• fm

    Zajímalo by mne, jak je myšleno : „doporučený tlak 110% tělesné hmotnosti“. V jakých jednotkách dostanu číslo na svých 72kg ? Když nemám spv, a mám 100mm zdvih, jaká ma být hladina oleje u platinum ?

    0 0
    • Daf  

      Jednotky jsou v PSI.

      0 0
    • Daf  

      Hladina oleje 73–77mm pro 100mm zdvih. Ty nemas navod? Vse tam je.

      0 0
    • dave  

      Tady je vyjádření z Progresscycle. Taky jsem se jich na to dřív ptal a myslím, že je to naprosto výstižné.

      základní nastavení tlaku zjistíte výpočtem, hmotnost jezdce ( v kg) násobeno koeficientem 1,65. Výsledek je tlak v psi. Kromě tlaku, musíte také vědět, že pokud je ve vidlici namontována standardní pružina střední tuhosti (označena červeně), můžete vidlici „foukat“ max na 135 psi. Při pružině tvrdé (žlutá) je max povolený tlak 165 psi.

      0 0
    • tomkop  

      1.65 x telesna hmotnost. A tlak je v PSI

      0 0
      • tomkop  

        max pripustny tlak 190 PSI.

        0 0
        • fm  

          nevim tedy jakou mam pruzinu (zatim), ale uz jsme se dostali ke trem 135, 165 a max 190. OK pumpu mam, ja jen abych nezpusobil neco nevratneho…

          0 0
          • Daf  

            Z vyroby tam byva cervena pruzina.

            0 0
            • fm  

              Dik, ciste pro orientaci, kolik mas nafoukano na svem GT vzhledem ke svemu somatotypu.

              0 0
            • tomkop  

              V letosnim Scarebu (05) zadna pruzina neni.

              0 0
              • dave  

                Ale je. Tady je další odpověď od Progresscycle, taky jsem se jich na to ptal, když jsem si kupoval letos SKAREBa :-) Kopie mailové odpovědi:

                Model 2005 je konstrukčně stejný jako model 2004, to znamená kombinace vzduch pružina. Vyjímkou je model Platinum s IT (infinity travel) systémem, tato vidlice má plně vzduchové pružení.

                0 0
              • MARIN  

                a jak se tomu vynutemu pruzinovemu dratu jinak rika?

                0 0
    • Charles  

      no uz ti tu dpovedeli, no jestli chces odpoved na svou puvodni otazku, tak tlak na ktery se ptas je v PSI a je to tva(110% tve)hmotnosti v librach. libra je cca 0.45kg myslim, ze s 1.65nasobkem tve vahy dostanes lepsi vysledek…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.