Olpran, když byl ještě Olpran

85 nepřečtených
  • Shark

    Tak tohodle dnes už stařečka jsem koupil před 8 lety. Stále na něm jezdím i když už je to dědek. Ale ten rám je prostě bezva. Celé kolo má něco málo přes 12 kg a doslovaletí když se do něj opřete.

    0 0
    • Lance  

      ja mam Olpran Jacob

      0 0
    • khooca  

      Hele, scalpel :)

      0 0
    • black.horse  

      heh, nostalgie:-) tyhle kola svého času byly fajn:-) jeee a koukám, že mám stejnou neopr. nohavičku na zadní stavbu;-)

      0 0
    • sportovni_biker  

      Bych řekl, že maloobchodní Olprany nejsou špatné. Důležité je, aby lidé nezaměňovali hypermarketové za maloobchodní, tím si asi taky ta značka tak pokazila reputaci :-((

      0 0
      • Lišák  

        Hele-z rekreanta se stal sportovec! :-)

        0 0
        • sportovni_biker  

          Jo jo, admin mi prokázal laskavost :-))

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Tak já chci přejmenovat na „absinth forte“ :P

            0 0
            • sportovni_biker  

              Však mu napiš, slušně popros a je to :-))

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Si dělám srandu. Svojeho nicku bych se nevzdal.

                0 0
                • sportovni_biker  

                  Bych se tě chtěl na něco zeptat, když jsem byl nedávno v Praze, tak jsem si všiml, taky jakýchsi cyklistů s deskami nebo čím na zádech a vypadalo to, že v tom vozí dokumenty. To je to co děláš?

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    ??? ,–) no, nevim. Pokud to byli cyklisti s gumovejma batohama různých barev a s vysílačkou na rameni, tak je to vončo :-)

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      Jo jo, tak to jsem si špatně všiml. Ale určitě jste to byli vy :-) Docela slušná brigáda, jestli tam teda brigádníky berou…

                      0 0
                      • kurýr na bajku  

                        Brigádníky berem jen na vánoce. Vážíme si lidí kteří to vydrží dělat dýl a ti pak percentuelně dostávají vyšší odměnu. Nechápu ovšem, že je to stejně nastavený pro cyklisty jako pro autaře. 6 zim se na tobě nepodepíše pokud jezdíš vozem, ale na kole to vidim jinak.Snažil sem se jim to vysvětlit, ale bylo to k ničemu…

                        Tak, to sem se zas vyblil :P

                        0 0
                        • sportovni_biker  

                          Ne v pohodě, mě tohle dost zajímá. Ja třeba bydlím úplně jinde, takže se jen tak orientačně ptám. A co platy, nechci vědět kolik přesně, ale spíš s čím by se to dalo porovnat?

                          0 0
                          • kurýr na bajku  

                            Sem to tady někde psal. Špička cyklisti dělaj kolem 40,000,– na živnost. Dyš pak poplatíš daně, socku a zdrávku tak to není až takovej hit.

                            0 0
                            • sportovni_biker  

                              Tak to je dost slušný, ale zase motat se s kolem po Praze 8 hodin v kuse by se mi teda fakt nechtělo :-/

                              0 0
                              • kurýr na bajku  

                                Ten kdo chce dělat prachy, tak neďelá 8h. To by jaxi nestačilo.

                                0 0
                                • sportovni_biker  

                                  8 hodin je málo? Ale zase musíte mít pěkně nabušenou fyzičku, jestli vás pošlou někam daleko a pak zase zpátky…

                                  0 0
                                  • kurýr na bajku  

                                    8h je minimum, ale v podstatě si děláš jak chceš a můžeš si vzít volno téměř kdy chceš. Na kole nejezdím extra dálky, protože je to pro nás nerentabilní a navíc od toho máme lidi na velkejch mašinách. Fyzička se ti zlepšuje jen na začátku kariéry. Pak už si dáváš stejné, nebo menší dávky km a tělo si zvykne.

                                    0 0
                                    • sportovni_biker  

                                      no, alespoň máš dynamickou práci. Sice bych to asi 6 let nevydržel, ale není to špatný.

                                      0 0
                    • sportovni_biker  

                      Express Parcel System?

                      0 0
        • Radek Broz  

          Evoluci nezastavis;-) Zachvili to bude zavodni_biker, potom uz_jen_master­s_biker a zase rekreacni_biker :D

          0 0
      • dancing dog  

        souhlas, díval jsem se na net a ten nejdražší- něco přes 30 ooo nevypadal vůbec špatně…

        0 0
        • kurýr na bajku  

          No já si to nemyslim, ale pokud se ti líbí, tak bude brzo sleva a to už vlastně jednou slevněnej je.

          0 0
          • dancing dog  

            já bych ted spíš potřeboval hlavně čas na ježdění než nový kolo- a ikdyby, Olpran by to nebyl, ani takovejdle..ale celkem se mi fakt líbil…

            0 0
    • Twister  

      pěknej

      0 0
    • tjuren  

      A kohos vezl na štangli, že se ti tak ohla?

      0 0
    • Pekáček  

      Tohle je možná ještě starší a hlavně vypadá jako GT ;o)

      0 0
      • Pekáček  

        Ještě pár detailů. Např. páčky mají kovová „střeva“, ale sekají se obě (chodí jen takhle vymontované). Vystřídají je odložené gripšifty vč. šaltru Sram 5.0. Ale škoda, kompletní stařičký Altus má také své kouzlo.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Starý dobrý Altus, kámoš s tím jel letos Chřibskou 50…nepochopitelné…:-P

          0 0
        • maxtor  

          Mám pocit, že kámoš doma toto řazení má. Mám se zeptat??

          0 0
        • Santus  

          taky mam jeste fungujici Altusackou prehazku, ta moje je jina asi starsi typ, trochu jak XTR ne:-)Uz jsem ji delal novy nerezovy cepy, ale uz to je zase vyvaklany, i kdyz mam nachystanou zanovni Deorko, tak se ji jeste budu snazit zachranit.

          0 0
          • Santus  

            jeste kliky, na to ze to je Altus tak dizajn povedenej a remeslne pekne udelany, taky se pise rok 91–92:-)

            0 0
            • Martin  

              tydle kliky mám na svojí zelené mrše

              0 0
      • Kovak  

        hmm, tak přesně takový jsem měl, postupně se lámaly vidle sedlovky řidítka a je z toho úplně jiné kolo. Tenhle design se mi strašně líbí, tak jsem si pořídil GT avalanche.

        0 0
    • MARIN  

      Jeste lepsi a hezci byl krizovy Olpran Mike – kdyysi na nem jezdila i Kata Neumanu a Mike Kluge a taky kamos kterymu jsem ho zavidel nez jsem si poridil krizovyho Alpinstara

      0 0
      • pepek  

        Ten křížový design se mohl snad líbit jen tomu, kdo neměl ve škole žádnou mechaniku, nebo stavbu strojů. Dyť je to úplně blbá a neúčelná konstrukce, která je buď těžká, nebo měkká, nebo oboje. Jednou se mě kdosi snažil prodat ojetýho Scotta v tomto designu za 30 000 Kč :-)

        0 0
        • Lišák  

          Vidím, že nejsem sám, komu tento design přijde katastrofální.

          0 0
    • Shaadow  

      Taky jsem mel Oprana – model s nazvem Olpran Profesional, zakoupen v roce 98, hlinikovej monostay ram, vybava komplete v XT (az na LX razko), vidla Rock Shox Indy XC, proste pohodovej bajk, nejlehci co jsem kdy mel… ale bohuzel mi byl ukraden… V te dobe proste jeste delal Olpran noblesni bajky…

      0 0
    • pop  

      A co si tím chtěl jako říct? :)

      0 0
    • Kovak  

      tady toho stařečka mi ukradli před měsícem

      0 0
      • karliner  

        Já byl také dlouho Olpranista – viz můj profil… Byl mi ukraden po 12 letech spolehlivých služeb. Doteď mě to sere.

        0 0
        • Vymi  

          ja jsem mel olprana s tim ramem co byl hodne akcni vypadal jak full ale nebyl… problem byl ze to praskalo na stredova trubce jak byla zadni vidlice uchycena…

          0 0
          • mr.antik  

            To byl takovej ten zlatej, co na něm jezdila Neumannová a další český MTB borci.

            0 0
            • Vymi  

              jo jo da se rict… :-) jen ze to byla levnejsi veze :-D ta zadni stavba byla hodne mekka… :-((

              0 0
    • JIRA  

      Překvapuje mne to, že i kol prodávaných v TESCO píší:

      Na horské kolo poskytujeme záruku na rám 12 let. Kola jsou testována zkušebním strojírenským ústavem.

      Zrovna včera jsem měl ve schránce leták, tak mne to zaujalo u kola za 3490 nebo tak nějak.

      0 0
    • smith22  

      A to toto byval před menší designovou úpravou taky Olpran.

      0 0
      • Excel  

        ten kokpit je nějakej divnej… :-)

        0 0
      • karliner  

        proti gustu žádnej dišputát, ale já mám rohy orientované na opačnou stranu

        0 0
        • smith22  

          Já vím vypadá to možná nezvykle až divně ale byl to pokus jak se stím pojede.Jezdil sem s tím kolem většinou po silnici a nakonec sem to tak nechal protože se mi stím jelo velice dobře.Ne že bych to za to držel ale držel sem to v místech kde přechází řídítka na rohy a o rohy sem si opíral jen dlaň.Třeba na dlouhé rovince to bylo velice pohodlný.

          0 0
          • JIRA  

            Viděl jsem chlapíka co měl rohy sice na druhou stranu, ale zase měl ještě mezi konci rohů přidělanou trubku (kobercovkou!) a měl tak vlastně „dvouřadá“ řídítka. Díky tomu Ti patří až druhé místo.:)

            0 0
            • smith22  

              Sakra a to sem si myslel, že si na to dám patent :-)))

              0 0
              • JIRA  

                Tak to jsi trochu jako Cimrman! :) Vždycky druhý. Zkoušej dál… ;)

                0 0
          • Milenius  

            Ty riditka s temi rohy mela podobne babicka, akorat to byl jeden kus, drzet se to za to nedalo, to bylo o vykloubeni ruky

            0 0
    • Thomas  

      Olpran Patriot 93" – V roce 2000 prodanej a udajne na nem novej majitel jezdi jeste dnes. Ocel je ocel.

      0 0
      • smith22  

        Ty brďo to je teda Hybrid.To se mě ani nechce věřit že by něco takovýho mohli naši vyvynout.Taková dvojtá zadní stavba.To bych fakt řekl že to je z ciziny.Naši se většinou drží klasické konstrukce ale tohle sem teda u nás ještě neviděl.

        0 0
    • volvej  

      Taky přidám jednu fotku. Je to už sice stařešina, ale po malém apgrejdu pořad jezdí jak větr.

      0 0
    • gándhí  

      Trochu odbočím od Olpranu, ale zůstanu v historii – nevíte někdo, co se stalo se značkou Diamond Back? Mám doma ještě jeden kousek z roku 1994, sloužil věrně, původní je snad jen rám a řídítka..

      0 0
    • Johny5 OSHA  

      jeste jeden krasavec treba se mi podari udelat lepsi foto casem x8)

      0 0
      • Jirik123  

        koukam co to tam tak sviti a on tam je pes:-D

        0 0
      • Vymi  

        ten ram znam… hodne se to kroutilo… pri zaberu… :-( a praskala zadni stavba… v mistech jak je presmyk…jsou ty svary!!

        0 0
    • halcyon  

      V 95 sem si z peněz za kupónové akcie z 2. vlny koupil Olpran tuším Tommy, komplet LXko, hliník, sedlovka, představec, řídítka a ráfky byly modře eloxované, kantíky, neahead představec, nášlapy Welgo a protože to mělo hlavu 1 a 1/4" tak na to byl celkem problém sehnat odpruženou vidlu, nakonec sem pořídil nějaké Kangaroo. V 98 mi to nějaká svině ukradla z garáže firmy kde jsem v té době teprve pár měsíců pracoval.

      0 0
    • WEGO  

      http://www.youtube.com/watch… olpran je velice kvalitní značka se silným marketingem :)

      0 0
    • Concorde  

      Joo olpran. Moje první lepší kolo. :)

      0 0
      • Miches  

        Stále jezdím na kole postaveným na tomhle rámu. Ale teď už to bude můj zimák.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.