Shimano + Manitou - za 160 na 180mm

43 nepřečtených
  • Lister

    Potřebuju poradit, chtěl bych si koupit brzdy LX 05, a jelikož mám náby na klasické uchycení pomocí šroubů, tak to pro mě znamená, že budu muset vybrat i jiné kotouče. Tak mě napadlo, že bych šel rovnou do větších tedy 180 nebo 185mm. Mám vidlici Manitou Black. Je teda to co k tomu potřebuju tohle????: cykloprofi.cz/th_fu­ll.php?image=26 cykloprofi.cz/ka­talog.php?vyr=1&k­at=1

    Mám zálusk na 180mm kotouče od Aligátora nebo 185mm od Avidu.

    Jinak ta brzda je třeba tady: koloshop.cz/in­dex.php?vyrobek=1688&ur­ceni=15&soucas­tka=4&vyrobce=10

    0 0
    • Pebe  

      na 185 mm kotouč od Avidu budeš potřebovat tenhle adaptér www.quickshop.cz/…/counter.php?…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Přijde mi zbytečný dávat na XC bike kotouč 180, ale věc názoru. Osobně bych dal i do předu 160 kotouč.

      0 0
      • Manas  

        Presne. Oba 160mm a mechanikama Avid BB5 zadnej problem zastavit mejch 78kg + 14kg kolo + 10kg batoh (s laptopem) :-)

        0 0
        • j-c  

          Mam ted BB7 a taky snad nekdy zastavim.. az se zajedou kotouce a ojede bordel z desticek :) Zatim jen spousta randalu a brzdeni nic moc :)

          0 0
      • Lister  

        no já jsem trochu težší a taky jsem si říkal, že by to mohlo líp chladit ????

        0 0
        • Pebe  

          já jsem taky trochu těžší (95kg) a rozhodně mi to přidalo dost jistoty ve sjezdech…

          0 0
        • Peslezedirou  

          Bude to líp chadit a taky máš větší pravděpodobnost, že bude škrtat a namáhat vidlici. V brake tě dosuď ubrzdily v pohodě, ne? Jak jsem psal, osobně bych nechal 160…

          0 0
          • Pebe  

            osobně bych na jeho pěkný kolo za ty peníze koupil Avid véčka s pákama, s těma BBB špalkama mě ubrzdily i Tektro véčka

            0 0
          • Lister  

            no právě že občas to nestíhají :o), hlavně posledních pár sněhovobaheních koupelí a měl jsem co dělat :o)

            0 0
            • Peslezedirou  

              Taky jsem jezdil dlouho V brake, letos jezdím takové lehké XC hydry a přišel jsem jim opravdu na chuť. Paráda je průchodnost kola zadní stavbou a vidlicí když se plášť obalí bahnem, véčko průchodnost hodně snižovalo. Další věc je, že mi odpadla starost o bovden a lanko.

              0 0
              • Lister  

                já jsem hodně uvažoval jestli do hyder jít, Hlavně proto, že bych je absolutně neuměl servisovat. Teď je vlastně jediná věc na mojem kole, kterou neumím rozebrat vidlice, takhle by to byla ještě jedna ¡černá skříňka".

                Ale těch pár posledních dnů v kombinaci s tím jak jsem přešel na širší pláště a ty tam přes véčka bez ufouknutí nenarvu mě přesvědčily, že to bude možná dobrý nápad :o)

                Jen nevím jestli bude u nás někdo tak schpný aby mi uměl upravit délky hadiček :o?

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Jasně tohle mě taky štvalo, když jsem jel někam autem tak jsem musel kola dvakrát upouštět. Speedmax ok :o), ale Python už neprošel :o(

                  0 0
                • Lister  

                  „Ale těch pár posledních dnů v bahně a sněhu........“ tam mělo být, mi to dneska nějak myslí rychleji než píšu :o)))))

                  0 0
    • architekt  

      nevadi kdyz se pridam s dotazem?

      potrebuju koupit kotouc a tak jsem si rikal ze uz rovnou koupim 180mm dopredu na BB5. Mam vidlici manitou. Pokud to dobre chapu, tak potrebuju jenom podlozky (zadny drahy adapter?).

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A delsi srouby. Nebo si muzes koupit drahy podlozky i s drahejma sroubama ;)

        0 0
        • CZiko  

          ta druhá možnost zní lákavě… :-)))))

          0 0
      • goofy  

        Jenom dodam, at si zmeris prumer a delku, a jdes pro sroubky do zelezarstvi, protoze v cykloshopu, pokud by tam neco podobneho mneli, tak ti to jsou schopni prodat za nekrestanske penize… :o)

        0 0
        • architekt  

          jo to jsem zjistil minuly tyden, ze sroubky moc neprodavaji :-D

          0 0
      • Vilém  

        Jdou pouzit kloubove podlozky z Veckovejch spalku.Ty vyssi das pod trmen a ty nizsi nad.Pak to jde pekne seridit ve vsech smerech.Nekdy je potreba ty kloubovky pod trmenem jeste podlozit klasickou podlozkou,potre­bujes aby to cele bylo vysoke 10mm.Samozrejme musis dat delsi srouby.

        0 0
        • Pebe  

          to ale musíš dát obě dvě pod třmen i nad třmen u obou šroubů, říká se tomu CPS systém (Caliper Position System) www.sram.com/…-caliper.jpg

          0 0
        • kafac  

          To je pekna blbost..... ta kulova podlazka musi mit protikus – u toho originalniho nastavce je v tom prodluzovacim spalku vybrousena pulkulova protiplocha, a druha je na te horni podlozce. Pokud tam das ty podlozky z Vecek, tak se nekde zabijes…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak ted nevim kdo z vas je… neni z nejbystrejsich. Videli jste nekdy Vecka… spalky… ty podlozky? Tak fakt nevim co resite. Ty vyssi das pod trmen a ty nizsi nad

            0 0
            • kafac  

              Jo..ted jsem na to koukal, taky by to slo, ony jsou ty podlozky taky vzdycky po paru… (uz delsi doby V-cka neprovozuju)

              0 0
    • kafac  

      Jinak mam ve predu kotouc 160mm (brzdy Sh LX 2005) a je fakt ze pri dlouhejch sjezd se dost prehriva, a pak ztraci na chili ucinnost. urcite pujdu do 203mm…

      0 0
    • Lister  

      díky všem za rady, tak předek mám vyřešený, budou delší šrouby a podložky z véček, těch mám doma tunu :o)

      A plííís ještě poraďtě co dozadu – se v tom fakt nevyznám, kotouče jsem viděl nejblíž na obrázku :o)

      0 0
      • Lister  

        tipuju: co třeba tohle????

        cykloprofi.cz/th_fu­ll.php?image=20

        0 0
        • dieegoo  

          na zadek bude bohatě stačit ten 160mm kotouč…

          0 0
          • Lister  

            nemám rád když mají brzdy rozdílný výkon, proto jsem třeba u véček, které mi vzadu brzdily vždycky hůř používal agresivnější špalky aby se to vyrovnalo.....

            0 0
        • aortacek  

          na 160 kotouc – 180 adapter

          0 0
        • Lister  

          dneska mi to zase jednou píše rychleji než myslí. Podobný adaptér tam přece u té brzdy musí být aby šla přidělat na zadní stavbu a pokud pak na ten orig adaptér použiju stejný postup jako vepředu – tedy delší šrouby a podložky, tak to přece půjde taky. Teda pokud jsem někde v teoretickém výpočtu neudělala chybu :o)

          0 0
          • kafac  

            Ja kdyz jsem kupoval kotouce, tak ty adaptery tam byly (prednia i zadni)…

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce