• reset

    Ludia pomoc. Potrebujem surne novy ram a mam na vyber dost znaciek a tak sa neviem rozhodnut (moc sa v tom neorientujem). Trek, Gary Fischer, Autohr, Merida, Fort, Gaint, GT. Mal by to byt ram na XC, material AL, bez IHS, vidla 100mm, kotuce. Cena 7000–8000 SK. Vdaka.

    0 0
    • jakub  

      este mrkni na RB

      0 0
    • Siddha  

      Superior je taky za dobrou cenu. Ale jak se vozi na Slovac nevim…

      0 0
    • vlk  

      bez IHS to dnes bude asi problém.A proč nechceš IHS.Vždy? hlavové složení k tomu stojí sotva polovinu co klasickéTo zas není tak hrozná cena navíc

      0 0
      • reset  

        nejde o cenu ale o to ze ako som pocul a cital tak s IHS nie su moc dobre skusenosti a ze je s tym dost problemov…ak ma presvedcite o opaku tak berem AUTHOR Introvert :)

        0 0
        • Palo TT  

          IHS nema vyrazne vyhody, ale ani nevyhody. http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

          0 0
          • MARIN  

            Kdyz se clovek poradne podiva na stranky chrisking tak ty nevyhody jsou snad videt

            0 0
            • Palo TT  

              Co mas konkretne na mysli? Podla mna vacsina dnesnych ramov oznacenych ako IHS je v skutocnosti len semi-IHS (internal, Zerostack), a ten nevyhody ani vyhody oproti klasike nema. Skutocne IHS nevyhody ma (velmi narocne na kvalitu ramu …), ale s takymto ramom som sa este nestretol. Mozno na cestakoch. Opravte ma ak sa mylim.

              0 0
              • Daf  

                Jo jsou dva druhy IHS. U jednoho se musi nalisovat misky do ramu a pak jsou pouzita mensi loziska a ten druhy system je vetsi lozisko hozene rovnou v ramu. Tuto variantu pouziva author a podle me je lepsi protoze ty sirsi loziska asi vic vydrzi. IHS sice asi neni zadna vyhra, ale ja bych se toho nebal.

                0 0
              • MARIN  

                http://www.chrisking.com/…plain_4.html

                Tady je to snad jasne vysvetleny Navic me se proste IHS na MTB nelibi, naopak na silnicce je to pekny :)

                0 0
    • pinot  

      Tak si z toho nějaký vyhoď.Kde koupíš rám Trek,Giant,GF,GT za 8000SK ?

      0 0
      • reset  

        vravim ze nemam moc prehlad …ani o cenach :) preto sa pyatm

        0 0
        • Mamutt  

          V té ceně bych asi hodně přemýšlel o tom Superioru, nebo kdybys zvládnul něco připlatit, tak pak to eRBéčko. Jen by to asi chvilku trvalo ;) Jak dlouho vlastně? Enjoy tuší? Já si ho objednal včera, tak už začínám být netrpělivý ;)

          0 0
          • Gumicuk  

            Ja si obednal cerny matny CRXko v "M"ku a mel jsem ho za asi 14 dni doma, ale je fakt ze jsem mel stesti… jinak je prej tak cekaci doba 1– 1.5 mesice. Ale tedka by se to melo zlepsit, protoze v dobe kdy jsem si ho obednaval, tak meli naval…

            0 0
            • Mamutt  

              Já objednával CRX v XXLku, BrutalFinish v pondělí tento týden – s panem Heiníkem jsme velice rychle domluvili detaily, pomohl mi i s výběrem velikosti, na maily odpovídá téměř okamžitě. A dneska mi psal pan Bartosz potvrzení objednávky (mimochodem te mail přišel v 6:33, v RB asi nikdo nespí), že rám je skladem a budu ho mít do 14 dnů doma. Takže za přístup u mě má celá firma zatím jen samá plus.

              0 0
              • Gumicuk  

                Tak vitej ve klubu :-)) Cim pak to budes mit osazeny?

                0 0
              • pinot  

                Jsem zvědavej kdo Ti z něj potom smontuje kolo?

                0 0
                • TinkTink  

                  V cem je problem? Cely kolo se da slozit v dobrem tempu do 2 hodin vcetne celeho serizeni…samozrejme bez vyplitani kol :)

                  0 0
                  • Mamutt  

                    Upřímě, „můj mechanik“ (=kamarád z místního shopu) to do dvou hodin stíhá i s výpletem, od jednotlivých šroubků až k celému kolu. A funguje a jezdí! K otázce „kdo ti to bude skládat?“ pasuje odpověď „já.“ Nechápu v čem je problém? Prostě odstrojím staré kolo a ostrojím to nové ;) Jinak je to vážně mix – LX náby (04), řazení (03)a přesmyk (04), XT házečka (04), M221 ráfky, výplet DT 2.0, páky Avid SD7, čelisti Mrazek (a neříkejte že jsou na nic, u mě jezdí dezign a nad tou zadní stavbou se budou super vyjímat), osa poslední XT na čtyřhran, kliky Point chainpower, pedály bratři v kliku vejcošleh S, řidítka + představec Ritchey Pro OS, sedlovka RooX S4.2, sedlo Pell´s RX. No to je asi všechno. Ještě musím vymyslet nějaké slušné bowdeny s koncovkami k těm brzdám – bude to buď Avid, nebo Alligator. Jo a na tom všem budu ještě JÁ ;)

                    0 0
                    • Mamutt  

                      Bych málem zapomněl, že přední kolo mi bude držet letošní Duke Race…

                      0 0
                    • TinkTink  

                      No ja prave taky nevim, v cem je problem… :)

                      Do dvou hodin to stihnu tak max s precentrovanim, protoze na vyplitani mam lidi :)…takze jenom centruju, kdyz centruju :)..ale jinak nevyplitam…nejsem v tom nejlepsi, tak proc to delat, kdyz tu je nekdo mnohem lepsi, ne?…ale mozna si zas naky kola casem cvicne napletu :)

                      ty rafky neznam…tak X221..to znam…to je takovy…prumer…a mam dojem, ze ani X222 na tom nejsou nejlip…a to to mam na fullovi…asi to zezadu brzo vyhodim = az budou prachy tak na 100%…

                      Mrazek – to nerikam…ja taktne mlcim…

                      0 0
                      • Mamutt  

                        To jsou nástrahy použití zkratek, když si to po sobě člověk pořádně nepřečte ;) Jo, Mavic X221. Průměr? No, úplně stejně, jako ten zbytek. Nic dražšího jsem tam ani nechtěl, výdrž už pak vyjde na stejno – ne tak výměna rozsekaných komponentů za nové.

                        BTW ty Mrazky – nepoužívám gumy přes 1.95, teď mám Micheliny (= v reálu jsou ještě tenčí), chci zkusit Maxxis Medusa v rozměru 1.55 (to už bude taková terénní galuska, ale já pohodlí neuznávám, hlavně to musí letět. Jo a ještě mě baví, když se u toho moc nenadřu 8O)))))) – tím mi většina problémů, které znám stále jen z doslechu jednoduše odpadá. Jsem spokojený.

                        0 0
                        • TinkTink  

                          :)))ono u tech mrazku mi nejde o sirku plaste, ale o provedeni pruziny :)…ale to mas jedno :)

                          Kde sezenes toho Maxxise?

                          0 0
                          • Mamutt  

                            Líba má dva na krámě, kromě mě je nikdo nechce ;) Pružina se mi zdá v pohodě, co ti nechodí?

                            0 0
                            • TinkTink  

                              Kdo? No ja ted ve Zline vcera zahlid 1,8…ale nak jsem to neresil… :)

                              0 0
                              • Mamutt  

                                To neřeš… Máš to z ruky… A stejně si je koupím JÁ ;)

                                0 0
                    • pinot  

                      A Ty si myslíš,že ti to Libor smontuje?

                      0 0
                      • Mamutt  

                        Jsem přesvědčený o tom, že po trapně profláknutých, nudně černých Žájentech šáhne na vyjímečné, krásně stříbrné Érbaso jedině rád. Howgh

                        0 0
    • reset  

      tak som sa asi rozhodol. ked vravite ze sa netreba bat IHS tak to bude asi AUTHOR Introvert. Je to sice trosku viac ako 8000,– ale do konkurzu sa snad nedostanem. Mate niekto nejake skusenosti s tymto ramom?

      0 0
      • reset  

        takze nikto nic? ziadne skusenosti?

        0 0
      • Siddha  

        podle me ten Superior bys mel stejne kvalitni ram za o dost nizsi cenu… (5500Kc)

        0 0
        • Volf  

          Tak tomu nevěř. Co pořád máte proti Arturovi. Nevím kolik lidí má Introverta, ale můj kámoš má Egoista a řeknu ti to je mazec a zatím nesplněnej sen. Toho Superiora bych nechtěl ani náhodou.

          0 0
          • Jenda  

            nikdo nic proti authorum nema:-) ale proc davat za srovnatelny ram o 3000 vic? Proste ten superior (XP950)je prinejmensim s tim introvertem srovnatelnej ale je o neco lehci a levnejsi tak si to preber jak chces. No a porad to neni tak tragicka masovka jako author (tim netvrdim introvert)

            0 0
            • Volf  

              Předpokládám, že nemáš na svým kole tragickou masovku Shimano, nepoužíváš mobil Nokia / taky tragická masovka /. Nezlob se, beru lecos, napiš, že desing u Authora je tragickej, že používaj šílený barvy nebo že ti vadí třeba Havlena tak to je O.K., ale argument tragická masovka je dětinskej. Já můžu úplně stejně tvrdit, že Superior je pro socky. Taková diskuse nikam nevede.

              0 0
              • Siddha  

                Argumenty pro Superiora jsou tu jasny dva: cena! a vaha?

                mi se libi letosni Superiory

                Shimano mam na zimaku, rx300 v letech. Bylo na tom kole. Nokii nemam.

                0 0
                • Lišák  

                  Nokii taky nemam,ale s tim sh. RX byla 100 a 300 byla EXAGE-jestli se nepletu. E300 mam taky na stare silnicce a packy mam RX100 :-)

                  0 0
                  • Siddha  

                    nebo tak, ja nevim, ale ted se mrknu, vcera sem ho v lese poradne zaprasil(cyklo­kroska) tak jak to budu umyvat, tak se mrknu…

                    0 0
                    • Lišák  

                      Taky sme včera popojížděli po lese a modrá z Hradčan do Bítýšky-to bylo maso! Zvláš? sjezd do V.B. U Kocoura v Bítýšce sme si museli umyt xichty o brejle než sme se začali občerstvovat:-)

                      0 0
                      • Siddha  

                        Ja byl ve ctvrtek mezi Adamovem, Krtinama, Babicema, v nekterych mistech sem byl jak na konci sveta, svah do udoli a nic, para zvedajici se z udoli uplne vsechno zakryla, tak sem byl jak v alpach. bahna z kola opadalo tak kilo…

                        Jo spletl sem to, RX100 mam naby a EX300 saltry a packy…

                        0 0
              • jakub  

                si myslim, ze tu nikdo zatim artura tak nehanil, ale od toho je snad diskuze abychom pokecali vo tom co je lepsi a co ne a jen bylo naznaceno, ze ten superior je vyhodnejsi tak co se certis (zbitecne)

                0 0
    • TinkTink  

      Kdyz HTcko, tak GTcko, protoze to aspon trosku pruzi..ten zbytek je proste tvrdej tak nak globalne…

      PS: do HT uz snad nepudu…mozna si tak postavit 100% silnicni MTB :)

      0 0
    • Roman  

      Rozdíl ceny rámů:

      sonic 15.000kč / introvert 8.000kč Je ten Duratec taky dvojnásobně kvalitnější, rychlejší, lehčí, atd… ?

      Vaše posouzení? (při ignoraci „masovka/kusovka“)

      0 0
      • TinkTink  

        Je Author vision 2× horsi nez Author Introvert?

        0 0
        • Roman  

          Taktně naznačuješ, že je to praš? jak bouchni – prostě to vyjde cca na stejno? :o)

          0 0
          • zirecek  

            ne, spíš, že z násobku ceny nemůžeš usuzovat násobek v kvalitě… . XTR kliky nejsou 5× lepší než Deore. Morati rám není 10× lepší než Vision… :-)

            0 0
            • Siddha  

              nebo jeste jinak: it's not about bike kup co se Ti libi a na co mas…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.