak jestli se nepletu, asi chybí klasický maraton v Novohradských horách.

      0 0
      • tjuren  

        Osobně preferuji tratě, kde se dá všechno sjet i vyjet pokud na to clovek má. Již byly zmíněny Rampušák i Merida. To jsou ony. Král na Sumavě je taky docela jetelnej, ale je tam mraky lidí (někdo to ale ocení). Drásal je boj o život a bolí z něj záda. Beskyd je hodně příkrej. Ale jak se říká, zkušenost je nesdělitelná, takže šmudlo hledej.

        0 0
    • dave lister  

      Letos se mi z toho, co jsem jel, asi nejvíc líbily tratě Rampušáka ve Štítech a Krušnohorskýho maratónu v Litvínově. Oba byly z velké části po lesních cestách, spíše širších než jednomužných, ale i ty se tam našly. Asfaltu minimum.

      0 0
    • MARIN  

      pokud jde jen o trat tak: Sela Malevil Krusnohorsky-Litvinov Bike-Brdy .!ne ten v ramci kolaprozivot! Sudety – nejel jsem je ale teren tam znam

      0 0
      • Vojtíšek  

        Ten Bike Brdy jsem sice nejel, ale ty stezky dolů k Jincům a nahoru na Plešivec dobře znám, takže myslím, že to může být dost pěkné.

        0 0
        • MARIN  

          Jince a Plesivec mi nic nerika (v ty oblasti jsem byl na kole jen 1×) ale vim, ze teprve tady jsem pri pohledu na predemnou jedouciho fulla pochopil k cemu muze byt dobry :)

          0 0
    • HonzaV  

      Bike Brdy, pozor, neplest si s Trans Brdy Ceske sporitelny.

      0 0
      • McBlacky  

        a nebo dokonce Tour de Brdy :-) ale třeba trasa Trans Brd taky není nudná, docela se mi líbí, teda na to že je to kousek od Prahy…

        0 0
        • dave lister  

          nebo taky „po hřebenech brd“;-) ale tam bylo jednomužných stezek proklatě málo, zato asfaltu ažaž…

          0 0
    • tutite  

      Valašská padesátka.

      0 0
    • bajker  

      Drásal, Valašská 50ka.

      0 0
    • M@rtin  

      Malevil

      0 0
      • fotr  

        Sudety to je klasika, ale co takhle BIKE relly 3000 trasa 30,60,90 převýšení 1150 na 30 km jede se téměř jenom v lese pár nadherných technických lahůdek, škoda že se to letos nekonalo, ale příší rok by se to mělo jet. Už se těšim.

        bike brdy taky nejsou špatný Jel někdo Dubnickej maraton?????? čau Honza

        0 0
        • mars  

          Dubnicak som isiel 3×. Okrem neho len 2 ine maratony, takze nemozem prilis porovnavat, ale Dubnicak & Baske rulezzz ;-))

          0 0
        • Stax  

          tento rok tu strednu trat… baske je fun :))

          0 0
    • Meesha  

      Nejvic me bral jednoznacne Bockstensturen ve Svedsku. Pekna trat v nadherny prirode. Trasa 100km a asi 30% byly singletracky.

      0 0
      • os  

        Můžeš napsat o tom maratonu něco navíc, příp. odkaz na web? Ve Švédsku jsem to před lety trochu na biku projížděl, tak by mě to celkem zajímalo…

        0 0
        • Meesha  

          www.bockstensturen.nu ale jestli neumis svedsky, tak si tam moc nepoctes. V anglictine je minimum… Jediny co sem nasel byly vysledky o vic sem se radsi nepokousel. :-)

          0 0
          • os  

            Naštěstí to tam je ještě dánsky a norsky. :-) Jinak dle mapy je to v okolí Varbergu, kde je to fakt pěkný, a navíc nejvyšší kopec má tak 160 m n.m. :-)), takže pohoda…

            0 0
            • Meesha  

              Jo, na previseni to nebylo nejak drasticky. Spsis takovy prudsi technicky stojky. Byl to muj prvni dlouhej maraton a v poho.

              0 0
    • rock  

      Tak, vážení a milí, díky za tipy. Pokusil jsem si to nějak zesumarizovat a vypadlo mi, že největší oblibě se tady těší Šela, Sudety, Rampušák, Malevil … uvidím, jak budou vypadat termíny, dám to dohromady s tím, kam bych chtěl určitě (Jedovnická Merida, něco na Slovensku – asi Dubnický) a třeba se někde potkáme …

      0 0
      • jakub  

        hrozne nerad bych ceril vodu a rikal naky nesmysly ale se Sudetama je asi utrum… neplacteee sak si sem muzete zajet jen tak..

        0 0
        • biker007  

          tak tu vodu cer a rekni co vis.. myslim ze by to zajimalo nejen me!

          0 0
        • Daf  

          Co se deje?

          0 0
          • jakub  

            doscela se bojim poustet naky zpravy protoze to nevim oficialne ALE proslycha se, ze se pristi rok pojedou jenom naky silnicni, ze na MTB uz nema CADIS silu organizovat, ze to je proste uz takmer nemozny pocin (ochranari, majitlel pozemku atd…) – na jednu stranu se mu ani nedivim, ale hrooozne me to mrzi

            0 0
            • Daf  

              Je fakt ze tam letos byla nejaka anketa o tom silnicnim zavodu. Ale i tak doufam ze to nebude pravda.

              0 0
            • biker007  

              snad to nebude nakonec pravda.. doufam!.. prijit o IHMO nejlepsi zavod u nas.. o jeden z mala zavodu kde me opravdu neni lito zaplatit 600kc startovny.. urcite neni organizace sranda, ale Tomasi vydrz:)!

              0 0
              • jakub  

                bouhuzel mam zpravy temer od zdroje ))))))-: ale tedkom snad meli nakou poradu, kde se to melo rozhodnout tak uvidime saam se modlim aby to vydrzelo

                0 0
                • goood  

                  To musi vydrzet, ja to nikdy nejel a chystam se na to pristi rok !!!

                  0 0
                • RomanH  

                  Byla by to obrovska skoda. To se toho nechce ujmout nikdo z mistnic kluku okolo Cady ? Vzdyt to nebyl pro nej prodelecny podnik, ne ? Musim priznat, ze kdyz jsem tama jel poprve, byl jsem z okolni krajiny a trasy uplne nadsenej. Bylo to v dobe, kdy se v Krkonosich vyrojily prvni vazne problemy s ochranarema. Moc me prekvapilo, ze jde usporadat maraton v takove nadherne krajine, jakou je Broumovsko a potesilo me, ze se i mezi ochranari najdou vztricni lide.

                  0 0
                  • jakub  

                    No ti muzu rict ze to neni vubec jednoduchy a prodelecny ??? si zpocitej ze dyz jedny Sudety pro Tomase zkoncej tak dalsi zacinaj…

                    0 0
                • jakub  

                  taak se vsem tu omlouvam velice za jesem mlzil dneska sem ze sebe udal peknyho blbce ale vezte ze jak jsem nakoupil tak jsem tu i prodal, samozrejme se Sudety pojedou, vsechno byly jenom hlopy drby a ja byl nejvetsi drbna ze sem to sem pustil.....

                  0 0
                  • jakub  

                    ..... a sam sem tem drbum skoro veril, jsem rad ze jsem se mylil

                    0 0
                    • RomanH  

                      Je ale otazkou, na jak dlouho. Z nekterych vet od Tomase Cady, co pronesl na podiu, jsem takovej rozpacitej…

                      0 0
      • Karaya  

        Taky Brnenska 50 má pěknou tra?, akorát délkou asi nevyhovuje zadání, ledaže by sis dal 4 kola :-)

        0 0
        • grafik  

          Az na prvnich cca 5 km po startu, kdy celej balik ‚vlitne‘ do lesa – tam je to na ostre lokty. Ale trat je to pekna ikdyz se jede jen na jednom kopci.

          0 0
    • EL  

      Sudety Drásal Salzkammergut trophy

      0 0
    • ROMAN_BIKE  

      No a co Kopřivnický DRTIČ ? Co jeho tra? (pokud ne ta minuloroční, tak ta předchozí verze: Ondřejník, Lysá hora, Bílý Kříž, Gruň, Smrk, Kněhyne, Pustevny a Radhoš?), jak ta by dopadla ve vašem hodnocení? ;)

      0 0
      • mastihuba  

        Na té se mi zdálo moc asfaltu, ale po loňsku si nejsem jistej co je lepší. Jestli asfalt na Smrk a nebo tlačit celej Javorník v blátě. :))

        0 0
      • TinkTink  

        Trat 04 byla asi nejvic upravitelna, kterou jsem kdy jel :)…bylo to fajn, protoze jsme si ji uplne zmenili :o))…

        Ale jak se na to tak divam – dojelo to MOC lidi…jakoze fakt moc…to neni Drtic…to je Dltic :o))))

        Lysa hora nebyla spatna, ale trosku malo zazivna…Pustevny jsou lepsi…

        Toz to jenom tak…vsechni Drtici byli fajn :)

        0 0
      • Luka  

        Ja jela jen lonskej, ale i tak se mi mooooc libil…

        0 0
    • grafik  

      Z ‚doslechu‘ je prej dobra Rusavska 50 a Mamut

      0 0
    • tutite  

      tak to přijeď na Valašskou „50“ počátkem září. Jel jsem to 4×, point-to-point, najdi si stránky s mapkou. Poslední ročník protáhli na 65 km, převýšení bylo 1800 m. Krásná hřebenovka, každý si tam přijde na své. A singletracky na 30 cm široké, tvrdé hliněné cestičce jsou zážitek. Je to všehochu?. Nebudeš litovat. Zdar.

      0 0
      • TinkTink  

        Souhlasim…trat se jim az na ten zaver povedla…je to akorat staveny na fulla :)

        0 0
    • kolda  

      pro mě je No.1 Drásal – jezdivá,ale náročná tra?,super zázemí, atmosféra…mají to fakt vymakaný. líbí se mi i Drtič,Silesia, Jeseníky(ty jsem nejel jako závod).

      Meridu jsem si taky jen projel (dlouhou),moc mě to nenadchlo. Pořád se jede v lese,na trati není žádná dominanta,kterou by si člověk zapamatoval.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Netvrdim že nejlepší, ale Středohořím. :o)

      0 0
    • prodi  

      Rampušák Král Šumavy (škoda jenom těch lidí)

      naopak nejhorší (pro mně) – TransBrdy

      0 0
      • Smazaný účet  

        co ti tak vadí na TransBrdech?

        0 0
        • McBlacky  

          já to i chápu, skoro vždy je bahno a dost pasáží je náročných i po rovince -šutry, kořeny- a pak ty hromady lidí :( mě se ale líbí moc

          0 0
          • MARIN  

            takhle ale snad ma vypadat kazdy MTB maraton a ne aby se to tak jmenovalo a jezdilo se tam pak na trekingu

            0 0
            • McBlacky  

              no těch co se daj na treku -v pohode a v dobrém čase- je poslední dobou bohužel hromada :(

              0 0
          • Smazaný účet  

            no právě. to množství kořenitejch pasáží a sjezdíků v jehličí mě mile překvapilo.

            0 0
        • prodi  

          Vadí mi právě to, že to tam „nejede“. Vím, že kameny a kořeny patří k maratonu, ale na Transbrdech se mi zdá, že nic jiného tam není. Jel jsem oba ročníky a byl jsem hodně vydrncanej. Letos nejspiš nepojedu…

          0 0
          • McBlacky  

            no ono když tě blokuje hromada bikerů, nic nevidíš, jedeš vláček dost na těsno, tak se těžko volí trasa a následný dojem to hodně kazí. Kdyby povolili na trati polovinu lidí bylo by to o dost lepší, další varianta je ujet na startu řekněme v první stovce, tam už to jede dost slušne a brzdičů a lidí co padají je minimum -jenže na to nemá každý, to by pak nebyla první stovka :)

            0 0
            • prodi  

              A když jedeš v první stovce, tak nemáš čas pozorovat okolí a hodnotit krásu tratě :)

              0 0
            • Daf  

              Tak proc nejedete na Bike Brdy? Neni to masovka a je to vetsinou po stejne trati.

              0 0
              • MARIN  

                Pssssst jeste se to rozkrikne. … a bude to masovka :)

                0 0
                • Honzas  

                  po projeti (casti) trati ted na spolecny vyjizdce misto zrusenyho zavodu muzu rict ze nebude;-)

                  0 0
                  • orca  

                    jak to myslíš ? čeká nás tam něco špatného ??

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Já jel někde v první čtyřstovce tuším a nějak sem neměl problémy. Sem tam se to sčuchlo, ale tra? sem si volit moh, žádná vyložená zácpa nebyla. Někdy to i bylo dobrý, lidi se zasekli, já je objel a hned pár skalpů zadarmo… :o)) Jinak jak řekl Roman Adámek z Ústí – maratón, kde má vítěz průměrku 30 km/h, to je na píču (volně přeloženo).

              0 0
              • McBlacky  

                tak ji tam zkus udělat :) rozhodně tam nejsou hluchý úseky, pořád se něco děje, silnice je tam kousek v půlce cca 2–3km, pak jeden sjezd (tak 1 km) a 400m přes most do cíle

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No právě. To byla taková reakce na porovnání třeba toho českolipskýho sprintu a středohoří, které organizoval on. :o))

                  0 0
    • Staenly  

      jj me se merida bike tour taky libi, ale nejlepsi trasu ma pivni maraton:)

      0 0
    • piskot  

      Překvapuje mě, že nikdo nezmínil Jetřebí hory, ty byly moc pěkný, pak asi Silesia a Šela. Ale o zatím nejhutnější zážitek mé krátké bjakové kariéry se postarala sedmidenní Transcarpatia v Polsku.

      0 0
      • jecnak  

        Muzes se pls trochu rozepsat o ty Transcarpatii. Dik.

        0 0
          • orca  

            jo četl jsem od „sacího“ a bylo to spíše cyklokros s kolem na zádech hakt hustý ale na druhou stranu asi nezapomenutelný zážitek…takovéhle akce jsou nejlepší…

            0 0
            • piskot  

              S kolem na zádech se chodilo spíše v prvních dvou etapách, pak už se i jezdilo, ale po zpočátku jsem si říkal, že už mě tu nikdy neuvidí :) Moc rád si tam ještě někdy zajedu zajezdit sám nezávodně – pro Polsko mám slabost, terény jsou tam nádherný, nikde ani živáčka, bez problému se domluvím, … a za pár let si rád dám Transcarpatii znova. Pořadatelé se snad poučí ze svých chyb a následující ročníky budou mít rostoucí kvalitu. Rozhodně doporučuju všem lehce orientačně zaměřeným bajkerům. A jak už tu bylo napsáno, nějaké info a fotky jsou na mém webu a pěkný článek je u SacKomáků.

              0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak já tady přidá akorát Silesii, protože je¨sem ještě nic jiného nejel, ale tento rok se chystám na Oderskou Mlýnici, tak uvidím. :))

      0 0
      • kovar  

        trasa Mlýnice pěkná není – samý asfalt a zpevněná cesta, ale na druhou stranu je tam krásně, což to kompenzuje.

        0 0
    • pened  

      Drtic :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.