• Třé?a

    Jezdil jste někdo geometryi Genesis od ta?ky Fischera. Je znát nějaký zásadní rozdíl?

    0 0
    • VOiD  

      Na jedné z vyjížděk jsem potkal bikera co měl GF Tassajara '04 najeto cca 1000 km a tak jsem se s ním dal do řeči a předtím jezdil RM Tsunami. Říkal, že zas takový rozdíl to není, ale jistý rozdíl pozorovat lze, prý hlavně do kopce. Ten rám je udělaný tak, že jezdec sedí více vzadu a jízda do kopce je pohodlnější, váha je vzadu a vidlice nemusí být tak tvrdá. Akorát si stěžoval, že ten rám na Tasse je těžší než u konkurence. Osobně jsem na Genesis nikdy nejel.

      0 0
    • MartinXC  

      Sedlám A.Vision 2000 19" a Klein Attitude L (19") (jezdil jsem i M-ko). Rozdíl mezi klasikou a Genesis je docela znát:

      • G. má kratší zadní stavbu (o cca 1–2cm) a delší hlavní trojůhelník (o 2–4cm) a pomalejší slooping, výsledně působí jako delší kolo (i když má třeba rozvor kratší) s ostrou odezvou při akceleraci a dobrém odeznění rázů „od podvozku“
      • v prudkém sjezdu tě udrží za řidítky i při ostrém brždění
      • do kopce nemá tendenci se kácet dozadu (pokud si neprodloužíš posed hokejkou)
      • při šlapání můžeš na kolo víc zalehnout
      • a ze sedla je stabilnější
      • když dáš vidli s vyšším zdvihem než doporučeno, trochu hůř se točí, má tendenci se v ostrých točkách kácet do boku
      0 0
      • MartinXC  

        Jo závěr: na XC dobré, ale na maratony (větší velikost) a lehké FR blbnutí (menší velikost) je to ještě lepší

        0 0
      • ddd - andy  

        Asi tomu nerozumim ale jak to, ze kdyz mas o 1 – 2cm kratsi zadni stavbu taxe kolo v prudkych vyjezdech „nekaci dozadu“..? To by musel byt sedlovej uhel dost postavenej, pak by se zas blbe slapalo, no a tim ze zalehnes vic nad riditka vlaste jenom posunes teziste do budu kde bys ho mel normalne, ne?

        0 0
        • blue  

          kdyz mas kratsi zadni stavbu, si vic zalehnutej na predku, takze ho i vic zatezujes

          0 0
          • ddd - andy  

            Dyt sem to psal ne? …zalehnutim jenom posunes teziste do bodu kdes ho mel predtim.. (na klasicky geometrii)

            0 0
            • blue  

              no ale diky zkraceny zadni stavbe si vzhledem k zadnimu kolu vepredu jeste vic, ne?

              0 0
              • MartinXC  

                Sedlovka u Genesis ma stejny uhel jako u klasiky, kratsi je jen zadni vidle (415–417mm). Z hlediska posedu (pouze!) je to jako klasika, na kterou si das delsi predstavec a trochu vic se natahnes (jako bys ladil posed na silnicku). V porovnani s Visionem 19" bych musel dat predstavec 140mm oproti Attitudovi 19", kde mi staci 110 (ale mam 120 :-) Diky delsimu ramovemu trojuhelniku je kolo mene citlive umistenu teziste.

                0 0
              • ddd - andy  

                No prave naopak ne? Na to aby se tvoje teziste dostalo vic dopredu se musis vic polozit nad riditka, pri cemz se blbe slape a ztracis citlivost v roukou a stabilitu ktera je pri prudkejch vyjezdech obvzlast potrebna..

                0 0
                • MartinXC  

                  Půjč si to a projeď se – a uvidíš, jak se na tom jede. To položení je o 2–3 cm. Do prudkého výjezdu jdeš stejně ze sedla a to teprve oceníš, že si neukopneš řazení kolenem…

                  0 0
                • blue  

                  asi uz moc teorie :-) ja vim bezpecne jen to, ze na genesis sugaru se mi do kopce jezdi mnohem lip, nez na starym pevnym arturovi :-)

                  0 0
                  • ddd - andy  

                    :-))) Jinak ja sem na Genesis jezdil a co si pamatuju tak to bylo takovy hravy.

                    0 0
                    • MartinXC  

                      To jsi měl asi menší rám, než bys měl mít. Hravé u mě bylo M-ko, ale ve sjezdu mi to vadilo. L-ko je perfektní.

                      0 0
                      • Kóča Popovič  

                        Kolik měříš? Já mám M-ko, ale o L-ku jsem také uvažoval.

                        0 0
                        • MartinXC  

                          Ráno 180, večer 178. Výpočtem mi vychází rám mezi 18" a 19" s efektivní délkou horní trubky cca 610mm M-ko bylo 17,5" s 590mm, L-ko 19" (o fous víc než bych potřeboval) s 615mm. Na silovou jízdu a maraton mi L-ko sedí líp, je stabilnější (i když těch +120gramů mě mrzelo) Taky vidli jsem chtěl dát se 100mm, což na M-ku bylo hodně vratkév zatáčce, naL-ku je to dobré.

                          0 0
                          • Kóča Popovič  

                            Diky za odpoved. Merim uplne stejne. Nakonec jsem na radu p. Taicha z Velointestu zvolil M (17,5). Jsem spokojeny, ale citim, ze predstavec bych mohl mit o 1–2 cm delsi. Stale se taky nemuzu rozhodnou, jestli tam dam rohy.

                            0 0
                            • MartinXC  

                              Jojo taky mi radili M-ko, dokonce jsem jej původně chtěl.Ale časem mi začalo být malé, tj. posed jsem si pěkně natáhl sedlovkou a představcem, ale ten podvozek zůstal krátký. Kolo pak začalo být citlivé i na drobné na posuny těžiště (ze sedla, napřímení posedu, atd…). Tak jsem to zklidnil větším rámem (=pohodlí). I teď mám představec 120mm, kratší mi moc nesedl. Rohy nevozím, na M-ku mi ale ruce cestovaly pořád někam dopředu…zase se líp nosilo a dobře naskokovalo a slízalo (horní trubka nízko). Tož tak.

                              0 0
    • Martin  

      Přítulka jezdila nějakou dobu na HookooEkoo Disc s Genesis geometrií. Zkoušel jsem ho a dost se mi libilo. Ale ženská byla neš?astná. Nesedělo jí. Bylo na ní moc živé a nízko u země (teď má Treka a jezdí o 100% líp, hlavně sjezdy). Ale fakt to záleží na tom, jak ti která geometrie sedne.

      0 0
    • jfk  

      jezdím necelý rok GF sugar, před tím jsem měl duratec keen (dnes career) a rozdíl je dost zásadní, duratec byl krátký, měl jsem na něm 12 cm představec a většinu času jsem se držel za konec rohů, sugar je skoro opak – sedím dost vzadu a prudké výjezdy jsou opravdu jednodušší, ale v točivých pasážích nepoci?uji neobratnost. mě ta geometrie z těchle důvodů vyhovuje

      0 0
    • Martin  

      Teď jsem si to po sebě přečet a vypadá to jako bych na genesis nadával. Ale to vůbec ne, mě se líbí!!!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.