• Jenda

    Dneska jsem mel uspesny den. Poprve jsem rozdelaval Skareba (potreboval jsem sundat vnejsi nohy) a ja velky ko..t jsem si ho nesundal z kola. No a v manualu je ze tlumic se ma odspodu povolit po smeru hodinovych rucicek. Jak jsem to mel opacne tak jsem to utahoval az jsem pretrh ten sroub na konci tlumice (viz foto). V patek odjizdim na dovolenou tak se chci optat – nemate nekdo ten tlumic jako nejaky zbytek ze staryho rozlamanyho skareba (konkretne je to 80 mm zdvih). Nebo nejaky navrh jak to opravit, bohuzel nepredpokladam ze by je meli v progressu skladem (ale samozrejme tam zavolam)

    0 0
    • jaski  

      sakra v posledni dobe tady ctu porad o skarebech a ze s nima ma nekdo problem. ale jak tak koukam tak vetsina z nich neni zpusobena vadou vidlice ale vadou majitele. tohle se uz nekomu stalo a myslim ze si to nechal udelat u nejakyho znamyho na soustruhu ale pochybuju ze to nekde sezenes samostatne a kdyz jo tak to bude stat pomalu jak nova vidle. jedine jestli se nekomu nezlomili treba nohy a nemel by vnitrnosti z neho.

      0 0
    • MARIN  

      To snad ale nepotrebujes cely tlumic ale hlavne ten pretrzeny sroub, ktery se poku d se nepletu do tlumice sroubuje. Takze jeho zbytek dostat ven z tlumice a sehnat jen samotny sroub a ten verim tomu v Progresscycle bu­de

      0 0
    • TinkTink  

      Potrebujes – aspon pokud to chces mit jako original – celou pistnici. Normalne si zavolej do progresu a objednej si ji – pripadne tam zajed…cena do 1000,–

      0 0
      • Jenda  

        no jo bohuzel to vidim jako jediny reseni, pistnice tim se mysli celej ten nesmysl nebo jenom ta tyc na ktery je to vsechno navleceny? no jsem zvedavej jestli to budou mit skladem protoze bych to fakt do patku potreboval zprovoznit:-( to MARIN – bohuzel ten zbytek sroubu je do ty trubky zadelanej tak ze je to tam narazeny a pak ze dvou stran jako primackly dulcikem (urcite to ma nejaky technicky nazev:-) a hlavne cely je to duty aby tim slo prostrcit kolecko na regulaci utlumu a je to udelany na 8 imbus mam obavy ze to by mi vyrabel nekdo asi obtizne, nicmene zkusim ten zbytek z toho nejak dostat zeptat se jestli by to nekdo umel (by misto imbusu tam sla udelat drazka na sroubovak treba to jaksi – jo kdyz je nekdo blbej tak se neda nic delat:-( no taky jsem si rikal ze kdyz je ten skareb takovej shit ze by nekdo mohl mit doma zbytky z nejakyho rozlamanyho

        0 0
        • MARIN  

          No ja ti nevim ale stejne mam zato ze kdyz vytahnes ten zalomeny sroub z pistu tak v Progressu by se mohl nejaky valet. Ten srouub prece drzi pist u spodku nohy to znamena ze musi jit z pistu vytahnout tak nejak nechapu to „do ty trubky zadelanej tak ze je to tam narazeny a pak ze dvou stran jako primackly dulcikem“

          0 0
          • Jenda  

            jo ted jsem to jeste jednou zkousel – to primacknuti jsem odvrtal a vyndat to stejne nejde, je tam jeste nad tim drazka kolem dokola (na ty fotce je trochu videt) a vypada ze ta to jisti – bych to musel asi uriznout:-( jinak je to udelany prave tak blbe ze to neni sroub kterej by se vysrouboval zvenku nohy a drzel ten pist (jako to ma treba marzocchi a jak jsem myslel ze to bude udelany) ale bohuzel je napevno v tom pistku a vysroubovavas to tak ze to vlastne zasroubujes az to zaleze cely do vnejsi nohy (pritom se ten pistek taky otaci uvnitr tlumice) a az to zaleze cely dovnitr pak uz jde sundat vnejsi nohy

            0 0
            • pali  

              to neopravis potrebujes novy piest, nie si prvy komu sa to stalo

              0 0
              • Jenda  

                kdyby tam v navodu nepsali ze se to ma tocit po smeru hodinovych rucicek ale napsali ze je treba to zasroubovat tak bych to neutrh, bohuzel ty hodinovy rucicky je rozdil jetli ma clovek tu vidli na kole nebo vzhuru nohama (tak to mysleli:-( )

                0 0
            • MARIN  

              Hmm tak teda muj SkarebSuper 04nebo05 to ma tak jak jsem psal a vlastne stejne jako to mely Mars akorat jse sroub jinak tvarovany.

              0 0
        • jaski  

          co to meles ze je to shit? to jako ta vidle ma pocitat s tim ze kdyz to rves na druhou stranu tak to ma ustat a neznicit se? to je jak kdybych se zrakvil a prehazka spadla na sutr a ohla se a rek sem ze je to shit ze se ohla. priste si neco zjisti o tom jak se to rozebira a kdyz to znicis a budes to delat spravne tak potom rikej ze je to shit.

          jo a co zaruka? rict ze se to stalo za jizdy :-)

          0 0
          • DanX  

            Scareb neni shit, zavodim nani treti rok, sice uz ma lehkej vakl ale kdyz se o nu umi nekdo starat, tak vydrzi vsechno vpogo..nechapu lidi co ju krupnou, ale z 90% je to chyba jezdce..jak defekt:)

            0 0
            • jaski  

              presne tak. skareb mi stacil pul roku kdyz sem jezdil silnici a lehci teren. pak sem zacal vic z kopce lesem a skareb nestihal. nebyla to jeho vina- je to proste zavodni vidle kde jde hlavne o hmotnost a tim pada i tuhost. kdybych stavel nejaky lehky kolo do lehkyho terenu tak du do nej znova. ale pak tady na nej zacnou nadavat kdyz ukroutej sroub z pistnice ze je to shit. tohle fakt nechapu

              0 0
          • Jenda  

            no vidim ze tam mel bejt smajlik – prave ze kdyz na ni tolik lidi nadava tak jsem cekal jak se ji budou vsude valet mraky se zprelamanejma nohama a kde cim a ono nic – takze to asi tak velky nebude:-) reklamace – ani mi nerikej – mi z ni tekl odspodu ten mazaci olej a proto jsem to rozebiral – vidle samozrejme byla v zaruce ale nechtelo se mi jet do progressu no takze tam jedu stejne koupit pist za cca 1600:-( k vydrzi – verim ze tahle vidle vydrzi v pohode ale ne pod mejma 85 kg. Dal jsem ji radsi pritelkyni – bohuzel nelze srovnavat vydrz komponentu pokud nevis jak tezkej jezdec je jezdi a 20 kg rozdil ve vaze muze udelat dvojnasobek v zivotnosti vidlice.

            0 0
            • jaski  

              to je presne ono. kazdej nadava ale tak 1/10 ji jezdila. na 85 kg je skareb uz moc. ja ho jezdil se svejma 50 kg. zkusil bych reklamaci. sice je to svinarna ale zkusil bych to. rekni ze jedes jedes a najednou nejedes :-)

              0 0
              • Jenda  

                no myslim ze na ty vidli by pri jizde lecos znicit slo ale tohle fakt ne:-) abych ze sebe delal blbce jeste vetsiho nez jsem ne diky:-) aspon budu mit nahradni tlumeni:-)

                0 0
                • scret  

                  a to je prave to,ta vidle neni delana na 85kg vahu! Voni ti to nikde nenapisou ale je to tak. Mel jsem 2 Blacky a bylo to na moji vahu a muj jizdni styl tak akorat. To mam jenom 70kg! Ted mam R7 a zatim zvlada dobre,ale ma teprv malo nalitano…

                  0 0
    • Jenda  

      takze abych to uzavrel – koupil jsem cely tlumic v Progresscycle za necelych 800 Kc. Jeste ze to nebyl RS – u Zitnyho bych se asi nedockal:-)

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.