Koupili jste kolo bez vyzkouseni?

30 nepřečtených
  • huncut

    Ahoj, uz jste si nekdy koupili kolo uplne bez vyzkouseni, treba jen podle specifikaci, obrazku a doporuceni? Treba kolem meho bydliste je spousta cykloobchodu, ale vsude maji sameho Authora nebo Meridu. Znacky jako Schwinn, Canyon, Mongoose abych snad hledal jen nekde v Praze :-/ Nebo treba pokud jste si nechali postavit treba na spider.cz kolo presne podle pozadavku, asi si ho taky dopredu nemuzete vyzkouset. Jak jste na tom? Koupili jste kolo bez vyzkouseni a jak jste byli pak spokojeni? Da se dopredu odhadnout, jak bude kolo „sedet“? :)

    Dik :)

    0 0
    • Bully  

      Pokud nemas vylozene standardni pozadavky na znacku a vybaveni kola, telesnou vysku a proporce, tak svoje kolo v zadnem obchode nesezenes. Ale kdyz mas jasno v tom, co chces, mas prehled o geometrii ramu- uhly, delky, vyska stredu atd. atd.+ porovnani treba s kolem, na kterym prave jezdis, nemuzes se o moc netrefit. Zbytek se da doladit jinym predstavcem, sedlovkou atd. . Navic te v zadnym obchode ani ze zasilkove sluzby nemuzou nutit, aby sis to kolo koupil, kdyz by ti potom stejne vylozene nesedelo, je to osetreno i zakonem. Takze zadny strach, trochu premyslej nebo si nech poradit, to je vsechno :) .

      0 0
    • Lister  

      máš to nějaký dlouhý, se mi to te´d nechce číst, ale jestli mám odpovědět na otázku v nadpisu, tak obě kola co jsem si koupil, jsem koupil bez vyzkoušení dopředu, první bylo trochu velký, ten nový rám mi sedí mnohem víc :o)

      0 0
    • sportovni_biker  

      Já jsem si taky koupil kolo bez vyzkoušení, viděl jsem ho předtím jenom na obrázcích a samozřejmě jeho specifikaci. Jelo ke mně až z hradce Králové :-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Ja si tak sestavil Cube – prvniho fulla s uplene jinou geometrii nez puvodni Author Traction a jsem spokojeny. Soucastky jsem videl jen na obrazkach a pak mi domu prislo par balicku postou…

      0 0
    • TheIF  

      Já už jen čekám na kámoše, až pošle míry ať můžem objednat CANYONY z německa :-) To jsem zvědav na co potřebují tolik údajů, když myslím, že jediné co můžou udělat na míru je delka představce, klik, sedlovka.

      Jo a CANYONY určitě nikde neprodávají (maximálně přeprodávají), protže je nemaj skladem ani ve své domovské prodejně a musíš si je objednat, alespoň to píšou na webu

      0 0
    • lubos  

      jo :)

      0 0
    • dada  

      v krámě to stejně nezjistíš…

      0 0
    • enjoy  

      kdyz jsem si kupoval ram RB CRX,tak jsem si na nem na hodinku udelal testovaci jizdu.reklo mi to akorat to,ze je hrozny:-).proste bylo tak blbe:-) postaveny.ale ja ho proste chtel tolik,ze jsem si ho stejne koupil a postavil podle svyho.ated?nikdy jsem nejel na nicem lepsim. takze,kup si co chces a kdyz to nebude sedet a budes vedet co mas zmenit(krome ramu:-)) tak to proste zmenis,hotovo.

      0 0
    • Jogador  

      Já s itaky myslim, že každej kupuje kolo bez vyzkoušení, to kolečko po prodejně ti stejně nic neřekne, nejvíc řekne geometrie na papíře, pokud je teda dobře udělaná… Já si třeba kupoval rám přes net, a nikdy jsem ho předtim neviděl…

      0 0
    • madcat  

      sem si takhle kupoval coilera, vodítkem mně bylo akorát to, že borec od nás má stejně velkou stinky o rok starší a ta má stejnej zdvih, jenom je o nějakej cm kratší

      0 0
    • kurýr na bajku  

      No jistě, jedině bez vyzkoušení. Voni ti ho stejně jen tak někde nepučej a to co chceš ty stejně nemaj, takže se musí objednat. No znáš to ,–)

      0 0
    • Tomcat  

      Jo koupil a hnedka třikrát. Spokojenej sem byl.

      0 0
    • goofy  

      Koupil jsem ram, a ted budu dalsi…

      0 0
    • orca  

      Koupil jsem takhle dve kola CUBE . Stacilo jen sve miry predat „odbornikovi“ a pak za tejden na me cekalo :-)

      Jedine v cem muze bejt problem je ram jinak komponenty muzes okouknout na jinejch kolech .

      Takze pokud mas duverihodneho obchodnika tak neni problem cokoliv obednat.

      0 0
    • huncut  

      Diky vsem :)

      Jdu obednavat :-)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja jsem koupil… asi jedno s vyzkousenim. Jo jedno. To uplne prvni. Byl to Author… ne tak vlastne ne. Ten byl taky na objednani. Tak… ted na tom poslednim uz jsem jel driv, ale kdybych objednaval, vzal bych stejnou velikost. Takze ja jsem si kolo za ucelem nakupu nikdy nezkousel… resp. po tom nikdy nekoupil :) … a ze jsem jich uz par mel ;)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jo. Poprvé sem ho viděl až dyž sem si pro něj přijel ke kamarádovi… :o)

      0 0
    • fousek  

      Nikdy sem si kolo pred nakupem nevyzkousel

      0 0
    • wroum  

      jo

      0 0
    • Luka  

      taky jsem si koupila bez vyzkouseni svuj posledni ram. proste se mi libil

      0 0
    • funThom  

      Ja ano, a ackoliv jsem mel trochu strach, dopadlo to dobre. Kolo vyborne sedi (vybiral jsem podle tabulky velikosti od vyrobce a sve vysky). Nakupoval jsem pres internet, s odberem v kamennem obchode, takze pred zaplacenim jsem si na nej alespon sednul. To, jestli ti kolo dokonale padne stejne poznas az v terenu… Smysl ma pujcit si kolo na par dni, ale bohuzel to dela jen malo znacek… Vlastne vim, jen o Speslech. Je to trosku sazka do loterie, takze hodne stesti.

      0 0
    • RUR  

      Jo a spokojenost absolutní. Geometrii rámu najdeš na netu, výšku vidle taky, komponenty zas v tak velké škále nejsou. Takže pokud to není první kolo, tak bych v tom nespatřoval žádný problém.

      0 0
    • Dijck  

      Viackrat:)

      0 0
    • Eila  

      no ja vlastne obe kola dostala a moc mluvit jsem si do toho nemohla:-D natoz jeste si neco zkouset?:-D

      0 0
    • klerik  

      V jednom shopu jsem ho vyskousel a v jinym koupil. A docela to jde.

      0 0
    • Pavlis  

      Tak k tomuhle dotazu si dovolim pripojit vlastni jestli si nekdo zkousel delat ram na miru treba v RB nebo Duratecu? Pomuzou primo namerenim dulezitych proporci a radama nebo musi clovek prijit s jasnou predstavou?

      0 0
      • pos3k  

        puvodne jsem chtel durateca na miru, ale pak kdyz jsem videl kolik delaj velikosti (tusim ze 10–11 velikosti) jsem se pro jistotu promeril www.wrenchscience.com/…/Summary.asp a promeril stary ram, ktery mi vyhovoval a zvolil jsem 18,9 palcu. Na mych 178 cm je akurat. tak jak jsem chtel trosku delsi (stabilnejsi) – i kdyz mam kratsi nohy, nejsem priznivcem vytazenych sedlovek do nebe :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.