Scalpel 2000 vs. Specialized Marathon

21 nepřečtených
  • ET

    ahoj. muzete se prosim podelit o zkusenost s temito dvema koly (jizdni vlastnosti a servis). Mam minimalni zkusnost – Cannona pujci jen na ulici pred prodejnu (nemaji testovaci kolo!?) a Specialized byl super (az na vlastovky na testbiku) ale pujcuji pouze Epic-Comp. dekuju

    0 0
    • funtomas  

      tvoje starosti bych chtěl mít :)

      0 0
    • pegal  

      Me osobne je sympatictejsi Spesl, Cannony se mi moc (spis vubec) nelibi… ale to je vec nazoru…

      Ted mi sef slibil neco do vejplaty, tak uvidime jak se vytahne… a pujdu do Epica disc

      0 0
      • MARIN  

        tak ja mam taky slibino neco od sefa ale pujdu si za to tak max. pro 2ks plaste :(

        0 0
    • úředník  

      Před rokem jsem řešil stejný dilema. Nakonec vyhrál Cannodale. Na Spešlu, jedeš na HT, dostaneš pecku a pak to pruží. Na Cannondalu máš buď otevřeno nebo zavřeno tj. pružíš nebo nepružíš. (Měl jsem možnost je chvilku testovat). Cannondale jsem si nakonec vybral kvůlivá leftině. Tam cítím rozdíl. Tuhost Lefty je znát.

      Jinak obě kola mají svojí tvář a charakter a obě jedou super na XC a maratony.

      0 0
    • wroum  

      na obou sem kratce jel a osobne bych nechtel ani jedno. epic je prachsprosty HT za cenu luxusniho fulla a scalpel temer taky. popravde i takovy mnou nenavideny NRS je vyrazne pohodlnejsi a pouzitelnejsi kolo za mnohem mene penez. kdybych chtel vrazit tolik penez do kola na Xc, tak si neco postavim. za tyhle penize se da postavit SC blur s kvalitnima komponentama a dobrou vidlou (fox?). je to sice pracnejsi a casove narocnejsi, ale budes mit luxuusni kolo a ne pseudoodpruzenou atrapu kola do terenu.

      0 0
      • lubos  

        Zkusil jsem si Epic s upravenym Brain IQ a uz to neni HT ale normalni full. Ale jinak fakt nevim proc tam nedali SPV prodlouzenej tlumic. A za nejakych 40tisic. Pak bych treba ja byl spokojenej.

        0 0
        • wroum  

          verim tomu. neni duvod aby to tak nebylo, ale bez upravy nepouzitelny. skoro jako suntour :-)))

          0 0
        • pegal  

          A v cem spociva ta uprava?

          0 0
          • lubos  

            To presne nevim, neco uvnitr. Myslim, ze se tim temer eliminuje samotny Brain :)

            0 0
          • wroum  

            proste se v brainu odstrani zavirani toho umrtvovaciho ventilu. je to jakoby zustal brain stale otevrenej. pak to bude opravdu full.

            0 0
            • lubos  

              Uplne ne myslim (nebo jde asi udelat i to), Brain IQ ma moznost snizovat hranici propusteni, ale i ta jeho nejmensi je porad trochu moc, tak se tomu jeste pomuze :) Ale je fakt, ze kdyz jsem to zkusil zatlacit ze sedla, tak se tlumic poddal. A pri jizde jsem videl houpani. Tak asi je ta funkce potlacena.

              0 0
              • pegal  

                Jeste se zeptam trochu mimo.. Merim 192 cm, myslite ze mi bude stacit L-ko nebo jit radsi do XL-ka?

                0 0
                • ET  

                  na obou jsem behem testovani sedel na L-ku (mam 180) a uplne v pohode. ber vsak v potaz, ze jsem zvykly z cannona Killera V 900 – coz je dost dlouhy ram. Takze odpoved – muj nazor 192 – rozhodne XL. (ale myslim, ze te nechaji na tom se svezt v obchode)

                  0 0
                • lubos  

                  Zalezi hlavne na delce nohou a rukou. Jestli je mas kratky tak nevim. Ale pokud je mas dlouhy tak to XL.

                  0 0
                  • pegal  

                    Nohy priblizne 90 cm od boseho chodidla k rozkroku a ruce od konce prstu k podpazdi asi 73 cm..

                    0 0
                    • lubos  

                      :o)) .. zkus si wrenchscience, tam ti to vyplivne rozmery a zkus to porovnat s geometrii co uvadi specialized na sve strance.

                      0 0
    • jarda  

      Mám už druhýho scalpela, nyní je to Team, loni jsem měl 2000. Měřím 180cm a mám vel.L, kolo váží i s pedály 10,9 což je myslím slušný.Kamarád co se mnou jezdí má Epic S-works takže jsme zjara prováděli srovnání – Spešl je při stejné výbavě těžší, chová se jako pevný kolo tzn. že na cestě dobrý, ale ve výjezdu normálně kope a odskakuje, kdežto cannon pěkně kopíruje terén. Tím, že na scalpelu nejsou spodní karbonové šavle na čepu, ale pruží v jejich středu tak se téměř zadní stavba nehoupe – a navíc si můžeš vypnout tlumič. Je fakt, že na spešlu můžeš volit vidlici, ale nemyslím že by se proti Lefty dalo něco vytknout – tuhá, žádné vůle, citlivá. Letošní Cannony mají inovovanou vidlici se 110mm zdvihu a oproti loňsku je podstatně citlivější a tlumení je nastavitelné ve větším rozsahu, servis dělám v Olomouci u Kořínka a v pohodě.

      0 0
      • ET  

        dekuju vsem zucastnenym , vycerpavajici a hodnotny

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.