• RUMcajs

    Zajímá mě, jaký kotouče jsou lepší, jestli Magura Marta, nebo Hayes HFX 9.

    Chci nějaký účinný na XC s 160mm rotorem, hladkým chodem a jedovatostí na konci (prostě abych mohl s citem dávkovat, ale i zaflekovat když se mi zachce).

    A co ceny? Kdo je na tom lépe? H nebo M? Potřebuji vědět cenu za komplet – páka, kotouč, třmen, hadička atd…

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Cena jednoznacne HFX 9, skoro polovina toho co Marta. S Martou nemam zkusenosti. Hayes HFX 9 8" docela jde, ale 6" no na XC mozna. Kdyz se to dalo jezdit i s cantileve­rama… :)

      0 0
    • jose  

      Já zas můžu doporučit marty,mám 02 a nemůžu si je vynachválit,ale nemám zkušenost stima hayesama.Nejsou špatný ani luisy. Pravdou je, že cenově jsou obě uplně jinde, tak si vyber…

      0 0
      • Meesha  

        Ja vozim Hayesy a sem spokojenej. Sou naprosto bezudrzbovy – este sem na ne nesahnul (samo krome vymeny desticek). s cenama koukni na akcebike.cz Marty stojej tak 2× tolik. Ty carbonovy s vlnitejma kotoucema vypadaj fuckt luxusne…

        0 0
    • Picaso  

      Urcite doporucuji Hayesy

      0 0
    • jeniik  

      Uvazoval jsi o mechanickych Avidech?? Mozna jsou v kompletu lehci, nez Magury i Hayesy, coz by se ti jako XC mohlo libit… A navic funguji dostatecne dobre i na fr… ;-)

      0 0
      • RUMcajs  

        A jak je to s cenama – za kus bez páky, popř. s pákou, jestli se dodává. Potřebuju 160mm kotoučky.

        0 0
        • lubos  

          Jsou bez paky. Cena, normalne docela dost, ale Tink ti mozna sezene levneji. Pripadne i provrta :)))

          0 0
    • AleZ80  

      Zdravím všechny a prosím o vaše názory:

      Koupily by jste tyhle kotouče, nebo by jste si radši připlatili za tyhle nebo tyhle ?

      0 0
      • kubad  

        ty 3 tí jsou použitelné jen s brzdama Hope V2 !!!

        a ty 2 nejlepší volba, dají se sehnat cca o 100kč/ks levněji.

        0 0
        • roud  

          roud

          0 0
        • Ruprt2  

          roud

          0 0
          • kubad  

            Místní osel, co alespoň píše gramatycky korektně

            0 0
            • Ruprt2  

              já nebo roud?

              člověče po tom co předvádíš ve vlákně s Mrňůstkem, z tebe mám strach.

              0 0
              • kubad  

                ty se podepisuješ za rouda, já za tebe :D

                0 0
              • Kubiczech  

                To budeš ty, napovídá ta gramatická korektnost. (:

                0 0
              • kubad  

                asi sem při tom citátu z tvého profilu měl dát smajla :D soráč

                0 0
                • Ruprt2  

                  ani ne, já to pochopil :-)

                  Ale fakt z tebe jde strach.

                  A přimlouvám se taky za ty druhé jako Roud :-)

                  0 0
        • Smazaný účet  

          Proč jsou Moto použitelné jenom s V2 brzdama? To žádné jiné brzdy na trhu nemají takhle široké brzdné plochy??

          0 0
          • kubad  

            možná jo, ale nevím o nich

            z fotek to asi nepoznáš, muselo by to být na sobě, ale V2 jsou o cca polovinu vyšší

            0 0
        • AleZ80  

          Prozradíš kde ? Našel jsem je nejlevněji za těch 1.090 Kč/ks.

          0 0
      • jIrI___  

        Ty A2Z jsou fakt plovoucí? Z obrázku mi to tak ani nepřipadá…

        0 0
        • AleZ80  

          Měli by být, ač spojené „mikronýty“. Radši si teda připlatím za ty Hope.

          0 0
          • jIrI___  

            Dobrá volba. Na Hope si snad ještě nikdo nestěžoval.

            0 0
            • bruco  

              Ak sa za staznost nepovazuje bezne reptanie na ich cenu. ;-)

              0 0
      • michomin  

        Nevím, jaké jsou „tvé“ kotouče, ale zde na BF http://www.bike-forum.cz/…sm-rt53.html#… mají skvělé reference základní kotouče od Shimana RT53. Desítky tisíc km šťastného brzdění na jeden kotouč – no, nekup to!

        0 0
        • Vilém  

          Tak na tebe jsme tu cekali ty chytroline:(

          Napred se podivej na datum, nez tu zacnes exhibovat.

          0 0
          • michomin  

            Vsadím se, Viléme, že zde na BF zažíváš šťastné chvilky, že můžeš komukoli říci cokoli. Alespoň tady jsi veliký, chytrý a silný, viď?

            0 0
    • Hermanek  

      Prosím o vzácnou radu :( mám tyto brzdy http://www.kupkolo.cz/…5-bila_z721/

      Cvičí se zeptat zda mohu použit tyto kotouče http://www.kupkolo.cz/…lock_z90634/

      Předem děkuji za poučení

      0 0
      • Azmir  

        Ano.

        0 0
      • couffy  

        nevím jak cvičíš,ale bude to fungovat.

        0 0
        • Hermanek  

          Děkuji moc jen zda se muzu zeptat ma cenu třeba uvažovat o kompletni brzdy v XT nebo ty co mám jsou ok? Děkuji

          0 0
          • couffy  

            Nechal bych ty co máš,na tvých 170cm,pokud máš k tomu i váhu,a 180 kotouče co máš stačí.

            0 0
          • juli  

            Jak píše couffy.

            ty 505 dokážou fungovat při dobrém odvzdušnění velice slušně. 775 mají snad pocitově trochu luxusnější chod a jsou lehčí. Super extra rozdíl tam není.

            0 0
            • Hermanek  

              Děkuji za názor, řeším brzdy také díky tomu že mě hrozne piští a rozvibruje zadní čast rámu :( kotouče jsem odmastil sprejem přímo na kotouče a destičky přejel nad hořakem poto trosku přejel brusnym papírem a stejnak nic :( Jste toho nazoru že to dělá brzdný kotouč? Děkuji

              0 0
              • juli  

                Nejsme :-) Není zač.

                Nejen vztah desky/kotouč, ale i uchycení třmene+adaptéru k rámu může mít na vibrace vliv. Nakonec i malá tuhost zadní stavby v místě uchycení brzdy se takhle může projevovat.

                Pokud nepomáhají osvědčené kombinace kotouče a desek, tak bych hledal problém v uchycení brzdy (zafrezování styčných ploch), kde se to projevuje zhusta.

                0 0
                • Hermanek  

                  Muzu te požádat o radu jak a čím mám začít? Děkuji

                  0 0
                  • Hermanek  

                    Zda ma vůbec cenu kupovat nejake nove kotouče?

                    0 0
                    • juli  

                      To nevím proč je chceš měnit

                      0 0
                      • Hermanek  

                        Jsem myslel že ty vybrace dělají ty kotouče

                        0 0
                        • juli  

                          tak jasně, vznikají při styku kotouče s deskami. Sám o sobě kotouč nemá důvod vibrovat, leda by byl pokroucený, nebo prasklý.

                          Co zkoušet to už jsem ti napsal vejš. Desky, uchycení.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            nemas uplne pravdu..kotouc se muze, a casto tak dela, rozezvonit sam. je to dano vibracema ktere jsou od plastu…

                            0 0
                            • juli  

                              dobrá, tohle akceptuju. Nicméně by se měl po zmáčknutí brzdy uklidnit. Pokud vibruje při brzdění, pak je chyba v tom, co jsem napsal.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                docel ajo…nicmene kotouc ktery „trochu“ zvoni se necha radne rozervat lehkym primacknutim paky…taky vyzkouseno..

                                kraval pri samotnem brzdeni bych resil v poradi odmastit-nove desky-frezovani-Cu pasta pod pistky…serazeno dle narocnosti servisnich ukonu a stydlivosti(skem­rani pasty v autoservisu:))

                                0 0
                                • juli  

                                  V podstatě souhlas i když můj postup je trochu jiný.

                                  1. zafrézování ploch IS, PM, patky tím mám jistotu, že je tenhle uzel ±

                                  v pořádku.

                                  1. odmaštění kotouče isopropanolem. Na desky seru, protože se to z nich

                                  nikdy nedá dostat na 100%, takže nové.

                                  1. měděnou pastu nepoužívám i když mi tady kelímek leží. Její

                                  přínos se neprojevil. Mám dojem, že tohle sem prosáklo z využití u aut, kde se ovšem používá na brzdách z jiných důvodů.

                                  0 0
              • Hermanek  

                Prosím můžou tento problém dělat kotouče? Děkuji ta radu

                0 0
          • michomin  

            Hermanku, to, co máš na kole teď určitě stačí, ale koupě kompletní sady brzd XT ti udělá radost a to je k nezaplacení.

            0 0
      • BigKarel2  

        můžeš

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.