• petweak

    Hi poraďte jaký koupit,uvažuji o Artíka Intro nebo Duratec Vagrant

    0 0
    • Komi  

      Ten Artur je hezčí ;-)

      0 0
    • Gorgov  

      Tak to vybíráš mezi zlatem a hnojem se mi zdá. Ten hnůj je autor:)

      0 0
      • RUR  

        Hlína jako hlína:-)))))) Imho, těch Durateců potkávám rozhodně víc než Arturů, no prostě jasná pásovka, asi něco jako RB;-)))))) Stejně to po třech sezónách vyhodíš, protože už se ti to nebude líbit a začne to měknout:-)))

        0 0
        • Gorgov  

          tak to vubec, hlina jako hlina muzes tvrdit do ty doby nez presednes z artura na durateca. Že je víc duracu je taky blbost, ikdyz by to bylo hezky. jo artur ti tri roky nevydrzi. teda pri zavodnim nasazeni. Kvalitativne jde o naprosto odlisne ramy.

          0 0
          • zirecek  

            Jaké máš zkušenosti své/druhých, „důkazy“?

            0 0
            • Gorgov  

              jenom nějaký prasklý rámy a projetí se na těch kolech, jinak nic

              0 0
        • tulda  

          Tak Authora bych teda taky nebral. Kamarád měl nějakýho visiona, trochu na něm skočil, křuplo to u košíku. Druhej kámoš s egoistem – stačí se trochu opřít do klik a kroutí se to jak had. A že je durateců víc než authorů? Myslim, že eště hodně dlouho nebude…

          0 0
    • mawerick  

      Duratec…

      0 0
    • ladoch  

      já mám introverta a jsem spokojen ale kdybych si měl kupovat novej rám tak jdu do cuba a nebo durateca ale sonix je to všechno o prašulach ja když kupoval artika tak peněz moc nebylo ale jak řikám za ty prachy gut a geometrie ok

      0 0
    • petweak  

      Tak to je bohužel pravda.Sice se říká,že za vším je žena,ale přesnější možná bude,za vším jsou ty zatracené prachy.Sonix nebo Career by byl lepší…

      0 0
    • filipes  

      sice jsem na HT dlouho nesedel, ale ramy typu superior muzou mit mnohem lepsi pomer cena/vykon nez Duratec. Pokud ti teda nejde o ty napisy ;-)

      0 0
      • McBlacky  

        přesně, supík, apač, kelys a podobný nabídnou v topmodelech slušnou váhu i geometrii za pěknou cenu, tři roky vydržej tak není co řešit

        0 0
        • Gorgov  

          to je právě ro jestli vydržej. Konkrétně třeba supy nejsou tepelně upravený a praskaj za svárama. už sem jich viděl víc. Sám mam supa, takže myslim že zaujatej nejsem:) jenom doufam, ze kdyz praskne tak pozvolna abych to vcas zjistil..

          0 0
        • duk  

          To nevim Jestli tři roky třeba včera jsem viděl mobstera 05 jetýho asi 2000 kilometrů rekreačním jezdcem vážícím asi 70kilo s prasklou zadní stavbou

          0 0
    • MadMax  

      Mám vlastní stavbu na Egoistu 05, brácha má Duratec Sonic, na obou kolech mám dost naježděno, střídáme si je..Nezaznamenal jsem výraznější tuhost Duratecu, ani výraznější pohodlí.Oba jsou to běžné spotřební rámy, a když tady čtu různá tvrzení o jedinečnosti Duratecu a o tom jak se Author Introvert kroutí, moc by mě zajímalo, zda vůbec někdo s dotyčných porovnával rámy se shodnými komponenty, a zda je jezdil dlouhodobě.Že se jedno kolo kroutí a druhé nikoliv může být i klikama, výpletem, vidlí, sedlovkou, atp, je to dost subjektivní pocit.Duratec dělá dobrý rámy, ale v poměru cena/výkon už to takový zázrak není, adekvátní rám od jiného velkovýrobce se dá pořídit za polovinu ceny Duratecu, o nějaké jedinečnosti nemůže být ani řeči, Durateců v poslední době jezdí celkem dost. Co se týče praskání rámů, viděl jsem praské Authory i Duratecy, a myslím, že až bude Duratec vyrábět tolik rámů jako Author, bude procento prasklých rámů podobné. Pro mě je rám spotřební komponent, do 3 let ho vždy měním, takže poměr cena/užitná hodnota je pro mě rozhodující.Za­broušený sváry a hezký barvičky nejezdí :-)

      0 0
      • yetti  

        S tímhle mohu jen souhlasit. Je to sice trochu mimo téma, ale pamatuju dobu, kdy Duratec dělal vlastní hliníkový vidlice na žiletky a ty snad praskly úplně všechny, od vidění znám dokonce člověka, kterej má díky tomu plastiku obličeje. Navíc u nás v Plzni jezdí možná víc Durateců než kvalitních Arturů.

        0 0
      • Q  

        Přesně. Mám už druhej rám Visiona a sem s ním naprosto spokojenej. Ročně najedu v průměru 3500 – 4500km převážně v terénu na vysočině. A vůbec kolo nešetřím. Teda né že bych byl takovej kanec, ale v technice jízdy by se toho dalo dost zlepšit. A co se týče jinejch značek ve stejný kategorii, tak je to na stejný brďo. Měl sem půjčený několik kol od Meridy, Mongoose, Treku, Schwinna a i jedenoho Canóna a všechno mě to přišlo dost podobný. Hlavní je geometrie rámu. A co se tuhosti týče, tak je to opravdu dost o komponentech.

        0 0
    • duk  

      Mě se líbí třeba tenhle: www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

      0 0
      • filipes  

        to je to scandium tak drahy, ze tak moc setrili na materialu? ;-) Pro nekoho lehkyho to muze byt fakt hodne lakavy.

        0 0
    • P.L.  

      HFS od Meridy

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.