• tnovacik

    Zdravim Vcera som si kupil novy bike. Ma vidlu Manitue Black Super Air 80mm. Zaujimalo by ma ake su jej moznosti nastavenia. S obchodu je dost makka a pumpicku nemam. Ta sa nastavit nejako moment odtrhnutia z kludu. Aby som mohol napr. slapat tvrdo na rovinke a aby sa iba mierne pohupovala. Ale ked nabehnem do lesa. Tak nech rozumne reaguje na nerovnosti.

    Dakujem

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Ted bych vam pral videt muj vyraz :)))

      0 0
    • radek z BF  

      Ty nemas pumpicku na vzduchovou vidli? A chces ji nastavit? Pripada mi to jako otazka: neda se nejak jezdit a autem, vcera jsem si ho koupil a nemam v nadrzi benzin…

      0 0
      • tnovacik  

        Samozrejme pocitam s tym, ze si ju musim kupit. Ide o to, ci sa da nastavit moment odtrhnutia z kludu. Samozrejme sa tu zrejem nebude super. Ale aby to bolo prijatejne!

        0 0
        • radek z BF  

          dá sa…

          0 0
        • Pá-dlista1  

          … podle toho jak ji prefouknes, protoze zadnou takovou funkci nema a spravne by mela byt nastavena se sagem (cca 20%) tzn. by ti mela zabirat ihned. Pohupovani (funkci:) vidlice muzes krotit utlumem obema smery nebo uplne zavrit, tagze nastaveni prakticky totalni.

          0 0
        • radek z BF  

          jsi v dobrých rukou, „koloběžkář“ (pudlista) Ti poradí :-)) On totiž jezdí hlavně dokopce a ze sedla, a to všechno na vzduchové vidli :-)

          0 0
          • tnovacik  

            :-) No cim viaces nazorov tym lepsie. Chcem sa iba uistit ze som kupil dobre

            0 0
            • radek z BF  

              Ted jsi tomu dal :-))…Vsichni ti, kteri kdy znicili Skareba prasackou jizdou nebo slyseli, ze jakykoliv Manitou ma (treba po nasazeni kotoucovek) vakl a nikdy to pritom sami nezazili , tak Ti Manitoua pohani, pohani, pohani… „priprav se :-))) hrajem .-)))“

              0 0
              • sraldo lattrinny  

                Chyba – Manitou Scareb Platinum SPV + kotouče HMX1 Najeto cca 4 tauzny. Bez vaklu a spokojenost na max.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Se ani nedivim. HMX-1 setri vidlici vic nez cantileverove brzdy.

                  0 0
                  • sraldo lattrinny  

                    To je věc názoru. Měl jsem véčka Avidy5ky a přechod na kotouče byla nutnost kvůli absenci trnů a že bych pozoroval nějaký rapidní rozdíl? Zatím jsem vše ubrzdil a v gramech se moc nepatlám, raději jezdím. Měl jsem dlouho cantilevry a mám li být úpřímný tak jejich seřizování mě přivádělo k šílenství. Ale to už je o něčem jiným.

                    0 0
              • tnovacik  

                Tak teda neviem ale black by mal byt stabilnejsi ako scareb nie. A co sa tyka vaklu. Ako zistim ze ho ma?

                0 0
    • raceface  

      Hele hoši, ale někdy se na kola dávaj montážní verze Blacku Super Air s Lock Outem, někdy bez Lock Outu a někdy třeba s SPV. No a v posledně jmenovaným případě je moment odtržení nastavitelnej. Pokud se mejlim, opravte mě.

      Tnovačiku, máš na vidli Lock Out nebo SPV nebo nic? Najdeš to na vršku pravý nohy.

      Jinak Black je, co se funkce týče, dobrá vidlice, ale mě osobně vytekla v otvoru v korunce na pravý straně…

      0 0
      • tnovacik  

        No vidla ma aj lock out. Ked ju zavrem, tak je tvrda. Ide mi skor o rozumne nastavenie pokial nemam lock out zapnuty. Zda sa mi, ze aj tlak je v nej nizky. Ked nasadnem tak klesne bike o cca 3–4 cm. To za mi zda dost. Pre mna by bolo optimum tak 1 cm. A potom keby sa dala nastavit uroven odtrhnutia z kludu. Neviem, presne ci sa da ale nastavit podla mojich predtav.

        0 0
        • raceface  

          Takže když má Lock Out, tak proč chceš nastavovat odtržení z klidu? Z vlastní zkušenosti s Blackem vim, že se při jístě v sedle moc nehoupe, skoro vůbec (při správným nastavení) a na silnici nebo při jízdě ve stoje použij Lock out a máš to. V terénu to ale radši moc nezamykej. No a pokud se ti zdá, že je vidlice měkká, tak si kup pumpičku a napumpuj ji!!

          0 0
          • tnovacik  

            A kolko stoji taka pumpicka?

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Co zpusobuje na Blacku, ze se „nehoupe“? Kdyz ta verze nema SPV, tak to muze byt maximalne nastaveni utlumu komprese pripadne zpetneho ultumu nebo je prefoukla (minimalni sag) tzn. pouze otazka nastaveni. Ladeze by to bylo velke treni a to zrovna neni nejlepsi vlastnost odpruzene vidlice :) Jinak snad neni zadny duvod, aby se zrovna vidlice s napisem Black „houpaly“ min nez jine.

            0 0
            • Tomcat  

              Pokud někdo chce napodobyt SPV, tak a? experimentuje s větším množstvím oleje v tlumící části. Mám to od zdroje

              0 0
            • raceface  

              Kámo, nevim jak to maj udělaný, ale při správným SAGu se to při jízdě v sedle nehoupe… Vám verzi Black Super Air 2004 bez lock outu s tlumením FFD…

              0 0
    • Smazaný účet  

      Chci se optat, zda-li je běžné, že mi nový Marvel začal vydávat hlasité zvuky, podobné jako kdyby nasával vzduch/čvachtal? U žádné jiné vidle jsem se s tím doteď nesetkal.

      0 0
      • Lister  

        Nepřitáhl sis odskok?

        Jinak ze zkušenosti má Manitou asi nejhlasitější tlumení ze všech vidlic.

        Jinak tahle archeologie – to mi nedělej. Musel jsem zamáčknout slszu ;-)

        0 0
      • oddie  

        Nebral jsi toho Marvela teď na bike24? Byl tam za hodně zajímavou cenu…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Šlo mi jen o to, zda-li je to noumální, nebo vidla potřebuje nějký zásah, ale možná na eMiminu bych se dozvěděl víc.

        0 0
        • jaja01  

          Mám Marvela na druhém kole a je slyšet trošičku víc, než jsem zvyklý z Foxe, ale žádný dramatický rozdíl to není, rozhodně nedělá to, co popisuješ.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Dělá vůbec někdo údržbu v Brně?

      0 0
      • madcat  

        Přidávám se k dotazu. Ptal jsem se na cosi v jiným vlákně, ale nikdo neodpověděl. A radši dám vidli na servis do Brna, než posílat do Progressu, kde mám takový lehký podezření, že to posledně trochu odflákli…

        0 0
        • Smazaný účet  

          To vypadá, že nastal čas naučit se předposlední servisní operaci na biku, kterou jsem ještě nedělal, pak už mi zbývá jen vyplítání…

          0 0
          • RomanH  

            Vypustis vzduch, odsoubujes zatky (chce to orech gola se zbrousenyma nabehama, aby sis neohobloval hrany), vylijes olej, lehce povolis srouby na spodku nohou, nechas tam imbus, jebnes do toho gumovou palici, a mas to rozebrane. Pak podle typu vidle, rozebrani patrony, hladiny oleje, maznuti stiraku…urcite k tomu Marvelovi nekde najdes navod.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.