• Filltos

    Ahoj, mam moznost hodne dobre koupit kolo Superior XC870 (2006). Co vy na nej? www.superior.cz/…rt/bike.html?… A jeste mam problem s velikosti. Vim, ze se to tu resilo milionkrat, ale superior ma podle me trosku delsi geometrii (co sem tak koukal na jejich webu www.superior.cz/…rt/bike.html?… ). Jsem vysokej 189cm a vazim cca 87kg. Delka do rozkroku 86cm. Vaham mezi 19 a 21.5 (nic mezi nemaj). U sveho stareho predpotopniho kola mam ram 22 :) sedlovka vyskoko cca 78cm a horni ramova trubka ma 595mm (podle toho usuzuji, ze by mohl stacit u Superioru ram vel. 19 (ten ma cca 600mm). Jak byste to videli vy? Diky moc

    0 0
    • jecnak  

      Az na vidlici vyborny kolo. Pred mesicem si ho kupoval kamarad. Trochu jsem na nem jezdil a tech mojich 189cm je max co bych doporucil. Geometrie je hodne podobna Authoru.

      0 0
      • Filltos  

        maximum na 19ku ram?

        0 0
        • jecnak  

          Jo.

          0 0
          • Filltos  

            a bude ta vidle na mou vahu 87kg?

            0 0
            • jecnak  

              Jak jsem psal kamarad ho ma mesic a za tu dobu se stihla solidne zadrit. Ale pod 90kg bude chodit i tak. Rozhodne bych ale uvazoval o vymene za neco jinyho – MX COMP, Duke atd.

              0 0
              • Filltos  

                Jako zasekla? A povolila? (neznam terminologii :) ) Ja asi nemam moznost vymenit pri koupi.

                0 0
              • filipes  

                co to znamena, „zadrit“? Dokazal bych si predstavit, ze se mu tam dostal bordel a vydrel futra/nohy, nebo jestli to je vazelina, tak ze se zasvinila a ztuhla. Kamos ma 100kg a dava dorazy kazdou chvili, ale jeste ji nezlomil nebo nerozmlatil uvnitr. Ale TPC by mel byt olej, vazelinu fakt nebrat. Na vidli je asi nejhorsi kontrukce – tezka a pritom malo tuha. Taky bych cekal, ze na 90 kg budou pruziny dost mekky. Jinak kolo je velice slusne osazeny, vidli vymenis hned nebo behem zimnich slev.

                0 0
                • karlik  

                  tak ten kamarad jsem ja :)

                  s tou vidlici je to tak ze pri mych 56kg se realne nedostanu ani pres polovinu zdvihu na nejaky drobnejsi veci nereaguje vubec kdybych se snazil sebevic na doraz ji nedostanu

                  jinam moje vyska je 183 a cejtim se na tom oproti starymu kolu spis natazenejsi

                  co se tyce barvy je to docela zarivy ale uz jsem si zvykl

                  0 0
                  • pos3k  

                    vyzle :-D (musel jsem, promin)

                    0 0
                  • Lister  

                    to snad ani není možný, někde si se musel přepsat :o)

                    0 0
                  • náčelník  

                    S Axelem zkušenosti nemám, ale neodpustím si pár poznámek. Jestli máš opravdu 56 kg (při výšce 183 ???), tak to chce měkčí pružinu. K tomu zadření – léta jsem vozil vazelínovou vidlici a žádné zadření se nekonalo, byl ten tvůj Axel vůbec někdy namazanej ???

                    0 0
                    • karlik  

                      kde konkretne by mela byt ta vazelina? kdyz sundam prachovku neni tam ani naznak, zkusim jsem tam po obvodu tech noh nakapat troskü vzlinavyho strojniho oleje a ta vidlice zacala behat lip sice je porad na me tvrdsi ale zmacku ji tak na 70 mm

                      0 0
                      • náčelník  

                        Vazelína musí být uvnitř. Pokud ná vidlice mazací otvory, vazelína se mazací pistolí vtlačuje do prostoru mezi horní a dolní kluzné pouzdro. Pokud mazací otvory nemá, je nutno stáhnou vnější nohy.

                        0 0
                  • jecnak  

                    Jen dodam, ze pri prvni jizde chodila pekne. Se svejma 75kg jsem ji byl schopnej dostat temer na doraz, ted ani ne do pul zdvihu.

                    0 0
                    • Filltos  

                      zkusil si to reklamovat?

                      0 0
                      • karlik  

                        jeste ne ale mam do cykloadama naplanovanou cestu tak uvidim jak to tam vyresime mozna zkusim tu mekci pruzinu

                        0 0
        • jecnak  

          Hele a jakej je problem zajit treba do www.cykloadam.cz/ a kolo si tam vyzkouset?

          0 0
          • Filltos  

            No to je docela problem, do PRahy daleko, ale byl sem v Upici a tam nejbliz sup. prodavaj a meli vybrakovano, prej se hodne pordavaj (XC 840, 860).

            0 0
            • jecnak  

              840 a 860 maj temer stejny ramy, takze aspon velikost vyzkousis.

              0 0
            • PetrLX  

              Taky jsem o tomhle kole uvažoval, ale nakonec koupil RAVO. U Cykloadam v Praze měli 870 před týdnem v 19, ale když si objednáš 21 a pak si ho nevezmeš není to žádný problém, prodají ho obratem někomu jinému. Jinak Cykloadam dáva na všechn kola 10% slevu ze standardní ceny. Vidlíce Axel bych se nebál v případě, že jezdíš spíš napohodu, tedy žádné rychle sjezdy a šutry, pokud Ti bude připadat měkká, dá se tam dát tvrdší pružina ( standardně je tam střední tvrdost). Pokud budeš jezdit více ( tedy 3000 km/rok a více) nechal bych tam tuhle vidlici rok a pak bych ji vyměnil za něco lepšího.

              0 0
              • Filltos  

                No prave to nekupuju pres zadnej obchod (proto tak levne), tak nemuzu mu ho pak nechat :) Co ta barva? Nerve moc? :)

                0 0
                • PetrLX  

                  No právě, že ta barva není nic moc, ale barva nejezdí, že jo :-). To kolo je hodně nevýrazné (chápej – jedna vyblitá červená na celém kole), což já bych osobně nerozchodil.

                  0 0
                • PetrLX  

                  Jo a ještě k té velikosti. Já mám 190 cm a na 19 jsem měl sedlovku za maximem, což by se dalo řešit výměnou za delší, ale pocitově mi to kolo by malý hlavně na dýlku, nakonec jsem koupil 21 RAVO racing XC 2005, což je geometrii ramu hodne podobne kolo a je to naprosto OK ba co vic, uvital bych jeste asi o 2 cm delsi predstavec. Takze pokud mas to kolo moznost sehnat pod 20 tis. a nevadi Ti cervena barva, sel bych do nej.

                  0 0
                  • Filltos  

                    Pod dvacet bude urcite, a cervenou bych si normalne nevybral, ale za ty penize to asi risknu :) Stejne bude porad zablaceny :) Ta vyblita cervena, k cemu by si ji prorovnal :) Uz sem ten zkousel nejakou 21ku a vezmu ten vyssi ram.

                    0 0
    • rasto  

      mne osobne by tam chybely kotouce. pokud po nich neprahnes, jdi do nej ;-)

      0 0
      • jecnak  

        Nejvetsim problemem kola je ta vidle. Kotouce znamenaj 5k CZK navic, tak si myslim, ze za tu cenu se da poridit MX COMP, DUKE nebo neco podobbyho a efekt bude mnohem vetsi.

        0 0
      • Filltos  

        po kotoucich neprahnu :)

        0 0
    • glass  

      myslim, ze kolo to neni zly (zalezi samozrejme na tom, k cemu ho chces). co se velikosti tyce, doporucuju 21.5" proc? merim stejne jako ty (189 cm) a abych se na 19" poskladal, museli mi v krame vymenit predstavec (za delsi) a sedlovku. jezdim na ni uz treti rok a pocitove to neni ono. priste jdu 100% do vetsiho ramu.

      0 0
      • Gorgov  

        Rozhodně nesouhlas, ja mam 193, zkousel sem vylizt na toho 21,5 supa a to sou hrozny stafle. Mam 20 a to je asi idealni. Ale urco bych vzal spis 19 nez 21,5.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Tak to si na tom dost divně. U nás maj všichni 21" a nikdo nemá ani 190cm. Ostatně kdy byla 21" pro lidi kolem 200cm, tak by se jich moc neprodalo.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            tedy 21,5

            0 0
          • Gorgov  

            Nejsem na tom divně, možná ste spis zaspaly dobu. koukni nekdy na zavody SP XC. Bike neni silnicka, vybiram tak, aby byla 350mm sedlovka vysunuta klidne az po rysku. Jinak mam od rozkroku 91 cm a mohl bych jezdit i na 19. 21,5 je pro člověka pod 195 cm neohrabaná,

            0 0
            • Phoebe  

              Podívej se na můj XC full – měřím 193, velikost 22" (představec 13), sedlovka je 350 a je vytažená přešně na rysku. Než jsem koupil tu 22", tak mi Snail půjčil 20" a bylo mi to pocitově hodně malé. Sice možná na závodech SP mají menší rámy, vytaženější sedlovky…, ale Filltos určitě nekupuje kolo na SP. Vezmi velikost 21,5"

              0 0
              • Filltos  

                Na SP urcite ne, spis sjedu nekdy i na silnici a to bych se asi zblaznil :) Jdu urco do ty 21,5ky, bojim se jen tech klik, kuryr me vylekal :)

                0 0
                • Gorgov  

                  No jak myslis, ja sem si to zkousel, musel sem brat nejakej ram na tymovy kolo a ta 21,5 je fakt obrovska, to bych nemohl. A to sem vetsi nez ty. Ale delej jak myslis je, to tvoje vec

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    Já jezdim tu 29" ve velikosti 21,5. Pokud mne pak potká to neštěstí, že se svezu na 26" Superioru ve velikosti 21,5 připadám si jak na odrážedle RAVO ;-)

                    0 0
              • Gorgov  

                no tak to je koza jaksepatri. No asi mas hodne dlouhy nohy, ale vis kolik by udelala hokejka a sedlo vzadu? to by dalo skoro rozdil 20 a 22 ramu

                0 0
        • enjoy  

          19" ram pri 193cm?uvidime kolik lidi ti to zbasti:-)

          0 0
          • Gorgov  

            He proc ne? mam 20, ale ty 2 cm bych 400mm sedlovku jeste klidne vytahl

            0 0
            • enjoy  

              podivej se na kolo tinkovi,to je podobnej pripad,s vyta­zenejma sedlovkama:-).

              0 0
        • zac  

          souhlasim… mam 193cm a ram mam taky v Lku coz je zhruba tech 19–20", mam vysunutou sedlovku na max ale vetsi ram bych nechtel kvuli obratnosti…

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Tak vono všeho s mírou. Samozřejmě, že menší kolo je obratnější, ale do kopce se pak o dost víc nadřeš.

            0 0
            • zac  

              tezko rict… fakt mi to sedi akorat… mam 120cm predstavec, zahnutou sedlovku a nemuzu si stezovat…

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Tak dyš se podíváš na Superiora u mne v profilu, tak je jasný co já preferuju ;-) měřim 190cm.

                0 0
            • Gorgov  

              nenadres, samo mam 130 predstavec :) Ja a konkretne ten sup ma delku horni trubky v velikosti 19 hodne velkou, myslim dokonce delsi nez kellys 21"

              0 0
              • enjoy  

                vypravej tohle kuryrovi,kterej najede tolik kilometru za mesic co jinej za rok:-)

                0 0
                • Gorgov  

                  mno, ja taky docela jezdim, jasne, po meste je to fuk, silnicku mas klidne 25 palcu ale v terenu je to nanic. krom toho velkej ram je mekkej tezkej…

                  0 0
                  • enjoy  

                    nemuzu soudit:-),sam mam vysku myslim akorat(181cm).obcas ale vidim docela mrzuty veci,jak se napriklad nejakej cahoun vesele na 18" ramu:-).to musi jit v terenu uplne samo:-)

                    0 0
                    • Gorgov  

                      Jistě všeho s Mírou, ale podstatný jsou myslim si hlavně dvě věci.1) Abys měl to kolo na sebe dost dlouhý 2) abys měl správnou vejsku sedla. Pak si myslim, ze kdyz se ti obojiho podari dosahnout na dvou ramech, bral bych ten mensi:)

                      0 0
                      • wbiker  

                        Jestli se d otoho můžu vložit, dřív jsem taky vozil předtsavec 130, ale teď už nějaký čas mám 110 a kolo mi s ním přijde líp ovladatelný.

                        0 0
              • kurýr na bajku  

                Já mám délku horní rámový trubky 630mm, což je myslim slušný číslo a 100mm představec. Vim proč to dělám. Je teda fakt, že každýmu může vyhovovat něco jinýho, ale s těma kopcema je to pravda. Dyš by si měl možnost si někde pučit kolo, tak to testni.

                0 0
                • Filltos  

                  Takze doporucujes spis tu 21.5, kdyz se podivas na miry myho staryho kola nahore.

                  0 0
    • kurýr na bajku  

      U nás maj todle kolo 3 lidi. Jeden ho má nový, ale vidlice byla nefunkční už druhej den. Myslim, že kdybys vážil 200kg, tak bys ji nepřemluvil aby šla dolů. Další dva kluci maj vidlici taky jen na okrasu a navíc jim oboum už dvakrát odešel střed. FSA todle opravdu nezvládá.

      0 0
      • Filltos  

        odesel jak? to si me nepotesil

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Chytne vakl, a když s tim nic neděláš, tak na tebe vyskotačej kuličky z ložisek. Je to furt do kola, já už sem kliky FSA shodil právě kvůli těmto obtížím. Jo a ta velikost je stopro 21" s menším bys nebyl spokojenej.

          0 0
          • Filltos  

            A to jde utahnout, kdyz to podchytis? Delaj to kliky, ne stred?

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Tak takle jednoduchý to opravdu není. Zpočátku to ještě můžeš utáhnout, ale paxe vakl zvětšuje a nepomůže nic.

              0 0
              • Filltos  

                Takze pak vymena klik, stred muze zustat. Moc FSA neznam (teda vubec)

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Musíš vyměnit střed, ne kliky. Stojí to ňák dvojku, nebo trojku. Ovšem mělo by to jít reklamovat, ale chlapci ze Superioru se k tomu nestavěj moc kladně.

                  0 0
                  • Filltos  

                    A musi se tam dat ten samej…

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Myslim, že jo ale jistej si nejsem. Každopádně FSA teď dělá ňákej keramickej střed, kde se snižuje tření a ten už by moch něco vydržet. Stojí 6 klacků.

                      0 0
                      • Filltos  

                        no pisou tam: Kliky FSA V-drive se středovým složením MegaExo (osa součástí kliky s převodníky, ložiska uložena mimo středovou mufnu) > zvýšení postranní tuhosti a snížení váhy. to sem pochopil, ze to je napevno s klikama

                        0 0
    • foxhound  

      já měřím 184 a mám 21 ale XP 940…

      0 0
    • Gorgov  

      Bude to dobrý, maximalne budes muset koupit 400mm sedlovku

      0 0
    • Lister  

      šel bych do něj, už jen kvůli Sramu, a taky je červenej. Vyměnil bych vidlu a jezdil a byl spokojenej :o)

      0 0
    • Daf  

      Urcite bych vzal tu vetsi velikost. XC830 ma ef. delku horni trubky 600 pro 19" a 615mm pro 21,5". Coz neni zas tak moc na tu velikost. Ty vyssi modely treba XC930 maji asi o 1,5cm geometrii prodlouzenou, takze 19" je stejne dlouha jako 21" XC870. Tam by to bylo na zvazeni, ovsem v tvem pripade to vidim jednoznacne na 21.5"

      0 0
      • Filltos  

        me jde jen o to, ze se mi nelibej malo vysunuty sedlovky, u ty 21ky sem se bal :) ale jdu do ni

        0 0
        • jecnak  

          Teda nechci te nejak zrazovat, ale jel jsem na 870, mam 187 cm a byla mi perfektne a to mam celkem dlouhy nohy.

          Mam XP940 v 20.5 a ta mi taky sedi, tak si vyber…

          0 0
    • Filltos  

      TAk uz ho mam, a chci se zeptat, jakej klic je na utahovani toho stredu k FSA. Nevite nekdo typ klice? Dik

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.