• kesu

    pocasi uz se vzpamatovalo tak jezdim a dost me stve jak mi to neradi,tak zacinam premejslet o koupi poradnejch radicich bovdenu.proste mi vadi ze saltr kompletne seridim ze chodi skvele ale jakmile vyjedu tak si to bud sedne nebo se bovden nekde kousne a preradi to az kdyz clovek projede nejakou dirou.Tak se chci zeptat tech kteri tyhle bovdeny vozi jaky to je a jestli je to co se tyka presnosti o hodne lepsi.Popripade jestli by jste sli radsi do nokonu nebo do levnejsich aligatoru?Jo jeste do historie jsem se koukal resilo se to uz nekolikrat ale nikdy to nehodnotil nikdo kdo je jezdil…

    Anketa: jaky bovdeny?

    7x
    28%
    1x
    4%
    0 0
    • Volf  

      Mám aligátory a kdyby nebyly tak drahý tak jsou už v popelnici. Příště už zase jen no name.

      0 0
    • enjoy  

      tak ja ted nejakej cas mam na kole nokony.. kdyz to srovnam s druhym kolem,kde jsou bewdeny metraz za 50,– tak to radi da se rict stejne.jenze nokony skvele radi uz pul roku.a kdyz je mas utesneny inteligentne(v pro­gramu se fakt pochlapili) tak jsi na dlouho naprosto bez problemu.dalsi velka vyhoda,ze jsou hodne ohebny,to bys neveril:-)

      0 0
      • kesu  

        jak to tak posloucham tak si asi misto bovdenu koupim novej saltr-a to alivko,to totiz jediny radi:(

        0 0
        • enjoy  

          tak jestli ti neni lito penez(ale kdyz se zminujes o alivku:-)) tak proc do toho nejit?ma to jenom vyhody.

          0 0
          • kesu  

            no kupuju opravdu nejlevnejsi montazni bovdeny a horim temer vzdycky na tom ze lanko je u saltru uplne napnuty a pritom na ramu je proveseny a tudis to proste niz nepreradi.A kdyz to komplet namazu rozeberu a vycistim tak to pak chodi slusne zase jen par kilometru a s timdle sem si predstavoval ze se todle stavat nebude ale pokud pisete ze to je stejny tak to asi fakt nema cenu.

            0 0
            • enjoy  

              jsem myslel kdyz je to oboje novy:-).ze v lehkosti razeni rozdil nevidim.ale novy je to pouze par metru,ze:-)

              0 0
      • Radek Broz  

        Ty si davas v servisu i nasazovat bovdeny?;-)

        0 0
        • enjoy  

          no hele kdyz ty nokony byly novy a zkusenosti jsem s nima zadny nemel,tak nechal.udelali to stoprocentne,lip nez bys to udelal ty urcite.a lip nez ja bez jakykoliv pochybnosti.nebo myslis ze se za to snad stidim?:-)

          0 0
          • Radek Broz  

            Me se libi, jak vis, jak bych to udelal:o)

            0 0
            • enjoy  

              to vim naprosto presne:-).tak jako oni nee:-D

              0 0
              • Radek Broz  

                Ja vim, ze je mas za polobohy a je pro tebe nepredstavitelny, ze by nekdo, kdo nepracuje v servisu, mohl zvladnout nasadit bovden, ale ja si treba rad dam veci tak, jak vyhovujou mne.

                0 0
                • enjoy  

                  a mne vyhovuje,kdyz to delaji tak,jak je to nejlepsi,pac s tim uz maji svoje zkusenosti,bych rekl:-) za polobohy je urcite nemam,asi jsi zrovna chybel,kdyz jsem se tu zminoval jak nejsou schopny seridit razeni.a nebyl jsem zrovna sam:-D.je to divny,asi tomu rozumnej,ale prehazka od nich nikdy neradila spravne,fakt sranda. ps:asi ti to vyfotim,jak to mam udelany,pockas?:-)

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Klidne, rad se kouknu. Ja bych to ale asi stejne vedl v kuse;-)

                    0 0
                    • Meesha  

                      to by se ti u nokonu trochu prodrazilo! :-D

                      0 0
                    • enjoy  

                      tady to je. ps:fotku prosimte neres!:-)).fotil to hroznej fotograf:-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        jo,na zadni vidli je to stejne reseny.v podstate jakoby to bylo vedeny v kuse.

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          No ale nechapu, co je na tom inovativniho – tahle pruhledna spojka se k tomu dodava, ne? (v MBA psali, ze moc dobre nesedi a nahrazujou to jinou). Ja bych to teda resil stejne, jen bych tu vniteni trubicku pokud mozno natahl uplne v kuse (prodavaji ji i na metry, ne?). BTW: Nezmeril bys, jaka je celkova dylka kovovych casti radiciho setu?

                          0 0
                          • enjoy  

                            nevim jak se k tomu co dodava,ale vim,ze vzdycky to takhle kazdej nedelal a standartni to teda asi vzdycky nebylo,nevim.ja to takhle vedeny vidim poprvy.jako jo,neobjevil jsem ameriku,to je jasny,ale taky uz jsem par biku videl a takhle vedeny jeste ne. zmeril jsem to,snad celkem presne a na CRX v elku to mam 140cm.

                            0 0
                            • Lister  

                              souhlasí, když jsem přeměřoval vedení na nový rám, tak mi vyšlo 150cm ± autobus :o))))

                              0 0
                            • Radek Broz  

                              Podle MBA to k tomu je a je to na hov**;-), ale to je jedno. Ja bych to proste resil podobne. Me zajima dylka v tom prodavanym setu, ne kolik je potreba na CRX – nevis to nahodou? Ale koupil jsem ted stejne 10m bovdenu od Aligatoru a kolo potrebuje predevsim jiny veci, tak to chvili nehrozi, ale libej se mi.

                              0 0
                      • Gatier  

                        to ti takto urobili ti sikovni kluci? klobuk dole :-)

                        0 0
                        • enjoy  

                          ano.a hlavne je tofunkcni:-) ty bys to taky udelal lip co?no jo,co se da delat:-)

                          0 0
                          • kesu  

                            hele a to namontovani asi nebylo v cene co?:)

                            0 0
                            • enjoy  

                              nejak ti ani nevim:-).neresil jsem to,protoze to nebylo zrovna jediny co jsem po nich chtel udelat. ale bylo by to od nich hezky.kdyz uz mi na kolo teda bez myho souhlasu dali svoji samolepku:-),ktrou tam mam tedy dodnes:-D

                              0 0
                              • kesu  

                                to delaj vsichni a kdyz se ji opovazis sundat priste dostanes dvakrat takovou:)

                                0 0
                          • Gatier  

                            lepsie asi nie, naco.. je to celkom prplacka. bud rad, ze si to odsrali oni, ke uz ti taky ksunt predali

                            0 0
                      • Pebe  

                        Ty přechodky tam jsou opravdu dodávaný standardně, dokonce jsou už v sadě korálky nasazenz na tý teflonový trubičce. A je to rozstříhaný na části, abys musel ty přechodky použít na spojení jednotlivých částí. V Programu při koupi mě upozornili, že to Nokon takhle doporučuje, aby se mohla ta teflonová trubička trochu pohybovat a „nekrabatěla“ se.

                        0 0
                      • K2  

                        Tak tohle řešení mám taky na normálních bovdenech (mám ty koncovky se sosákem a na nich natáhnutou tu trubičku) Je to super zapouzdřené proti bahnu To RB: Enjoy chtěl určitě říct, že nemáš speciální Nokon značkové kleště na Nokon bovdeny :) takže bys to určitě nějak opižlal :)

                        0 0
    • Vilém  

      Hodne pomuze kdyz das bowden k saltru v jednom kuse.Sice to nevypada nic moc,ale kdyz pouzijes nejake solidnejsi koncovky,do kterych se nedostane bordel,tak i s obyc. bowdenem budes radit celou sezonu jak zamlada.

      0 0
      • Radek Broz  

        Tak pro zajimavost – vedes ho pres adaptery, provrtavas navarky, nebo to mas chyceny jen paskou?

        0 0
        • Vilém  

          Na dvou kolech mam ram na vedeni v kuse.Na jednom byvalem jsem provrtal navarky,ale byla to obyc merida,na nejakym drazsim ramu bych si to netroufl.

          0 0
      • kesu  

        to sem zkousel a lepsi to sice bylo ale ne o moc..

        0 0
    • LUKAS  

      Po spatnejch zkusenostech s klasickejma bovdenama (moc tvrdy, odiraji ram, musi se presne ustrihnout atd..) nasadil Nokony. Montaz neni az tak jednoducha, jak si spousta mistnich vseumelu predstavuje (pokud se dela poprve..). Dnes jsem s nema dal prvni vyjizdku a max. spokojenost. Prehazka i presmyk radi o cca polovinu mensi silou. Dobre vymyslene je take utesneni celeho lanka i mimo vlastni bovden. Ohybnost spickova, treba na full, kde dochazi stale k pohybu vlivem pruzeni k nezaplaceni. Vzhledem k tomu, ze pouzivam hydrauliky a stacily mi Nokony na razeni, tak ta cena zas neni tak silena (relativne :-))

      0 0
      • kesu  

        a jak se to dela po sezone,jako maze,vymenuje a tak??a ty valecky jsou obaleny gumovou hadickou nebo je vevnitr?

        0 0
        • LUKAS  

          po sezone nevim, je teprve zacatek :-) ale vazne: jednotlive hlinikove segmenty jsou od montaze namazany vazelinou, aby se dobre ohybaly a nedostal se do nich bo*del. Na mistech styku s ramem jsou navleceny pruhledne plastove buzirky. Skrz cely bovden je vedena teflonova trubicka jako utesneni proti necistotam…na jednom miste je prerusena – pro udrzbu (promazani). mrkni na www.nokon.de/…h/intro.html

          0 0
        • K2  

          vevnitř je teflononá trubička, na kterou jsou nasazené ty Nokon korálky. Po opotřebení se trubička/hadička vymění za novou.

          0 0
      • Radek Broz  

        Dovoluji si tvrdit, ze prumerne zrucny vseumel by mohl nasazeni bovdenu zvladnout;-)

        0 0
        • Gatier  

          ak nie na prvy, tak na druhy krat

          0 0
        • enjoy  

          ridim se internim pravidlem,ze si to rad necham udelat v servisu a s myslenkou,ze kdybych musel,tak to zvladnu sam..,se utesuju a je to dobry:-). jinak v praci mam na starosti docela slozity stroje ale na kole toho dokazu podelat hodne. ps:ty stroje fungujou dobre:-D

          0 0
    • Gatier  

      No ja by som Nokony nemusel z jedneho dovodu: ked sa dostane medzi clanky spina, vydava to nadherne zvuky. Inak fajn.. Ako je to s nahradnymi dielmi?

      0 0
      • enjoy  

        hm,to je pravda.caknes na to WDcko,otres hadrem a je to.nepoznas vubec nic,akorat ze to nevrze.naporad.

        0 0
      • LUKAS  

        v navodu je jasme napsano, ze se maji pred montazi namazat vazelinou…inu, kdo necte navod…muze si…stezovat :-)

        0 0
        • enjoy  

          ale kdyz to pak mejes treba sprchou,nebo wapkou.. no proste prijde mi ze vrzat to jednou zacne kazdymu.

          0 0
        • Gatier  

          som ich videl po roku na bajku.. cierne uz boli viac do strieborna a myslm, ze by nepomohol ani kybel wd.

          0 0
          • Pebe  

            to jo, ty konce jednotlivejch korálků se o sebe díky ohybům odřou do stříbrna a i přes to skřípání stejně nebyl důvod na to rok šáhnout.

            0 0
    • mawerick  

      nevite nahodou někdo kde v praze by je měli v kameném obchodě? docela rád bych se na obojí podíval osobně než se rozhodnu.

      0 0
    • jecnak  

      Nejlepsi reseni (pro Shimano prehazovacky) je podle me tohle eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=2359&k­at=629&trideni=KAT&po­cet=10

      0 0
      • mawerick  

        Ale jen pokud jde o čistou funčnost;) design už je druhá věc:) (a hlavně věc názoru)

        0 0
      • kovar  

        podle mě ne.

        0 0
      • MARIN  

        tak s tim nesouhlasim

        0 0
      • Miky  

        souhlasím, uvažoval jsem taky o Aligatorech nebo Nokonech, ale protože mám velký (20") full s bowdenama v kuse vedenýma rámem, tak by mě lanka-bowdeny pro řazení vyšli na cca 2500kč. Tak jsem nakonec koupil kladku od Avidu, shimano bowden pro řazení a jagwire lanka a koncovky XTR (utěsněné-potřeboval jsme jen 4) a spokojenost maximální a cena cca. 500 kč a funkce maximální, testováno několika brody a blátem. Prostě pohoda Jazz. Hlavní je pohrát si s nastavením přehazovačky a přesmyku-spousta lidí ladí bowdeny apřitom nemají správně nastavené dorazy, výšky, napnutí pružin a úhel(přesmykaže). :-))

        0 0
    • gobike  

      Sem si pred necelym rokem koupil nejaky bowdeny od Alligatoru za cca. 80kc/m a nic moc teda, sou hodne tvrdy, lamou se. Priste tyhle ucrite ne-e.

      0 0
    • visby  

      mozes ty nieco co nie je starsie ako 4 roky?;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse