• Seveřan

    Chci se zeptat, jakou používáte vazelínu do vidle. Potřebuju vyměnit vazelínu ve vidli a nechci, aby byla moc hustá páč potom jde ztuha. Uveďte typ a eventuelně, kde jí kupujete.

    =Díky moc.

    0 0
    • RomanH  

      Kdyz jsem mel elastomerovou vidlici, pouzival jsem vazelinu s teflonem od Yarroline – vidlice pro promazani chvili chodila pekne hladce. Hodne lidi doporucovalo Judy Butter od RockShocku.

      0 0
    • náčelník  

      Pozor – záleží na výrobci. Manitou mazat vždy lithiovou vazelínou, ale Rock Shox NIKDY – mohlo by dojít k rozpuštění povrchové úpravy vnitřních nohou. Víc nevím.

      0 0
      • bikerGT  

        Koupil jsem origilal vazelinu Manitou (vyrobce Motorex). Znamena to, ze je lithiova? Na stitku jsem nic takovyho nevycetl. Pouzivam ji na SR a taky na elastomerovou RS. Doufam, ze me to nesezere.....

        0 0
        • náčelník  

          Jak jsem koupil, tak prodávám. Na elastomerku Manitou jsem léta používal lithiovou vazelinu Castrol LMX – bez problémů. Jaká je originální vazelina Manitou nevím – oni výrobci vidlic u svých předražených mazadel složení neudávají, aby je spotřebitel nenahradil něčím levnějším. Na Rock Shox bych vazelinu Manitou raději nepoužíval.

          0 0
    • MARIN  

      jakou mas vidli

      0 0
      • Seveřan  

        Mám vidli SUNTOUR PRO.

        0 0
        • MARIN  

          tak treba MOTOREX Bike Grease ( http://www.bikecentrum.cz/motorex.php?… ) nebo drazsi ale stejnou MANITOU PREP M LUBE ( http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… )

          0 0
          • bikerGT  

            Nevis nahodou, jestli ta Manitou Prep obsahuje lithium? Narval jsem ji do RS a ted nevim, jestli jsem neudelal spatne. V Hobby v Brne me ujistili, ze do vidlic je dobra a i do RS.

            0 0
            • kovar  

              ano, Manitou prep-M obsahuje lithne soli, je to vlastne obycejna predtazena vsedni ridsi lithiova vazelina, ktera jde bezne koupit i v jinych obalech, na MAnitou obalu sice obsah lithnych soli neni uveden, ale kdysi to meli uvedeno na svem www. Nebo je taky mozne, ze uz ted pouzivaji jinou vazelinu, nez kdysi.

              0 0
            • MARIN  

              Jak pise kovar lithium by tam byt melo (dle vyrobce Manitou) ale na obalu neni uvedeno. A o par prispevku vyse je jasne psano ze RockShox lithiovou vazelinu nedoporucuje protozr muze poskodit jejich povrchovou upravu vnitrnich nohou. To jestli obsahuje lithium zkusim zjistit pristi tyden – hodim ji trochu do laborek na rozbor

              0 0
              • bikerGT  

                To zni dobre. (to s tim rozborem) Jestli tam to lithium je, tak budu muset cistit a pucovat a ......

                0 0
              • bikerGT  

                tak jak dopadl rozbor?

                0 0
                • MARIN  

                  jeste jsem se k tomu nedostal asi az pristi tyden.

                  Dam vedet

                  0 0
    • Pekáček  

      Já svou starou MG-91 od Suntouru mazal Paramáckou LV-2–3 a dodnes chodí jako hodinky. Kolegům jsem to dal do RST Gamma, Suntour XC Pro (vzduch), XCP. Ještě si nikdo neztěžoval :o)

      0 0
      • Dumbo  

        ja mazem starou vazelinou AK2 a vidla mi teraz chodi krasne vtedy to bolo moc spatne :-) RST gila TL

        0 0
        • mosquito  

          trochu zcestny dotaz – co ti na te Gile chodilo spatne ? a druhy OffTopic – nepamatujes si jaka je tam pruzina a elastomer – barvu a delku, chtel bych to krapet pritlumit, ale nevim jakou mam objednat – na vyber jsou ale mozna tam je jeste jina delka:

          Pružina RST 92,8mm – Seda Pružina RST 150mm Cervena Pružina RST 175mm Cervena Elastomer RST d24/l45mm Zeleny Elastomer RST d20/l30mm Modry

          a klic chci koupit v zelezarstvi imbus 8mm delky 23cm – je to ten spravny vercajk ?

          • event da se pod tu pruzinu dat nejaka podlozka aby pak byla vice stlacena a tudis tuzsi ?
          0 0
    •  

      Nechci zakladat novej thread, tak se zeptam tady. Muzu namazat vidlici vazelinou Motorex Bike Grease 2000 ?? Na ni to sice napsany neni ale prej se tam dat muze a na webu sem to taky nekde cetl a taky by me zajimalo jestli to bude mit ten spravnej efekt kdyz to neni primo na vidlice. Jinak jedna se o sr suntour mg-91 :( Diky

      0 0
      • kovar  

        no to bych moc nedoporučoval, bys dopadl jako Pekáček dole. Motorexka je dost viskózní, na vidle nevhodná.

        0 0
        •  

          Grrr, ale pise ze se to rozchodilo, no uvidim, kdyz tak to s nekym vymenim, bobek motorexu do vseho za bobek neceho co se da dat do vidle ;)) ( bobkem myslim hmotu vytlacenou z tuby :C)

          0 0
          • kovar  

            však Motorexku využiješ jinak, ne? Je vynikající na ložiska (hlava, náboje, pedály atd)

            0 0
            •  

              no to jo,to vona se nestrati, lepsi nez ta z plechovy krabicky :) ale ze uz sem to chtel delat, a tedka budu muset zase shanet,

              0 0
              • Pekáček  

                Klidně to namaž, nemusíš tam toho cpát půl tuby, když to bude špatný tak to přemažeš.

                0 0
                •  

                  hmm, to je fakt no, sehnanou uz zas mam, ale bude az v sobotu vecer, tak to muzu rano namazat tim co mam a kdyz to nebude ono tak to pak predelat,ale nadruhou stranu bude cokoliv lepsi nez jak to je ted, sem to totiz minule nejako odflakl :D

                  0 0
                •  

                  Tak sem od znamyho sehnal vazelinu Manitu od Motorexu, tu sem pouzil na vnejsi nohy, na veci ktery nikde netrou sem dal motorex co sem mel aby to nerezlo, ale este se zeptam, dava se tam nekam vazilena jako by do maznic, ze si to z toho pak odebira ??? jenom sem namazal nohy, a neco dal pod stiraky,staci to tak ?? a vnitrni nohy sou vevnitr rezavy, stalo se ti to taky,?? vadilo by hodne kdybych vyndal jednu pruzinu ??? ze by pruzila jenom jedna noha, dik zatim sem to bohuzel neskousel,

                  0 0
    • Pekáček  

      Pro změnu jsem namázl SR XC-Pro-E vazelínou Manitou od Motorexu a brutálně ztuhla a ztratila citlivost. Kupodivu zmizela i malinká provozní vůle :oD Pak se to rozchodilo.

      0 0
    • Stará Blažková  

      A uz se nekomu podarilo si lithiovou vazelinou poskodit vidlu? Co presne se s vidlou stalo? Napiste zkusenosti.

      0 0
      • BH  

        dojde k totalnimu vydreni povrchu savli v mistech kde je pracovni plocha styku s futry(pouzdry) vidlice. Lithiova vazelina zde funguje jako velmi dobra brusna pasta.Stejne tak se chovaji i grafitove vazeliny. podobne znicenych vidlic jsem videl jiz dost.

        0 0
        • náčelník  

          Léta jsem mazal lithiovou vazelinou vidlici Manitou a nestalo se vůbec nic. S tou brusnou pastou to není pravda.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Grafitka je výborná na rozebíratelný spoje,na vidle používám originál Rock Shox a bez problémů.Dal sem jí kdysi i do RST Omega a chodila o poznání líp.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.