• peg

    Chci se zeptat jestli jsou lepší kalhoty s laclem nebo bez laclu. Díky za radu.

    0 0
    • Lister  

      Já vozím i v horku lacláče se sí?ovaným laclem. Nic tě netáhne v pase a přijde mi to celkově pohodlnější. V zimě rozhodně lacl, chrání ti ledviny.

      0 0
    • Daf  

      Me to je celkem jedno nam kratasy s laclem i bez. Je to dost individualni proto se take delaji dve provedeni :) Me prijdou prijemnejsi ty bez ksand, ale v tech s ksandama mam zase lepsi vlozku :) Kazdopadne se asi s vetsinou lidi shodnu na tom ze dlouhe capaky jedine s laclem.

      0 0
    • Lada1  

      rozhodujici dle mne je kvalitni vlozka

      0 0
      • blue  

        rozhodujici je predevsim strih… sebekvalitnejsi vlozka ti nezaruci, ze se ti kratasy bez laclu nebudou shrnovat a padat

        0 0
    • Air  

      jestli myslis kratasy, tak urcite s laclem (jestli nejses zenska :) Ja to tak vozim a pod sitovany lacl si dam Moiru a tam se mi paradne pritiskne na zada a saje pot – ledviny jsou uplne v pohode. Sly by tam dat i dve vrstvy termopradla a pak mas zada fakt uplne v bezpeci a ani kratsi bunda te neohrozi. Vubec na ne netahne.

      Jestli myslis capaky, tak to ted taky resim. Asi koupim bez laclu (uvidim jak mi budou sedet pres prdel), ale ja budu vozit pod ne kratasy (kvuli dobre vlozky), takze ty zada budou v klidu a nepotrebuju dalsi lacl. Jestli ale pod ne nechces kratasy s laclem, tak urcite kup capaky s laclem!

      0 0
      • Daf  

        Capaky kup s laclem vubec nevadi kdyz budes mit dvoje ksandy pes sebe. Ja to tak vozim uz dlouho. Kdyz pod nema budes mit kratasy tim spis nebudou drzet a budou sjizdet.

        0 0
    • davevi  

      zasadne s laclem :-))

      0 0
      • BB  

        zasadne bez laclu, dobre strizene kalhoty totiz zadny lacl nepotrebuji. Chce to zkouset a zkouset a zabyvat se 8 panelovymi. Radci tocit dvoje kvalitni a drazsi kalhoty, nez mit spoustu shitu, ktery bez ksand nedrzi.

        0 0
        • MartinX  

          Souhlas, navíc mě v horku kšandy vyloženě vadí. Raději si vezmu na tělo volnější moiru a nic mě neškrtí a jsem pořád v suchu a free :-)

          0 0
    • Volf  

      Taky jedině s laclem. Chrání to ledviny, neškrtí tě v pase guma a nepadaj.

      0 0
    • peg  

      No tak díky za pomoc. Jeden zásadně s laclem druhej zásadně bez laclu. :-) No ale i tak díky. Takže asi neudělám chybu když koupím to nebo to.

      0 0
      • MartinXC  

        Nebo obojí :-)

        0 0
        • kovar  

          jsem předloni na Drtiči v tombole vyhrál gatě s laclem, který jsem následně a s chutí ustřihl a nechal si tam dát gumu.

          0 0
      • Lister  

        Pokud chceš něco obecně tak takhle: kup to co ti sedí. S laclem je to jednodušší v tom, že ty šráky to drží, tak střih gatí nemusí být tak ideální- stačí klidně 6panelové a múžou sedět(ale i tady radší osm panelů – je to ale obecně a může to být klidně i jinak). U těch bez šrák bych kladl větší nároky na střih a vložku. Koupil bych radší 8panelovky a nějakou profilovanou vložku. Kup prostě to co ti bude nejvíc sedět. S laclem se samozřejmě budeš trochu víc potit i když je sí?ovaný. Dej bacha na švy. Minimálně ty, co jdou pod vložku, by měli být plochý.

        0 0
    • Jester  

      Mám oboje. U kalhot s laclem mi chvilku trvalo, nez jsem nasel takove, ktere me neskrtily. Spis vidim problem v tom, ze vetsina vyrobcu dava do kalhot bez laclu pouze tu nejzakladnejsi vlozku a lepsi vlozky pouze do kalhot s laclem. Jedinou vyjimkou je snad Nalini, ktery dela vsechny kalhoty ve dvou verzich.

      0 0
      • adco  

        Závisí to od výrobcu. Ja mám oboje, s laclom od Scott-u, bez lacla Specialized, vložka Specialized je kvalitnejšia. Ináč obe kra?asy sú výborné, mám ich tretí rok, periem ich po každom švihu (ručne), doteraz žiadny problém. V teple nosím bez laclu, v chladnejšom počasí s laclom.

        0 0
    • Paja  

      Jak je videt ze vsech prispevku, nejlepsi je vyzkouset oboji a vzit co ti bude lip sedet. Ja za sebe zasadne s laclem, protoze su chabrus na zada:) a snazim se je chranit pred ofouknutim a taky nemam rad jakykolik tlak gumy v pase (na kole je to diky pozici tela jeste vyraznejsi).

      0 0
    • blue  

      mam pocit, ze nekolikrat zminovana vyhoda laclu jako ochrana zad a ledvin je jen nejakej mytus… treba pokud clovek vozi batoh, tak bych naopak rekl, ze bude mit zada propoceny mnohem vic diky ty jedny vrstva laclu navic

      0 0
      • Daf  

        Vidim to stejne. Ty ksandy jsou casto sitovane aby se clovek moc nepotil. Zateplene zada mivaji az zimni capaky.

        0 0
      • ivovi  

        No ja nemyslim ze je to mytus, podle me nejde jen o tu vrstvu navic, ale o to ze ti kalhoty nemuzou sjizdet a nelezou ti tak ven holy zada. Jinak su taky zastance laclu.

        0 0
        • blue  

          no kdyz se nekdo oblikne tak, ze mu pri ohnuti na kole vylezou zada, tak bude chyba asi nekde jinde

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.