• confido

    Caute, rozhoduji se mezi scalpelem team replica.Mezi 2004 a 2005 jsou vsak rozdily a to hl. v razeni(2005 ma sram XO a magura marta sl oproti XTR), dale jsem si vsiml ze u ram se jiz nejmenuje scalpel optimo, ale scalpel si-je to jen uprava jmena??Jak by jste zvolili vy? Mate nekdo zkusenosti s magura sl a XO? Nevite nekdo vahu? DEKUJI ZA VASE RADY A ZKUSENOSTI

    0 0
    • Meesha  

      No, X.0 a Marty SL je asi to nejlepsi co je od tehle vyrobcu na trhu. Je to i lehci nez XTR (s kotoucema) Zalezi na tobe, na co si zvyklej nebo co ti bude vic vyhovovat. Rozdil mezi ramy nevim. Vaha je okolo 10kg.

      0 0
    • PT  

      Jeden prodavač mi říkal,že Cannondale jsou šmejdy:)))))))

      0 0
      • scret  

        Jo a jedna babka povidala…

        0 0
      • Honza-HK  

        Šmejdy to určitě nejsou, ale krapítko předražený, to teda jsou. Za ty prachy co stojí Scalpel Replika bys pořídil dvě kola srovnatelné kvality.

        0 0
        • confido  

          no, to si nejsem tak jistej.predrazeny jsou , to jo, ale neznam nic lepsiho..a lehciho..

          0 0
          • McBlacky  

            hmmm… Scott?

            0 0
              • McBlacky  

                například :-)

                0 0
                • confido  

                  no, myslim ze scalpel je lepsi, nabizi sice mensi zdvih, ale nema kloub z. pruzeni(bezdu­drzbovost),ma zavirani na riditkach,kotou­covky,crossma­xy.Jak je to svahou nevim..Samozrejme je mi jany ze se u kanonu plati i za znacku..

                  0 0
                  • McBlacky  

                    nic proti, ale kola se na 240hugi daj postavit se stejnou váhou (např mavic 717, +zeslabovanéDT) jako crossmaxy a s poloviční cenou, a maj lepší servisovatelnost v případě poškození…

                    já se nechci hádat, jen chci říct, že existují i alternativy (psal jsi že nic lepšího a lehčího asi neexistuje).

                    0 0
                    • Meesha  

                      Daj se postavit lepsi kola nez Crossmaxy a levnejsi, ale ne tak tuhy a hezky :-)

                      0 0
                      • vlk  

                        daj se hezčí a tužší.Záleží jen jaký použiješ výplet.

                        0 0
                        • Meesha  

                          O krase je to asi individualni, ale tuzsi? Pouc me, co je tuzsi? Napadaj me jenom nejaky husty DT draty 3× krizeny a nejaky mavicy, ale nic jinyho…

                          0 0
                  • McBlacky  

                    jinde jsem psal, že mít prachy tak taky jezdím scalpela, takže je to jasný ne :-)

                    0 0
                    • confido  

                      jo te to jany:-)jenom si myslim, ze crossmaxy budou kazdopadne lepsi, pac jsou zapleteny,tim padem tuzsi, kamos ma crossmaxy a nahradni dily f poho sehnal..je to jen muj subjektivni nazor..

                      0 0
                      • McBlacky  

                        já bych zase klidně šel do těch hugi s 717, tuhost zajistí výplet, to je snad jedno jestli to jsou cmaxy nebo dt dráty, záleží jak je to utažený a na typu výpletu, uznávám že ty plochý dráty od cmaxů vypadaj líp :-)

                        0 0
                      • lubos  

                        Do boku ale tuzsi nebudou, prave naopak.

                        0 0
                  • Honza-HK  

                    K zavírání na řidítkách- u Foxíka X 100 ho nepotřebuješ (terralogic). Jinak souhlasím s McBlackym, měl jsem tu čest se s ním na Jizerkách seznámit a taky bych ho chtěl.

                    0 0
                  • Honza-HK  

                    Ještě jeden tip, s crossmaxama a kotoučovkama. http://www.scottusa.com/product.php?…

                    0 0
        • PT  

          já vím.Jen jsem napsal jeden příklad prodavače.

          0 0
    • confido  

      A nevite nahodou , jak je to s tema rozdilama na ramech? Nemate nekdo zkusenosti s klikama SI?

      0 0
    • enjoy  

      no ja ti teda reknu jenom neco o X.O.to razeni radi tak ztuha a dela takovej kraval ze bych snad prestal radit.

      0 0
      • confido  

        A ten kraval je od prehazky nebo od gripshiftu?

        0 0
        • enjoy  

          od shiftu.fakt si to nejdriv zkus,treba ti to bude sedet.ja to zkousel na testovacim RB a hodne me to prekvapilo.a ten mikro index na presmykaci…:-)

          0 0
    • confido  

      a jakou si myslite ze bych mel mit velikost.delaj se S M L X.mam 182 cm, rek bych dost dlouhy nohy(na svou vysku).

      0 0
      • Axazel  

        No asi L odpovídá to 19,7palců alespoň u hardtailů. Ale to bude asi stejný!M je myslím 18 palců

        0 0
      • BB  

        L s predtavcem okolo 10 cm, nebo M s predstavcem 12 cm. Presne moje vyska. L bude lepe stoupat, M obratnejsi v technickych paszich. Trochu paradox je, ze nekomu bude pripadad obratnejsi vetsi ram s kratsim predstavcem, nevim proc, ale kole se lepe otoci v pomalych rychlostech.

        0 0
        • confido  

          Takze rozdil mezi M a L je jen v delce predstavce?? Geometrie ramu se nemeni?

          0 0
          • BB  

            tak to jsi nepochopil, na 182 beru bud L ram a sam si tam dam kratsi predstavec, nebo M ram a dam si tam delsi, abych zachoval stejnou delku posedu

            0 0
      • peetrys  

        Určitě L , já mám 172 cm a mám M( tak akorát) Emko by pro tebe bylo malý.

        0 0
    • senožrout  

      Já už bych se na Cannondalování vybod. Jsou stejně dobrý jiný kola za míň peněz. Jeden stačil. A víš, jak tě bude štvát, až to někde orveš… A že orveš, to je jasný. Kdybych vybíral řazení jako ty, vybral byxh X0 s páčkama 05. Já už vybírat nemůžu, dostal jsem k narozkám XTR :-). Na druhý straně XTR je dostupnější, když jí orveš. Cannondale má podle mne čím dál američtější rukopis a konstrukci. Bude to drahý na servis. A spíš ti ho někdo šlohne, páč je to vykřičená značka. A marzocchi choděj líp jak Lefty. Já jsem pro Blura…

      0 0
      • confido  

        diky moc za nazor!Ja doufam, ze ho nikde neorvu:-).Ted uz spis resim dilema mezi team rep. 2004 nebo 2005.Do jinyho kola nejspis nepujdu.

        0 0
        • Meesha  

          nezpozoroval sem nejakej rozdil. Jedinej, ze 04 je na XTR a on na Sramu s Martama. Ale pokud ti to prohazej… Po designovy strance se mi libi vic 04

          0 0
          • confido  

            jo, designove je 04 povedenejsi, ale u ramu ted neni optim , ale Si.

            0 0
      • enjoy  

        a FOX chodi lip jak marzocchi:-)

        0 0
        • lubos  

          jak ktera

          0 0
          • enjoy  

            hm,to je mozny.ja srovnavam vanillu s MXpro.a to bych rekl ze snese porovnani.

            0 0
            • lubos  

              Tak to jo, to verim. At zije zovseobecnovani :)

              0 0
              • enjoy  

                fakt veris?neverim:-)

                0 0
                • lubos  

                  Proc bych nemel verit :) Ne kazda vidlice od Marzocchi je nejsamsuprextra. Navic ale tady stejne srovnavas cenove rozdilne vidlice. :)

                  0 0
                  • enjoy  

                    jak,cenove rozdilne?skoro bych rekl ze cena je tak nejak stejna.ale prekvapilo me to hodne,cekal jsem ze MXpro musi chodit nadherne kdyz je vsude tolik marzocchistu,co na ni nedaji dopustit.no mozna by se meli svest na necem jinym nez na manitou a pak srovnavat:-)

                    0 0
                    • lubos  

                      Aha, MXPro. Sem si nevsim. Ale Vanilla je pruzina, MXPro ma pruzinu asi jenom v jedne noze. Proste pokud chces srovnavat chod marzocchi a foxky, tak srovnavej vzdycky totez. Budto cisto pruzinu, nebo kdyz je to vzduch, tak obe musi mit negativni komoru. Vzduch bez negativky nikdy nebude chodit jako s negativkou. Ja vim, melo by se v prvni rade srovnavat cena, ale tu ted nechavam stranou, stejne to zalezi na dovozci, a navic jsem ted pochopil z kontextu ze nejde o cenu, spis o technicke zazemi. Proc to pisem, sutoval jsem par diskuznich for , a v zasade jsem z toho zatim nabyl dojmu, ze v pure-air vidlic (s normalnim zdvihem) je nejlepsi zehlicka Fox, pak asi/mozna marzocchi (maraton) a co se tyce ciste pruzinovych tak asi marzocchi marathon a prakticky stejne na tom by mela byt foxka. Ale jinak dik za odpoved, nebot vzhledem k cenam nove rady Marzocchi mozna neni marny se opat porozhlednout na ponuku Fox. No uvidime.

                      0 0
                      • enjoy  

                        vanilla ma pruzinu take v jedne noze.ale tys myslel asi spolu se vzduchem.no ja nesrovnavam tvrdost pruzeni,ale chod.proste to jak moc to drhne…,jakoze fox fakt nedrhne:-).no jsem rad ze ji mam.a kdo by ji nechtel kdyz ji muze mit za cenu marzocchi.

                        0 0
    • confido  

      nevite nahodou , jestli se modely 2004nebudou slevnovat s nastupujici radou 2005??Kde se daj kanony koupit nejlevnej??

      0 0
      • pipinX  

        Rámy jsou stejné, v katalogu 2005 je doslova uvedeno „Scalpel Si BB Optimo frame“ což přeloženo znamená Scalpel Optimo rám a System Integrated bottom bracket – Integrované středové složení Cannondale Hollowgram.O proti modelům 2004 je dle katalogu váhová úspora 12gramů – titanové šrouby na vahadle tlumiče. Je, ale fakt že když si koupíš 3000 a Crossmaxy tak tě to vyjde levněji než Team a máš dva výplety. Já jsem v pátek prodal svou 2000 a taky jsem chtěl jít do Teamu, ale vzhledem k vidlici ELO jdu do 3000 a právě těch Crossmaxů. Nová vidlice Lefty Speed na 3000 má 11cm zdvihu a nový systém tlumení DLR2, kdežto na Teamu je 10 cm a nastavování tlumení pouze viskozitou oleje což je myslím nevýhoda. Jinak jsem nejezdil lepší kolo. Co se týče nabídky tak zkus obchod Radima Kořínka v Olomouci, určitě ti vyjdou vstříc a hlavně dělaj servis na vidle Lefty a Headshok. Co se týče váhy tak vedle teamu je 3000 těžší o 105 gramů ! Takže u mě je rozhodnuto – jdu k Rádesovi !

        0 0
        • confido  

          tomu neverim..je tam tezsi vidla(nevim o kolik), ram o 12 g,tezsi razeni a kotoucouvky.Jen kliky SI jsou o 136 g lehci nez XTR!Razeni a brzdy bude urcite o 150 ..a co pak dalsi komponenty jako sedlo , plaste atd.

          0 0
          • pipinX  

            vidlice váží stejně – viz. katalog Cannondale a to 1360g, na 3000 je nová Lefty Speed 110DLR2, která má novou duralovou patku, jinak jsem se informoval na webu MTBR a ELO tam opravdu nechválí čehož výsledkem je, že v USA ani už pro rok 2005 není v nabídce /europe only/. Sedlo váží stejně, pláště i sedlovka jsou tytéž – zrovna koukám do nového katalogu , a kliky Si pro rok 2005 dělá FSA, rám je totožný i s těmi titanovými čepy takže váha kola je opravdu téměř stejná ! Kupuješ si image, ale to je samozřejmě v pořádku nebo? za ten se platí. Já si dnes u Kořínka objednal 3000 a k tomu Crossmaxy což mě vyšlo levněji než Team a kompletní XTR je XTR.

            0 0
            • confido  

              diky moc za info!ja jsem -abys rozumel- docela gramhonic, zvlast kdyz to neni pevnak, tak se vyplati kazdej gram.myslim, ze tam rozdil tech 300 gramu asi bude.Je tam sram XO a marty sl..ale fakt, ze mi to ted zacalo vrtat hlavou jestli 3000 nebo TR:).Trochu se bojim toho el. zavirani.Ikdyz z vlastni zkusenosti vim, jak je dobry mit zavirani na riditkach.obcas si na to vzpomenu na zacatku nakyho prudkyho sjezdu a to bych spatne nahmataval.V te chvili by bylo po te zaviraci membrane na leftyne..Daj se v poho objednat crossmax sl pro lefty ?Nevis , jestli to bikecentrum radim korinek ma nakou net. adresu?kolik ti dali slevu?ja bych na to mohl dostat tymovou slevu 15%..

              0 0
              • pipinX  

                Crossmaxy na Lefty jdou sehnat asi celkem v pohodě, tvrdili mi, že cca 14 dní – asi záleží na tom jestli je sezóna. Mají je v nabídce u Kastaru i MaxCursor, ale já se domluvil v Olomouci. Kolo by mělo být do 3 týdnů. Web adresa je www.korinekbikes.cz, jinak jsem se domlouval s šéfem prodejny Jardou. Jo jinak maj na všechno 3 roky záruku ! což mě taky přesvědčilo a navíc myslím, že by si Kořínek nedovolil jakékoliv nefér jednání.

                0 0
                • tutite  

                  kterej Ty seš? Mně má za 3 t. u Kořínka dojít Prophet. Zdar.

                  0 0
    • lubos  

      S lefty vas ale nenalozi do vlaku! :)

      0 0
      • pitelboy  

        kamos ma lefty a vysrala se mu elektrika. uz to proste nezavira…(bater­ku menil)

        0 0
    • confido  

      nevite, jestli se da f pohode sehnat nove el. zavirani, nebo predelat na klasickou packu??V pripade, ze by se to posralo..

      0 0
    • confido  

      cau, ted jsem se dival na stranky cannondale a vahu celeho kola staje siemens cannondale uvadeli 9.9kg!!(scalpel)Je to vubec mozny?!

      0 0
      • jarda  

        Ahoj,znám se s Kulhavým a jeho kolo má tedy víc, s pedály váží 10,2 , ale možná, že má vyšší rám. Jinak co vím tak všechny šrouby co jdou jsou s titanu a duralu. Na stránkách Christophe Sausera je fotka jeho olympijskýho Scalpela, který má karbonové trubky stejně jako nový silniční SIX13 a ten váží podle časopisu BIKE 9,4 !!! Jinak Kulhavýmu měnili jenom co já vím 3× elektriku zavírání Lefty, takže to je taky odpověď na tvoji otázku.

        0 0
        • confido  

          dik za info,jen jeste jeden dotaz:jde predelat ta lefty elo na klasicky zavirani packou??

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.