• mora.v

    Jaky by ste mi doporucili bovdeny,na nokony nemam a uplne obycejny zase nechci.Budou na mechanicky avidy,takze nejaky s co nejmensim trenim…

    0 0
    • Lister  

      aligátor – co mám já tak jsou univerzální – vinuté a přez to ještě pletené, používám, je na řazení a spokojenost, na pohmat jsou hodně tvrdé, tak to chce celkem přesně nastříhat protože se moc neposkládají – a pokud jde o stříhání, tak to chce buď flexu, nebo pořádný kleště, kombinačkama to nešlo ani kladivem :o)

      0 0
    • Páník  

      mam Jagwire…ale myslim,ze obyc s teflonem by uplne stacili…spis bych je kazdy rok kompletne menil

      0 0
    • enjoy  

      voni ty nokony zas tak drahy nejsou:-)

      0 0
    • Sakullic  

      Skoro bych měnil častěji bowdeny a nerez lanka nechal původní. Namazat práškovým grafitem – prostě trochu nasypat na hadr a otírat lanko, nebo něco nasypat do bowdenu.

      0 0
      • kryspin  

        kde se da kopipt praskovy grafit? (predpokladam, ze to neni zbytek z orezavani verzatilky :-)

        0 0
        • martt  

          kedysi existoval na mazanie listovych per grafit znacky „NEZMAR“. Neviem, ci to este existuje, s prichodom S1000MB v roku 1964 sa listove pera v nasej rodine uz nevyskytovali.

          V Nezmare bolo sice aj trocha oleja ale bol to hlavne grafit.

          0 0
    • georgio  

      Resim uplne stejny problem..jake bowdeny k mech. Avidum…kde se da v Praze neco trochu lepsiho za slusnou cenu koupit? Treba ty Aligatory? nebo jiny typ? Dik za radu…

      0 0
    • sadre  

      Ja bych koupil normalni bovden co stoji 15Kc/m a nerezove lenko,to lepe klouze..a kluznost je dulezita:))Stejne to za sezonu budes min 2× menit.A utracet penize za bovden co stoji 500Kc nema cenu,profik predpokladam nejsi.

      0 0
      • McBlacky  

        pokud to natáhne dozadu v celku tak to zas tak často nebude měnit.

        0 0
    • Toams  

      len tak pre info, kde v Prahe kupujete obyc bovdeny (riadiace) a z kolko???

      0 0
      • Toams  

        hmmm, to nikto nekupuje tie najlacnejsie radiace bovdeny? …

        0 0
        • maxtor  

          No já jezdím od začátku na biku na normálních a těch nejobyčejnějčích řadících Shimano SIS, nelámou se, nepraskají a řadím bez problémů… Na brzdy mám opět obyčejné Shimano M-system a ta samá zkušenost.Asi jsem jediný, kdo tady v bowdemech nehledá žádnou vědu.

          0 0
        • McBlacky  

          já používám obyč brzdový (20–30kč/metr) i na řazení a je to úplně jiná liga, nezásírá se to tolik, k tomu koncovky s ocáskem a gumičky a ted nově i gumičku na kousku lanka v přehazce, což bylo poslední místo kde mi lezl hodně bordel do kabeláže

          0 0
          • Toams  

            tak kupim cestou do hospody v atome alebo na ranchi meter a pol brzdoveho, par nerezovych laniek na radenie a nejake koncovky … uvidime, co to urobi:-)

            0 0
            • maxtor  

              Brzdové bych na řazení moc ale nedoporučoval – jsou silnější(protože brzdové lanko je taky silnější) a nejsou tak tvrdé.

              0 0
              • McBlacky  

                ale zase v nich není takový tření a když se tam dostane bordel tak to tolik nedře. navíc když to natáhneš rozumně tak to propružení není znát.

                0 0
                • Toams  

                  jo, jo, uz som ich natiahol dozadu a nasucho to cvaka paradne. uvidime, co to urobi pod zaberom …

                  0 0
    • screamercz  

      kupuju na koloshopu aligatory, ale pozor na koncovky od teto znacky, prijde mi ze jsou na 2 veci – casto se v namahanych mistech promackavaj ci lamaj (u prehazovacky..)

      0 0
      • lizar  

        Mám na kole Jagwire a jenom spokojenost a za jinou značku bych nevyměnil

        0 0
        • Marcinka  

          Brácha měl na Meridě taky Jagwire a výborný. Až budu měnit řazení (nejspíš Sram X.9) a brzdové páky (asi Avid SD Sl)…budu muset vyměnit i lanka a bovdeny. Říkám si…nejspíš JAGWIRE.

          0 0
          • vifon  

            Mam taktiez Jagwire s kevlarovym opletom + teflonove lanka a o radeni ani neviem ze ho mam. Podstatne su ale tiez koncovky. Aby sa tak nezasierali bovdeny pouzivam tie s dlhsou trubickou a gumovou krytkou. S Jagwirom som spokojny a uz by som asi nemenil.

            0 0
    • Gorgov  

      nejlepší sou original shimano- ty nejlepsi XTR, funguje 100% i v bordelu, vyzkouseno

      0 0
    • Volf  

      Za drahý bowdeny jen vyhazuješ peníze. Rozdíl nepoznáš a nepoznáš ho ani když dáš vinutej i na řazení. Celý roky jsem to tak dělal a bez problémů.

      0 0
      • Pebe  

        bohužel ti musím dát za pravdu. Dva roky jsem měl Nokony, teď jsem přešel na vinutej za 30kč/metr i na řazení a rozdíl jsem nepoznal. Vlastně rodíl je v tom, že ten vinutej má svůj tvar narozdíl od Nokonů, který se vlněj jak chtěj :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.