Zkušenosti se zapletenými koly American classic MTB 350?

25 nepřečtených
  • Sidney

    Máte někdo už vlastní zkušenost s těmato kolama? Chci si pořídit kola mezi 5–10 tisíci, tak se snažím něco vybrat. Moje váha je 70kg a jezdím běžný XC, žádný divočiny. V historii jsem konkrétní zkušenost s American Classic nenašel, případně dejte další tipy. Můžou být zapletená i skládaná na průmyslových ložiskách a pro Včka.

    0 0
    • sraldo lattrinny  

      Najeto cca 2000 a zkušenost jen ta nejlepší, pouze jsem je po zajeti docentroval, mám necelých 80 kg a jezdim xc.

      0 0
    • náčelník  

      Asi se plně netrefím do tvých požadavků, ale já mohu doporučit XT/Sapim Race/Mavic 717.

      0 0
      • Sidney  

        chci vyzkoušet jiný než Shimanový náboje. Ještě mě napadly náby DT Swiss 304 + Mavic 717 + Mavic revolution, vychází taky kolem 10t, ale jsou těžší

        0 0
        • náčelník  

          Já jen že mám s XT náboji tak výborné zkušenosti, že bych jiné nezkoušel :)

          0 0
    • Veeteck  

      Na 70kg to bude v pohode. Ale necekej od nich nejakou extra tuhost, naboje taky nic, dost blbe utesneny a uz jako novy mely vuli. Da se to ale stelovat normal konusovyma klicema, utesneni se da vyresit vymenou lozisek za nejaky s labyrintem. Za ty penize jsou to ale podle me paradni kola, skvele jedou, avsak jsou dost omezeny vahou jezdce.

      0 0
      • Sidney  

        extra tuhost v porovnání s čím? Crossmax XL? Jel jsi je? Jdou ty náby jednoduše vyčistit?

        0 0
        • Veeteck  

          V porovnani se Cmaxama XL tuhy moc nejsou, ale zas treba tuzsi nez Shimano M540. Vycistit jdou, protoze ty loziska nemaji skoro zadny tesneni.

          0 0
          • Sidney  

            Takže uplně blbej dotaz. Náby v porovnání s SH Deore, co mám, jsou hůř těsněný?

            0 0
            • Veeteck  

              Rek bych, ze ty Deore na tom budou malinko lip…

              0 0
              • Sidney  

                Včera jsem si náby prohlížel a jdou jednoduše rozdělat. Servisák, co je opravuje tvrdil, že se s nima nesmí zajet do vody (až po náby), to že se pak musí vyčistit, ale jinak že bezproblémový. Asi je rozhodnuto – jdu do nich

                0 0
    • Peslezedirou  

      Ořech má krásný zvuk, mnohem hezčí než hügi :o)))

      0 0
    • kubad  

      Rozumná kvalita za dobré peníze, ale Mavic je osvědčený :-)

      0 0
      • Sidney  

        Zatím pořád odolávám hydraulikám a poté, co jsem si nedávno pořídil nokony, tak mám zase pocit, že s Včkama určitě ještě nějakých pár let vydržím. Takže třeba časem, až doslouží American Classic, příjdou na řadu Maviky s novýma nábama už na kotouče.

        0 0
        • kubad  

          Pokud vozíš véčka, tak v tom případě navrhuju Mavic s keramikou, super a nechat naplést na slušné náby. Klidně i American Classic CrossMaxi s keramikou už budou cenově asi moc vysoko?

          0 0
          • Sidney  

            Maviky s keramikou stojí přes 2000 a to se mi nechce dávat. Nedávno jsem trefil železnou tyč v domění, že je to větev a zadní ráfek šel do věčných lovišť…právě ho dojíždím a místo něj mají být AC

            0 0
            • kubad  

              OK vím že cena je vysoko, ale stojí to za to.

              0 0
            • kubad  

              Jinak, železné větve skákat, nebo objíždět !

              0 0
              • Sidney  

                to byla železná tyč chameleon :-) fakt bych přísahal, že je to větev…nikde nic, pár klacků od lesáků na cestě a najednou rána. Myslel jsem, že jsem trefil placku, najednou osma na zadním a odpovídala i strana. Kola jsem chtěl stejně po sezoně vyměnit, tak je aspoň důvod udělat si radost hned.

                0 0
    • náčelník  

      „Lehká mtb kola s 24mm vysokými ALU ráfky“ – asi budeš shánět duše s dlouhým ventilkem (?)

      0 0
      • Sidney  

        ani jsem si nevšim, jestli jsou ráfky na galuskovej nebo auto ventilek…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.