• ota

    sice moc nevěřím ,že najdu někoho se stejným problémem,ale zkusím to:brzda mi do teď brzdila dobře,jenže nedávno se projevil problém s vibrací.ne při brždění,ale při jízdě v terénu.na cestě to neudělá.připadá mi,jakoby se tam nějak „šprajcla“ destička o kotouč či třmen nárazy v terénu.musím zmáčknout páku a přestane to.než se tak ovšem stane,jsem po*raný strachy:) třmen řádně utažen,vystře­děn.díky

    0 0
    • MartinXC  

      Volný upínák ? Měkký výplet ?

      0 0
      • ota  

        upínák je dotažený,výplet Crossmax by měl držet…

        0 0
        • RomanH  

          Mozna je to blbost, ale nemas sjete desticky ? U mych mechanik BB7 zacinaji desticky skrtat tehdy, pokud to perko, ktere drzi desku, zacina presahovat tloustku desticky.

          0 0
          • ota  

            ne,měl jsem je venku,mají 300 km,ještě uvažuju,jestli nepomůže tu pružinu víc roztáhnout,aby víc tlačila desky k pístkům.

            0 0
            • MartinXC  

              Aha, ono to nevibruje , ale cinkne ? Podívej se na pružinku, jestli není (průvodní znak) vprostřed obroušená od kotouče – vyměklá pružinka nedrží dobře na deskách a občas sklouzne dolů až na kotouč. Napružením pákou se malinko zase posune zpět… Takže pružinku ven, roztáhnout a vrátit a měl by být na čas pokoj.

              0 0
              • ota  

                pružina zbroušená není,navíc je v podstatě nová.nejde o cinkání ale o dost silné vibrace,z niče­honic.teda,spí­še už to očekávám,na nějakých nerovnostech.chová se to podobně,jako když je slabá zadní stavba v kombinaci např. s blbě nastaveným třmenem při brždění(znám ze svých prvních hyder),jenomže v tomto případě na páku vůbec nešáhnu.zato když se to stane,beru za páku okamžitě,pak to ustane.je to dost o nervy.jakoby ty desky byly volné,mi přijde.Rám je CRX, tuhost stavby tam tudíž nehraje roli,a vše je dotaženo ,a myslím ,že třmen bych líp nastavit nemohl,sedí to přesně.

                0 0
                • MartinXC  

                  Vrací se desky dostatečně daleko od kotouče ? (Jestli třeba nezůstávají ležet na kotouči a občas se kousnou/rozvi­brují …)

                  0 0
                  • ota  

                    ani to ne,vím,že to je záhada…i když,ml­uvím o situaci,kdy kolo stojí,tehdy se pístky vrací okamžitě.začínám se přiklánět k variantě Wrouma,na tom něco bude

                    0 0
    • wroum  

      tipnul bych to na lehce zvlnenej kotouc. v urcity rychlosti se to pak muze rozvibrovat. zkus dat zadni dopredu a projet to (pokud mas oba stejne velky).

      0 0
      • ota  

        nad tím jsem přemýšlel taky,ale říkal jsem si ,že to přece nemůže vyvolat takové síly.ale asi ano,možná to rozvibruje destičku alespoň na jedné straně.jinak,abych řekl pravdu,´ten tvar kotoučů se mi taky dvakrát nelíbí,při pomalé jízdě to nebrzdí ůplně pravidelně

        0 0
        • MartinXC  

          Jen pro tvůj klid :-) – J5 to dělají taky tak a i BB7 na kulatém kotouči taky s orig deskama. Když jsem dal Faststopy, je to mnohem hladší (taky ale brzd.účinek je menší) – je to v deskách.

          0 0
          • mastihuba  

            Mě to nedělají !!!! :) máš na mysli takový to vrnění přední brzdy?

            0 0
            • MartinXC  

              Neboj, tobě taky :-) Když dojíždíš do zastavení a brzdíš přední brzdou, tak se to maličko cuká. Dobře je to vidět pohledem na spodek vidle třeba nad dlážděním.

              0 0
              • ota  

                to mi dělá taky,a tipoval jsem tvar kotouče.nicméně proti výše popsanému problému je toto legrace.

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce