• gersa

    Potrebuji sedlo pro svou pritelkyni, neb si porad stezuje na seriove montovany (Treking Merida). Jelikoz jsem se na nem projel, uznavam jeji namitky a soucitim s ni :)) Ma nekdo tip na damske sedlo v cene rekneme kolem 500kc?

    0 0
    • MartinS  

      Manželce jsem koupil sedlo Pells lady za 690 Kč a pochvaluje si ho.

      0 0
    • Favoman  

      AUTHOR Sedlo ASD-L30 Crn http://www.author.cz/index.php?… přítelkyně je spokojena

      0 0
      • Luka  

        No.. zalezi jak moc jezdi. Ja tohle sedlo vyhodila velmi rychle.

        0 0
    • vlk  

      Moje taky nadávala na sedlo.Tak zkusila mojeho Selle italia Flite trans am titanium a byla velice spokojená.Jinak na nové kolo pro ni plánuji fizika nebo právě neco od selle italia s trans am-dírou.

      0 0
      • Vezirek  

        Jen maly poznatek k sedlu selle italia LDB – trans am s dírou. Bylo by to dobre sedlo (myslela jsem, ze mam vyhrano a zadek uz bolet nebude), ale bacha – ma svy. Za druhe – ma vysivky napisu. Prave vysivky napisu, mam pocit, delaj nejvetsi paseku. Otloukla bych to sedlo designerum o hlavu, jakou kravinou to sedlo dokazali znehodnotit. Kdyz jedu dyl jak tri hodiny, tak pomalu a jiste zacinam citit kazdou nitku tech debilnich vysivek, ktere jsou sice moc pekne, ale uz neni tak pekny pocit rozdreneho pozadi.Mozna kalhoty s vlozou to nekomu vyresi, ale jinak nebrat.

        0 0
        • MartinXC  

          Žena jej má, k tomu kalhoty s dvoudílnou vložkou, žádný problém nehlásí.

          0 0
        • Siddha  

          Tusim, ze dneska vsichni s vlozkou pocitaji. Nejses trosku na SM, pac jezdit bez ni je podle me silenost…

          0 0
          • Vezirek  

            Hmm, ja nevim. Mela jsem kdysi klasickyho favorita. Na nem tvrde sedlo Roylls ci jak se to pise. Stacilo zadek na zacatku sezony otlacit a pohoda celej den – zadne vlozky. Tak nejak pretrvavam v nadeji, ze i ted bych nemusela do nejakych spesn kalhot. To kdyz pak pojedu na nejakej vicedenni vejlet, mam tahat v batozine nahradni vlozky a – jak tady nekteri pisi – po jizde kalhoty nekde v potoce prat?

            0 0
            • martt  

              najjednoduchsie bude ked si nejake take nohavice vyskusas. Moja manzelka aj dcera kedysi tvrdili to iste ako Ty a dnes ani na kratke vylety nejdu bez cyklonohavic.

              0 0
              • Vezirek  

                A neni v tom v lete horko? Doufam, ze vyber nohavic neni stejna lapalie jako vyber sedla, kdy se clovek dovi, jestli mu padnou ci ne, az po zajezdeni…

                0 0
                • martt  

                  myslim, ze to nie je lapalia. Kup si nejake s vankusom z coolmaxu, ktory je z jedneho kusu (ten vankus). Ja mam radsej s trakmi ako bez. Tie najlacnejsie su v pohode aj za styri stovky a nevidim velky rozdiel medzi nimi na napr. biemme, ktore tiez mame a stali niekolkokrat viac.

                  Horko je v tom asi rovnake ako v kazdych inych elastakoch – ak ides vo volnych trenkach, tak to prefukuje zarucene lepsie.

                  Moja zena pouziva v nich este aj nohavicky a vraj jej to neprekaza. Vacsina ludi ich nosi na holom tele.

                  0 0
            • vlk  

              Já si do těch kalhot beru ještě spodní prádlo,takže si je při vícedenním výletu prát nemusím.

              0 0
              •  

                už vim proč máš nick vlk… :( ble

                0 0
                • vlk  

                  Není tomu tak.Vlka jsem ještě na kole neměl.Ty písmenka jsou z mého jména , jména jak ho vyslovují ostatní a příjmení.

                  0 0
                • vlk  

                  jezdit naostro se mi nezdá být higienické.A navíc bych ty kalhoty musel stále prát.

                  0 0
                  • blue  

                    a jakej je z hygienickyho hlediska rozdil, jestli mas jenom vlozku, nebo jeste slipy? a hadej, proc se vlozky delaj s plochejma svama? a proc se vlozkam rika antibakterialni?

                    ale kazdymu podle jeho gusta, ja bych v zadnym pripade slipy pod kalhoty s vlozkou nevzal ani omylem…

                    0 0
                  • blue  

                    mimochodem, ty se vratis propocenej z kola a nechas kalhoty nevyprany propoceny na dalsi vyjizdku? to mi prijde mnohem vic nehygienycky, nez jezdit s vlozkou na ostro… jakej je problem kalhoty vecer klidne jen v cisty teply vode premachnout? do rana je mas suchy…

                    0 0
                    • vlk  

                      npo právě v čistý vodě.To si myslím, že spoďáry vyprané v pračce jsou a ktomu kalhoty opláchlé ve odě je lepší než na ostro kalhoty jen ve vodě.A pokud bych je stále pral v tekutých pracích prostředcích tak by z těch kalhot brzo nic nezbylo.

                      0 0
                      • vlk  

                        Abych se přiznal ještě jsem na ostro nezkoušel jezdit.Jen teoreticky přemýšlím.Ale jak vás tak poslouchám, tak to asi zkusím.

                        0 0
                        •  

                          No hele, dřiv, když sem ještě xcčkoval sem v létě jinak nejezdil než naostro, akorat sou občas trošku trapny situace :) ale tam ani slipy nepomůžou. Tedka vozim normalni 3/4 kratasy bez vložky a tak něco na sobě mit musim, ale uvažuju o volnejch trenkách s vložkou

                          0 0
                          • vlk  

                            trapný situace-to jako myslíš, když sis ty kalhoty roztrh nebo jako co.Samy od sebe nepadají.

                            0 0
                            •  

                              neee, problémy s 3tí nohou ;) dalo to celkem práci najít http://www.xbike.cz/…72011_16.jpg

                              0 0
                              • vlk  

                                tak to jo.To projela asi okolo nějaká hezká bikerka.V takových případech je spodní prádlo lepší.

                                0 0
                                • blue  

                                  a jak ti v tomhle pomuze spodni pradlo? ;-)

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    neobrýsuje se ti to tak moc, protože spodní prádlo není z tak pružného materiálu jako ty kalhoty.

                                    0 0
                      • blue  

                        s tim pranim je to blbost, peru veci v pracce bezne a kratasy mi vydrzi dost dlouho, a krome toho existujou i min agresivni metody, treba mydlo na prani :-)

                        0 0
                        • martt  

                          u nas sa peru v pracke cyklonohavice skoro denne (lebo sa denne pouzivaju) a napriek tomu vydrzia niekolko rokov – niekolko stoviek oprani.

                          Takze ziaden strach.

                          0 0
                  • vlk  

                    když jsem myslel prát ,tak jsem myslel v tekutém pracím prostředku.praní jen ve vodě nepovažuji za praní.

                    0 0
        • vlk  

          já počítal s tím, že dnes má snad každý ciklista kalhoty ciklistické s vložkou.Já je mám taky, takže žádné nitě necítím.Navíc ten můj Flite má jen jeden šev vpředu a ten je uvnitř tak, že nejsou žádné nitě vidět.A nemohou ani tlačit.Jinak je potáhlé velice kvalitní jemnou kůží.O tu se ale bojím.nevím čím ji impregnovat aby vydržela co nejdýl.Nápisy tam mám taky ale až u kraje sedátka.Ale necítím je.Zkus ty kalhoty.Já bych v dnešní době v ničem jiném nejezdil.Jinak na mám sedle jsou švy zevnitř takže žádné nitě ve švu a osobně si myslím že švy a nitě na spodním klasickém prádle musí tlačit a řezat mnohem více než ty na sedle.

          0 0
          • dalimil  

            cYklista,cYklis­tické,hergot už

            0 0
          • fousac  

            tak to nejsem kazdy cyklista… dyz uz se chystam koupit poradny kratasy, tak se dycky neco pos.re… treba kliky nebo aktualne tlumic.. :(((

            0 0
    • RomanH  

      Vsechny kamosky, co mam, se postupne dopracovali k Fizik Vitesse.

      0 0
      • Volf  

        svatá pravda. Moje drahá taky / asi po 10 sedle / a teď si jen ,,pochrochtává,, / Vitesse CP3 /. Vím, že není sranda vypálit cca 1 600 ,– Kč za sedlo, ale když si sečteš ty levnější pokusy před tím tak ještě ušetříš.

        0 0
        • borda  

          souhlas, vitesse CP3, akorat musis priplatit, ale nebudes litovat

          0 0
          • cykloturista  

            Před měsícem, jsa zmanipulován několikastránkovým článkem ve Velu o zadku a sedlu, jsem zauvažoval o výměně sedla a pořídil si Fizika Nisene CP3 – po dvou výletech mě přestal bolet zadek, což se mi nikdy předtím nestalo. (HT + odpružená sedlovka RS, terén cesty KČT, 100 km/den) Takže pro holku bych také volil Vitesse CP3. I když to není za 500.

            0 0
        • vlk  

          a jaké typy zkoušela předtím.Abychom věděli které ne.

          0 0
          • Volf  

            Jestli se ptáš mně tak se jednalo o nějaká bezejmenná sedla za dvě, tři stovky, hlavně aby byla širší a trochu měkčí. Potom gelové sedlo Author, pak nějaké San Marco co dával Author na svá kola / to prý bylo úplně nejhorší /, dále pak nějaké nové od Authora s drážkou prý kopie snad Spšlu, no a teď Vitesse CP3 k plné spokojenosti, ale víš jak je to se sedlem.

            0 0
    • Radouch  

      Já jsem koupil manželce sedlo od Authora. Stálo okolo 500,– je gelový a velice si je pochvaluje.

      0 0
    • Honza-HK  

      Pells Lady, Manželka ho má a jen si přede spokojeností. Jen se blbě shání, to je ale u Pellsáků normál, nestíhají vyrábět.

      0 0
    • RapMan  

      Mlade se libi sedlo Velo Plush, s tim mate nekdo zkusenosti?

      0 0
      • Vezirek  

        Tohle sedlo jsem mela, zadek celkem v pohode i po celodennim jezdeni. Akorat jsem mela pak obcas mokry kratasy ze zapareni. Nekdo jiny tu problem se zaparenim s timhle sedlem nemel, takze je to individualni.

        0 0
      • vlk  

        nedoporučuji.Koupil jsem to té své a šlo pryč.Sice má gel a docela dobrou konstrukci.jenomže je moc úzké a tím že je ve středu měkčí, tak je tvrdčí předek který tlačí.

        0 0
      • jakub  

        jo tedkom sem ho koupil me sqwaw, je to to gelovy a je spokolena – zatim, taky mela stary velo plush naky divny a to teda bylo na prd tak si vyber (((-: ne to stary nebylo primo pro damskou prdelku

        0 0
    • Pavlos  

      sem pujcil pritelkyni bajka a mam tam sedlo WTB Speed V no a libilo se ji a taky dobre sedelo:)

      0 0
      • Aiax  

        Tohle sedlo se dela i v zensky variante (she) – je kratsi a sirsi. Ma ho jedna znama a nestezuje si. Problem bude asi s dostupnosti…

        0 0
    • jirik  

      Taky hledam nejake pekne sedlo pro pritulkyni. Ja bych byl pro Vitesse CP3, jenze ji prijde moc „zavodni“. No nevim. Spis se ji libi od Specialized BG2 Sport. Me ale prijde dost meky. Mate nekdo zkusenosti se sedlama od Speslu.

      0 0
      • Uža  

        Jsem spokojenym uzivatelem dvou sedel BG Pro Men (model asi 2002). Chtel jsem nove sedlo na silnicku, s tim ze kdyz bude vyhovovat koupim ho i na bika. A tak se i stalo.:-) Je to celkem tvrde sportovni sedlo, ale pro me (diky BG) pohodlne. Na starem BF jsem psal recenzi. Az budu resit bika pro pritelkyni asi na sedlovce skonci nejaky damsky speslik.

        0 0
        • jirik  

          Diky, to zni docela dobre. Uvidim jak se bude tvarit az ho uvidi v obchode ;).

          0 0
    • Vymi  

      a co treba jinak vyber sedla pro milenku… :-))

      0 0
    • pavelsacha  

      padlo tady sedlo Pells LADY – správná volba – moje přítelkyně měla stejný problém a tak jsem jí ho taky koupil a je spokojená – mohu i dodat.

      0 0
      • Vezirek  

        A je to sedlo bez svu a vysivek? Ma diru? Kde v Praze by ho mohli mit? Nikde na nej nemuzu natrefit.

        0 0
        • Honza-HK  

          To bude asi problém, ale koukni na www.pells.cz/ zkus ho objednat tam. Dodací doba do obchodů je absolutní horor a i když najdeš v Praze kde Pellsy vedou, tak vyslechneš jen nářky prodavače a měsíc až dva si počkáš (nebo budeš mít kliku jako já – přišlo jedno sedlo a bylo moje). Prodavači nadávají, že prý přes NET je to nato šup. Jinak to sedlo je sice dost tvrdý , ale super.

          0 0
        • Honza-HK  

          Jo, zapoměl jsem, díru nemá, ale žlábek ano. Výšivky ano, ale nemnoho. Manželka si na ně neztěžuje ani po 120 km v sedle. Chce to ale dámské kalhoty s vložkou. Tady na něj jukni http://194.228.218.52/…/default.asp?…

          0 0
        • pavelsacha  

          mohu Ti ho ukázat na kole své přítelkyně, jinak mohu dodat osobně – mám e-shop a přístí týden jedu pro zboží.

          0 0
    • booster  

      no moje draha polovicka nema rada sedla specialne pro zensky. jsou prej moc siroky, coz ji udajne nasledne vadi hlavne pri sjezdech: musi protahnout sedlo mezi stehnama aby se dostala za nej coz ji jde prej blbe. tak vozi normalni pro chlapy. je ale fakt ze ma celkem malej zadek :-). by me zajimalo jak to s tou anatomii vlasne je…

      0 0
      • Luka  

        :)) no.. anatomie, to je slozita vec.. chlapeckove jsou jini nez holcicky :)))))

        Ne, vazne. Ja nemam rada veci ala „ASL“ atd. Je to blbina. Jde o to, co ti sedi a ne ze je na tom nalepka „damske“. Damska vlozka v kalhotech smysl ma, rukavice taky (protoze pansky se mnohdy tak mrnavy nedelaji), ale tim to konci. Jsem srab a jezdim co prudshi kopec, to sedim prakticky na zadni pneu. A mam Fizik Vitesse. Neni problem ho protahnout mezi stehny, to se spish cinknu kolenem o vrchni ramovou trubku nez ze bych mela problem s protazenim sedla, ale coz.

        A k tomu panske/damske sedlo. Me prijde, ze rozdil je ve tvarovani. Ani ne co do shirky (treba u Fiziku a jinych drazsich sedel), ale spish profilem. Na panskem sedle (selle italia apod) me vylozene i v cyklokratasech zatracene trpi prave to, co vy chlapi nemate, proste se mi anatomicky rozdil otluce tak, ze nemam chut si „hrat“ s pritelem. Problem je ze system „to se osedi“ je v mem pripade katastrofalni. No. Fizik mi sedl, je tvarovanej dobre. Tam kde ma byt tvarovany, tak presne taky je, kde je zenska citlivejshi, tam je vice gelu, takze ja jsem spokojena a sakra slozite vymejshlim ted sedlo na cestaka, protoze se mi nechce strkat i tam Vitesse za 2,5t… Ale kdyz ono se na nem TAK dobre sedi… :)))

        0 0
        • Uža  

          …tak si kup Vitesse v levnejsim provedeni. tipnul bych, ze bude tak o litr levnejsi.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.