• Pospa

    Znalci objevily se mi praskliny kolem uchycení tlumiče. Nechával jsem si tento rám před půl rokem přestříkat (Sendic F10) tak teď nevím jestli je to jenom prasklina v laku nebo prasklý svar. Co myslíte ?

    0 0
    • noname0  

      praskly svar

      0 0
    • Quake 9.0  

      Tak to zahrň do zkoumání po každé projížďce. Jestli se začnou objevovat praskliny i jinde a tyto zvětšovat, tak to dej do předmětu zkoumání někomu od Duratec. Přinejlepším to znamená, že to tam dost pracuje (lak). Kdy se Ti ty praskliny objevily? Hned po nastříkání, nebo najednou v poslední době? Jak ten rám dlouho provozuješ? Jsou i na druhé straně toho úchytu? Víc asi poradit nelze. Figl s WD tu asi nepomuže. Kdyžtak se stříkne trochu do trubky a hlídá se jestli prosakuje. To kdyby to bylo i krz hlavní trubku, což není vyloučeno.

      0 0
      • Pospa  

        Malá prasklina je i na zadní stavbě. Poslal jsem to dneska raději do Duratecu aď se na to podívají. Od toho nového nástřiku mám na tom kole najeto 500 km Jinak tak kolem 6000 km.

        0 0
    • Blade  

      ja bych skoro rekl ze to je jen popraskana barva. casem poznas. mne praskl ram a to vypadalo trochu jinak

      0 0
      • Quake 9.0  

        Mě praskl rám a právě to vypadalo jak u toho Duratec. Byl poškozený jen lak. To bývá většinou první „pozor!“.

        0 0
      • enjoy  

        author instinct??mne totiz udelal vision uplne to samy!teda zatim to vypada ne tak zle jako tohle,ale dlouha je ta prasklina stejne.

        0 0
        • Blade  

          No jasne, Instinct. A pritom na kole nedelam zadny prasarny, zadny skoky..Ram mi vyreklamovali za lonskej Instinct a tomu zase pro zmenu podstatne rychleji odchazi lak. Co muzu rict na 100% je, ze Author uz nikdy

          0 0
          • Stancek  

            Kde to je ta prasklina?

            0 0
            • Blade  

              Spodni trubka zadni stavby asi 5cm za stredem, v tom zuzenym miste. Tady je to mozna lip videt.

              0 0
              • Stancek  

                Ahaaaa :-) , ja trubla jsem s tou fotkou tocil dokola a dumal co to je, jak nad hlavolamem :-D

                0 0
          • enjoy  

            no tak to ja zase uplne rict nemuzu,ze jsem s nim nedelal prasarny..:-).teda pokud neni „nekolik“ schodu malo. ale je to uplne to samy.ale reklamovat to nebudu protoze jsem to ja debil osmirkoval abych zjistil jestli je to fakt praskly(coz teda nevypada),ale jak tak koukam tak asi je.

            0 0
            • noname0  

              to by nemel byt problem, nejak jsi tu prasklinu musel identifikovat, ne?tedy pokud jsi neosmirkoval cely ram.Druha vec je ta, kolik tech schodu a hlavne jak vysokych to ve skutecnosti bylo, tedy zda se jednalo o bezne uzivani kola.

              0 0
            • Blade  

              Tak schody rozhodne nepovazuju za prasarny :)) A pokud jsou, tak ve svym minulym prispevku vetu o prasarnach odvolavam :-D

              0 0
              • enjoy  

                no ne,ja myslel skocit:-).cca 8 schodu,vic se bojim.ale prasklo to stejne,takze to tim nebude.

                0 0
    • Pekáček  

      Jestli je to držák tlumiče na spodní rámové trubce, tak ten je teď na imbusech a ne přivařený, možná vědí proč.

      0 0
      • Pospa  

        Jo to já vím proto jsem jim i napsal, že to určitě chvi změnit na jiné upevnění tlumiče.

        0 0
      • Toams  

        a z druhej strany ramu je to tiez imbus alebo navarene?

        0 0
    • BostonGeorge  

      Svary u Duratecu jsou kvůli designu přebroušený. Nemůžu to z fota pořádně posoudit, ale kaz na laku to zcela jistě není. Dle mého názoru je ten svar probroušený.

      0 0
    • lubos  

      Prasklina na laku vypovida dle meho o tom, ze svar pracuje. Takze onedlouho to povoli nejspis.

      0 0
    • zirecek  

      Ukazuje, že to dost pracuje, dříve či později se projeví trhlina v rámu. Budou následovat i zvukové projevy. Je to na reklamaci, jde jen o to kdy. Když u Duratecu raději inbus místo svaru, je to jasné. Jestli jsou solidní, měli by ti vzít reklamaci rovnou teď, jen otázka času.

      0 0
      • Pospa  

        To uvidím jak jsou solidní, čekám že zítra mi dají vědět. Problém je v tom, že rám mám již 2,5 roku a na tento rám dávají záruku 2 roky, tak uvidím jak se k tomu postaví. Teď mě jenom mrzí, že když jsem se rozhodoval před koupi rámu, tak jsem si říkal, jestli todle nebo nějaký cannondale a vyhrála u mě aspoň jsem doufal kvalitní česká značka. No nic uvidíme

        0 0
        • noname0  

          zajimavy nazor. kdyz ti to po zarucni dobe neuznaji, tak nejsou solidni? A ten novy lak mas od Duratec? pokud ne, tak to je dalsi duvod pro neuzanani reklamace, nebot ram neni puvodni bez uprav.

          0 0
          • Pospa  

            Ne právě ten nový lák jsem si nechal od nich dělat před rokem. Jinak když má rám 2 roky záruční dobu, tak to znamená že je jen na 2 roky a pak si mám kupovat nový. Nehledě na to, ale to je domněnka, že jim těch rámu v tomto místě praskalo více a z tohoto důvodu přešli hned na jiné uchycení tlumiče. A já bláhoví jsem si myslel, že rám je aspoň na 10 let. Nevím jak by ses ty cítíl, kdyby ti po 2,5 letech prasknul rám za 25 000 Kč a to ještě před sezónou ?

            0 0
            • noname0  

              pokud ti lak delal Duratec tak je to z hlediska reklamace OK.Jinak praskaji vsechny ramy a ver mi, ze u kanonu by se s tebou o reklamaci po zaruce nikdo nebavil a to plati i pro radu jinych znacek.Je sice tvrde, ale je to tak. Vem si napr. koupi auta,kdyz se ti tam neco stane po zaruce tak to platis a ani nerknes. Holt smula.A hodnota vadneho dilu u auta muze byt podstatne vetsi nez 25 tis., ne? je to tedy vse relativni. zivotnost ramu 10 let? kde zijes?2 roky na fulla muze byt i dost.

              0 0
              • Pospa  

                Jasně to máš pravdu, akorát mi připadá, že se dneska všechny věci dělají tak aby vydržely jenom po dobu záruky a to mě vadí. S těma 10 roky jsem to přehnal, ale rozhodně jsem nepočítal, že po 2 sezónách budu měnit rám, to fakt ne. Díval jsem se i na jejich ostatní rámy a na těch mají 5 let záruku, ale na Sendica jenom 2 i to něco vypovídá.

                0 0
                • wheelman1  

                  JAk jsem kupoval RB (r 99), byla na rám záruka jen 1 rok! Jezdím ho doteď a má najeto přes 20 000km a to jsem se tím nijak nesr… Přežil dost tvrdé zacházení, narozdíl od dvou klik Shitmano. Celkem mě zajímá proč sis nechal lakovat téměř nový rám? Já jsem taky po pár letech uvažoval o dovaření návarku pro kotouč a novém laku, ale po telefonu s p. Bartošem mi to nebylo moc doporučeno, protože po vaření by část rámu opět prošla tepelnou úpravou a opískování starého laku o trošku ztenčí stěnu trubek. Tak jsem se na to vysr.. a jezdím dál :-)) a asi jsem dobře udělal

                  0 0
                  • yoggi  

                    kamos ma tiez RB a musim uznat ze je to skvely bajk.

                    0 0
                    • JMT  

                      Jo Jo RB sou proste nejlepsi, dyt to rikam porad…

                      0 0
                      • wheelman1  

                        Máte recht. RB je very good. I když známému praskla na RB Fun zadní stavba, ale to se stává každé značce. Nicméně znám dalších pár lidí co mají RB a vichni spokojeni, vše OK. Já už ho budu mít asi jako zimáka a na bordění. Nová bude Merida:-(((nejsou money)- jen rám, zbytek postavim. Jak budou prachy, tak bude další RB :-)

                        0 0
                        • JMT  

                          merida, no ty si dobytek

                          0 0
                          • JMT  

                            :-)

                            0 0
                            • Vrci  

                              Když už se nezasměje nikdo jinej viď.

                              0 0
                              • JMT  

                                to sem tam pro jistotu dodal pro ty, kteri me neznaji a mohli by si myslet ze to myslim vazne

                                0 0
                          • wheelman1  

                            No jo no :-( ale RB si nechám jako druhé kolo. kdybych na něm měl návarky na kotouč, tak bych neměnil, a na druhé RB teď prostě nemám, navíc musim koupit zbytek věcí na Meridu

                            0 0
                            • enjoy  

                              kolik dela rozdil v ramech RB a merida?je to ruinujici?

                              0 0
                  • Pospa  

                    Jelikož jsem koupil novou vidli a ta nešla kvůli návarkám pro bovdeny protočit pod spodní trubkou. Měl jsem strach, že při prvním pádu je urvu a tak jsem si je nechal posunout asi o cenťák a navíc jsem si nechal dodělat integrované hl. složení no a tím pádem jsem to musel nechat i přelakovat. Tak kvůli tomu.

                    0 0
                  • Pekáček  

                    Hliník se prý nepískuje ale louhuje.

                    0 0
        • Pekáček  

          Určitě dej vedět jak to dopadlo.

          0 0
          • Pospa  

            Určitě dám vědět. Jinak opravdu pokuď to bude prasklé tak se rám musí nechat ponořený 3 dny v nějakém roztoku (možná louhu nevím) aby se zbavil veškeré barvy a pak se může opravovat.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.