• Juraš1

    Jaký mě doporučíte mtb rám do 10000 pevný

    0 0
    • mr.antik  

      giant XTC

      0 0
    • XC-biker1  

      RB CR, CRR :)

      0 0
      • Krocan  

        CRX:-)

        0 0
        • XC-biker1  

          CRX už je dost těžké

          0 0
          • Krocan  

            o váze nepsal, ale ato napsal pevný a to si myslim opravdu je:-)

            snad jednou si splním sen a koupím si ho ikdyž není nejlehčí;-)

            0 0
            • Oakey  

              Taky přídávám svůj hlas k RB, konkrétně CRX, možná je trochu těžší, ale je pohodlný, vydrží a kvalita zpracování je kapitola sama pro sebe – kde ti přizpůsoběj rám na míru(i když to nebude do těch 10 000), 2× tepelně zpracujou a můžeš si tam vybrat jednu nebo víc z mraku možnejch barev?

              0 0
      • bikerxc  

        Az bude mit „netaiwanskou“ geometrii, tak pak mozna..

        0 0
        • XC-biker1  

          Cože ???? Jaka taiwanska geometrie ?????????????

          0 0
          • bikerxc  

            Stejne kratke ramy jako u levnych ramu z taiwanu..

            0 0
            • XC-biker1  

              radeji „taiwanskou“ geometrii, než karbonovy ram z taiwanu ;) :D

              a mě ta geometrie naprosto vyhovuje a nechtel bych měnit :)

              0 0
            • mr.antik  

              Trošku mě to zarazilo, protože jsem se o to jeden čas zajímal, v 16ce vychází trek, merida, duratec, cube plus mínus stejně, jestli ty třeba nemáš nějaký divný proporce

              0 0
          • jIrI___  

            Asi nějaká novinka. Taiwanské rámy jsou stará známá věc a teď se k tomu přidala už i taiwanská geometrie :-D

            0 0
        • mr.antik  

          Tenhle pojem slyším poprvé. Ovšem jestli je RB geometrie česká, tak radši tu taiwanskou :-)

          0 0
    • bikerfida  

      RB CR

      0 0
    • cagalam  

      Trek 8500

      0 0
    • WASP  

      jestli seženeš tu osmapůli od treka, tak do něj jdi, je to dobrej materiál a geometrie.

      0 0
    • favorit.  

      otazka nezni, jakou znacku ramu, ale jakej typ ramu od RB :-)

      0 0
    • vitki  

      Mne sa paci toto http://www.marinbikes.cz/ramy.htm , Indian Fire Trail '08 a jeste vydelas:)

      0 0
      • jIrI___  

        Jo ten je parádní, minulý rok na Sport Lifu jsem se u něho dlouho zdržel :-)

        0 0
        • qasko  

          Borec pisal pevny …

          0 0
          • WASP  

            tohle udělala kotoučovka, to se může stát u každýho rámu kterej nemá výstuhu.

            ale ten indian fakt nic moc, ta parádička co má bejt horní výstuha stavby tu sem viděl taky prdlou

            0 0
    • cepi  

      Je to jasný Trek 8500 aspon mě se líbí. Má mi přijít koncem listopadu, ale chtěl jsem se zeptat a zneužít vlákna. Hodí se na tento rám mírné vlajdy řídítka,nebo tam musí být rovná? Jsou vlajdy vůbec přípustné na tento rám?

      0 0
      • jIrI___  

        Vlajdy jsou přípustné na každý rám, stejně jako rovné řidítka :-). Já osobně bych dal rovné řidítka, ale nasaď tam to, co ti víc vyhovuje.

        0 0
        • pižmoň  

          ja bych je tam necpal je to zavodni ram a tim bys to pokazil

           
          0 0
          • jIrI___  

            Tak podle mě je blbost dávat rovné řidítka, když ti víc vyhovují vlajdy a jsi na ně zvyklý, jen kvůli tomu, že chceš aby rám vypadal závodně. Totéž samozřejmě platí i obráceně.

            0 0
            • pižmoň  

              Nejde o to jak to vypada,ale jak to pak jede

              0 0
              • petebike  

                kolo s jinyma riditkama jede jinak  ? hm zajimavy…ja si myslel vzdy ze to je v nohach

                0 0
                • přišlapávač  

                  tak to ses pěkně mýlil panáčku

                  0 0
                  • petebike  

                    :-( skoda, jdu hledat nejaky riditka s kteryma bude moje kolo jeste rychlejsi a ja budu konecne vyhravat :-)

                    0 0
                    • pižmoň  

                      To je jasne ze je to jen o nohach,ale tak jsem to nemyslel.Vlajdy jsou vecinou o dost sirsi veci odpor pri rychle jizde na silnici,v pro­tivetru a s rohama,bez kterych si jizdu v kopcich nedovedu predstavit,vypadaji dosti blbe.

                      0 0
          • WASP  

            zas tak závodní rám to neni. je to tuhej silnostěnej rám pro ty americký pašíky. snadno jim na to daj doživotní záruku.

            0 0
        • cepi  

          Ja jsem vlajdy právě ještě na tomto kole neviděl. Dal bych taky rovný  od Ritchey ale nenašel jsem na netu delší než 580 WCS karbon. Teď jezdím 640 a nevím jestli by 580 mm nebilo malo. No asi si zvyknu.

          0 0
      • cagalam  

        Můžu se zeptat, kde se ti ho podařilo sehnat? :-)

        0 0
        • cepi  

          Mám ho obědnaný v Cyklo Blažek v ML ale je to model 2009 protoze 2008 nemaj uz teda údajně.

          0 0
      • kcvalin  

        Ja mam trek 8000, coz si myslim, ze je totoznej ram jako 8500, jen ma hezci barvu. Riditka tam mam puvodni rovny, uriznuty na kazde strane tak o 1,5cm. Puvodne jsem si myslel, ze si tam dam vyssi predstavec, nebo vlastovky, ale nakonec mi to takhle sedi dost dobre. Geometrie mi sedi taky vyborne a to si myslim, ze bych mel mit o malo vetsi ram – mam 19,5' a 190cm.

        Jinak bych volil ram predevsim podle chtene geometrie, pak podle ceny, znacky, tuhosti, hmotnosti, atd… Co ja jsem si vyzjistil tak dlouhe ramy dela Trek a Spesl… jeste delsi Gary Fisher a ostatni od Cube pres author az po Scotta jsou kratsi. 

        0 0
      • WASP  

        trek a vlajdy to de k sobě. myslim že tam sou i origo na tý osmapůli

        0 0
    • Lucke  

      nove scotty 2009 maj ted ramy kol..deseti tisic:)

       
      0 0
    • ove  

      Já teď řeším úplně stejnou otázku,protože mi pomalu umírá starý rám,ale myslím,že nejlepší bude počkat až po Sportlifu,tam je uvidím pěkně pohromadě…8-)

      0 0
    • loznafosna  

      koukni na ten můj sintesi 812

       
      0 0
    • destr  

      No saint Luzifer ;-)

      0 0
      • progressivec  

        RB CRR…jednoznačně…

        0 0
        • efface  

          SUP G7…

          0 0
          • Vilém  

            Ty jim delas agenta? kolik za to platej? kam kouknu, tak je tvoje doporucovani novyho supa, at uz karbon nebo Al.

            0 0
            • efface  

              haha bavíme se o rámu do 10000, doporučil bych scotta nebo třeba haibike, ale to je jiná cenová kategorie :)… ale na druhou stranu lepší rám za míň peněz neseženeš… a to nemluvím o té supr geometrii co ma sup!

              0 0
          • Luma  

            Nevím jak ostatní Supy,ale kolega z práce si koupil kolo postavené na rámu Superior cena kolem 14000,– a tak nedodělaný rám jsem nevyděl-znak na hlavovce se odlepoval,křivé patky,hlavové složení nešlo seřídit atd.Takže asi tak Sup nikdy

            0 0
            • roud  

              promiň ale myslíš si že to že kolo nejde seřídit je vina toho že je to superior ? nechci rejpat jen mě to tak zajímá ;O)

              0 0
              • Luma  

                Abch ti řekl pravdu,několik kol už jse poskládal,ale tam fakt nešlo seřídit hlavové složení,bud tam něco chybělo nebo nadbývalo.Řekl jsem mu ať to jde reklamovat.

                0 0
                • roud  

                  hmm asi spíš blbě sestavený hlávkoa le an kolo bych to nesváděl spíš na toho kdo ho dával do kupy ;O] uspěl aspoň s reklamací ?

                  0 0
                  • Luma  

                    Abych řekl pravdu tak nevím nějak jsme se o tom přestali bavit ,ale na to Supu jezdí tak asi jo.Ale znak na hlavové trubce mohl být na nýtovaný z kovu a né jenom plastická samolepka která se odlepuje a zadní patky byly trochu nakrivo.

                    0 0
                    • roud  

                      njn to už je věc jiná… hlavně že se to nak dalo dokupy a může jezdit…

                      0 0
                      • Luma  

                        Jinak kdybych měl srovnat kvalitu zpracování levných rámu,tak třeba Author je na tom rozhodně lépe než Sup(tím nemyslím geometrii a material)

                        0 0
                        • roud  

                          Osobně kdybych měl vybírat rám do deseti litrů tak hlavním favoritem by bylo RB pokud bych neřešil váhu a chtěl kvalitu pokud by mi šlo o váhu asi nosaint lucifer ten novej jinak byhc nechtěl dnes vybírat rám…

                          0 0
                          • Luma  

                            V tom s tebou souhlasím,asi bych taky vzal RB.Bohužel,nebo bohudík ják já kupoval nový rám tak jsem měl trochu omezený rozpočet a vzal Schwinn Moab-a jsem nadmíru spokojený,geo­metrie,zpraco­vání i barva je to co jsem si přál.

                            0 0
                            • roud  

                              jj ja sem naštěstí se změnou měl taky štěstí jen se děsím co budu vybírat až budu kupovat nástupce za stávající kolo xD xD xD

                              0 0
                              • Luma  

                                Ten Cannon by mohl nějaký rok vydržet :-)

                                0 0
                                • roud  

                                  Mno myslim že neni zeslabovanej o moc víc než to RB tak snad jo :O)

                                  0 0
                          • jIrI___  

                            Se staršími modely Luziferu byly nějaké problémy? Teď jsem v bazaru po jednom pošilhával :-)

                            0 0
                            • destr  

                              Jo, praskala sedlová trubka. Ten v bazaru je ještě ten starší, taky sem na něj koukal ;-)

                              0 0
            • Vilém  

              Zda se mi ze problem s hlavovkou u nejake serie Sup ramu byl. Popisovali to tu dva lidi. Ted uz si nepamatuju, zda tam byl spatnej uhel zkoseni, nebo vetsi dira.

              0 0
              • soc  

                Mám pocit že malá díra, po nalisování misek došlo k porušení stěny hlavové trubky… ale vzpomínám si na to jenom matně, ani nevím, kde jsem to četl…

                0 0
    • vikicek  

      Hojte, můžu se jenom laicky zeptat, co říkáte na tenhle rám? http://www.bikez.cz/…-saint-angel

      Geometrie se mi líbí, váha je OK. Proč třeba tyhle RB co maj stejnou váhu stojej 2× víc? Kromě toho, že je to „ruční práce“, v čem tkví přínosy? :) Díky.

      0 0
      • castro  

        Taky o něm uvažuju, takže palec nahoru za dobrej dotaz

        0 0
      • favorit.  

        vis, k tomu nejde pristupovat tak, ze je to kolo. Musis to brat tak, ze se jedna o Kolo a ne jen o kolo. A Kolo, to je zrovna treba RB

        0 0
      • Pavel100  

        Rozdíl mezi totální sériovkou a ruční prací ? Nějaký tam určitě bude…hlavně cena a pak něco, co druhému vůbec nic neříká:-)

        0 0
        • vikicek  

          Favorit a Pavel: Takže to mám chápat tak, že to je „srdcovka“ ? Rozdíl ve funkčnosti asi tak velký nebude, což? :) .. mě ty RB rámy připadaj hrozně strohý, někomu se ale právě to asi líbí.

          0 0
          • favorit.  

            jsou kola, u kterejch to byla laska na prvni pohled. To kdyz jsme prisel na vystavu a poprvy videl prvne CRX s Maruskou a Sramem a RR na Dure. Jediny co se tomu mohlo rovnat bylo pozdeji Colnago Master…

            0 0
            • castro  

              no je pravda ze masiny postaveny na rb(CR,CRR,CRX, ne dragster a podobny hnusy) jsou opravdu nadherny. Ten ram je prave krasnej pro svoji jednoduchost.

              0 0
              • castro  

                Kdyz uz jsme u tech ramu, nevite nekdo neco blizsiho o ramech od pell´se? konkrétně hliníky z řady razzer(comp, pro, elite…) jak je to s váhou a celkovou kvalitou? Hlavně ta váha by mně zajímala, protože výrobce jí nikde neuvádí

                0 0
                • kubad  

                  Vahu nechtej radsi ani vedet, kvalita viz kousek nahore levny Sup bohuzel je to podobne

                  0 0
                  • castro  

                    no prave ze se pell´s tema ramama vsude chlubi, navic az tak levny nejsou. za ty „razzery“ se cena pohybuje okolo 4,500k, coz je skoro stejny jako za Angela

                    0 0
                    • kubad  

                      Zitra ti sem hodim foto na vaze hnusny Ingot je to :-(

                      0 0
                      • castro  

                        jo super, to budeš hodnej

                        0 0
                        • kubad  

                          je to velikost XL čistý rám, bez hlavového. bez zámku sedlovky, jen 4ks šroubků na košíky

                          0 0
                          • kubad  

                            ten s catrbonovým zadkem je cca o 100g lehčí

                            0 0
                            • castro  

                              Dík moc. ale abych se přiznal tak jsem si myslel že to bude daleko horší. Čekal jsem něco přes 2 kila.

                              0 0
                              • RedAce  

                                To nemáš moc vysoký požadavky:-D

                                 
                                0 0
                                • castro  

                                  požadavky mám vysoký dost, ale prachy nejsou :D tak zatim vozim pellse a pristi rok ho osadim necim poradnym a dalsi to vsechno prehazim na novej ram

                                  0 0
              • nooski  

                Ikdyž se nijak moc nezajímám o disciplíny jako DH, FR apod., tak právě ty RB na tyhle disciplíny jsou nádherné. Krásně vynikne ta strojařina a kumšt :-) XC biky a silničky se mi zase líbí kvůli jednoduchosti. Kulatá trubka, žádné zbytečné profilace a ohlé trubky, jedna barva, perfektní zpracování, přesnost…

                0 0
      • WASP  

        za ty peníze je to dobrej lehkej rám. a záruka 5let, stejně jako u rb. geometrie je kratší stejně jako u rb, akorád rb má ůhly víc do sjezdu. crko se kroutí díky zeslabení trubek a nevede tak dobře stopu. to už byl tužší sup 930, kterej je skoro o 3cm delší. záleží co od rámu čekáš. přínos ruční práce může bejt v tom, že trubky budou dokonale provařený, rám bude otestovanej na pevnost, patky navařený rovně…já mam třeba voodoo, je to tuhej rám a to při váze 1430g, ale jedna patka nesedí rovně na nábě a jeden svár je neopracovanej. protože je to tajwan.. u ruční práce by mělo být vše ok.

        0 0
    • lidumil  

      Orbea??

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.