• stary_noviny

    Můžete dát tip na „camelbak“ Chci si ho koupit, ale nevím jaký. Můžete sem hodit nějaký svý osobní zkušenosti? Díky P.S.není to jen o značce camelbak to jsem použil jako terminus technicus:o)))

    0 0
    • tutite  

      MULE, tak akorát pro to nejnutnější vč. větrovky, díky němu jsem bika oprostil od různých kapsiček na duše, pumpu, montpáky, atd.atp.

      0 0
      • MartinX  

        Musím se připojit, M.U.L.E. je v pohodě, nacpu tam klidně hadry na převlečení a sandále, když jedu v létě do práce a ještě se tam vejde tyčinka Musly :-) Jinak o ba?ohu ani nevím, že ho mám na zádech. Pitný vak je klasika – velbloud je velbloud… Jiné značky určitě také nejsou špatné, ale třeba Artur se mě vůbec nelíbí zpracováním a náustky – to si raději přidej pár kaček nebo se podívej v posledním Velu na recenze.

        0 0
        • Mamutt  

          M.U.L.E. a měnit rozhodně nebudu. Objem rezervoáru (3 litry) na delší štreky skutečně využiji. Jinak se tam už skoro nic nevejde (tak možná návleky, 2 gely, klíče, když jich nemáš moc a hrubou silou banán, když ho před tím trochu přišlápneš). BTW: moc se mi líbí ty malé sí?ované kapsičky, dávám tam mobil mezi papírové kapesníky, aby nikde nepoletoval. Pádů na hřbet už byla spousta, ale zatím se mu nikdy nic nestalo.

          0 0
          • Mamutt  

            Jinak za méně peněz skoro stejně muziky dělá Hydrapak (třeba bikestore.cz). Uzavírání zipem funguje, snadno se čistí (Omega má taky díru, že tam klidně strčím ruku), jen bych měnil náústek za ten od Camelu (měl by pasovat), je lepší.

            0 0
          • RomanH  

            Přesně, M.U.L.E. V pripade potreby se mi tam vejde az 3l vody, navleky kolena + rukavy, naradi, mobil, penezenka, duse, pumpicka, drobaky a lepeni, brufen, a pod sitku vetrovka.

            0 0
            • Smazaný účet  

              A k tomu este Olympus C745 – co nepatri k najmensim fotakom. Dobre sedi na chrbte, dobre vetra – ja sa dost potim.

              0 0
          • lubos  

            No me se tam toho vejde dost.

            0 0
      • Meesha  

        Mam taky MULE a naprosta spokojenost! Proste tak akorat…

        0 0
    • pit  

      Chcel som nejaky objemnejsi,aby som si mohol dat dnu bundu,pumpu fotak atd…takze uz druhy rok vozim CAMELBAK VENTOUX a som mimoriadne spokojny. Aj napriek vacsiemu objemu ani neviem,ze ho na chrbte mam…hold za kvalitu sa plati.

      0 0
    • blue  

      vloni jsem koupil od Husky jejich Blaze za necelejch 800, dost velkej, abych do nej dal veci na celodenni jezdeni, vevnitr je oddelena komora na dvoulitrovej vak, ja tam strcil od camelbaku, prostor na veci je dal rozdelenej na jednu vetsi a druhou mensi samostatnou kapsu, v mensi jsou jeste kapsicky na drobnosti… velikostne bych rekl, ze odpovida predlonskymu Blowfishovi od Camelbaku, skoro vypada i jako kopie… sedi na zadech perfektne, zada se nepoti o nic vic, nez s jinejma batohama…

      za kvalitu se sice plati, ale neni treba to s preplacenim za znacku prehanet :-)

      0 0
      • Steel  

        Uvažuju o něm taky, akorat na tom jejich webu nic nepíšou o zádovém systému, jak to má Blaze řešené? Je tam nějaká sí?ka nebo nějaký jiný systém? Dík za odpověď.

        0 0
    • P.B.  

      Camelbak Blowfish, zadova cast by mela byt stejna jako u vyse vychvalovaneho MULE, ale ma vzadu dost mista na naradi, duse, fotak, poradnou svacu a jeste nejaky obleceni.

      0 0
      • borda  

        naprostej souhlas, a jeste k tomu se da variabilne zvetsit/zmensit, takze ho uzijes na kratkou vyjizdku a po rozepnuti slepe kapsy i na vetsi vylet. mame doma dva jsme moc spokojeny. jo, a ma tritrovej vak, coz pri delsim vyletu taky neni k zahozeni

        0 0
      • Darkson  

        jo, já mám taky blowfish a nemůžu říct křivý slovo. je sice větší a těžší, ale odvětrává dobře, má 3l nádrž a když nehoníš gramy… doporučuju

        0 0
    • MrAndrew  

      Ja jsem se rozhodl pro Camelbak H.A.W.G, objemem 17.7l, vejde se tam krasne pumpicka, igelitova neprodysna bunda :-) a nejake to jidlo. Vody se tam vejdou 3 litriky, takze pohodicka …

      0 0
    • cundys  

      Vozím camelbak M.U.L.E. a jsem s ním naprosto spokojený.Na zádech sedí skvěle,ani se nehne.Pití z rezervoáru je mnohem komfertnější než z bidonu a v terénu i bezpečnější­.Všechno potřebný se Ti do něj vejde,není zbytečně velký,tak že sebou nevozíš zbytečnosti,který většinou nikdy nevyužiješ.Jediná nevýhoda je ta cena (akcebike-2050 Kč).

      0 0
    • MARIN  

      Mam Camelbak Rogue a v pohode do nej nastrkam rezervni dusi, naradi, pumpu a nejakej ten gel nebo tycinku+2litriky tekutiny. Bal jsem se absence bederniho popruhu ale vubec mi nechybi. Na zadech sedi o moc lip nez predchozi Hydrapak Delta (model 2000)

      0 0
      • giant  

        Musím souhlasit ještě tam nacpu mapu a mobil.Krásně sedí na zádech.Krosny patří do hor a né na kola.

        0 0
      • Toams  

        jj, tiez mam Rogue, uplne mi to staci, narvem tam co potrebujem …

        0 0
    • Thidney  

      Hydrapak Overflow (ročník '04, objem rezervoáru 3 litry, batohu 6 litrů) je model který teď vozím. Rezrvoár má větší objem než 3litry dá se otočit naruby zavírání – přehyb a sucháč přes neteče. Dá se připnout i do jiných batohů. Dobře sedí na zádech,široký sí?ovaný popruhy jsou taky v pohodě. Nacpu do něj botky a oblečení do práce (triko, kalhoty), A4 desky s papírama a zbyde i místo na pumpu duše zámek a pár dalších drobností. Na švihy oblečení nahradí fo?ák. Bral bych trochu jinačí náustek.

      0 0
    • Krtcice  

      Blowfish. 3litry rezervoar, vejde se spousta veci jako tycky, duse, bunda, mapy. Na celodenni vylet vynikajici.Navic jde postrannim zipem zmensit/rozsirit.

      0 0
    • Pekáček  

      Mám batůžek PELLS a vak od Kejmlu, 2 litry. Jsem spokojenej, vozím ho denně (batoh, vak jen na delší tůry nebo závody). Vak je možná dražší, ale jsem velmi spokojenej.

      0 0
      • kankrlicek  

        Mám podobnou kombinaci – ba?ůžek Salomon, vak Camel 2 litry. Batoh má zvenku gumovou šňůrku, pod kterou se dá dát třeba helma, či mokré věci a zároveň se stahuje batoh, je-li poloprázdný.

        0 0
    • noah_  

      Ja mam Camelbak Lobo, vejde se tam duse, multiklic, lepeni, nejaka ta tycinka, mobil pripadne penezenka, klice. Da se k nemu pripnout helma nebo misto ni treba rukavy nebo slaba bunda.Rezervoar Omega 2litry. Ja sem s nim spokojenej.

      0 0
    • Andrzej  

      ja mam batoh Karrimor Hydro 10 a v něm pytel od firmy Markill (Vaude) zatim asi nejlepsi (podle mne:) batoh na kolo co sem kdy videl:super materialy, sedi uzasne na zadech, nehraje si na zazracne vetraci systemy, ma super tvarovane popruhy, zatim jsem nenasel zadne chyby – proste myslim, ze jde videt jake ma ta znacka zkusenosti s vyrobou batohu… samotny igelit je neco mezi Deuterem(uzavirani) a Hydrapakem(celkovy vzhled), ale dneska bych si asi spis koupil ten hydrapak. Markill mi nekde tece a poradne nevim kde, po roce a pul pouzivani je uz celkem dost opotrebovany…

      0 0
    • m-k-1  

      Vozím batoh Author Dynamic (12l) přizpůsobenej na vak. Absolutní spokojenost za super peníze – 600 batoh + 400 vak.

      0 0
      • vasek  

        Vypadá hodně dobře, určitě se na něj půjdu mrknout. Na kolipak litrů tam jde dát vak?

        0 0
    • pavelsacha  

      zkus se podívat na http://www.s-shop.cz Používám termín waterbag, pokud si z Prahy, mohu ti ho ukázat – je opravdu praktický a dobře sedí na zádech, nikde neškrtí.

      0 0
    • zubus  

      source vagabond spinner pro 2

      • rezervoar deuter – cistenie lepsie ako Omega
      • velkost medzi LOBO-MULE
      • vetranie ako camel rocket len bez toho platoveho

        bazmeku

      • odopinatelne kapsy
      • cena 1200 CZK
      0 0
      • kovar  

        vodni vak Source Widepac vypada dost dobre a cena je take priznivejsi. http://www.hudy.cz/det.asp?… Az zahyne dosavadni Hydrapak pytlik, jdu do tohoto. Akorat naustek s ventilem pouziju od Camelbaku, pokud nesedne original.

        0 0
        • jakub  

          koukni na DOLDY

          0 0
        • blue  

          na nem je nadherne videt, co dela s cenou logo, Deuter tam ma uplne stejnej vak, jenom ta cena je trochu jina :-)))

          0 0
        • MaPa  

          Je to ten samej, Source to dělá pro Deutra, ten si jen něco připočte k ceně…

          0 0
      • Hrabě  

        Tak presně tenhle jsem si nedávno koupil v červený barvě, opravdu cool. Velikost absolutně dostačující a kromě všech všech potřebných věcí na kolo se tam vejde i fo?ák. Z praktických věcí oceňuji nepromokavé zipy, rozdělený vnitřní prostor do kapes (3, jedna na zip), gumu na helmu, stavitelné popruhy přídavné kapsy (za ní se vejde nějaká ta větrovka). Hrudní popruh je stavitelný, ale bohužel není pružný. Co se týká rezervoáru, ten mi přijde stejný jako Deuter. Skvele se plní i čistí, neteče a dobře se z něho pije.

        0 0
      • blue  

        jak probiha to plneni vaku bez nutnosti ho vyndat z batohu?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Rekl bych, ze dost dramaticky a vetsinou si pocamras batoh :)

          0 0
          • zubus  

            Pripada mi lahsie sa trafit do otvoru, ktory poskytuje source widepack =( siroky sacok ), ako do otvoru Omega, ci nebodaj uzsieho. Ale ked sa nedari, tak sa nedari......

            0 0
            • MARIN  

              Myslim ze Hydrapak na tom bude se svym otvorem stejne jako Source a ten se mi plnil (hlavne na obcerstvovackach a nekde u pramenu) hur jak Omga od Camelu ale je mozne, ze to bylo mekcim=hur drzim svuj tvar vakem od Hadrapaku.

              0 0
        • zubus  

          Dolieval zatial iba raz, ci dva, a operacia prebehla ok. Len si musim zotriet par kvapiek, co zostanu na casti rezervoara, ktora sa preklada. Po otvoreni hornej casti vaku cela vrchna cast je lahko pristupna, a v postate vylezie von. Vak som si pritom „nepocamral“.

          0 0
        • MaPa  

          Úplně v klidu, docela. Záleží z čeho doplňuješ. Prostě se to rozepne, vysune ten oranžovej bazmekt, roztáhne vršek a leje se tam voda. Pak se to zase zavře. Jde to udělat i v umyvadle, když je taková ta vyšší baterie, nejlíp se to dělá ale sprchou. Mám taky Spinner Pro 2.0 a líbí se mi jeho víceúčelovost – když nechci nic tahat tak z toho odepnu tu kapsičku a zbyde mi čistej kejml s malou kapsou na peníze a dvěma postraníma sí'tovanejma kapsama kam dám pumpičku, vercajk a multi-klíč. V tý kapsičce kdyžtak vozím jídlo a věci na sebe (a občas záměk)…

          0 0
      • aku  

        Pridavam se. Mam ho v sede barve.

        0 0
      • Thorn  

        Takisto som kupil Source Spinner Pro, za menej ako 1500 Sk. Este som ho nepouzil, ale materialovo a vyhotovenim nezaostava za Camelbakom.

        Mimochodom je to izraelska firma dodavajuca vodne vaky o.i. armade, takze to nie je no-name – takisto bol tento vak testovany v Mountain Bike Action a pochvalovali si ho…

        Len jedna vec ma zarazila – nejde mi oddelit naustok od hadice, je to normalne? Nechcem nasadit surovu silu, vyzera to navyse tak, ze je tam zastrceny podstatne viac natesno ako u Camelbaku.

        0 0
        • Sethi  

          ja mam Source Vector 3 l rezevoar a 10 l ulozny prostor, zada jsou dobre odvetrany, a cena 1700,– Vevnitr je sposta kapsicek na vsechno mozny.

          0 0
        • aku  

          Oddelat jde. Musis tahat za soucasneho vykyvovani ( nebo krouceni) – vyplyva to z profilu toho vyvedeni z rezervoaru.

          0 0
      • Thorn  

        BTW ono to nie je „rezervoar DEUTER“, ale Deuter licencne pouziva rezervoar SOURCE :-)) Samozrejme nahradny „original“ Deuter je za 1.5× vyssiu sumu :-/

        0 0
    • nemo  

      Přidám se taky – M.U.L.E. sice strašné prachy, ale vejde se tam vše a dá se na něm vozit i přilba (ne, že ne – jak psali svého času ve VELU). Objemově je tak akorát, výhoda je, že vezmeš skoro tři litry pitiva. Vozím ho už víc než rok a zatím žádné známky opotřebování (a bylo i několik držek…). Po tom roce jsem si tak zvykl, že už tu „zátěž“ na zádech skoro nevnímám.

      0 0
    • Horal  

      Když jsem se rozhodoval který „kejml“ si mám koupit, chtěl jsem aby splňoval především tyto kritéria: 1. Co nejlepší odvětrávaní zad. 2. Nízká hmotnost a perfektní usazení na zádech. 3. Prostor pro 2–3l rezervoár. 4. Pohodlné a odvětrávané ramenní popruhy 5. Hrudní i bederní popruh. 6. Kapsa pro drobnosti na max celodenní výlet. 7. Vnější gumovou šňůru pro případný úchyt helmy, větrovky apod. 8 Barevné sladění s dresem a bikem – asi jsem trochu marnivý J. Cena nehrála roli.
      Z těchto osmi požadavků jsem nechtěl ustoupit a tak jsem si byl nucen důkladně vyzkoušet cca 25 kejmlů než jsem natrefil na nenápadný TURBO od Authora. Jediný vše bezezbytku splňoval a navíc měl praktické poudro na mobil v ramenním popruhu, úchytky na blikačku, výrazné reflexní detaily a kapsu obsahující účelné vnitřní přepážky. Ocenil jsem i pružné hrudní a bederní popruhy. V materiálech se nevyznám ale zatím nepropustil 20ti minutový liják.
      Stál kolem 1000 Kč a dokoupil jsem k němu rezervoár od Hydrapaku (díky bezchybnému zipovému uzávěru je lehčí a snadno se čistí; náustek mi vyhovuje ale od camelbaku bude možná lepší) na 2 litry za cca 580 Kč. Po druhém měsíci používání jsem maximálně spokojen. Myslím, že především v odvětrávání a anatomii zad a ram. popruhů s ním málokterý „kejml“ může soutěžit. Snadno zapomínám, že vozím vůbec něco na zádech. Naplněný dvěma litry, větrovkou, návleky, peněženkou, třemi tyčinkami (ještě je v kapse dost místa + gumový popruh v rezervě) váží pouhé 3,2 kg.

      0 0
    • TinkTink  

      No Camelbak je sice zazity slovo, ale i tak jsem vernym Camelbakarem (aspon zatim :)) )…proste original je original…zda se mi hodne v klidu na my jezdeni…

      Mam LOBO.

      0 0
      • Radek Broz  

        Ty dokazujes, ze s tim na zadech jde i zavodit v ČPDH;-)

        0 0
        • TinkTink  

          No jo…koupim si na jaro novyho…jsem si letos koupil Hydrapak Glacier a nejsem s nim tak spokojeny jako s Camelbakem…proste to neni uplne ono…a taky se u te malicky kapsicky rozparal (akorat jsem linej to dat na reklamaci)…kdyby ho nekdo chtel za petikilo.....? :o)))

          0 0
    • boboman  

      mne sa podarilo v anglicku najst skvely camelbak od Decatholnu, ma 2,5l objem a celkom velky objem na veci, ale vyhodou je to ze ten objem je zvacsovatelny, ma taky rozopinatelny zips dookola a potom tam v pohode napcham aj napr. hrubu flisku (ale naco by mi bola na biku, ze? )…vodny system tam sice nevyzera nejak kvalitne ale je plne funkcny a skvele cistitelny… http://www.decathlon.co.uk/…6/index.html

      0 0
    • boboman  

      a ozaj, zabudol som povedat ze ma stal asi 1000sk…co je podla mna skvela cena :)

      0 0
    • zirecek  

      M.U.L.E. Vzal jsem ho v dobré slevě. Vozím ho na kolo a nosím nalehko do hor. Spokojenost.

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Já bych chtěl tenhle :-) http://www.camelbak.com/mil/cb_prod.cfm?…

      0 0
    • goofy  

      Mne se libi tenhle, ale ta cena… http://www.camelbak.com/rec/cb_prod.cfm?…

      0 0
    • dieegoo  

      http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      a co tenhle? Stojí pár korun a vypadá podle mě docela fajnově

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.