4 TinkTink alebo hlada sa navod na LRS

9 nepřečtených
  • Mamut

    Ahoj TinkTink,

    urcite este mas niekde obidva navody na LRS tlmic, co si mal kedysi vyvesene na web a dnes uz nemas. Bud to prosim zase nikede vyzes, alebo mi to posli na mail.

    Pokial existuje niekto, kto to ma od neho stiahnut, tak ho prosim o to iste.

    Mamut

    0 0
    • TinkTink  

      Pokusim se, ale radej mi napis mail, nejak toho mam moc a mam to doma :)

      0 0
    • kovar  

      tinkův návod od fida dám chvíli na web, ale nebude tam dlouho, neboť German je xindlus maximus. www.ft.utb.cz/…h_komora.pdf www.ft.utb.cz/…t/servis.pdf www.ft.utb.cz/…j_komora.pdf www.ft.utb.cz/…_nebo_3000km

      nechceš raději toho zmetka vyhodit a koupit Swingera?, stejně opravovat to nemá moc smysl, pokud nejsi Sysifos.

      0 0
      • Mamut  

        Tieto pdf-ka mam. Stiahol som s lrs.mysteria.cz co sa dalo. Ale je tam odkazovane na povodny Tinkov navod verzia 2 a ten uz nie je nikde.

        nechceš raději toho zmetka vyhodit a koupit Swingera?, stejně opravovat to nemá moc smysl, pokud nejsi Sysifos.

        Ano aj nie. Na jednej strane tlmic o ktory sa nemusim vobec starat je urcite fajn. Na druhej strane tlmic, ktory sa da komplet rozobrat v domacich podminenkach (ak si clovek niekde necha vyfrezovat asi 3 hovadinky zo servisneho kufrika na uchytavanie zavitov) tiez nie je zla vec.

        Od vcera studujem navody a vyzera to, ze nebude ani az tak problem s utekanim vzduchu z negativky ako skor v nenastavenom deliacom pieste medzi olejom a vzduchom vo vnutri piestnice spolu so zavzdusnenim olejovej komory. A odvzdusnit olejovu komoru a nastavit deliaci piest nie je zlozita vec, ide iba o odsrubovanie spodneho oka od piestnice a odbublinkovanie a zastrcenie 134mm dlhej spice.

        Ono pointa je este lepsia. Este som na tom biku nepresiel ani meter (nie je este doskladany) a uz fungel novy tlmic skvrci ako vidlica (takze je v nom vzduch tam, kde nema byt) a ma doraz kov na kov. Mozem ho dat reklamovat, ale komu sa ma chciet na neho cakat.

        Swingera by som bral (alebo aj DT), ale obavam sa, ze bude na mna trocha pridrahy. Ten ram ma pred sebou este 1 rok zaruku a ak bude podo mnou praskat v oku okolo hlavneho capu, tak ako je to obvykle (mam model 2004), tak ma nepotesi, ze rok predtym som vrazil 10000 do tlmica.

        0 0
        • kovar  

          O.K.tak já to z webu odstraňuju.

          No on se dá v domácich podmínkach kopletně rozebrat i Swinger, ba přímo na webu výrobce je na to návod. NAstavení plovoucího pístku problém není, ale stačí jedno „plof“ (pístek vystřelí nahoru k pístu a nasaje pod sebe vzduch ) a celé nastavování je v řiti respektive nastaveno akorát tak na jeden zdvih, nebo ani nemusí vystřelit až k pístu, posunuje se postupně, takže nastaveno na několik zdvihů. Chtěl jsem tomu pístku časem podívat na zoubek, ale vyreklamování a výměna za Swinger mi přislo smysluplnější, a bylo to smysluplnější, apoň to tak zatím vypadá.

          0 0
          • Mamut  

            Na kolko vyjde ten Manitou a ako sa da zohnat v CR?

            0 0
            • kovar  

              mám dojem že LRS Swinger je poněkud předražen, stojí 11 000,–Kč

              0 0
          • Mamut  

            A ako dopadla tvoja nie az tak davna iniciativa o tlmicoch od Benestu?

            0 0
            • kovar  

              výrobu LRS Benestu nechávám to na zimu, až nebudu jezdit, pokud ještě Ivan Beneš bude ochoten se v tom angažovat.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.