• filipes

    Zdar, chci vymenit sveho „softaila“ (starehu Stumpa 76mm) za nejakeho fulla 110–130 – asi jenom ram, necham si Marzcosku Z1 a Hopy. Mlsne koukam po Stumpjumper S-Works 2005, nebo Trance – vychazi to ted na stejne love. Nebo tip na neco jineho? (Jo speedstra mi nabizet nemusite ;-)

    0 0
    • lubos  

      Trance by mel byt znatelne levnejsi. Nebo ne ?

      0 0
      • filipes  

        No prave ze moc, ne – samotny ramy jsou do Gianty jsou dost napaleny, naopak na lonsky spesly jsou festovni slevy…

        0 0
        • lubos  

          Ze by zlevnili az na 25k ?

          0 0
          • filipes  

            V UK jo, v CZ je za 30. UK + postovny + potencialni problem se zarukou. Puvodne jsem tam hledal Trance, protoze do UK dorazily modely „2006 doopravdy“ jako jsou v US, ne jen prelakovany vyprodej skladu jako u nas. Biky docela zlevnily, ale samotny ramy jsem nikde vyhodne nenasel.

            0 0
            • lubos  

              Asi pak jedine nejak vyhodne koupit jenom ram z biku. Ale hmotnost je vyrazne vyssi tedy u Trance. Taky tady nekdo nekde rikal, ze je pry malo tuhy (trance). Tak nevim.

              0 0
        • senožrout  

          … a kde, nikde jsem je neviděl…

          0 0
    • JMT  

      ten trance bude mit pocitove o hodne mensi zdih nez spesl jinak pochopitelne bych bral speedstra, pripadne sendica nebo santa hruz heckler/superlight

      0 0
    • vratan  

      tak presne tuto dilemu som riesil aj ja. stumpy nakoniec vyhral. dovody? vacsi zdvih, nizsia hmotnost ramu, univerzalnejsia geometria. okrem toho stumpy bol uz dlhsie na trhu, cize som o nom vedel ze nepreska. subjektivne sa mi stumpy paci viac ako trance. ak si svihovejsi jazdec tak chod do trancu. stumpy je je pohodlnejsi – taky all mountain…

      0 0
      • filipes  

        ja asi pokuseni nevydrzim. Rad bych se jeste poptal majitele ohledne velikosti ramu a vysky vidle.

        0 0
        • vratan  

          mam 185 cm a velkost ramu L. je to tak akurat. stumpy 120 umoznuje pouzitie 130 mm vidlice…

          0 0
      • lubos  

        presne .. vaha je vyrazne mensi. Trance ma 3.3kg, stumpjumper asi 2.8 (s hlavovym).

        0 0
        • vratan  

          ja som navazil tusim 2620 g s upinakom (L)

          0 0
          • lubos  

            Aj s hlavovym ? To je dost dobra vaha :) Lahsie ako Epic :)

            0 0
          • filipes  

            zas takovej gramhonic nejsem – kdyby se prodaval normalni ne-Sworks, tak do nej jdu. Stejne na to prijde tezka Marzocha. Jeste prozrad, jak moc houpe ci nehoupe – je to preci jenom stara konstrukce. Trocha houpacky mi neva, jsem zvykly ze staryho FSR 2000, ale houpacka na 12cm uz by bylo asi dost…

            0 0
            • JIRA  

              Nějak výrazně nehoupe.....záleží na nastavení tlumiče...........a koukej odvolat tu starou konstrukci!!! :)

              0 0
              • filipes  

                No dobre, rikej tedy osvedcena konstukce. S tim tlumicem to zni podezrele – u staryho platilo, ze kdyz se prefoukne tak nehoupe ani nechodi, kdyz chodi tak houpe. Takovy trade-off. Jeste par otazecek, jestli dovolite… Bocni tuhost dobra i po roce a nejakych tech skockach? Septune no problem? Je to preci jenom takovy nestandardni experiment…

                0 0
                • vratan  

                  presne tak ako pise jira. vsetko zalezi od nastavenia tlmicu. septune funguje dobre. len v zime mi prefukoval vzduch do negativnej komory a tlmic sa nevracal. na vine su pravdepodobne tesnenia, ktore horsie funguju v chlade. inak je to vlasne RP3, ktora ma len len viac planziet na prietok oleja. ja pouzivam vlastne len dve nastavenia. open a najsilnejsi propedal…

                  0 0
            • lubos  

              No, imho ve srovnani s Trance to houpacka bude. Ale zas Trance ma taky fox tlumic a ne SPV. Ale ted jsem si vzpomnel, co mi vlastne na Stump. vadi. A sice geometrie hlavove trubky. Vidlice je prilis podkosena, jako kdysi na Meridach. Muj GF s 10cm vidlici ma vic polozenou geometrii nez Stumpy s 12cm vidli.

              0 0
              • vratan  

                neviem aky ma uhol sugar, ale trance aj stumpy ho maju zhodny: 70,5 stupna

                0 0
                • filipes  

                  ? kde jsi to nasel ? v geo spec jsou tri hodnoty pro short/mid/long a to 71/70/69. Stranky maj sice graficky vyfiknuty, ale co to presne znamena jsem tam nenasel.

                  0 0
                • lubos  

                  No neviem ani ja. Ale staci mi pozriet na Stumpjumpera a chodi mi po chrbte mraz :) Ale nejazdil som na S. takze neviem posudit ako na tom je.

                  0 0
              • filipes  

                130 Marzoska Z1 SL to snad poresi ne? Je az moc vysoka, naopak z Trance by byl uz dost harley. Sice tri udaje u Head Tube Angle nechapu, ale rekl bych ze s Z1 to bude 69–70, coz zas tak podseknuty neni, ne? Lidi si spis ztezujou na nizko polozeny stred, ale to je taky dost o vysce vidle.

                0 0
    • kesu  

      ber spesla,ma vetsi zdvih a je lehci..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.