• Mlha

    Letos si chci nechat postavit kolo. Vymyslel jsem zhruba toho:

    Ram: RB 1500 Vidlice: Marzocchi MX comp coil 105 Razeni+pre­hazka+smyk: SRAM X-7 Kliky: Sh LX Rafky: Mavic X222 Naby: Sh LX Brzdy: Avid SD5 Doplnky: Pells Al

    Cenove to vyjde okolo 30000. Co byste vymenili (a proc). Chci to na obcasnej maraton, jinak na delsi vyjizdky. Diky.

    0 0
    • zirecek  

      Ja osobne bych bral ocelovy ram a asi vidlu s nizsim zdvihem. Kdyz nevezmu tuhle moji odchylku/uchylku, tak z obecneho hlediska je to dobra a vyvazena sestava, :-). OK

      0 0
    • enjoy  

      neni co menit.ja bych sice misto sramu sel do shimana,ale to je tvoje volba.

      0 0
    •  

      Vypadá to dost dobře, takdy koukam po kole do 30tis. sou někde fotky toho rámu a nějakej popis??? Jak myslíš že by vyšlo cenově, kdybych ten SRAM vyměnil za mix Deore a LX???

      0 0
      • Mlha  

        ram najdes na www.racebike.cz; fotka je tam jen jedna :( a co se tyce ty vymeny, tak kdyz to rozumne zkombinujes (asi bych rekl LX prehazovacka, deore presmyk, razeni LX), tak by to melo vyjit stejne jak SRAM

        0 0
        •  

          Jak dlouho budeš cekat na ten rám??? Fakt se mi to moc líbí, napiš všechno co vo tom víš. Diííík.

          0 0
          • Mlha  

            Jak dlouho budu cekat, to nevim. No vlastne to ani neresim, protoze zatim mam na cem jezdit. No jinak je to hlinik, takze tuhej ram, urcite ale taky min pohodlnej nez treba ocel. Hlavne je ceskej, coz se mi docela libi. Je navrzenej na vidli se zdvihem 100mm. Libi se mi jednoduchej design, kterej si navic muzes zvolit (myslim tim barvu).

            0 0
            •  

              To je skoda, ze ty stránky nemaj nejak líp zpracovaný, treba jako Duratec. Nevíš jaká je váka a jakej je rozdíl mezi 1300 a 1500???

              0 0
              • enjoy  

                to by snad slo najit v historii.ale jinak je ta vaha o 250–300g vyssi nez jsou jejich oznaceni a z toho plyne i rozdil mezi nima.snad ze jese cr1300 je delany na 80mm vidli.

                0 0
                • Boris  

                  Kde jsi četl, že je CR 1300 na 80mm vidli?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Na starem BF to tvrdil i sam Heinik

                    0 0
                  • Daf  

                    Tusim ze to psal Hejnik na starem BF s tim ze s vyssim zdvihem kolem 100mm se pocita spis u modelu CRX

                    0 0
              • Mlha  

                Vaha samotneho ramu (bez laku apod) je dana cislem za CR a je v gramech. S lakem si pripocti tak 200g, mozna o trochu vic (aspon tak to psal Heinik na starem BF). No a rozdil me CR 1300 a CR 1500 je v tom, ze CR 1300 je ciste zavodni ram, kde je duraz kladen na nizkou hmotnost a jeho geometrie je navrzena pro vidle se zdvihem do 80mm.

                0 0
                • Boris  

                  V Geometrii mezi CR 1300 a CR 1500 není žádněj rozdíl (podle racebike.cz) – je to jenom o váze, tak proč je CR 1300 na 80mm zdvih?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Je – na webu maji starou geometrii – nech si poslat katalog

                    0 0
              • enjoy  

                a ted si muzes vybrat komu veris vic:-)

                0 0
    • Darius  

      Nesel bych bych do naboju Shimano LX, radsi neco na prumyslech… za dobry penize treba Sram 9.0

      0 0
    • lubos  

      Vidla je dobra, to je zaklad :) Naby jsou ok, Sram myslim taky. Ram neznam. Brzdy ok. Doplny – jak je libo. Rafky jsou myslim dobry. Kliky, hmmmmm. Nevim, mne osobne nejsou po chuti. Otazka je jeste jaky mas stred, retez, kazetu.

      0 0
      • Mlha  

        Tak porad jaky kliky za rozumnou cenu. Stred jsem chtel dal octalink, kazety SRAM 7, retez SRAM 59

        0 0
        • shamaan  

          Race Face Ride XC (44–32–22) ISIS

          0 0
        • lubos  

          Kazeta a retez jsou fajn. S klikami ti moc neporadim, mel jsem Deore 2002 a vcelku ok. Akurat vetsi vaha, a blatovy stredni prevodnik. Ted jezdim Truvativ Stylo s ISIS, ale najezdeno mam jenom malo, nevim tedy rict, jestli jsou nebo nejsou dobry. Ale pri vaze 625g byli za cenu kolem 3000,– Cz … jo, a prava klika je v kuse s pavoukem.

          0 0
          • Mlha  

            To je ktery stylo (XR, SL , TEAM)? na soucasnym kole mam taky truvativy a to FIREX LR a no dost jsem se potykal s jejich vrzanim. Ale to se asi muze stat u jakehokoliv systemu.

            0 0
        • Staenly  

          Ja LX kliky nemam, ale kamos jo a je s nema naprosto spokojenej…

          0 0
          • lubos  

            Jo, v zasade jsou ok.

            0 0
            • Pavlos  

              a stasne pekne

              0 0
              • lubos  

                Jsou, ale treba mne se nehodi, kvuli barve :)

                0 0
                • kovar  

                  a co treba XT 03, barva stribrna, jinak je to to same az na maly prevodnik, XT ma jen takove dva male Al krouzky navic (tzv integrovany stahovak) a stoji to o cca 2000,– navic, jeden krouzek za tisic, dobry kauf:-)

                  0 0
                  • lubos  

                    Nevim … momentalne mam stanovenej cil do budoucna : pocet Shimano komponentu = 0 :)

                    0 0
    • biker007  

      jo, to vypada pekne. mas kvalitni ram a vidli, to je zaklad. ostani stejne budes casem menit jak to bude postupne odchazet..

      0 0
    •  

      mas to rozumny… pritlacil bych jeste na kolech ( 9.0 + 517 ) a pells sedlovku a rohy v uhli …oboji to jsou ale prachy navic vaha pujde dolu asi o 0,2kg karb. sedlovka – vic pohodli , karb. rohy – nestudej a rozmyslel bych poradne design at je videt ze to je staveny a ne z fabriky.....

      0 0
      • Mlha  

        karbon me zatim nelaka – sedlo mam titanovyho Flita a tam je pohodli az dost, neverim, ze by to karbon sedlovka zlepsila no a ty rafky jsem koupil kvuli cene, preci jenom mam 2 za cenu jedne 517 (ale jsou zas lepsi nez zakladani 221)

        0 0
        •  

          pravdu dis, nicmene me sedlovka na pohodli pridala, titanivyho flita mam tez

          0 0
    • biker007  

      lidi, hlavne si vsichni NEkupujte Rb-cka.. ja chci do nej jit taky protoze to neni masovka jako Author&spol nebo treba posledni dobou Duratec.. taqhle budeme mit vsicni RB+marzocchi+Pe­ll's..

      0 0
    • Meesha  

      Fakt pekny a promysleny. Rek bych, ze neni co vytknout…

      0 0
    • Boris  

      Rám – výborný Vilde – taky řazení – dobrá volba Ráfky dobrý (mají je někde na netu?) Kliky – dostatečná tuhost – nejsou špatný. Změnil bych ty náby, ideálně za DT Swiss – Vydrží! (4 ložiska!) nebo za SRAMy. Je to vše na průmyslu. Jinak budeš myslím spokojenej…

      0 0
      • Mlha  

        Na ty rafky jsem natrefil uplne nahodou v jednom cykloobchodu ve Strakonicich. Mel tam uz posledni 2, tak jsem je vzal. Na netu jsem je u nas nikde nenasel, chce to obejit obchody a ptat se.

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.