• Egesi

    Zdar,

    vidím blbě, nebo má plno závodnic v ženském XC kola 650b? Má to někdo nastudované?

    0 0
    • maajkee  

      A další expert, spousta vláken o LOH hned na úvodní stránce, spousta vláken o 650b na webu a on musí založit hned vlákno…

      0 0
    • Tina  

      viem iba o Sabine Spitz.

      0 0
      • Barberry.pha  

        Hlavne ja poznam takhle v tv max 29 a 26 :) nejakou 27.5 neregistruji, az kdyz to bylo receno kdo na ni jede :)

        0 0
        • Tina  

          možno by si to na prvý pohľad nepoznal ani keby som bola na mojom bajku vedľa teba :) Na závodoch, na ktorých som bola si to normálne nikto nevšimol ;)

          0 0
          • Barberry.pha  

            Presne tak, bud jede a ma velky kola, nebo normalni, ty 27.5 mi takhle prijdou jako tu 26.

            0 0
          • Toutou  

            Nebo to nikoho nezajímalo :D

            0 0
            • nox159  

              1+ :D

              0 0
            • Tina  

              Páči sa mi ako sa smejete sami na sebe, páni :)

              Ja sa usmievam už teraz keď si predstavím ako tu mnohí do roka začnú stavať alebo kupovať prvé sixfifty, hoci je to „totálna hlúposť“ ;) O prvých pár ľuďoch čo stavajú už viem :)

              Najlepšie na tom všetkom je to, že vám to Zlatka tvrdila už v Lednu keď založila vlákno

              „650b masivně již příští rok !“ a väčšina miestnych „odborníkov“ ju vysmiala. Kto sa smeje naposledy… :D

              0 0
              • nox159  

                zlatka – co to je? to je ta osoba co tu ze sebe udelala totalni kravku, ztratila tu i ten posledni zbytek hrdosti a byla tu vsem pro smich a nakonec dostala ban ? ;-)

                jinak ver mi ze ja se taky smal jak mi zacaly chodit v dobe zlatkovani ruzne emaily a nektere se tykali i tve osoby… :)

                jinak 29" jsou tu uz dlouho a stejne co jsem zkousel tak mi to nevyhovuje… 27,5 je pekne jen se zas musis vymenit cele kolo nebo jezdit jen v suchu po cyklostezkach coz taky neni uplne to idealni…

                jako marketing je to fakt pekne to beru chces neco noveho kup cele nove kolo… ale nepopiram kdybych kolo nemel zadne a byla by stejna cena a dostupnost kol a dilu jako u 26" ( coz jeste neni ani u 29" kol) tak bych mozna uvazoval o 27,5" fullu s nejakyma 150mm zdvihu :)

                0 0
              • bathed  

                Ale no tak! :-) … Včera spolukomentovala na ČT Huříková a řekla k tématu svůj názor velice hezky: 26 – mrštné a obratné kolo, 29 – líné, ale když s rozjede, je to rychlé… 27,5 – něco mezi… Jsem možná macho a šovinista – já radši otevřeně flákotu masa a nebo teda zeleninový salát, ale určitě ne sójové „maso“. A mám radši normální babu se všemi primárními i sekundárními pohlavními znaky samičky a gaye teda do postele nemusím (ve svých 42 létech už mám jasno), byť jich pár znám a nic proti nim nemám… kromě piva se s něma do žádné větší akce pouštět nebudu… ale co teda nemusím určitě, jsou genderově neusazení tranvestité a transexuálové, byť vypadají sebekrásněji… No a stejně to mám i s kolem, co je „něco mezi“… :-)

                0 0
                • in4mator  

                  Kompromisy jsou někdy potřeba, ať už z praktických nebo finančních důvodů… A co kdyby začaly frčet 24,5 protože by byly ještě mrštnější a obratnější než 26, to bys zůstal u „sójové“ 26ky? ;)

                  0 0
                  • bathed  

                    26 je právě krev a mlíko!!!! :-)

                    0 0
                    • joudys  

                      27,5 je výsledek iterace, 26 a 29 jen nutné mezikroky při hledání optimálního výsledku

                      0 0
                • simoro  

                  počkej až se začne jezdit 69 :D mrštnost malého kola vepředu. rychlost 29 vzadu :D :D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zkoušelo se to přesně obrácenně, velké přední pro lepší překonávání překážek, menší zadní, nejlépe odpružené, pro dobrou akceleraci…

                    0 0
                  • bathed  

                    šedesát devítku já rád. Ale na kole? :-)

                    0 0
              • Georrge  

                postupem času jsem zjistil, že 650b nejsou až takový terno, páč to není přesně mezi 26 a 29, ale je to blíž k 26, takže tam ten rozdíl mezi 26 a 650b není moc poznat a 29 jsou pořád o dost větší. Docela to tímhle dodrbali…

                0 0
              • Kubiczech  

                Já mám šestadvacítku pět let předtím, než se v roce 2017 řekne, že je to strašná novinka a 29" i 27,5" jsou mrtvý rozměr. (:

                0 0
              • ememem1  

                no s tym masivnym bych si az taky isty nebol. ked si pozries novinky ohlasene na eurobike tak prakticky vsetky sa tykaju 29. vitazi na celej ciare, az je to prekvapujuce ze okrem par firiem sa do 27.5 ako odladenho celku nikto nehrnie. cize stvat si mozes, komponenty na to su ale o nicom masivnom nemoze byt ani reci.

                je fakt ten ze pokial sa bavime o kategorii race-xc-trail je 26 mimo, niekde uplne (spesl), niekde dobieha (trek) a aj europsky vyrobcovia prakticky vsetky novinky predstavuju na 29 (teda nie na 27.5).

                0 0
                • Tina  

                  A kedy si myslíš boli špecifikované modely bajkov čo budú teraz na Eurobike? Vidím , že sa fakt vyznáš ;)

                  Kedy si myslíš, že OEM začnú pracovať na modeloch 2014? A kedy sa dostanú prvé modely 2014 do predaja?

                  0 0
                  • ememem1  

                    vidim ze si zjavne „in“ ty. nemas ani paru co je to vyroba. poviem si o tom o rok.

                    0 0
    • Tina  

      Môj príspevok možno vyznel ofenzívnejšie ako mal vyznieť. Už niekoľký krát zopakujem, že mne osobne je jedno kto na akom rozmere kolies jazdí alebo bude jazdiť. To, že pribudne tretí rozmer je iba výhoda väčšieho výberu pre bajkerov a väčší problém pre obchodníkov.

      Ale už z minulosti mám skúsenosť, že sa veľa krát novinky „ofrflali“ ako hlúposti. 29ers si cestu razili skoro 10 rokov a dnes by ich mnohí už nevymenili. Pamätám si dokonca aký odpor vyvolali aj odpružené vidlice. Aká to bola zbytočná záťaž, ktorá iba odoberá energiu pri pedálovaní :) To isté full rámy na XC. Alebo iba nedávno bola veľká zbytočnosť 10speed pre MTB a koľko miestnych bajkerov to už jazdí, alebo mení 9 za 10 kolo. Ale vždy je to o osobných preferenciách a o výbere každého bajkera.

      0 0
      • bathed  

        vyzněl

        0 0
        • Tina  

          Potrebuješ pofúkať „bebíčko“?

          0 0
          • bathed  

            nebuď vztahovačná! :-) … ale jak říká můj kamarád své ženě – dofouknout ventilek bys mi mohla! :-)

            0 0
            • camlost  

              o Velikonocích…

              on: Miláčku, pojď ke mně.

              ona: Nemůžu, ještě potřebuju vyfouknout vejce…

              on: Jo, to já taky.

              0 0
              • bathed  

                … tak jako ONA se ptala jestli potřebuju nafoukat…

                0 0
                • Alibaba  

                  Zajímavý, já potřebuju většinou vyfouknout…O do­fukování se stará příroda. Ale jsou tací, co maj potíže s erekcí, to zas jo!

                  0 0
                  • bathed  

                    ježiš sorry – já teď koukám – psala pofoukat… tak to pak jooooo :-)

                    0 0
      • maajkee  

        No já ještě pamatuju když jsme začínal jezdit jak zarytý bajkeři říkali že 9 rychlostí na kazetě je nesmysl a zbytečnost, že 8čka jim bohatě stačí a i kdyby stačila, trh je pohltil a dneska už začínaj vozit 10ky :)

        0 0
        • Lister  

          Osmičku jsem nikdy nejezdil, šel jsem s šestky přímo na devítku a na silnici z šestky na desítku. Takže v terénu čekám na 12 pastorků a na silničce na 14 :-)

          0 0
          • maajkee  

            Já jsem na osmičce najezdil mraky kilometrů a popravdě mě bylo uplně buřt kolik tam je pastorků když jsme kupoval pak nový kolo :)

            No a na fávu jsem předtím jezdil taky šestku :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ja teda vzpominam na alivkovou osmicku, ktera radila jak z praku..ostre, rychle…v sobotu jsem behem jednoho odpoledne ve srackach vyradil z funkcnosti i opevovanej devitkovej sram X9…tak si nekdy dam vymenu bowdenu no…

              0 0
            • Janes  

              Na fávu jsem leta vozil pětikolo, co vlastně bylo normálně 4, protože 5. pastorek jsem měl „horský“ 26 zubů a dal se zařadit jedině pod kopcem, jak tam byl velký schod :-)

              0 0
      • ememem1  

        Alebo iba nedávno bola veľká zbytočnosť 10speed pre MTB a koľko miestnych bajkerov to už jazdí – jazdi(aj ja) lebo viac menej uz neni ina moznost, nicmenej blbost resp. zbytocnost to je, o tom skoda debaty.

        0 0
        • JakeF  

          Ani bych neřek… Já jsem teď párkrát vyjel na druhým kole s 9sp a trojplackou a je to celkem pruda, zlatý 2*10.

          0 0
          • ememem1  

            jak si kto zvykne. ja sa tiez nestazujem nicmenej ciste filozoficky – menit nieco s mensou vydrzou (aj ked nie o moc to je fakt) a hlavne mnesim rozsahom prevodov pri viac menj totoznej celkovej hmotnosti je docela kravina.

            0 0
        • iron.hide  

          asi mas pravdu, ale ja som si napriklad vsimol, ze mi vadi ten velky skok medzi prevodmi 4 a 5 (ja uz nevim kolko to ma zubov). ked idem do mensieho kopca, tak 4 je prilahky a 5 pritazky. mozno 10kolecko by teda bolo na mtb lepsie, ale kludne aj 11.

          horsie bude, ked si o 2–3 roky chcem kupit novy full, ze ci niekde zozeniem 26"

          0 0
          • ememem1  

            horsie bude, ked si o 2–3 roky chcem kupit novy full, ze ci niekde zozeniem 26" – bohuzial to vyzera tak ze slusnejsi ani nie. budes musiet urobit radost tine a kupit si 27.5 (prinajlepsom)

            0 0
    • Blazer  

      Zdravím, není tomu až tak dávno, co se za tvrzení že je země kulatá upalovalo. A dnes? (Jezdím 26":)

      0 0
    • destr  

      Ze tří lidí, co na tom jeli, jsou dvě stříbra, to se dá :-D

      0 0
      • JMT  

        Ale zas jak jim teď asi je…teď seďej plačky doma a nadávaj že nejeli normálně 26 a zlato by bylo doma.

        0 0
      • Tina  

        jj, keby tých 27,5" bajkov bolo na OH XC šesť, mohli byť strieborné medajle štyri ;)

        0 0
    • Georrge  

      dovedete si představit ten poprask co by tu byl, kdyby kulhavy vyhral na RB IQ? :D a je celkem jedno s jakyma kolama…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.